İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Vadeli Hesap

Vadeli Mevduat Hesabı

Tasarruflarınızı kazançla değerlendireceğiniz vadeli hesap ile piyasa dalgalanmalarından etkilenmeden, sabit getiri avantajını hemen yakalayın.

Mevduat Hesaplama Aracı
 • Vadeli Hesap Neler Sunar?
 • E-Mevduat
 • Vadeli TL Hesap
 • Vadeli Döviz Hesabı
 • Fon Mevduat Paketi
 • Dönüşen Mevduat
 • Prestige Hesap

Piyasadaki faiz dalgalanmalarından etkilenmeden, özel faiz oranlarıyla nakdinizi sabit bir getiri ile güçlendirmenin yolu, Fibabanka Vadeli Hesap’ta. Size en uygun oran ve vadeyi seçerek vadeli mevduat hesabı açtırabilir, risksiz sabit getiri avantajlarından yararlanabilirsiniz. Belirlenen vadelerde, birikiminizi belli bir süre sonunda faiz getirisiyle birlikte çekebilirsiniz. Böylece, riske girmeden, belirlenen faiz oranlarıyla taahhüt verdiğiniz sürede nakdinizin değerine değer katarsınız.

Vadeli Mevduat Hesabı Nedir?

Tasarruflarınızdan kazanç elde edebileceğiniz vadeli mevduat hesabı ile piyasa dalgalanmalarından etkilenmeden sabit getiri sağlayabilirsiniz. İster Türk lirası ister döviz cinsinde açabileceğiniz vadeli hesap seçeneklerimizden kendinize uygun olanı seçin, siz de getiri fırsatlarından hemen yararlanın.

Özel faiz oranlarıyla nakdinizi sabit bir getiri ile güçlendirmenin yolu, Fibabanka Vadeli Hesap’ta. Size en uygun oran ve vadeyi seçerek vadeli mevduat hesabı açabilir, risksiz sabit getiri avantajlarından yararlanabilirsiniz Belirlenen vadelerde, birikiminizi belirlenen süre sonunda faiz getirisiyle birlikte çekebilir veya para ekleme yapabilirsiniz. Vade süreniz gelmeden para çekmek isterseniz vadeniz bozulacaktır ve faiz kazancınız olmayacaktır. Böylece, riske girmeden, belirlenen faiz oranlarıyla taahhüt verdiğiniz sürede nakdinizin değerine değer katarsınız.

Vade süreniz gelmeden para çekmek veya eklemek isterseniz vadeniz bozulacaktır ve faiz kazancınız olmayacaktır.

Vadeli Mevduat Hesabı, aksini belirtmediğiniz sürece vade sonlarında aynı vade ve güncel tabela faizleri ile otomatik olarak yenilenir. Önceden talimatınızın olması durumunda vade sonunda işleyen faizi vadesiz hesabınıza aktarabilir, nakdinizi dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

Nasıl Hesap Açarım?

Fibabanka Vadeli Mevduat Hesabı ürünlerine "merhaba" demek için size en yakın Fibabanka şubesine uğrayıp kimliğiniz ile birlikte hesap açabilirsiniz. Mevcut müşterimizseniz; yeni vadeli mevduat hesaplarınızı Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı veya 444 88 88 Telefon Bankacılığı kanallarımız aracılığıyla kolaylıkla açabilirsiniz.

Vadeli Hesap Para Birimleri

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan açılan E-mevduat para birimleri: TL, EUR, USD

Şubelerimiz aracılığıyla açılan vadeli mevduat para birimleri: TL, EUR, USD, CHF, GBP, CAD, RUB

Şubeye gitme zahmetine son! Siz de Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan 7 Gün 24 Saat Türk Lirası, Dolar veya Euro E-Mevduat hesabı açın, avantajlı faiz oranlarından yararlanın.

E-Mevduat Nedir?

E-mevduat tüm Mobil ve İnternet Bankacılığı müşterilerine özel faiz oranları sunulan bir vadeli mevduat ürünüdür.

E-Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

Bankamızda bir vadesiz mevduat hesabınız var ise; Mobil veya İnternet Bankacılığı kanallarımıza girerek Hesaplar > Vadeli Hesap Aç adımlarını izleyerek E-Mevduat hesabı açabilirsiniz.

E-Mevduat Tutar Aralıkları

E-Mevduat Hesap açma alt limiti 1.000 TL/USD/EUR olup, üst limit 1.000.000 TL ve karşılığı USD/EUR’dur.

Vade Sonu Durumu

Hesap açılışı sırasında aşağıdaki vade sonu durumu seçeneklerinden birini seçebilirsiniz;

 • Anapara ve faiz yenilenmeden kapatılsın: Anapara ve faiz tutarı seçtiğiniz hesaplara aktarılarak hesabınız kapatılır.
 • Anapara ve faiz vade sonunda yenilensin: Hesabınız, vade sonlarında aynı vade ve güncel faiz ile otomatik olarak yenilenir.
 • Vade sonunda anapara yenilensin, faiz vadesiz hesaba aktarılsın: Sadece anaparanız yenilenir, faiz tutarı seçtiğiniz hesaba aktarılır.

Vadeli Hesap Kapatma

Vade günü gelmemiş olan vadeli mevduat ve E-mevduat hesabınızı Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımız aracılığıyla kapatabilirsiniz ancak vade gününden önce hesabınızı kapatmanız durumunda vadeli hesabınız bozulur ve faiz kazanamazsınız.

Türk Lirası ve Döviz E-Mevduat Hesabı faiz oranları için tıklayınız.

Fibabanka Vadeli Mevduat Hesabı ile birikimlerinizi dilediğiniz vadede değerlendirebilirsiniz.

Gerçek müşteriler için İnternet ve Telefon Bankacılığı’nda 1.000 TL, şubelerimizden ise 10.000 TL’den başlayarak tüm birikimleriniz için vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz!

Tüm vadelerde avantajlı oranlarımız için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Vergilendirme

VadeStopaj Oranı(%)
6 aya kadar (6 ay dahil)15
6 ay-1 yıl (1 yıl dahil)12
1 yıl üzeri10

Faiz oranları için tıklayınız.

Yabancı para cinsindeki yatırımlarınızdan risksiz bir getiri elde etmek istiyorsanız, size en uygun oran ve vadeyi seçerek Fibabanka’da Vadeli Döviz Mevduat Hesabı açtırabilirsiniz.

1.000 USD/EURO/CHF/GBP/CAD’den başlayarak tüm birikimleriniz için vadeli mevduat hesabı açabilirsiniz. Tüm vadelerde avantajlı oranlarımız için sizleri şubelerimize bekliyoruz.

Vergilendirme

VadeStopaj Oranı%
6 aya kadar (6 ay dahil)20
6 ay-1 yıl (1 yıl dahil)20
1 yıl üzeri18

Yukarıdaki oranlar 21 Mart 2019 tarihi itibarıyla açılan veya vadesi yenilenen hesaplara ödenecek faizler için geçerli olacaktır.

Fon + Mevduat Paketi ile tasarruflarınızı farklı oranlarda ve dağılımlarda vadeli mevduatta ve yatırım fonlarında değerlendirebilirsiniz. Bu pakette birikiminiz için özel vadeli mevduat faiz oranlarından ve yatırım fonlarının portföy çeşitlendirmesi, risk dağılımı, düşük işlem maliyeti vs. gibi avantajlarından yararlanırsınız.

 • 5.000 TL’den başlayarak tüm birikimleriniz için Fon Mevduat Paketi hesabı açabilirsiniz.
 • Vadeli mevduatlar 32-182 gün arası vadelerde açılmaktadır.
 • Paketin minimum %10’u, maksimum %50’si paket kapsamındaki yatırım fonlarından birinde değerlendirilir.
 • Mevduat faiz oranları belirleyeceğiniz yatırım fonu, vadeli mevduatın vadesi, yatırım fonu ve mevduatın paket içindeki oransal dağılımına göre farklılık göstermektedir.

Başlıca Fon + Mevduat Paketlerimiz aşağıdaki gibidir. Fon detayları için tıklayınız.

Paket 1: Fiba Portföy Para Piyasası Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 2: Fiba Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 3: Fiba Portföy Borçlanma Araçları Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 4: Fiba Portföy Çoklu Varlık Birinci Değişken Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 5: Fiba Portföy Çoklu Varlık İkinci Değişken Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 6: Fiba Portföy Altın Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 7: Fiba Portföy Eurobond Fonu + Vadeli Mevduat
Paket 8: Fiba Portföy Hisse Senedi Fonu + Vadeli Mevduat

Faiz kazanırken fırsatları kaçırmayın!

Dönüşen Mevduat ürünü ile faiz kazanırken dilediğiniz zaman TL, Dolar ya da Euro’ya dönüşüm yapabilecek, para birimi değiştirmek için vade sonunu beklemeyeceksiniz!

Vadeli Mevduatınızın faizleri hesap açılışında belirleneceği için döviz geçişlerinde, faiz oranı düşüşlerinden de etkilenmeyeceksiniz. Faiz kaybı yaşamadan sınırsız sayıda döviz alım-satım işlemi yapabilme fırsatını yakalayacaksınız.

Fibabanka müşterilerine özel avantajlı faiz oranları Prestige Hesap’ta!

Size en uygun oran ve vadeyi seçerek Fibabanka şubelerinden Prestige Hesap açtırabilir, risksiz sabit getiri avantajlarından yararlanabilirsiniz. Belirlenen vadelerde, birikiminizi belli bir süre sonunda faiz getirisiyle birlikte çekebilirsiniz.

Prestige Hesap avantajlı faiz oranları, sadece yeni müşteriler ya da mevcut müşterilerimizin yeni birikimleri için geçerlidir. Hesap açma alt limitleri 300.000 TL/150.000 USD/75.000 EUR, üst limitler ise 4.200.000 TL ve muadili USD/EUR'dur.

En Yakın Fibabanka Şubesi