Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Müşteri Olmak İstiyorum
Sayfayı Değiştirin

Müşteri Olmak İstiyorum

Siz Neredeyseniz Biz Oradayız!

Fibabanka'da müşteri olmak ve hesap açmak çok hızlı ve kolay. Fibabanka Mobil uygulamamızı indirin, Görüntülü Bankacılık ile anında müşterimiz olun.

Fibabanka QR Kodu

 • Nasıl Fibabankalı Olurum?
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Bilmeniz Gerekenler

İstediğim Yerden Hızlıca Nasıl Fibabanka Müşterisi Olurum?

Dilediğiniz yerden Fibabanka müşterisi olmak artık çok kolay!

Görüntülü Bankacılık ile müşteri temsilcilerimizle görüşme yaparak, hızlı ve kolayca dilediğiniz yerden müşterimiz olabilir, Fibabanka’nın ayrıcalıklı dünyasına hemen katılabilirsiniz.

 • Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmak için Fibabanka Mobil’i indirin ve açılan ekranda “Müşteri Olmak İstiyorum” butonuna tıklayın.
 • Kişisel bilgilerinizin yer aldığı formu doldurun.
 • Kimlik doğrulamanızı gerçekleştirmek için telefonunuzun NFC (Yakın Alan İletişimi) özelliği ile çipli T.C. kimlik kartınızı telefonunuzun NFC alanına dokundurun ve kimlik okutma işlemi gerçekleşene kadar sabit bir şekilde bekleyin.
 • Telefonunuzu yatay konuma getirerek ekrandaki yönlendirmeye uygun olarak kimliğinizin fotoğrafını çekin.
 • Yüz doğrulama işlemi için telefonunuzun ön kamerası ile yüzünüzün fotoğrafını çekin.
 • Görüntülü görüşme ile müşteri temsilcimize bağlanın. Hafta sonu ve resmi tatiller dahil olmak üzere her gün gündüz 09.00 ile gece 24.00 saatleri arası müşterimiz olabilirsiniz.
 • NFC (Yakın Alan İletişimi) destekleyen telefonunuzun olmadığı veya kimliğinizi okutamadığınız durumlarda, başka bir bankaya ait kartınızdan -iade edilmek üzere- 1 TL’lik işlemle anında müşterimiz olabilir ya da adınıza kayıtlı başka banka hesabınızdan Bankamızda yeni açılacak hesabınıza, dilediğiniz tutarda para transferi yaparak kimliğinizi doğrulayıp hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Müşterimiz olduktan sonra transfer ettiğiniz tutar Bankamızda açılan hesabınıza yatırılacaktır.
 • Çipli T.C. kimlik kartınız ile kimlik bilgilerinizi doğrulamanız ardından Görüntülü Bankacılık ile müşteri temsilcisine bağlanarak görüşme gerçekleştirebilir ve müşterimiz olabilirsiniz.
 • Müşterimiz olduğunuz anda Dijital Hızlı Kart’ınız otomatik olarak oluşturulacaktır.

Aramıza katıldığınız için çok mutluyuz!

Fibabanka’nın size sunduğu tüm ayrıcalıklardan yararlanmaya hemen başlayabilirsiniz. Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımız, 444 88 88 Telefon Bankacılığımız ve tüm şubelerimiz ile ihtiyaçlarınıza uygun ürün ve hizmetlerimizi sunmak için yanınızdayız.

Siz de dilediğiniz zaman ve dilediğiniz yerden bankacılık işlemlerinizi hızlı ve kolayca gerçekleştirebilmek için; sayfada bulunan QR kodunu cep telefonunuzdan okutup Fibabanka Mobil'i indirebilirsiniz. Fibabanka Mobil'den yapılan işlemler için tıklayınız.

Kimler Görüntülü Görüşme ile Fibabanka müşterisi olabilir?

Mevcutta Fibabanka müşterimiz olmayan ve çipli T.C. kimlik kartı bulunan ve yerleşim yeri yurt içi olan, 18 yaşını doldurmuş bireysel kişiler ve şahıs firması statüsündeki esnaflar Fibabanka Kurumsal Mobil’den görüntülü görüşme yaparak anında müşterimiz olabilir.

Görüntülü Görüşme yaparken nelere dikkat edilmeli?

Görüntülü görüşme ile müşterimiz olmak için, çipli T.C. kimlik kartınızın yanınızda olması, aydınlık ve sessiz bir ortamda bulunmanız gerekmektedir.

Yüz Doğrulama (Biyometrik Onay) nedir?

Görüntülü Bankacılık hizmetimiz ile müşteri olmak için, biyometrik onay ve kimlik bilgilerinizde yer alan özel nitelikli bilgilerinizin işlenmesine onay vermeniz gerekmektedir.

Görüntülü Bankacılık hizmetinden hangi saatler arasında faydalanabilirim?

Resmi tatiller ve hafta sonu dahil olmak üzere her gün gündüz 09.00 ile gece 24.00 saatleri arasında Görüntülü Bankacılık üzerinden hizmet veriyoruz.

Sanal POS ya da EFT/FAST işlemini nasıl yapabilirim?

Güvenliğiniz açısından Görüntülü Bankacılık kanalından kimliğinizi doğrulayabilmemiz için 2 yöntemimiz bulunmaktadır. Tercihinize göre farklı bir banka kartı, kredi ya da ön ödemeli kartlarınızla 1 TL’lik işlem yapabilir veya adınıza kayıtlı başka banka hesabınızdan Bankamızda yeni açılacak hesabınıza, dilediğiniz tutarda para transferi yaparak müşterimiz olabilirsiniz.

Sanal POS ya da EFT/FAST işlemi için alınan tutarı geri alabilir miyim?

Kartınızdan çekilen 1 TL’lik ücreti, işlem sonrasında kartınıza iade edeceğiz. EFT/FAST ile transfer yaptıysanız, gönderdiğiniz tutarı Bankamızda açılan hesabınız aktif hale geldikten sonra bu hesaba aktaracağız.

 1. 1. Bilgilerinizin doğrulaması Fibabanka tarafından gerçekleştirildikten sonra uzaktan kimlik tespiti işleminizi gerçekleştirmek için Görüntülü Bankacılık müşteri temsilcimiz ile irtibata geçeceksiniz. Bu yüzden uygulamamızı kullanmaya başlamadan önce sessiz ve aydınlık bir ortama geçin.

 2. 2. Görüşme sırasında güneş gözlüğü ve maske gibi yüz tanımayı engelleyici aksesuarları kullanmayın.

 3. 3. Cep telefonunuzun ön ve arka kameralarının çalıştığına emin olun ve internet bağlantınızı kontrol edin. Görüşme süresince telefonunuzun kamerası açık olmalıdır.

 4. 4. Uzaktan kimlik tespiti için çipli T.C. kimlik kartınızın bulunması gerekmektedir.

 5. 5. Kimlik kartınızın üzerindeki bilgiler okunabilir olmalıdır. Hasar görmüş bir kimlik kartı ile işlem yapılamaz.

 • İletişim kanallarımızın güvenliği ile ilgili dikkat etmeniz gereken tüm bilgilere linkten ulaşabilirsiniz.
 • Uzaktan kimlik tespiti sürecinde, görüntülü görüşme başlamadan önce Fibabanka Mobil uygulamasını indirmeniz ve uygulama giriş sayfasındaki yer alan “Müşteri Olmak İstiyorum” butonuna tıklayarak başvuru yapmalısınız.
 • Bu işlemler esnasında başvuru formuna girdiğiniz bilgilerin güncel ve eksiksiz olduğundan emin olun. Size yöneltilen sorulara eksiksiz ve net cevaplar verin.
 • NFC (Yakın Alan İletişimi) ve OCR (Optik Karakter Tanıma) gibi teknolojilerle müşterimizin kimliğine dair tüm doğrulamaları gerçekleştirdikten sonra müşteri temsilcisi ile görüntülü görüşme ile çok kısa süre içinde müşterimiz olabilirsiniz.
 • NFC (Yakın Alan İletişimi) destekleyen telefonunuzun olmadığı veya kimliğinizi okutamadığınız durumlarda doğrulama işlemini tamamlayabilmek için başka bir bankaya ait kartınızdan -iade edilmek üzere- 1 TL’lik işlemle anında müşterimiz olabilir ya da adınıza kayıtlı başka banka hesabınızdan Bankamızda yeni açılacak hesabınıza dilediğiniz tutarda para transferi yapmanız halinde, kimliğinizi doğrulayarak, hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz.
 • Görüntü ve ses kalitesinin, şüpheye yer bırakmayacak ve kimlik tespitinde herhangi bir kısıtlamaya imkân vermeyecek şekilde ve yeterli seviyede olduğundan emin olun.
 • Görüşme boyunca işlemler sadece sizinle gerçekleştirilecektir. Bu nedenle hesap ve işlem güvenliğiniz için üçüncü bir kişiden yardım veya destek almayın.
 • Görüşmeyi sonlandırmadan önce mutlaka Görüntülü Bankacılık ile müşteri temsilcimizden detaylı bilgi alın. Müşteri temsilcimiz, sorularınızı yanıtlayarak teyit ederek, eksik veya yapılması gereken ek işlemler varsa bunlar hakkında size bilgi verecektir.