İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar

Duyuru ve Haberler

Koronavirüs Salgınına Karşı Bilinçliyiz, Önlemlerimizi Alıyoruz!

Değerli müşterilerimiz,

Sizlerin ve çalışanlarımızın sağlığı en önemli önceliğimiz. Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen tedbirleri yakından takip ediyor; Genel Müdürlüğümüz, Çağrı Merkezimiz ve tüm şubelerimizde koruma amaçlı ek önlemler almayı sürdürüyoruz.

Müşterilerimiz için aldığımız önlemler:

 • Sağlığınız için sosyal mesafenizi her alanda olduğu gibi bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirirken de korumanızı tavsiye ediyor, bu süreçte öncelikli olarak Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızı, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızı veya ATMlerimizi kullanmanızı önemle rica ediyoruz.
 • Her zaman olduğu gibi bu dönemde de, Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan ücretsiz havale ve EFT yapabileceğinizi hatırlatırız.
 • Şubelerimizden hizmet almayı tercih eden müşterilerimiz için tüm hizmetlerimizi eksiksiz sunmayı sürdürüyoruz. Farklı bir karar alınması durumunda kamuoyunu ve tüm müşterilerimizi en hızlı şekilde bilgilendireceğiz:
  -23 Mart 2020 Pazartesi günü itibarıyla, şubelerimizden* 12.00-17.00 saatleri arasında hizmet sunmaya başladık.
  -*31.03.2020 tarihi itibarıyla İstanbul'daki Caddebostan ve Yeşilköy Şubelerimiz geçici süre hizmet veremeyecektir.
 • Şubelerimizde ve ATMlerimizde düzenli dezenfeksiyon işlemi yapıyoruz. Ayrıca şubelerimizdeki bekleme alanı yoğunluklarından kaynaklanan olası riskleri minimuma indirmek amacıyla, şube içerisinde aynı anda en fazla 2 müşterimize hizmet sunacağız. Bu konuda şube yöneticilerimiz ve güvenlik görevlilerimiz gerekli yönlendirmeleri yapacak ve yoğunluk olan şubelerde müşterilerimiz belirli bir sırayla içeriye alınacaktır.
 • Alışverişlerinizde mümkün olduğunca banka kartı veya kredi kartınızı kullanmanızı öneriyoruz.
 • Tüm nakit ihtiyaçlarınız için ATMlerden günlük nakit çekim limitini yeni bir değerlendirmeye kadar 5.000 TL’ye yükselttik.
 • Temassız ödeme konusunda Dünya Sağlık Örgütü ve Sağlık Bakanlığı’nın bildirilerini yakından takip ediyoruz. Bu kapsamda, 19 Mart 2020 tarihi itibarıyla Fibabanka POS cihazlarının şifresiz ve temassız işlem limitini 120 TL’den 250 TL’ye çıkardık. 250 TL’ye kadar işlem yapabilmek için cihazınızda "Parametre Yükleme" işlemi gerçekleştirilmelidir. Detay bilgi için 0850 222 26 76 numaralı POS Destek Hattımızı arayabilirsiniz.
 • Olası riskleri en aza indirmek adına şubelerimize gelmeden, 2020-2023 dönemine ait SGK emekli maaş promosyon başvurunuzu 444 88 88 Çağrı Merkezimizden yapabilirsiniz.
 • SPK/2020/19 sayılı SPK Bülteni Duyurusu’na istinaden, daha önce şubelerimizde gerçekleştirdiğimiz Yatırım Fonu Alış / Satış, Eurobond, Hazine Bonosu, Özel Sektör Tahvil/Bonosu, Opsiyon, Forward, Swap işlemleri için, 25.03.2020 tarihi itibarıyla talimatlarınızı evinizden çıkmadan ve şubelerimize gelmenize gerek kalmadan, kayıtlı telefon ile talebinizin iletilmesinin ardından Bankamızda kayıtlı e-posta adresinizden Banka yetkililerimizin kurumsal e-posta adresine veya talimatınızın resmini çekip cep telefonunuzdaki Whatsapp uygulaması aracılığıyla Banka yetkililerimizin cep telefonuna ileterek yapabilirsiniz.
 • Fibabanka kartlarınızla Türkiye’deki tüm İş Bankası Bankamatiklerinden başta para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama olmak üzere daha birçok ortak ATM işlemini sınırsız ve ücretsiz olarak yapabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz.

Çalışanlarımız için aldığımız önlemler:

 • Sağlık Bakanlığı’nın belirttiği risk grubunda bulunan ve hamile olan çalışanlarımıza idari izin kullandırıyoruz veya evden çalışmalarına olanak tanıyoruz.
 • Güvenli teknolojik altyapı kurulumu gerçekleşen Genel Müdürlük ve Çağrı Merkezi ekiplerimizin büyük bir çoğunluğu 13 Mart Cuma günü itibarıyla evden çalışmaya başladılar. Altyapı kurulumlarımız tüm hızıyla devam ediyor.
 • Tüm çalışanlarımız yurt dışı seyahat planlarını ertelemiş olup, yakın zamanda seyahatten dönen çalışanlarımızın 14 gün idari izin ile evde istirahat etmelerini sağlıyoruz.
 • İş Yeri Hekimimiz kontrolünde çalışanlarımız için "Acil Yardım Destek Hattı"nı kurduk.
 • Tüm müşteri ziyaretlerimizi, toplantı ve etkinlik katılımlarımızı sürecin gelişimine bağlı olarak yeniden planlanacak şekilde durdurduk. Kritik görüşmelerimizi ise online platformlar üzerinden telekonferans ile yapıyoruz.
 • Özellikle görevi gereği parayla temas eden şube çalışanlarımızı olası riskler hakkında bilgilendiriyor; ellerin sık sık yıkanması ve mutlaka her temas sonrasında el dezenfektanı kullanılması için çalışanlarımızı bilinçlendiriyoruz.

Toplum sağlığını korumaya yönelik bilinçli hareket etmeye, müşterilerimize daha hızlı ve kolay bankacılık hizmeti sunarken hem müşterilerimizin hem de çalışanlarımızın karşılaşabileceği riskleri minimuma indirmek için önlemler almaya devam edeceğiz.

Anlayış ve hassasiyetiniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

Saygılarımızla,
Fibabanka A.Ş.

Olağan Genel Kurul Toplantısı Gündem Düzeltmesi

Detaylı bilgi için tıklayınız.

8 Mart 2020 Sistem Bakım Çalışması

Size daha iyi hizmet sunabilmek için 8 Mart günü her zamankinden biraz daha fazla çalışacağız.

08/03/2020 tarihinde 00:00 – 01:30 saatleri arasında Bankamızın sistemlerinde yapacağımız kısa süreli çalışma nedeniyle Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, fibabanka.com.tr'deki başvuru formlarımızdan ve ATMlerimizin kartsız işlemler adımından kısa süreli olarak hizmet sağlayamayacağımızı bildirmek isteriz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Olağan Genel Kurul Daveti

Detaylı bilgi için tıklayınız.

 

Kurumsal Web Sitemiz ve İnternet Şubesi Üzerinde TLS 1.0 ve TLS 1.1 Protokolü Değişikliği

Değerli müşterilerimiz,

Sizlere daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilmek için altyapımızı her geçen gün iyileştirmeye çalışıyoruz. Daha güvenli internet kullanımı için kurumsal web sitemiz fibabanka.com.tr ve İnternet Bankacılığı üzerinde TLS 1.0 ve TLS 1.1 protokollerinin 15 Şubat 2020 tarihinden itibaren kullanılamayacağını paylaşmak isteriz.

Bunun için kullandığınız browser üzerinden linkteki ayarları kontrol ederek gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğinden konuyu bilgilerinize sunarız.

Mutlu günler dileriz.