Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Sayfayı Değiştirin

Fibabanka Hakkında

Fibabanka Hakkında

Türkiye finans sektörüne Fiba Grubu bünyesinde 27 Aralık 2010 tarihinde katılan Fibabanka "Anlarız hızla, çözeriz hızla" yaklaşımı ve müşterilerinin ayağına giden banka anlayışıyla hizmet vermektedir.

Müşterilerinin sesini devamlı dinleyerek, dijital teknolojilere yaptığı yatırımlarla, tüm süreçlerini müşteri merkezli tasarlayan Fibabanka, kurduğu iş ortaklıklarıyla müşteri tabanını her geçen gün hızla genişletmektedir. Hızlı ve kolay bankacılık çözümlerini Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, fibabanka.com.tr ve şubeleri aracılığıyla ulaştıran Fibabanka, her geçen gün geliştirdiği farklı sektörlerdeki iş ortaklıkları ile de birçok noktada finansal çözümler sunmaktadır.

Fibabanka’nın iştirakleri Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. ve Finberg Araştırma Geliştirme ve Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş.’dir. 23 Ekim 2015 tarihli Hissedarlık Sözleşmesi’yle International Finance Corporation (IFC) ve European Bank for Reconstruction and Development’ın (EBRD) Fibabanka’ya hissedar olmasına yönelik ilk adım atılmış ve 21 Aralık 2015 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonucunda, Fibabanka’nın hissedarı olmuşlardır. International Finance Corporation (IFC) pay oranı 6.21%, European Bank for Reconstruction and Development’ın (EBRD) pay oranı ise 8.96% olarak belirlenmiştir.

Gelişmelere ek olarak 3 Haziran 2016 tarihli Hissedarlık Sözleşmesi’yle TurkFinance B.V.'nin %9,95 pay oranıyla Fibabanka'ya hissedar olmasına yönelik ilk adım atılmıştır ve 31 Ağustos 2016 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı sonucunda, TurkFinance B.V. de Fibabanka’nın hissedarı olmuştur.

Dijital dönüşüm yolculuğunda geleceğin teknolojilerine şimdiden yatırım yaparak yenilikçi ürün ve hizmetleri hayata geçiren; mutlu çalışan ve mutlu müşteriler yaratmak hedefleriyle çalışmalarını sürdüren Fibabanka, sektörde fark yaratmaya devam etmektedir.