Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
 • Hızlı Kart Business Neler Sunar?
 • Kart Şifre İşlemleri
 • Kart Özellikleri
 • Sıkça Sorulan Sorular 

Fibabanka, kolay ve ulaşılabilir hizmet avantajlarını firmanıza Hızlı Kart Business ile sunuyor!

Fibabanka ATMlerinde, Türkiye’deki ve yurt dışındaki tüm ATMlerde kartınızı kullanabilir, günlük belirlenen limite göre nakit çekim işlemlerinizi yapabilir, tüm POS cihazlarından alışverişinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Dilediğiniz zaman 3D secure özelliği ile internet siteleri üzerinden hızlı ve güvenli online alışveriş yapabilirsiniz.

Ayrıca Akbank ATM’lerinden dilediğiniz kadar, PTTmatik'lerden aylık 5 işleme kadar para çekme, dilediğiniz kadar para yatırma ve bakiye sorgulama işlemlerini de ücretsiz yapabilirsiniz!

Hızlı Kart Business’a Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan ya da şubelerimizden başvurabilirsiniz.

Hızlı Kart Business Şifremi Nasıl Oluşturabilirim?

Fibabanka Hızlı Kart'ınızın şifresini, Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, SMS yoluyla ya da 444 88 88 Telefon Bankacılığımızı arayarak oluşturabilirsiniz.

Kart Şifremi Fibabanka Mobil ya da İnternet Bankacılığı’ndan Nasıl Oluşturabilirim?

Fibabanka Mobil veya İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Ürünler → Kartlar → Banka Kartlarım → Kart Detay → Kart Ayarları →Şifre Değiştir adımlarını izleyerek ya da İşlemler → Kartlar → Kart Şifre İşlemleri adımlarını izleyerek saniyeler içerisinde Hızlı Kart Business şifrenizi oluşturabilirsiniz.

SMS ile Kart Şifremi Nasıl Oluştururum?

SIFRE yazıp oluşturacağınız 4 haneli şifreniz, FibaAnahtar'ınızın ilk 2 harfi ve kartınızın son 4 rakamını aralarında birer boşluk bırakarak 3422'ye SMS gönderebilirsiniz. ATM ya da POSlardan yapacağınız ilk işlemde şifreniz kartınıza yüklenerek aktive olacaktır.

ÖRNEK: SIFRE 1234 AN 5678 ➜ 3422'ye SMS gönderilir.

Kartım Yenilendi, Şifresi Değişir mi?

Kart sürenizin dolması, kart üzerindeki çipinin arızalanması ya da fiziksel hasar sebebiyle yapılan yenileme işlemlerinde yeni şifre oluşturmanıza gerek bulunmamaktadır. Yeni kartınız ile ATM ya da POS işlemlerinizde eski kartınızın şifresini girebilirsiniz. İşlem sonrası şifreniz yeni kartınıza otomatik olarak tanımlanır.

Kartım Kayıp/Çalıntı Sonucunda Yenilendi, Şifresi Değişir mi?

Evet. Kayıp/Çalıntı sonucunda yenilenen kartınız için Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, SMS yolu ile veya 444 88 88 Telefon Bankacılığımızı arayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Yeni şifrenizi oluşturduktan sonra ATM ya da POSlardan yapacağınız ilk işlemde şifreniz kartınıza yüklenerek aktive olacaktır.

 • Banka kartınızı Fibabanka ATMleri yanı sıra, Türkiye ve yurt dışında bulunan tüm ATMlerde kullanabilirsiniz.
 • Kartınıza tanımlanan hesaplarınıza istediğiniz zaman ulaşabilir, hesaplarınız arasında para transferi yapabilirsiniz.
 • Alışveriş keyfinize ara vermezsiniz, tüm POS cihazlarından alışveriş yapabilirsiniz.
 • Fibabanka Hızlı Kart Business, 3D secure ile online alışveriş yapmak için internet alışverişine açık olmalıdır. Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan veya 444 88 88 Telefon Bankacılığından kartınızı internet alışverişine açabilirsiniz.
 • Birden fazla kişiye firmanız adına banka kartı verebilirsiniz.
 • Banka kartlarınıza sadece TL hesaplar bağlanabilir.
 • Kartın üzerinde firma ismi ile birlikte kart sahibinin adı/soyadı bulunur.

Hızlı Kart Business İçin Herhangi Bir Yıllık Hizmet Bedeli Öder miyim?

Hızlı Kart Business ücretsiz bir banka kartıdır. Yıllık hizmet bedeli bulunmamaktadır.

Hızlı Kart Business Tüm POS ve ATM’lerde Kullanılabilir mi?

Hızlı Kart Business’i dünyanın her yerinde "MasterCard" logolu ATM ve POS cihazlarında kullanabilirsiniz.

Hızlı Kart Business’e Kaç Tane Hesap Bağlanabilir?

Hızlı Kart Business’e TL Döviz cinsinde açılmış bir tane ana hesap ve 9 tane diğer hesaplarınızdan tanımlayabilirsiniz.

Hızlı Kart Business’e Nasıl Başvurabilirim?

Hızlı Kart Business’e şubelerimizden başvurabilirsiniz.

Hızlı Kart Business’i İnternet ve Telefon/Mail Order Alışverişlerinde Nasıl Kullanabilirim?

İster başvurunuz esnasında isterseniz sonradan Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, Ürünler → Kartlar → Banka Kartlarım → Kart Detay → Kart Ayarları adımlarını izleyerek “İnternet Alışverişi” ve “Telefon/Mail Order Alışverişi” özelliklerini aktif hale getirebilirsiniz.

Hızlı Kart Business’e Hesap Ekleme Çıkarma Yapabilir miyim?

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, Ürünler → Kartlar → Banka Kartlarım → Kart Detay adımlarını izleyerek kartınıza bağlı olan hesaplarınızı dilediğiniz şekilde yönetebilir, hesap ekleme ve çıkarma işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kart Şifremi Fibabanka Mobil ya da İnternet Bankacılığı’ndan Nasıl Oluşturabilirim?

Fibabanka Mobil veya İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla Ürünler → Kartlar → Banka Kartlarım → Kart Detay → Kart Ayarları →Şifre Değiştir adımlarını izleyerek ya da İşlemler → Kartlar → Kart Şifre İşlemleri adımlarını izleyerek saniyeler içerisinde Hızlı Kart Business şifrenizi oluşturabilirsiniz.

Hızlı Kart Business’in İşlem Limitlerini Nasıl Ayarlarım?

Fibabanka Mobil veya İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla Ürünler → Kartlar → Banka Kartlarım → Kart Detay → İşlem Limitleri adımlarını izleyerek Hızlı Kart Business’e ait internet alışverişi, para çekme ve fiziki pos alışveriş limitlerini değiştirebilirsiniz.

Hızlı Kart Business’i Temassız Ödemelere Kapatabilir miyim?

Fibabanka Mobil veya İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla Ürünler → Kartlar → Banka Kartlarım → Kart Detay → Kart Ayarları adımlarını izleyerek Hızlı Kart Business’in temassız ödeme özelliğini açıp kapatabilirsiniz.

Hızlı Kart Business’i Yurt Dışı İşlemlerde Kullanabilir miyim?

Fibabanka Mobil veya İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla Ürünler → Kartlar → Banka Kartlarım → Kart Detay → Kart Ayarları adımlarını izleyerek Hızlı Kart Business’in yurt dışı alışveriş özelliğini açıp kapatabilirsiniz.

Hızlı Kart Business’i Geçici Olarak Kapatmak Mümkün mü?

Fibabanka Mobil veya İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla Ürünler → Kartlar → Banka Kartlarım → Kart Detay → Kart Ayarları adımlarını izleyerek Hızlı Kart Business’i geçici olarak kapatabilirsiniz. Kartınız, geçici olarak kapatıldıktan 24 saat sonra otomatik olarak tekrar açılacaktır.