Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Sayfayı Değiştirin

İnsan Kaynakları Uygulamalarımız

Sosyal Haklarımız

Çalışanlarımızın sağlığı SGK güvencesi yanında özel sağlık sigortasıyla teminat altına alınır. Özel sağlık sigortamız hem çalışanlarımızı hem de prosedür kapsamında herhangi bir ek ödeme alınmaksızın çalışanlarımızın eş ve çocuklarını kapsamaktadır.

Çalışanlarımız, primleri Bankamız tarafından karşılanan Grup Hayat Sigortası’ndan yararlanma hakkına sahiptir.

Genel Müdürlük çalışanlarımız için servis imkânı bulunmaktadır.

*Pandemi sürecinde servis imkanımız bulunmamaktadır. Ofise gitmek isteyen çalışanlarımız araç talebinde bulunabilmektedirler.

Genel Müdürlük çalışanlarımız bina içindeki kafeteryada yemek yemektedirler. Şubelerimiz için ise yemek fişi uygulaması geçerlidir.

*Uzaktan çalışma döneminde Genel Müdürlük çalışanlarımız için evde yemek kartı uygulaması vardır.

Fibabanka İnsan Kaynakları olarak, İK uygulamalarımızı gerçekleştirirken bünyemizde bulunan tüm çalışanlarımızla birlikte nitelikli hizmet anlayışı sunmayı, akılcı çözümler üretmeyi önceliklendiriyor, performans ve verimliliği ön planda tutmayı hedefliyoruz.

Performans Sistemi

Tüm çalışanlarımız, Bankamızın performans sistemine tabidir. Hedeflerin, sonuçların ve kişisel yetkinliklerin objektif olarak değerlendirildiği bu uygulama senede 1 kere yapılmaktadır. Sürekli geri bildirim formumuz ile yöneticilerimiz ile çalışanlarımız birbirlerine her zaman geri bildirim verebilmektedir.

İzin Türlerimiz

Hoş Geldin İzni

Tüm Fibabankalılar işe girişlerinin ilk yılında da izinli!
Kuralı koyanların bankası Fibabanka’da yeni izin uygulamamız ile ailemize yeni katılan çalışma arkadaşlarımızın işe giriş yaptıkları yıl içinde kullanabilecekleri İdari İzin uygulamamız bulunmaktadır. İşe girdikten 1 yıl sonra hak edilen yıllık izinlerden bağımsız olan bu idari izin ile, yılın ilk yarısında işe başlayan arkadaşlarımız 5 gün, sonrasında işe başlayan arkadaşlarımız ise maksimum 3 gün idari izinden faydalanabilir.

Çalışan Doğum Günü İzni

Çalışanlarımız kendi doğum günlerinde istediklerini gönül rahatlığıyla yapabilmeleri için 1 gün izinlidir.

Çalışan Çocuk Doğum Günü İzni

Fibabanka’lı anne ve babalar çocuklarının 0-6 yaş arasındaki doğum günlerinde yanlarında olması için yarım gün izinlidir.

Refakatçi İzni

Çalışanlarımızın birinci derece yakınlarının (anne, baba, eş, çocuk ve kardeş) rahatsızlanması durumunda hastaneden aldıkları refakatçi belgeleriyle 3 iş günü izin kullanabilirler.

Fiba Gönüllüsü Faaliyet İzni

Fibabanka olarak, gönüllülük projelerini desteklediğimiz gibi bu projelerde yer alan çalışanlarımızın da her zaman yanında oluyoruz. Çalışanlarımız, Fiba Gönüllüsü olarak Fiba Grubu koordinasyonunda dahil olduğu gönüllü projelere katılımında izinlidir. Bu izni çalışanlarımız bir yıl içinde en fazla 3 iş günü olarak kullanılabilir.

Diğer İzinlerimiz

- Kadın çalışanlarımıza özel Tüp Bebek Tedavisi İzni ve Regli İzni, doğmamış bebek kaybı sonrası sağlık iznini takiben Yas İzni, 3 yaş üzeri çocuk evlat edinen kadın çalışanlarımıza yasal evlat edinme tarihi itibarıyla 8 haftalık Evlat Edinme İzni.
- Okulun İlk Günü izin uygulaması, ayrıca yarıyıl ve yıl sonlarında Karne Günü İzni
- Boşanma İzni
- 10 gün Babalık İzni
- 8 Hafta Koruyucu Aile İzni

Çocuk Bakımı ve Kreş Desteğimiz

Fibababankalı Annelerin iş hayatında yanlarında olmak için onlara çocuk bakımı ve kreşi desteği sağlıyoruz.

0-36 (36 dahil) ay arasında çocukları olan ve kreş eğitimi almayan çocukları için çalışanlarımıza aylık net Çocuk Bakım Desteği ödemesi, çalışanımızın dönem bordrosuna dahil edilerek ödenir.

37 (dahil) ay ile 66 (dahil) ay arasında çocukları olan çalışanlarımız için fatura karşılığı olmak üzere KDV dahil net kreş desteği yapılır. Kreşe giden 37 aydan küçük çocuğu olan çalışanlarımız da destekten yararlanabilir.

Doğum Yardımı, Bebek ve Evlilik Hediyelerimiz

Fibabanka Ailesi olarak, çalışanlarımızın hayatlarındaki en özel günlerinde de onların yanında oluyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımıza doğum yardımı, bebek ve evlilik hediyeleri veriyoruz.

Doğum Yardımı

Doğumun yapıldığı tarih itibarıyla bir tam yılını doldurmuş çalışanlar ve eşleri için geçerlidir. Her iki eşin de Bankamızda çalışması durumunda, doğum yardımından her iki eş de ayrı ayrı faydalanabilir. Bu durumda yapılacak toplam ödeme kadın çalışanımızın bordrosuna dahil edilir.

Bebek Hediyesi

Yeni bebek sahibi olan tüm çalışanlarımız 5 gr. Altın karşılığı TL tutar hesaplanarak doğum hediyesinden faydalanabilir. Ödemeler, çalışanlarımızın dönem bordroları ile birlikte yapılır. Üstelik her iki eşin de Bankamızda çalışması durumunda bu haktan her iki çalışanımız da faydalanır.

Evlilik Hediyesi

Çalışanlarımızın evlendiğinde 5 gr. altın karşılığı TL tutar hesaplanarak çalışanımızın dönem bordrosu ile birlikte ödenir. Her iki eşin de Bankamızda çalışması durumunda her iki çalışanımıza da ödeme yapılır.

Serbest Kıyafet Uygulaması

Bankamızda daha rahat bir iş ortamı oluşturulması amacıyla serbest kıyafet uygulaması geçerlidir.

Staff Gets Staff Uygulaması

Çalışanlarımızın arkadaşlarını Bankamızdaki açık pozisyonlar için önermesi durumunda, ilettiği adayın ilgili pozisyondaki tüm süreçlerde olumlu değerlendirilmesinin ve Bankamızda 2 ay çalışma süresinin tamamlanmasının ardından öneride bulunan çalışanımıza net para ödemesi yapılır.

Ailecek Fibabankalıyız Uygulaması

Çalışanlarımızın "Ailecek Fibabankalıyız" uygulaması yaş kriterlerine uygun durumdaki çocuklarına, anne veya babalarının kendi bölümlerinde veya şubelerinde staj imkânı tanıyoruz. Bu sayede, çocukların anne veya babalarının çalışma ortamlarını gözlemleme fırsatı bulmalarını sağlıyoruz.

FibaSocial

Online iç iletişim platformumuz “FibaSocial” ile Genel Müdürlük ve şube çalışanlarımız birbirleriyle hızlı bir şekilde iletişim kurabilir. FibaSocial üzerinden banka genelinde herkes tüm gelişmelerden aynı anda haberdar olma imkânını yakalar.

Fiba/Özü Çalışan İndirimi

Bankamızda tam zamanlı çalışanlarımıza ve çocuklarına %25 oranında öğrenim ücreti muafiyeti uygulaması bulunmaktadır. İndirimler, çalışanın tam zamanlı çalıştığı dönemlerde geçerli olur.

Eğitim Yan Hak Uygulamalarımız

Eğitim Teşvik Uygulaması: Çalışanlarımızın eğitim ve gelişimini daima destekleyen yaklaşımımız ile Bankamızda “Eğitim Teşviki” uygulamamız bulunmaktadır. Bankamızda çalışırken aynı zamanda yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlayan, blog, makale, podcast yayımlayan, konferanslara konuşmacı olarak katılan, patent başvurusu yapan tüm çalışma arkadaşlarımıza belli oranlarda teşvik ödemeleri yapıyoruz.

Veri Tazminatı:  Çalışanlarımızın veriyi daha etkin kullanma konusundaki yetkinliklerini desteklemek üzere “Veri Tazminatı” uygulamamız bulunmaktadır. Veri Tazminatı sınavını başarı ile geçen çalışma arkadaşlarımız bu haktan yararlanabilmektedir.

İşveren Katkılı BES (İGES)

Çalışanlarımızın bireysel emeklilik sistemine katılmak ve sistemden faydalanabilmeleri için Fibabanka A.Ş. ve iştirak şirketlerinde 6 aylık çalışma süresini doldurmuş, belirsiz süreli sözleşmeli olarak çalışmaları gerekmektedir.

Esnek Yan Haklar

“Fi’Bana Göre” Fiba Grubu çatısı altında faaliyet gösteren tüm şirketler için özel tasarlanmış Esnek Yan Haklar programıdır.

Bu program ile çalışanlarımıza belirli mevcut yan haklarını kişisel ihtiyaçlarına göre tekrar düzenleme olanağı sağlıyoruz. Esnek Yan Haklar programı, her yıl İnsan Kaynakları Bölümü’nün belirlediği tarihlerde  fibabanka.fibanagore.com adresinde bulunan portal üzerinden Fibabanka çalışanlarının kullanımına açılır, sistem kullanımı detaylıca paylaşılır ve verilen süreler sonrası seçim dönemi sonlandırılır.

“Teşekkür Et” Uygulamamız

“Teşekkür Et” uygulamamız ile çalışanlarımız birbirlerine anlık geri bildirim veriyor, içlerinden gelen teşekkürü paylaşıyor, takdir ettikleri arkadaşlarının mutlu olmalarını sağlıyorlar.