Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
FX Market
Sayfayı Değiştirin

FX Market

Döviz ve kıymetli maden alım satım işlemlerinizi FX Market ile Fibabanka Mobil Bankacılık ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan kolayca gerçekleştirin. Henüz müşterimiz değilseniz, Görüntülü Bankacılık ile hızlı ve kolayca dilediğiniz yerden müşterimiz olabilirsiniz.

FX Market Kurları
  • FX Market
  • Sıkça Sorulan Sorular

FX Market Nedir?

FX Market, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan kolayca erişim sağlayabileceğiniz, döviz ve kıymetli maden alım satım işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebileceğiniz bir yatırım özelliğidir. FX Market ile tüm Fibabanka müşterileri, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımız üzerinden döviz/kıymetli maden alım satım işlemlerini hızlı, kolay ve güvenle gerçekleştirebilirler.

FX Market’e Nasıl Ulaşabilirim?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızı kullanan tüm bireysel ve tüzel müşterilerimiz Finansal Market’ten veya İşlemler menüsünden ulaşarak FX Market’i kullanabilirler.

Fibabanka QR KoduFX Market ile Neler Yapabilirim?

Kurlar sayfasına giriş yaparak anlık kur izlemesi yapabilirsiniz. “KURLARI DÜZENLE” butonunu tıklayarak takip listenizi oluşturabilirsiniz.

Kur İşlem EkranıKurları Düzenleme Ekranı

 

İşlem yapmak için “AL ve SAT” butonlarına basarak, istediğiniz döviz ve kıymetli maden alım&satım işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Al SatAl Sat

“ALARM EKLE” özelliği ile seçtiğiniz döviz ve kıymetli maden cinsi için hedeflediğiniz kur bilgisini kaydedebilir ve kur bilgisi istediğiniz seviyeye ulaştığında bildirim alabilirsiniz.

FX Market Alarm

“EMİR EKLE” özelliği ile istediğiniz döviz ve kıymetli maden cinsi için beklediğiniz kur seviyesinden alım için emir ekleyebilirsiniz. FX Market sizin yerinize kur seviyesini takip eder ve emrinizi otomatik olarak gerçekleştirir ve size bildirir.

FX Market EmirFX Market EmirFX Market Emir

 

Önemli Bilgiler

  • FX Market’te döviz ve kıymetli maden fiyatları piyasa koşullarına bağlı olarak uluslararası fiyatlar üzerinden oluşmaktadır. Kurlar ve pariteler, uluslararası piyasalardaki fiyatlara göre anlık olarak değişebilir ve bu anlık piyasa dalgalanmaları fiyatlamalara yansıyabilir. Bu nedenle, zaman zaman FX Market’te makaslarda değişimler oluşabilir. Bu fiyat marjlarındaki değişimler FX Market kaynaklı değildir.
  • FX Market’te piyasa kaynaklı kesinti olması durumunda alım satım işlemlerinizi 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan gerçekleştirebilirsiniz. Kesinti süresince bekleyen emirleriniz gerçekleşmez. Bu süre boyunca girdiğiniz emirleri değiştiremez ve yeni emir ekleyemezsiniz, ancak mevcut emirlerinizi iptal edebilirsiniz. Kesinti öncesi verdiğiniz limit emirleriniz, kesinti sonrası piyasa fiyatından değil, emir verdiğiniz fiyattan gerçekleşir.
  • FX Market’te maksimum 30 adet limit emir sınırı bulunmaktadır. Maksimum emir limitini aşmanız durumunda yeni emir verebilmek için bazılarını iptal etmeniz gerekmektedir. İlgili limitin üzerinde verdiğiniz emirler işleme alınmayacaktır.
  • FX Market’te limit emir girişi yapılabilmesi Fibabanka A.Ş inisiyatifindedir. Dönemsel olarak yeni emir girişi kapatılabilir, bu süre boyunca mevcut emirlerde değişiklik yapılamaz, yalnızca girilen emirler iptal edilebilir.
  • FX Market’te hafta içi canlı fiyatlarla, hafta sonu gecikmeli kurlarla işlem yapabilirsiniz.
  • Her gece 00.00 – 01.00 saatleri arasında yurt dışı piyasasının kapalı olması sebebiyle emtia (altın, gümüş ve platin) fiyatı alınamamakta ve bu saatler arasında işlem yapılamamaktadır..
  • Ayrıca yurt dışında resmi tatil veya herhangi bir piyasayı etkileyen durum söz konusu olduğunda FX Market'te fiyat kesintileri yaşanabilmektedir.
  • FX Market üzerinden verilen limit emirleriniz  piyasa fiyatı üzerinden değil, her zaman girdiğiniz fiyat üzerinden gerçekleşir. Hafta sonları piyasa kapalıyken, FX Market’te canlı olmayan kurlar görüntülenir. Piyasa açıldıktan sonra canlı kurlar ile görüntüleyeceğiniz fiyatlar değişiklik gösterecektir. Bu durumu dikkate alarak emir girişi yapmanızı rica ederiz.

FX Market ile hangi saat aralıklarında alım satım yapabilirim?

FX Market’te hafta içi canlı fiyatlarla, hafta sonu gecikmeli kurlarla işlem yapabilirsiniz.

FX Market’te kaç işlem için alarm kurabilirim?

Herhangi bir işlem için adet sınırı bulunmamaktadır.

FX Market’te kaç adet limit emir bırakabilirim?

FX Market’te maksimum 30 adet limit emir sınırı bulunmaktadır. Maksimum emir limitini aşmanız durumunda yeni emir verebilmek için bazılarını iptal etmeniz gerekmektedir. İlgili limitin üzerinde verdiğiniz emirler işleme alınmayacaktır.

Zincir Emir’de kaç adet sıralı emir verilebilir?

Zincir Emir’de 2 adet sıralı emir verebilirsiniz.

Alarm kurma işlemi, ileri tarih için yapılabilir mi?

Evet. Alarm kurarken istenilen gün için tarih seçimi yapabilirsiniz.

Hesapta bakiye olmaması durumunda emir verilebilir mi?

Sadece Limit Emir’de ileri bir tarih için emir verebilirsiniz. Emrin gerçekleşeceği zaman sistem işlem karşılığı bakiyenizi kontrol eder. İlgili tutarın hesabınızda olmaması durumunda işlemi yapmaz ve emrinizi iptal eder. Bakiye yeterliyse işleminiz gerçekleşir. Bu işlem Market (anlık) Emir’de yapılamaz.

FX Market’teki işlem limitlerine müdahale edebiliyor mu? Döviz ve altın alım limitleri nelerdir?

FX Market’te de döviz ve kıymetli madem alım satım işlemlerindeki limit farklılıkları için en yakın şubemiz veya çağrı merkezimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Mevcut anlık ve günlük limitlerine aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz;

Bireysel FX Market İşlem Limitleri
İşlemMinimum İşlem LimitiAnlık İşlem LimitiGünlük Toplam İşlem Limitiİşlem Saatleri
Döviz Alış/Satış1 USD/EURO/GBP/CHF/NOK/DKK/CAD/
JPY/SEK/AUD
250.000
USD/EURO/GBP/CHF/NOK/DKK/CAD/JPY/SEK/AUD
15.000.000 TL7/24
Altın Alış/Satış0,01 Gram4.500 Gram15.000.000 TL7/24
Gümüş Alış/Satış1 Gram400.000 Gram15.000.000 TL7/24
Platin Alış/Satış0,01 Gram9.000 Gram15.000.000 TL7/24

*Döviz alış/satış günlük toplam işlem limiti tüm döviz paritelerindeki alış ve satış işlemlerinin toplam limitini ifade etmektedir.

*Altın, gümüş ve platin günlük toplam işlem limiti kıymetli maden paritelerindeki alış ve satış işlemlerinin toplam limitini ifade etmektedir.

 

Kurumsal/Ticari FX Market İşlem Limitleri
İşlemMinimum İşlem LimitiAnlık İşlem LimitiGünlük Toplam İşlem Limitiİşlem Saatleri
Döviz Alış/Satış1 USD/EURO/GBP/CHF/NOK/DKK/CAD/
JYP/SEK/AUD
250.000
USD/EURO/GBP/CHF/NOK/DKK/CAD/JPY/SEK/AUD
15.000.000 TL7/24
Altın Alış/Satış1 Gram4.500 Gram15.000.000 TL7/24
Gümüş Alış/Satış1 Gram400.000 Gram15.000.000 TL7/24
Platin Alış/Satış1 Gram9.000 Gram15.000.000 TL7/24

*Döviz alış/satış günlük toplam işlem limiti tüm döviz paritelerindeki alış ve satış işlemlerinin toplam limitini ifade etmektedir.

*Altın, gümüş ve platin günlük toplam işlem limiti kıymetli maden paritelerindeki alış ve satış işlemlerinin toplam limitini ifade etmektedir.

FX Market’te makas aralıkları sabit midir?

Hayır. FX Market’te makas aralıkları anlık olarak değişmekte olup, sabit bir aralık değeri bulunmamaktadır.

FX Market’te Kiraz Hesap’ım ile işlem yapabilir miyim? Kiraz Hesap faizi kazanmaya devam edebilir miyim?

Evet, Kiraz Hesap’ınızla FX işlemi yapabilirsiniz, hesabınızda kalan bakiye üzerinden faiz kazanırsınız.

Hangi durumlarda FX Market’te kesinti yaşarım. Bunun sebebi ne olabilir?

Her gece 00.00 – 01.00 saatleri arasında yurt dışı piyasasının kapalı olması sebebiyle emtia (altın, gümüş ve platin) fiyatı alınamamakta ve bu saatler arasında işlem yapılamamaktadır.

Ayrıca yurt dışında resmi tatil veya herhangi bir piyasayı etkileyen durum söz konusu olduğunda FX Market'te fiyat kesintileri yaşanabilmektedir.

FX Market’i kimler kullanabilir?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızı kullanan bireysel ve tüzel müşterilerimiz kullanabilir.