İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Vadeli Hesap

Vadeli Mevduat Hesabı

Tasarruflarınızı kazançla değerlendireceğiniz vadeli hesap ile piyasa dalgalanmalarından etkilenmeden, sabit getiri avantajını hemen yakalayın.

Mevduat Hesaplama Aracı
 • Vadeli Hesap Neler Sunar?
 • e-Mevduat
 • Vadeli TL Hesap
 • Vadeli Döviz Hesabı
 • Fon Mevduat Paketi
 • Dönüşen Mevduat
 • Prestige Hesap

Piyasadaki faiz dalgalanmalarından etkilenmeden, özel faiz oranlarıyla nakdinizi sabit bir getiri ile güçlendirmenin yolu, Fibabanka Vadeli Hesap’ta. Size en uygun oran ve vadeyi seçerek vadeli mevduat hesabı açtırabilir, risksiz sabit getiri avantajlarından yararlanabilirsiniz. Belirlenen vadelerde, birikiminizi belli bir süre sonunda faiz getirisiyle birlikte çekebilirsiniz. Böylece, riske girmeden, belirlenen faiz oranlarıyla taahhüt verdiğiniz sürede nakdinizin değerine değer katarsınız.

Vadeli Mevduat Hesabı, aksini belirtmediğiniz sürece vade sonlarında aynı vade ve güncel tabela faizleri ile otomatik olarak yenilenir. Önceden talimatınızın olması durumunda vade sonunda işleyen faizi vadesiz hesabınıza aktarabilir, nakdinizi dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Nasıl Hesap Açarım?

Fibabanka Vadeli Mevduat Hesabı ürünlerine “merhaba” demek için size en yakın Fibabanka şubesine uğrayıp kimliğiniz ile birlikte hesap açabilirsiniz. Yeni vadeli mevduat hesaplarınızı ise Fibabanka İnternet Bankacılığı veya 444 88 88 Telefon Bankacılığı aracılığıyla kolaylıkla açabilirsiniz.

Şubeye gitme zahmetine son! Siz de Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan TL, Dolar veya Euro vadeli mevduat hesabı açın, avantajlı faiz oranlarından yararlanın.

 • Hesap açma alt limiti 1.000 TL/USD/EUR olup, üst limit 1.000.000 TL ve karşılığı USD/EUR’dur.
 • TL ya da yabancı para bazında açtıracağınız vadeli hesabınız, dönem sonunda siz önceden belirtmemişseniz aynı vade ve güncel faiz oranı ile yenilenir. Dilerseniz vade sonunda paranız belirteceğiniz hesabınıza aktarılır.

Faiz oranları için tıklayınız.

Fibabanka Vadeli Mevduat Hesabı ile birikimlerinizi dilediğiniz vadede değerlendirebilirsiniz.

Gerçek müşteriler için İnternet ve Telefon Bankacılığı’nda 1.000 TL, şubelerimizden ise 10.000 TL’den başlayarak tüm birikimleriniz için vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz!

Tüm vadelerde avantajlı oranlarımız için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Vergilendirme

VadeStopaj Oranı(%)
6 aya kadar (6 ay dahil)15
6 ay-1 yıl (1 yıl dahil)12
1 yıl üzeri10

Faiz oranları için tıklayınız.

Yabancı para cinsindeki yatırımlarınızdan risksiz bir getiri elde etmek istiyorsanız, size en uygun oran ve vadeyi seçerek Fibabanka’da Vadeli Döviz Mevduat Hesabı açtırabilirsiniz.

1.000 USD/EURO/CHF/GBP/CAD’den başlayarak tüm birikimleriniz için vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Tüm vadelerde avantajlı oranlarımız için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Vergilendirme

VadeStopaj Oranı%
6 aya kadar (6 ay dahil)20
6 ay-1 yıl (1 yıl dahil)20
1 yıl üzeri18

Yukarıdaki oranlar 21 Mart 2019 tarihi itibarıyla açılan veya vadesi yenilenen hesaplara ödenecek faizler için geçerli olacaktır.

Fon + Mevduat Paketi ile tasarruflarınızı farklı oranlarda ve dağılımlarda vadeli mevduatta ve yatırım fonlarında değerlendirebilirsiniz. Bu pakette birikiminiz için özel vadeli mevduat faiz oranlarından ve yatırım fonlarının portföy çeşitlendirmesi, risk dağılımı, düşük işlem maliyeti vs. gibi avantajlarından yararlanırsınız.

 • 5.000 TL’den başlayarak tüm birikimleriniz için Fon Mevduat Paketi hesabı açabilirsiniz.
 • Vadeli mevduatlar 32-182 gün arası vadelerde açılmaktadır.
 • Paketin minimum %10’u, maksimum %50’si paket kapsamındaki yatırım fonlarından birinde değerlendirilir.
 • Mevduat faiz oranları belirleyeceğiniz yatırım fonu, vadeli mevduatın vadesi, yatırım fonu ve mevduatın paket içindeki oransal dağılımına göre farklılık göstermektedir.

Başlıca Fon + Mevduat Paketlerimiz aşağıdaki gibidir. Fon detayları için tıklayınız.

Paket 1: Fiba Portföy Para Piyasası Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 2: Fiba Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 3: Fiba Portföy Borçlanma Araçları Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 4: Fiba Portföy Çoklu Varlık Birinci Değişken Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 5: Fiba Portföy Çoklu Varlık İkinci Değişken Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 6: Fiba Portföy Altın Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 7: Fiba Portföy Eurobond Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 8: Fiba Portföy Hisse Senedi Fonu + Vadeli Mevduat

Faiz kazanırken fırsatları kaçırmayın!

Dönüşen Mevduat ürünü ile faiz kazanırken dilediğiniz zaman TL, Dolar ya da Euro’ya dönüşüm yapabilecek, para birimi değiştirmek için vade sonunu beklemeyeceksiniz!

Vadeli Mevduatınızın faizleri hesap açılışında belirleneceği için döviz geçişlerinde, faiz oranı düşüşlerinden de etkilenmeyeceksiniz. Faiz kaybı yaşamadan sınırsız sayıda döviz alım-satım işlemi yapabilme fırsatını yakalayacaksınız.

Fibabanka müşterilerine özel avantajlı faiz oranları Prestige Hesap’ta!

Size en uygun oran ve vadeyi seçerek Fibabanka şubelerinden Prestige Hesap açtırabilir, risksiz sabit getiri avantajlarından yararlanabilirsiniz. Belirlenen vadelerde, birikiminizi belli bir süre sonunda faiz getirisiyle birlikte çekebilirsiniz.

Prestige Hesap avantajlı faiz oranları, sadece yeni müşteriler ya da mevcut müşterilerimizin yeni birikimleri için geçerlidir. Hesap açma alt limitleri 300.000 TL/150.000 USD/75.000 EUR, üst limitler ise 4.200.000 TL ve muadili USD/EUR'dur.

En Yakın Fibabanka Şubesi