İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Sayfayı Değiştirin

İnsan Kaynakları Uygulamalarımız

İK Uygulamalarımız

Fibabanka İnsan Kaynakları olarak, İK uygulamalarımızı gerçekleştirirken bünyemizde bulunan tüm çalışanlarımızla birlikte nitelikli hizmet anlayışı sunmayı, akılcı çözümler üretmeyi önceliklendiriyor, performans ve verimliliği ön planda tutmayı hedefliyoruz.

Performans Sistemi

Tüm çalışanlarımız, Bankamızın performans sistemine tabidir. Hedeflerin, sonuçların ve kişisel yetkinliklerin objektif olarak değerlendirildiği bu uygulama senede 1 kere yapılmaktadır.

Ücretlendirme

Ücretlendirme, temel olarak performansa ve iş değerleme sistemine dayalıdır. Ücret artışları, yılda bir kez gerçekleşir.

Sosyal Haklar

Çalışanlarımızın sağlığı SGK güvencesi yanında özel sağlık sigortasıyla teminat altına alınır. Özel sağlık sigortamız hem çalışanlarımızı hem de prosedür kapsamında herhangi bir ek ödeme alınmaksızın çalışanlarımızın eş ve çocuklarını kapsamaktadır.

Çalışanlarımız, primleri Bankamız tarafından karşılanan Grup Hayat Sigortası’ndan yararlanma hakkına sahiptir.

Genel Müdürlük çalışanlarımız için servis imkânı bulunmaktadır.

Genel Müdürlük çalışanlarımız bina içindeki kafeteryada yemek yemektedirler. Şubelerimiz için ise yemek fişi uygulaması geçerlidir.

İzin Uygulaması

Çalışanlarımız için,

  • 1 yıldan 5 yıla kadar 14 iş günü,
  • 6 yıldan 14 yıla kadar 20 iş günü,
  • 15 yıl ve daha fazlası 26 iş günü izin uygulanır, diğer izinler için İş Yasası hükümleri geçerlidir.

Ayrıca,

  • Çalışanlarımız doğum günlerinde izin kullanma hakkına sahiptirler.
  • Çalışanlarımız 6 yaşından küçük çocuklarının doğum günlerinde yarım gün izin kullanabilirler.

Serbest Kıyafet Uygulaması

Bankamızda daha rahat bir iş ortamı oluşturulması amacıyla serbest kıyafet uygulaması geçerlidir.

"Ailece Fibabankalıyız" Uygulaması

2018 yılı itibarıyla, İnsan Kaynakları bölümümüzün belirlediği kriterler doğrultusunda, Bankamız çalışanlarımızın çocukları, Bankamız Genel Müdürlüğü veya şubelerinde en fazla 5 gün staj programına katılabilme imkanından faydalanmaya başladı.

FibaSocial

Online iç iletişim platformumuz “FibaSocial” ile Genel Müdürlük ve şube çalışanlarımız birbirleriyle hızlı bir şekilde iletişim kurabilir. FibaSocial üzerinden banka genelinde herkes tüm gelişmelerden aynı anda haberdar olma imkânını yakalar.