İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Sayfayı Değiştirin

İnsan Kaynakları Uygulamalarımız

Sosyal Haklarımız

Çalışanlarımızın sağlığı SGK güvencesi yanında özel sağlık sigortasıyla teminat altına alınır. Özel sağlık sigortamız hem çalışanlarımızı hem de prosedür kapsamında herhangi bir ek ödeme alınmaksızın çalışanlarımızın eş ve çocuklarını kapsamaktadır.

Çalışanlarımız, primleri Bankamız tarafından karşılanan Grup Hayat Sigortası’ndan yararlanma hakkına sahiptir.

Genel Müdürlük çalışanlarımız için servis imkânı bulunmaktadır.

*Pandemi sürecinde servis imkanımız bulunmamaktadır. Ofise gitmek isteyen çalışanlarımız araç talebinde bulunabilmektedirler.

Genel Müdürlük çalışanlarımız bina içindeki kafeteryada yemek yemektedirler. Şubelerimiz için ise yemek fişi uygulaması geçerlidir.

*Uzaktan çalışma döneminde Genel Müdürlük çalışanlarımız için evde yemek kartı uygulaması vardır.

Fibabanka İnsan Kaynakları olarak, İK uygulamalarımızı gerçekleştirirken bünyemizde bulunan tüm çalışanlarımızla birlikte nitelikli hizmet anlayışı sunmayı, akılcı çözümler üretmeyi önceliklendiriyor, performans ve verimliliği ön planda tutmayı hedefliyoruz.

Performans Sistemi

Tüm çalışanlarımız, Bankamızın performans sistemine tabidir. Hedeflerin, sonuçların ve kişisel yetkinliklerin objektif olarak değerlendirildiği bu uygulama senede 1 kere yapılmaktadır.

İzin Uygulamalarımız

Çalışanlarımız için önemli olan günler bizim için de her zaman önemli. Bu yüzden Fibabanka’da çalışanlar kendi doğum günlerinde, 0-6 yaş arasındaki çocuklarının doğum günlerinde, birinci dereceden yakınları rahatsızlandıklarında ve gönüllülük projelerinde izinli olurlar.

Hoş Geldin İzni

Tüm Fibabankalılar işe girişlerinin ilk yılında da izinli!
Kuralı koyanların bankası Fibabanka’da yeni izin uygulamamız ile ailemize yeni katılan çalışma arkadaşlarımızın işe giriş yaptıkları yıl içinde kullanabilecekleri İdari İzin uygulamamız bulunmaktadır. İşe girdikten 1 yıl sonra hak edilen yıllık izinlerden bağımsız olan bu idari izin ile, yılın ilk yarısında işe başlayan arkadaşlarımız 5 gün, sonrasında işe başlayan arkadaşlarımız ise maksimum 3 gün idari izinden faydalanabilir.

Çalışan Doğum Günü İzni

Çalışanlarımız kendi doğum günlerinde istediklerini gönül rahatlığıyla yapabilmeleri için 1 gün izinlidir.

Çalışan Çocuk Doğum Günü İzni

Fibabanka’lı anne ve babalar çocuklarının 0-6 yaş arasındaki doğum günlerinde yanlarında olması için yarım gün izinlidir.

Refakatçi İzni

Çalışanlarımızın birinci derece yakınlarının (anne, baba, eş, çocuk ve kardeş) rahatsızlanması durumunda hastaneden aldıkları refakatçi belgeleriyle 2 iş günü izin kullanabilirler.

Fiba Gönüllüsü Faaliyet İzni

Fibabanka olarak, gönüllülük projelerini desteklediğimiz gibi bu projelerde yer alan çalışanlarımızın da her zaman yanında oluyoruz. Çalışanlarımız, Fiba Gönüllüsü olarak Fiba Grubu koordinasyonunda dahil olduğu gönüllü projelere katılımında izinlidir. Bu izni çalışanlarımız bir yıl içinde en fazla 3 iş günü olarak kullanılabilir.

Çocuk Bakımı ve Kreş Desteğimiz

Fibababankalı Annelerin iş hayatında yanlarında olmak için onlara çocuk bakımı ve kreşi desteği sağlıyoruz.

0-36 (36 dahil) ay arasındaki olan ve kreş eğitimi almayan çocukları için aylık brüt 490 TL çocuk bakımı desteği çalışanımızın dönem bordrosuna dahil edilerek ödenir.

37 (dahil) ile 66 (dahil) ay arası çocukları için fatura karşılığı olmak üzere KDV dahil 575 TL net kreş desteği yapılır. Kreşe giden 37 aydan küçük çocuğu olan çalışanlarımız da destekten yararlanabilir.

Doğum Yardımı, Bebek ve Evlilik Hediyelerimiz

Fibabanka Ailesi olarak, çalışanlarımızın hayatlarındaki en özel günlerinde de onların yanında oluyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımıza doğum yardımı, bebek ve evlilik hediyeleri veriyoruz.

Doğum Yardımı

Doğumun yapıldığı tarih itibarıyla bir tam yılını doldurmuş çalışanlar ve eşleri için iki doğuma kadar geçerlidir. Her iki eşin de Bankamızda çalışması durumunda, doğum yardımından her iki eş de ayrı ayrı faydalanabilir. Bu durumda yapılacak toplam ödeme kadın çalışanımızın bordrosuna dahil edilir.

Bebek Hediyesi

Yeni bebek sahibi olan tüm çalışanlarımız 5 gr. Altın karşılığı TL tutar hesaplanarak doğum hediyesinden faydalanabilir. Ödemeler, çalışanlarımızın dönem bordroları ile birlikte yapılır. Üstelik her iki eşin de Bankamızda çalışması durumunda bu haktan her iki çalışanımız da faydalanır.

Evlilik Hediyesi

Çalışanlarımızın evlendiğinde 5 gr. altın karşılığı TL tutar hesaplanarak çalışanımızın dönem bordrosu ile birlikte ödenir. Her iki eşin de Bankamızda çalışması durumunda her iki çalışanımıza da ödeme yapılır.

Serbest Kıyafet Uygulaması

Bankamızda daha rahat bir iş ortamı oluşturulması amacıyla serbest kıyafet uygulaması geçerlidir.

Staff Gets Staff Uygulaması

Çalışanlarımızın arkadaşlarını Bankamızdaki açık pozisyonlar için önermesi durumunda, ilettiği adayın ilgili pozisyondaki tüm süreçlerde olumlu değerlendirilmesinin ve Bankamızda 2 ay çalışma süresinin tamamlanmasının ardından öneride bulunan çalışanımıza net para ödemesi yapılır.

Ailecek Fibabankalıyız Uygulaması

Çalışanlarımızın "Ailecek Fibabankalıyız" uygulaması yaş kriterlerine uygun durumdaki çocuklarına, anne veya babalarının kendi bölümlerinde veya şubelerinde staj imkânı tanıyoruz. Bu sayede, çocukların anne veya babalarının çalışma ortamlarını gözlemleme fırsatı bulmalarını sağlıyoruz.

FibaSocial

Online iç iletişim platformumuz “FibaSocial” ile Genel Müdürlük ve şube çalışanlarımız birbirleriyle hızlı bir şekilde iletişim kurabilir. FibaSocial üzerinden banka genelinde herkes tüm gelişmelerden aynı anda haberdar olma imkânını yakalar.

Fiba/Özü Çalışan İndirimi

Bankamızda tam zamanlı çalışanlarımıza ve çocuklarına %25 oranında öğrenim ücreti muafiyeti uygulaması bulunmaktadır. İndirimler, çalışanın tam zamanlı çalıştığı dönemlerde geçerli olur.