Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Gayri Nakdi Krediler Neler Sunar?
  • Başlıca Ürünlerimiz

Ticari işlemleriniz Fibabanka Gayri Nakdi Kredileriyle garanti altında! Ticari işlemlerde taraflara güvence veren Gayri Nakdi Krediler ile süreçleriniz daha hızlı, daha güvenli. Size en uygun Gayri Nakdi Kredi ile ticari işlemlerinizi Fibabanka güvencesiyle garanti altına almanız için sizi Fibabanka şubelerine bekliyoruz.

Teminat Mektupları

Ticarette güven, Teminat Mektupları*’ndan geçer! Şirketinizin faaliyetleri kapsamında; bir malın teslimi, bir işin yapılması gibi konularda resmi, özel kişi kurum ve kuruluşlara hitaben banka tarafından verilen garanti mektubu ile içiniz rahat olsun.

*Taahhüdün yerine gelmemesi durumunda mektubu düzenleyen Banka, sözleşmede belirtilen zarar tutarını ödemeyi taahhüt eder. İşin mahiyetine bağlı olarak teminat mektupları süreli veya süresiz olabilmektedir.

Akreditif

İthalat işlemlerinde mal bedeli ödemelerinizde kullanacağınız Akreditif hizmeti ile ticari işlemleriniz Fibabanka taahhüdünde. Akreditif, ithalatçının ihracat yaptığı ülkedeki alıcının talebine dayanarak bir banka aracılığı ile ayrıntıları verilmiş bir malın veya hizmetin ihracatçıya ödeme yapılması yönündeki şartlı bir taahhüttür. İthalatçıya finansman desteği ve kolaylığı sağlanmaktadır. Üstelik ithalatçı açısından malların belirtilen şartlara uygun ve vadesinde yüklenmiş olmasını sağlar, akreditif şartları yerine gelmediği sürece ödeme yapılamayacağından Alıcı güvencede olur.

Harici Garanti

Talebiniz üzerine yurt dışına yönelik ticari işlemleriniz, güvende! Fibabanka, Harici Garanti ile yurt dışındaki muhataplara hitaben, taahhüdün yerine getirilmemesi durumunda söz konusu bedelin ödeneceğini garanti eder. Bu nedenle yurt dışına teminat mektubu yani Harici Garanti hizmeti sunulur.

Böylece, bir malın teslim edilmesi, bir işin ya da projenin tamamlanması veya bir borcun ödenmesi gibi ticari işlemler için yurt dışındaki muhataba güven verilir, ticari işlemleriniz sorunsuzca gerçekleşir. Yurt dışına olan borç ve taahhütlerin garanti altında olması, yurt dışı ticari işlemlerinizde güven ortamı sağlar.

Kabul Kredisi

İhracatçı ve ithalatçı arasında gerçekleşen ve ödemelerin vadesinde yapılacağına dair bir banka garantisi sağlayan Kabul Kredisi Fibabanka’da sizlerle.

Çek Karnesi

Mal ve hizmet alımlarınız ile diğer vadeli ödemelerinizi çek karşılığı yaparak ödemelerinizi kolaylaştırmak istiyorsanız, Çek Karnesi tam size göre! TL ve döviz çek karnelerini kullanarak ödemeleri pratik hale getirme, nakit dolaşımını hızlandırma ve hareketlerinizi kayıt altına alma fırsatı Fibabanka’da sizinle.

Bankamızda tanımlı çek karnesi limitiniz var ise; Fibabanka İnternet Bankacılığı ile yeni çek defteri talebinde bulunabilir, çek taleplerinizi takip edebilir veya iptal edebilirsiniz.