Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Kolay Adres Tanımlama
  • Sıkça Sorulan Sorular

Kolay Adres Nedir?

Kolay Adres , IBAN ya da hesap bilgilerinize ihtiyaç duyulmadan sadece size özel bilgiler ile kolay ve güvenli bir şekilde para transferi yapmanızı sağlayan T.C. Merkez Bankası ile ortak geliştirilen bir özelliktir.

Fibabanka Kolay Adres Nasıl Aktif Edilir?

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda bulunan "Kolay Adres" menüsünden "Kolay Adres Ekleme" adımını izleyerek Bankamızdaki hesaplarınızı tanımlayabilirsiniz.

Kolay Adres ile Para Transferi Nasıl Yapılır?

Hesabınıza "Kolay Adres" tanımı yaptıktan sonra, özel bilgilerinizi aynı IBAN numarası gibi size transfer yapacak kişiye bildirebilirsiniz. Örneğin, cep telefonu numaranızı "Kolay Adres" tanımı yaparak Bankamızdaki hesabınıza bağladıktan sonra, size transfer yapacak tüm kişilere cep telefonu numaranızı iletmeniz yeterli olacaktır.

Kolay Adres Tanımlama Ne İşe Yarar?

"Kolay Adres" bilginizi tanımladıktan sonra artık uzun uzun IBAN numaranızı yazmanıza ve size para transferi yapacak kişilere göndermenize gerek kalmayacaktır. Bu sayede siz ve size gönderim yapan kişiler işlemlerinde güvenli, hızlı ve kolay para transferi deneyimi yaşayacaktır.

QR kodunu cep telefonunuzdan okutarak Fibabanka Mobil’i indirin, İşlemler Para Transferleri menüsünden Kolay Adres İşlemlerinizi kolayca yapın.

Fibabanka QR Kodu

Kolay Adresi Ne Zaman Kullanmaya Başlayabilirim?

Bankamızdaki hesaplarınızı Fibabanka Mobil veya İnternet Bankacılığı kanallarımızdan "Kolay Adres"e tanımlayarak IBAN bilgisine ihtiyaç olmadan 7/24 para transferi işlemlerinizi hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Hangi Bilgilerim Kolay Adres Olarak Tanımlanabilir?

Cep telefonu numaranızı, e-posta adresinizi, T.C. kimlik numaranızı, vergi kimlik numaranızı, yabancı kimlik numaranızı ve pasaport numaranızı, hesabınıza "Kolay Adres" olarak tanımlayabilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlama İşlemini Hangi Saatlerde Yapabilirim?

Kolay Adres Tanımlama işlemlerinizi Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan 7/24 hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlama İşlemi Ücretli mi?

Bankamız bu işlem için herhangi bir işlem ücreti almamaktadır.

Bir Adrese Birden Fazla Hesap/IBAN Tanımlaması Yapılabilir mi?

Bir "Kolay Adres" birden fazla hesaba bağlanamamaktadır.

En Fazla Kaç Adet Kolay Adres Tanımlayabilirim?

En fazla 5 adet "Kolay Adres" tanımlaması yapılabilmektedir.

Hangi Hesaplarım İçin Kolay Adres Tanımlaması Yapabilirim?

Bankamızda bulunan tüm vadesiz Türk lirası hesaplarınıza tanım yapabilirsiniz.

Kolay Adres Tanımlama İşlemini İptal Edebilir miyim?

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda, "Para Transferleri" menüsü altında bulunan "Kolay Adres İşlemleri" menüsünden iptal işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.