Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
08_Dış Ticaret İşlemleri_gemi_ucak_vs
Sayfayı Değiştirin

Dış Ticaret Finansmanı

Uluslararası sertifikalara sahip uzman kadrosu ile Dış Ticaret finansmanınızı kesintisiz yürütme imkânını veren Fibabanka Dış Ticaret Finansmanı çözümleriyle hemen tanışın!

İhracatın geliştirilmesi amacıyla ihracatçılara kullandırılan Eximbank Kredileri’nden kısa vadede acil nakit akışına çözüm bulan İhracat Faktoring işlemlerinize kadar ihtiyacınıza göre çeşitlenen krediler Fibabanka’da sizi bekliyor. Dış Ticaret Finansmanı hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi için size en yakın Fibabanka şubesine uğrayabilir, başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  • Eximbank Nakit ve Gayrinakit Krediler
  • İhracat Faktoringi
  • Yurt Dışı Kaynaklı Krediler
  • TCMB Reeskont Kredisi
  • Harici Garanti / Kontgaranti

Türk Eximbank; Türkiye’de yerleşik ihracatçı ve imalatçılar ile serbest bölge firmalarının ihracata ve/veya yurt dışına satışa hazırlık aşamasında finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla ihracat kredileri tahsis etmektedir. Sevk Öncesi İhracat Kredileriniz ve Eximbank’tan doğrudan kullanacağınız kredilerinizin teminatı olmak üzere aval kredileriniz ve teminat mektuplarınız Fibabanka’da hazır.

Mal mukabili satış yapan ihracatçı firmaların mal veya hizmet satışından doğan belgeli alacaklarına karşılık kısa süreli finansman ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır. Nakit akışınızı sağlayana kadar kısa vadeli finansman ihtiyaçlarını İhracat Faktoringi ile karşılayabilirsiniz. En hızlı ve pratik İhracat Faktoringi işlemlerini ise Fibabanka aracılığı ile yapabilirsiniz.

Yurtdışından sağlayacağınız kredilere aracılık etmek için güçlü muhabir ağı ayrıcalığı ile Fibabanka yanınızda! İşletme ihtiyacınız veya prefinansman ihtiyacınız için yurt dışından sağladığınız kredileri Fibabanka aracılığıyla yurda getirebilirsiniz.

Döviz üzerinden düzenlenmiş senetlerin reeskonta kabulü halinde, Türk lirası olarak Türk Eximbank ve ticari bankalar aracılığıyla kullandırılan kredidir. Geri ödemeleri TCMB’ye döviz cinsinden yapılır. TCMB tarafından belirlenen vadelere göre kullandırım yapılır. Bu sürecin her adımında nakit desteğinize en kolay şekilde ulaşmanız için Fibabanka yanınızda olur.

Harici Garanti, yurt dışına karşı olan borç ve taahhütlerin banka tarafından garanti altına alındığı bir kredi ürünüdür.

Kontrgaranti, ülke riski ve benzeri sebeplerle alacaklı firmanın doğrudan borçlunun bankasının düzenleyeceği garanti mektubunu kabul etmemesi ve kendi ülkesindeki bir bankanın ödeme taahhüdünü talep etmesi durumunda kullanılan bir üründür. Borçlunun bankası tarafından düzenlenen Kontrgaranti’ye istinaden alacaklıya hitaben genellikle kendi ülkesindeki bir banka tarafından garanti mektubu düzenlenir. Garanti mektubunu düzenleyen banka Kontrgaranti’yi veren bankanın riskini alır.