İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar

Genel Müdür Mesajı

Genel Müdür Mesajı

Dijital bankacılık ekosisteminde, sunduğumuz yenilikçi ürün ve servislerimizle, özel bir müşteri deneyimi sunuyoruz

Günümüzde her alanda yaşanan dijital dönüşüm sürecinde, Fiba Grubu'nun 32 yıllık gücüyle hareket ederek finans sektöründe büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda, bankalar olarak görevimizin, istikrarlı yapımızı devam ettirmek olduğunu düşünüyorum. Bu süreçte rolümüzü, yalnızca geleneksel bankacılık hizmetleriyle sınırlı görmüyoruz. İnovasyona, dijitale ve girişimciliğe yaptığımız yatırımlarla hem kendi sektörümüzün gelişmesine katkı sağlamak hem de diğer sektörlere destek olmayı sürdürmek istiyoruz. Fibabanka olarak deneyimli insan gücümüzle ve sağlam finansal yapımızla her gün bu hedeflere koşuyoruz.

Bankamız 2019 yılının ilk yarısında, geçen yılın aynı dönemine oranla %38 artışla, 109,3 milyon TL net kar elde etti. 2019 yılı Haziran sonu itibarıyla Bankamızın aktif toplamı 20,4 milyar TL olarak gerçekleşti. Dijital dönüşüm yolculuğumuzda, yenilikçi ürünlerimiz ve hizmet kalitemizdeki artışla birlikte olumlu sonuçlar elde etmeye bu dönemde de devam ettik.

İnsan odaklı yaklaşımımız, günümüzde müşterilerimizin ihtiyaçlarını ve beklentilerini hızlı bir şekilde anlamamızı sağlıyor. Tüm iş yapış süreçlerimizi, ürün, servis ve hizmetlerimizi bu odağa göre şekillendiriyoruz. Müşterilerimizin tüm bankacılık işlemlerini, hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde Mobil, İnternet ve Telefon Bankacılığı ile yapabilmesini mümkün hale getiriyoruz. 

İnovatif teknolojilere yaptığımız yatırımlarla da hizmet kalitemizi artırmaya ve müşterilerimizin her ihtiyacında yanlarında olmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin farklı temas noktalarımızdan aldıkları hizmetleri anlık olarak değerlendirerek Bankamızdaki müşteri deneyimi yolculuklarını yakından izliyoruz. Hizmet kalitemizi aslında yaşam kalitesine dönüştürerek müşterilerimizin bulunduğu yere gidiyoruz. Müşterilerimizin şubeye gitmelerine gerek olmadığı bir yapı içerisinde, hem kendi iş verimliliğimizi artırıyor hem de onlara zaman kazandırıyoruz.

Ülkemizdeki birçok lokomotif sektörle iş birliklerimizi artırmaya devam ediyoruz. Perakende alanında yaptığımız önemli iş ortaklıklarıyla, müşterilerimize, Türkiye genelinde hızlı ve kolay kredi hizmeti sunuyoruz. 2019 yılı içerisinde, bireysel ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerimizin, taksit ödemelerini iş ortaklarımızın mağazalarından yapmasını sağlayan teknolojik geliştirmeleri de Finberg yatırımlarından Birleşik Ödeme Sistemleri A.Ş. aracılığıyla ortaya koyduk.

Dijital bankacılık kanallarımızın yanı sıra, Telefon Bankacılığı üzerinden de, müşterilerimize sunduğumuz Anında Kredi hizmetimizi bireysel ve tüzel müşterilerimiz için destekliyoruz."Anlarız hızla, çözeriz hızla" yaklaşımımız ve "Müşterilerinin bulunduğu yerde hizmet veren banka" anlayışımızla, sigortadan krediye, fatura tahsilatından mevduat ürünlerine kadar çeşitli ürün ve hizmetleri, müşterilerimizin bulundukları noktada sunmaya başladık. Direkt satış ekiplerimizi ve Çağrı Merkezimizi, müşteri deneyimi alanında yenilikler sunmak ve memnuniyeti artırmak üzere yeniden yapılandırdık.

2018 yılı içerisinde, esnaf ve KOBİ'lerimizin varlıklarını güçlendirmek ve işletmelerini büyütmek için Avrupa Yatırım Fonu (EIF) ile Avrupa Birliği İstihdam ve Sosyal Yenilik Programı (EaSI) altında Türkiye'de ilk kredi garanti anlaşmasını imzalamanın mutluluğunu yaşamıştık. Müşterilerimizin EaSI Garanti Programı'na gösterdikleri yoğun ilgi sayesinde kısa sürede yakalanan yüksek limit kullanım oranı sonucunda, Avrupa Yatırım Fonu'na yaptığımız limit artışı talebimiz olumlu sonuçlandı. Ağustos 2019'da limitimizi 40 milyon avroya yükseltmeyi başardık.

Yeni nesil bankacılık anlayışımız doğrultusunda, müşterilerimize bankacılık işlemlerinde daha fazla özgürlük sunmaya başladık. Finberg ve Birleşik Ödeme Hizmetleri iş birliğiyle, sektörümüzde bir ilk olan "Nöbetçi Transfer" ürünümüzle, müşterilerimiz, mesai saatleri dışında, zaman sınırı olmadan diledikleri yerden bankalar arası para transferi gerçekleştirmeye başladı. Nöbetçi Transfer, kısa sürede müşterilerimizin yoğun ilgisiyle karşılaştı ve sektörümüzdeki ciddi bir boşluğu kapattı.

Türkiye'nin en sevilen bankası olma yolunda, tüm finansal teknolojilerden faydalanarak müşterilerimiz, çalışanlarımız, hissedarlarımız ve iş ortaklarımızla birlikte ilerleyeceğiz. Ülkemiz ve gelecek nesiller için ekonomik ve sosyal açıdan sürdürülebilir değer yaratmanın bilinciyle iş modelimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

Saygılarımla,

Ömer Mert - Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Ömer Mert
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi