İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Sayfayı Değiştirin

Fibabanka Hakkında

Fibabanka Hakkında

Türkiye finans sektörüne Fiba Grup bünyesinde 27 Aralık 2010 tarihinde katılan Fibabanka'nın temel faaliyetleri kurumsal, ticari, KOBİ, tarım, bireysel ve özel bankacılık alanlarındaki ürün, hizmet ve uygulamalarını kapsamaktadır. Fibabanka, bankacılık hizmetlerini "Anlarız hızla, çözeriz hızla" yaklaşımı ve müşterilerinin her anında yanında olan banka anlayışıyla sürdürmektedir.

Müşterilerinin hayatına değer katarak müşteri deneyimini mükemmelleştirmeye odaklanan Fibabanka, hızlı ve kolay bankacılık çözümlerini Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, fibabanka.com.tr ve şubeleri aracılığıyla ulaştırmakta, her geçen gün geliştirmeye devam ettiği farklı sektörlerdeki iş ortaklıkları sayesinde ise birçok noktada hizmet vermeye devam etmektedir.

Fibabanka’nın iştirakleri Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. ve Finberg Araştırma Geliştirme ve Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş.’dir. 23 Ekim 2015 tarihli Hissedarlık Sözleşmesi’yle International Finance Corporation (IFC) ve European Bank for Reconstruction and Development’ın (EBRD) Fibabanka’ya hissedar olmasına yönelik ilk adım atılmış ve 21 Aralık 2015 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonucunda, Fibabanka’nın hissedarı olmuşlardır. Hissedarların her birinin Fibabanka'daki güncel pay oranı %8,96 olarak belirlenmiştir.

Gelişmelere ek olarak 3 Haziran 2016 tarihli Hissedarlık Sözleşmesi’yle TurkFinance B.V.'nin %9,95 pay oranıyla Fibabanka'ya hissedar olmasına yönelik ilk adım atılmıştır ve 31 Ağustos 2016 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonucunda, TurkFinance B.V. de Fibabanka’nın hissedarı olmuştur.

Fibabanka, finansal teknolojilere yaptığı yatırımlar ile dijital dönüşümünü sürdürmekte, tabana yaygın bankacılık anlayışı, mutlu çalışan ve müşteriler yaratmak hedefleriyle ise hem Türkiye ekonomisi için sürdürülebilir değer yaratma hem de Türkiye’nin en sevilen bankası olmak için ürün, servis ve hizmetlerini geliştirmeye hızla devam etmektedir.