Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Kasko_Sigortalari-Detay
Sayfayı Değiştirin

Kasko Sigortası

Sizi asla yarı yolda bırakmayacak, trafikte yaşanması muhtemel risklere ve sonuçlarına karşı sizi koruyacak bir yol arkadaşı arıyorsanız, ihtiyacınıza uygun olan Kasko seçeneklerimizi hemen incelemeye başlayın.

 • KASKO
 • Sıkça Sorulan Sorular

Genişletilmiş Kasko

Genişletilmiş Kasko ile aracınızın bakımı ve onarımı için tüm servisleri kullanır, kapsamlı teminatlarıyla aracınızı korursunuz.

Ekonomik Genişletilmiş Kasko

Ekonomik Genişletilmiş Kasko’da alanında uzman ekipleriyle yüksek hizmet standartlarına sahip, yetkilendirilmiş özel servisler olan Hızlı Destek Servislerini (HDS) kullanarak Genişletilmiş Kasko’da geçerli tüm teminatlara ve avantajlara sahip olursunuz.

Genişletilmiş Kasko ve Ekonomik Genişletilmiş Kasko Teminatları

 • Çarpma, Çarpışma
 • Aracın veya Araç Parçalarının Çalınması
 • Yanma/Çalınma
 • Aracın Asıl Anahtarla Çalınması
 • Deprem/ Doğal Afetler/ Sel/ Su Baskını ile Grev, Lokavt, Halk Hareketlerinden Doğan Zararlar
 • Kemirgen Hayvanların Vereceği Zararlar
 • Araç İçi Kişisel Eşya Çalınması
 • Yanlış Akaryakıt Alımı Sonucu Mekanik Zarar
 • Sigara ve Benzeri Maddelerin Teması ile Meydana Gelen Yangın Dışındaki Zararlar
 • Aksesuar Teminatı
 • Yetkili Olmayan Kişilerce Çekilme
 • Cam Hasarı
 • Araç İçinde Bulunan Kişilere, Ölüm ve Yaralanmalara Karşı Koltuk Ferdi Kaza Teminatı
 • Tedavi Teminatı İkame Araç Teminatı
 • Hukuksal Koruma
 • Yeni Değer Teminatı
 • Sokak Hayvanlarına Çarpma
 • Kıymet Kazanma
 • Ses ve Görüntü Cihazları
 • Ek Donanım, Aksesuar

Genişletilmiş Kasko ve Ekonomik Genişletilmiş Kasko Avantajları

 • Mesleki İndirim Seçeneği 
 • Anlaşmalı Servislerde Orijinal Cam Değişimi
 • Yılda 2 Kez 7 Gün veya Yılda 2 Kez 14 Günlük İkame Araç İmkanı
 • Mini Tamir ve Yol Yardım Hizmetleri
 • Kişisel Eşyaların Güvence Altına Alınması
 • Yanlış Akaryakıt Dolumuna Bağlı Zararlar
 • %40 ve Üzeri Hasarsızlık İndiriminiz Olması Durumunda Hasarsızlık Koruma Ek Teminatı
 • Ayda Bir Defa Olmak Üzere Yılda Toplam 12 Kez Oto Yıkama Hizmeti*
 • Aytemiz İstasyonlarında Akaryakıt İndirimi**

Ekonomik Genişletilmiş Kasko ile Hızlı Destek Servislerini Kullanmayı Tercih Etmeniz Halinde Aşağıdaki Avantajlara da Sahip Olursunuz;

 • Onarım Süresince Sınırsız İkame Araç Hizmeti***
 • 2 Yıl Onarım Garantisi
 • Hasarsızlık İndirimi Koruma
 • Ücretsiz Araç Check-Up Hizmeti****

Genişletilmiş Kasko ile aynı teminatlara sahip olurken daha uygun fiyatlarla Kasko yaptırma avantajına da sahip olursunuz.

* Poliçede plakası belirtilen binek-SUV tipi, en fazla 5 koltuklu otomobiller için yılda 12 kez ayda 1 kez iç-dış araç yıkama hizmetinden anlaşmalı belirli kurumlarda ücretsiz faydalanılır. Tüzel kişi veya şirket adına kayıtlı veya ticari sınıfındaki araçlar hizmet kapsamında değildir. Hizmetten faydalanmak için araç yıkama randevu talebinizi hafta içi mesai saatlerinde (09:00-17:00) 0850 480 99 37 no’lu Çağrı Merkezine iletmenizin ardından çağrı merkezi hizmet alım onayı için size dönüş sağlar.

** AYTEMİZ akaryakıt istasyonlarında %2 benzin, %4 dizel indiriminden faydalanabilirsiniz. İndirimden faydalanmak için talebinizi hafta içi mesai saatlerinde (09:00-17:00) 0850 480 99 37 no’lu Çağrı Merkezine iletmenizin ardından cep telefonunuza gönderilecek indirim kodu ile faydalanabilirsiniz.

*** Hızlı Destek Servislerinde (HDS) yapılan onarımlarda hizmet sağlayan servisin onarım işleminin uzaması esnasında 14 günü aşan talepler için eksper kararına tabidir.

**** Araç onarımı Hızlı Destek Servislerinde (HDS) yapıldıktan sonra HDS tarafından motor, araç içi, araç altı (yağ kaçakları vb.), lastik kontrolleri gibi temel kontroller ve genel muayene yapılır.

Taşıt sigortalarımızla ilgili ayrıntılı bilgi için en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz. 

Kasko Sigortası kapsamında sigortaya ilişkin tüm teminatlar Fiba Sigorta A.Ş. tarafından sağlanır. Fibabanka A.Ş. , Fiba Sigorta A.Ş. acentesidir.

Kasko Yaptırmak Zorunlu mu?

Kasko, Trafik Sigortası gibi zorunlu olarak yapılması gereken bir sigorta türü değildir ancak günümüz koşullarına bakıldığında, trafikte olmak her an risk taşımak anlamına geldiği için birçok araç sahibi trafik sigortasının yanı sıra kasko poliçesi de satın alarak aracını güvence altına almayı tercih eder.

Kasko ve Trafik Sigortası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kasko ve trafik sigortasını ayıran en temel fark, trafik sigortasının zorunlu olması, kaskonun ise isteğe bağlı yapılmasıdır. Zorunlu trafik sigortası kaza olması halinde karşı tarafın zararını karşılarken Kasko sizin mağduriyetinize odaklanır.

Kasko Poliçesini Nereden Satın Alabilirim?

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarından ve Fibabanka Şubeleri’nden detaylı bilgi alabilir, satın alma işleminizi güvenli ve hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Satın Alma İşlemi Sırasında Hata ile Karşılaştım, Bu Durumda Ne Yapmalıyım?

0850 222 77 77 veya 444 88 88 numaralı Fibabanka Çağrı Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaza Anında Neler Yapmak Gerekir?

 • Kaza tespit tutanağını doldurarak ya da zabıt tutturarak hasarınızı belgelemelisiniz. Kazaya karışan birden fazla araç var ise her iki tarafın evrakları temin edilmelidir.
 • Kazanın ya da kazadan sonra oluşan hasarın farklı açılardan fotoğrafını çekebilirsiniz.
 • Kaza anında 444 52 02 numaralı Fibasigorta Müşteri Hizmetlerini arayarak bilgi talebinde bulunabilir ve ihtiyacınız var ise çekici talebinizi iletebilirsiniz.
 • Aracınızı, poliçe kapsamında belirtilen, size en yakın anlaşmalı servise götürebilirsiniz. Temin ettiğiniz belgeleri aracınızı teslim ettiğiniz servise iletebilirsiniz.

Hasar İhbarımı Nasıl Yapmalıyım?

444 52 02 numaralı Fibasigorta Müşteri Hizmetlerini arayarak ya da https://www.fibasigorta.com.tr/ adresinde yer alan Figuru ile hasar ihbarını yapabilirsiniz.

Hasar Dosya Durumumu Nereden Takip Edebilirim?

444 52 02 numaralı Fibasigorta Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz. https://www.fibasigorta.com.tr/ adresinde yer alan Figuru ile hasar dosya durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kasko Poliçem Yol Yardım Hizmetlerini Karşılar mı?

Yol yardım teminatı, asistans hizmeti içerisinde yer alır. Bir kaza ile karşılaşırsanız, aniden yolda kalırsanız, anahtarınız bozulursa ya da anahtarınızı kaybederseniz yol yardım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Yol Yardım Hizmetleri için Nereyi Aramalıyım?

Yol Yardım Hizmeti için 444 52 02 numaralı Fibasigorta Müşteri Hizmetlerini aramanız yeterlidir.

Kasko Hasarsızlık İndirimi Nedir?

Kasko hasarsızlık indirimi, poliçe dönemi boyunca herhangi bir hasar gerçekleşmemesi veya hasarsızlık indirimini etkilemeyen bir hasar meydana gelmesi halinde kaskonuzda indirim avantajı sağlar. Kasko hasarsızlık indirimi için düzenli olarak her yıl poliçenin yenilenmesi gereklidir.

Araç El Değiştirdiğinde Araca Ait Kasko Poliçesinde Sigortalı Değişikliği Yapılabilir mi?

Kasko poliçesi kişiye özeldir, başkasına devredilemez. Aracın yeni sahibinin kendi adına yeni bir kasko poliçesi yaptırması gerekir.

Başka Şirkette Hasarsızlık İndirimi Olan Bir Kasko Poliçem Var, Fibabanka’dan Kasko Yaptırmam Durumunda Hasarsızlık İndirimim Devam Eder mi?

Hasarsızlık indiriminde Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) kayıtları esas alınır, SBM verilerine istinaden bir hasarsızlık indiriminiz var ise aktarım kuralları çerçevesinde hasarsızlık indirimi devam ettirilir.

Araç LPG’li ise veya LPG Takılırsa Kasko Poliçesine Dahil Edilebilir mi?

Aracın fabrika çıkışı LPG’li ise ek teminat eklenmesine gerek bulunmamaktadır. LPG araca sonradan eklendi ise aksesuar olarak yer verilerek poliçeye dahil edilir. (Ek aksesuarlar için araç bedelinin %15’ ine kadar faturalandırma yapılabilir.)

Alkollü Araç Kullanımı Sırasında Meydana Gelen Hasarı Kasko Poliçem Karşılar mı?

Kasko Genel Şartları gereğince aracın uyuşturucu madde veya alkollü içki almış kişi tarafından kullanılması halinde meydana gelen zararlar için kasko poliçesinden yararlanılamaz.

Ek Aksesuar Teminatları için Bir Bedel Sınırı Var mı?

Ek aksesuarlar (ses sistemi, özel aydınlatma, multi medya gibi), araç bedelinin en fazla %15’ine kadar teminata dahil edilebilir.

Yabancı ve Özel Plakalı Araçlar için Poliçe Düzenlenebilir mi?

Yabancı ve özel plakalı araçlar için poliçe düzenlenemez.

Kasko Poliçesi Hangi Coğrafi Alanda Geçerlidir?

Poliçeniz sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerli olur.

Oto Yıkama Hizmetinin Koşulları Nelerdir ve Bu Avantajdan Nasıl Faydalanılır?

Hizmet kapsamında, yılda 12 kez ayda 1 kez olacak şekilde iç-dış araç yıkama hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Yalnızca poliçe sahibinin adına kayıtlı poliçede yazılı plakalı hususi binek-SUV tipi otomobilleri için poliçe süreniz boyunca belirtilen limit kapsamında ücretsiz iç dış yıkama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Hizmetler 5 koltuğa kadar olan binek ve SUV tipi araçlar için geçerlidir. Tüzel kişiler adına kayıtlı araçlar ile ticari sınıf olarak geçen veya herhangi bir şirket üzerine kayıtlı olan araçlar hizmet kapsamına dâhil değildir.

Ücretsiz Araç Yıkama Hizmeti için Çağrı Merkezi 0850 480 99 37 numarası üzerinden hafta içi mesai saatlerinde (09:00-17:00) müşteri temsilcilerine ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz. Hizmet anlaşmalı kurumlarımız aracılığıyla sağlanır. Hizmetin kullanılması için randevu talebinin iletilmesi akabinde çağrı merkezi tarafından istasyon uygunluğu sorgulanacak ve çağrı merkezi tarafından hizmet alım onayı için dönüş sağlanır.

Aytemiz İstasyonları Akaryakıt İndirimi Nedir ve Bu Avantajdan Nasıl Faydalanılır?

Hizmet kapsamında anlaşmalı olunan AYTEMİZ akaryakıt istasyonlarında %2 benzin, %4 dizel indiriminden faydalanabilirsiniz. Hizmet kapsamında çağrı merkezi üzerinden talep iletilecek olup cep telefonlarına gönderilecek olan indirim kodu ile indirim sağlanır.

Aytemiz Akaryakıt İndirimi hizmeti için 0850 480 99 37 numaralı Çağrı Merkezi üzerinden hafta içi mesai saatlerinde (09:00-17:00) müşteri temsilcilerine ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz.

Ücretsiz Check Up Hizmeti Neleri Kapsar ve Nasıl Faydalanılır?

Araç onarımı Hızlı Destek Servislerinde yapıldıktan sonra HDS tarafından temel kontroller sağlanır;

 • Motor kontrolü
 • Araç içi kontrol
 • Araç altı kontrolü (yağ kaçakları vb.)
 • Genel muayene ve lastik kontrolleri yapılır.

Ferdi Kaza Teminatı Kapsamı Nedir? Ferdi Kaza Teminatı Yalnızca Araç Sahibi için mi Geçerlidir?

Vefat, Daimi Maluliyet ve Tedavi Masrafları kapsam dahilindedir. Tedavi masrafları teminatı Ferdi Kaza teminatı’ nın %10’u kadardır. (Teminat 30.000 TL.) Ferdi Kaza Teminatları araç içerisindeki koltuk sayısına bağlı olarak tüm yolcular için ayrı ayrı olmak üzere geçerlidir.

Genişletilmiş ve Ekonomik Genişletilmiş Kasko’da İkame Araç Hizmetinden Ne kadar Süre ile Faydalanılır?

Sigortalı bu hizmetten yılda 2 kez yararlanabilir.  Genişletilmiş Kasko’ da 2x7 veya 2x14 , Ekonomik Genişletilmiş Kasko’ da ise 2x14 olarak bu hizmetten faydalanabilirsiniz.

Onarımı Devam Eden Araçlar için İkame Araç Süresi Dolduğunda İkame Aracın Teslimi Zorunlu mudur?

Aracın Hızlı Destek Servislerinde onarılıyor olması koşulu ile onarım süreci devam ederken ikame araç kullanım süresi aşılır ise eksper görüşüne ve hasar durumuna bağlı olarak ikame araç süreci uzatılabilir.

Taşıt sigortalarımızla ilgili ayrıntılı bilgi için en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.