Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Sayfayı Değiştirin

Fintern Future Talent Programı

Kuralı Senin Koyacağın Yepyeni Bir Bankacılık Deneyimine Hazır Mısın?

Finans teknolojilerinin geleceğini şekillendirdiğimiz yolcuğumuzda, gücümüze güç katmaya var mısın?

Fibabanka'nın yenilikçi işe alım programı Fintern, geleceğin teknoloji uzmanlarına, mühendislerine ve liderlerine; cesur ve açık fikirli olabilecekleri, sınırları zorlayabilecekleri bir çalışma ortamı vaat ediyor. Çünkü burası, kuralları kendi koyabilen, cesur insanların bankası!

Eğer sen de böyle bir ortamda çalışmak ve geleceği inşa edenlerden olmak istiyorsan, doğru adres Fibabanka.

Fintern Neler Sunuyor?

 • Fibabanka'yı, finans sektörünü, dijital bankacılık ve finansal teknoloji alanlarını yakından tanıma şansı
 • Genç, inovatif ve dinamik bir çalışma ortamında sorumluluk üstlenme imkanı
 • Fintern programı süresince zengin içeriklere sahip eğitimler ve sunumlarla tecrübe kazanma fırsatı
 • Programı başarıyla tamamlayan yeteneklere, Fibabanka'da kariyer fırsatı!

2021 Fintern Program Süreci

Son başvuru tarihi olan 31 Aralık 2020 tarihine kadar 2021 Fintern Programına yaklaşık 1.500 başvuru aldık.

2022 Fintern Programı başvuru detayları ve linki kariyer sayfamızdan ve Fibabanka sosyal medya kanallarından duyurulacaktır. Lütfen bizi takip etmeyi unutmayın

Katılımcılarımız CV’leri ile birlikte başvurularını bize ilettiler.

Online Tanıtım Webinarı

2021 Fintern Webinarımıza 240 katılımcımızı davet ettik.

Katılımcılarımız bu Webinar’da hem değerlendirme süreçleri hem de Bilgi Teknolojileri rol ve sorumlulukları hakkında daha detaylı bilgi sahibi olup Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcımız ve Direktörlerimiz ile tanışma fırsatı yakaladılar.

Online Video Değerlendirmesi

Online Video Değerlendirme aşamasında katılımcılarımız kendilerini tanıttıkları ve onlara ilettiğimiz soruları cevapladıkları videoları bize ilettiler.

Video ile kendini tanıtan adaylardan 100’ü final aşamasına geçmeyi başardı.

Online Grup Mülakatı

Yaklaşık 100 katılımcımız ile online grup mülakatı gerçekleştirdik.

100 katılımcımızı, teknoloji direktörlerimizin liderliğinde 10 kişilik gruplara bölerek günün farklı saatlerinde online odalarımızda buluşturduk. Her bir grubumuzu beş kişilik iki gruba daha bölerek, her bir gruba savunmaları için bir çalışma konusu verdik. Kendi ekibi ile savunma stratejisi belirleyen gruplarımız ortak online odalarda karşı ekibe karşı tezlerini savundular.

Staj Başlangıcı

Tüm aşamalardan başarı ile geçen 40 katılımcımız Fibabanka’da çalışmaya başladılar.

İlk haftalarını online eğitimler alarak ve ekiplerini tanıyarak geçiren 40 katılımcımız 2021 Finternleri olarak aramıza katıldılar.

Nasıl Yetenekler Bekliyoruz?

Başvuru yapacak adayların aşağıdaki niteliklere sahip olması gerekmektedir;

 • Üniversitelerin lisans 3. ve 4. sınıf mühendislik bölümlerinde okumak.
 • Yazılı ve sözlü ileri düzey İngilizce dil bilgisine sahip olmak.
 • Liderlik potansiyeli, öz disiplinli ve motivasyonu yüksek olmak.
 • Stratejik düşünceyle birleşmiş analitik bakışaçısına sahip olmak.
 • Takım çalışmasına uymak ve kişiler arası iyi ilişkiler kurmak.
 • Dijital teknolojilere ilgi duymak ve bu alanda kariyer hedeflemek.
 • İşe yaklaşım konusunda cesur, sınırları zorlayan ve açık fikirli olmak.
 • Haftada en az 3 gün staja gelebilmek.

Başarı ile tamamlanan staj programımıza katılanlar anlatıyor;

 • Gerçekten oldukça bilgilendirici bir Webinar'dı. Fibabanka’yı tanımak ve yeniliklere nasıl kolay adapte olduğunu görmek ayrıca yeni yönetim tarzı çok hoşuma gitti. Yöneticilerin hepsi işinde çok bilgili ve işini zevkle yapıyor gibi duruyor. Ayrıca yöneticilerin hikayelerini dinlemek her zaman kariyerinin başında olan bizlere motivasyon sağlıyor. Bu etkinlik için çok teşekkür ederim.
 • Zamanına ve emeğine teşekkürler. Sağlıklı ve mutlu günlerde görüşmek üzere :)
 • Webinar’ın Fibabanka ve kültürünü daha yakından tanıyarak, iş akışı ve bilgilerini öğrendiğim çok keyifli bir deneyimdi. Orada çalışan değerli insanlardan değerli bilgiler edinerek, bakışaçımı da geliştirdim. Birimleri ve işleri birinci ağızdan duymak, benim gibi bu alanda hevesli öğrenciler için çok güzel bir artıydı. Aynı zamanda buradaki pozisyon tercihimde de yardımcı oldu. Bana bu imkanı verdiğiniz için çok teşekkür ederim. İleride Fibabanka da bu şekilde bir webinar düzenlemeyi isterim.
 • Öncelikle webinarınızı hiç sıkılmadan ve heyecanla dinledim. Kurumun böyle bir tanıtımı bizler için yapmasının çok değerli olduğunu düşünüyorum, işlerin bize bizzat bankanın üst yönetiminden detaylıca aktarılması çok yararlıydı ve bu durum Fibabanka’nın kariyerim için doğru adım olduğunu bana bir kez daha hissettirdi.
 • Üniversite hayatım boyunca birçok staj ve yetenek programlarına başvuruda bulundum ve diğer yetenek programlarında görmediğim bir süreçti. Programa başvuran belli bir sayıdaki adayı birebir program yöneticileri ile tanışmaları ve yöneticilerin anlatımıyla bölümleri hakkında bilgilendirilmesi gerçekten fark yaratıcıydı. Webinar’da emeği geçen herkese çok teşekkürler.
 • Hep işe başlamadan, mülakata gitmeden şirketi ve departmanlarını araştırmamız söylenir ama Fibabanka bunu bir Webinar üzerinden yaparak adaylara öğretici bir etkinlik düzenlemiş oldu. Şirketinizde ‘yatay’ yapının nasıl işlediğini ve aslında potansiyel bir çalışan olarak nasıl bir yapıda iş yapacağımı işin içindeki insanlardan dinlemek verimli ve yararlı oldu. Webinar’ın işleyişinde herkesin bir önceki konuşan kişinin devamı halinde konuşmasını sürdürmesi katılımcı olarak odaklanmamı kolaylaştırdı. Bunun yanında direktörlerin tecrübelerini paylaşırken aynı zamanda yol gösterecek önerilerde bulunuyor olması değerli kariyer tavsiyeleri oldu benim için.