Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Sayfayı Değiştirin

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu
Hüsnü M. ÖZYEĞİN
Hüsnü M. Özyeğin
Yönetim Kurulu Başkanı
Özgeçmiş

1944 doğumlu olan Hüsnü M. Özyeğin, 1963 yılında Robert Akademi’den mezun olmasının ardından, Oregon State University İnşaat Bölümü’nü bitirmiştir. Hüsnü M. Özyeğin, 1969 yılında, Harvard Business School’dan yüksek lisans derecesini almıştır.

 

1974-1984 yılları arasında Pamukbank T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerinde bulunmuştur. 1984-1987 yılları arasında Yapı Kredi Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği, Murahhas Üyeliği ve Genel Müdürlük görevlerinden sonra 1987 yılı Ekim ayında Finansbank A.Ş.’yi kurmuştur. Finansbank A.Ş.’nin kuruluşundan 2010 yılına kadar Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hüsnü M. Özyeğin, sahip olduğu örnek sosyal sorumluluk bilinciyle çok sayıda sosyal yatırım gerçekleştirmiştir.

 

Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine halen devam eden Hüsnü M. Özyeğin, ayrıca Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı’dır.
fevzi-bozer
Fevzi Bozer
Yönetim Kurulu Başkan Vekili / Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı / Kredi Komitesi Başkanı / Ücretlendirme Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1955 yılında doğdu. Indiana University İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra Roosevelt University'de master yapmıştır. Bankacılığa 1984 yılında CitiBank’ta başladı. Finansbank'a 1988 yılında şube müdürü olarak katılmasını takiben, 1991-1993 yıllarında Finansbank (Credit Europe Bank) Suisse'te, 1995-1999 yılları arasında da Finansbank A.Ş.'de Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 1999 yılından itibaren Fiba Grubu yurt dışı bankaları ve Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almıştır. Halen Fibabanka ve Credit Europe Bank Suisse Yönetim Kurulları’nda görev almaktadır.

ismet-erdem
İsmet Kaya Erdem
Yönetim Kurulu Üyesi / Denetim Komitesi Üyesi / Kredi Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1928 doğumlu olan İsmet Kaya Erdem, Marmara Üniversitesi’ndeki öğreniminin ardından 1961-1999 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı, Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı, Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı ve TBMM Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2000 yılında Fiba Grubu’na katılan İsmet Kaya Erdem, Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Mehmet GÜLEŞCİ
Mehmet Güleşci
Yönetim Kurulu Üyesi / Ücretlendirme Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1962 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı bölümde Master yapmıştır. 1984-1996 yılları arasında Ernst&Young firmasının İstanbul ve Boston ofislerinde çalışmış, Türkiye'den ve ABD Massachusetts'den CPA belgeleri almıştır. Sorumlu ortak olarak çalışırken 1997 yılı başında Finansbank'a Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış ve 2009 yılı sonuna kadar Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak çalışmıştır. Fiba Grubu'nda Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra, grubun yurt dışı ve yurt içi finans ve finans dışı yatırımlarının yönetim kurullarında yer almaktadır.

Onur Umut
Yönetim Kurulu Üyesi / Denetim Komitesi Üyesi / Kredi Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1962 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde öğrenimini tamamladıktan sonra, 1985-1988 yılları arasında İktisat Bankası’nda çalıştı. 1988 yılında Fiba Grubu'na katıldı. 1996-1999 yılları arasında Finansbank (Credit Europe Bank) Holland, 1999-2003 yılları arasında ise Finansbank A.Ş. Genel Müdürlüğü yapmıştır. Bu tarihten itibaren Fiba Grubu yurt dışı bankaları ve Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerinde yer almıştır. Halen Fibabanka, Credit Europe Bank Rusya ve Credit Europe Bank Romanya’nın yönetim kurullarında görev almaktadır.

ata-koseoglu
Ata Köseoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1960 doğumlu olan Ata Köseoğlu, 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, ABD Lehigh Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansını ve Boston Üniversitesi'nde MBA öğrenimini tamamlamıştır. Bankacılık hayatına 1986 yılında İktisat Bankası'nda başlayıp Finansbank'ta devam eden Köseoğlu, 1994-1999 yılları arasında New York'ta Bear Stearns ve daha sonra Paris'te Société Générale'de, Türkiye ve Orta Doğu'dan sorumlu Managing Director görevini üstlenmiştir. 2000-2005 yılları arasında Credit Suisse First Boston'da (Türkiye) CEO olarak görev yapan Ata Köseoğlu, 2006-2011 yıllarında TEB Yatırım’da Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak, 2011-2019 yılları arasında Sabancı Holding A.Ş.'de Strateji ve İş Geliştirme Başkanı, Çimsa ve Akçansa’da Yönetim Kurulu Başkanı ve Perakende Grup Başkanı, CarrefourSA ve TeknoSA'da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştır.

Köseoğlu halen Simon Kucher Partners'ta Senior Advisor rolünde ve farklı şirketlerde yönetim kurulu danışmanlığı yapmaktadır.

Erman Kalkadelen
Erman Kalkandelen
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

Erman Kalkadelen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olduktan sonra, Sabancı Üniversitesi’nde İş İdaresi Yüksek Lisansı yapmıştır. Erman Kalkandelen, Franklin Templeton Turkiye Danismanlik A.S. Türkiye CEO’su dur. Aynı zamanda, Defacto Perakende Ticaret A.Ş, Şok Marketler Ticaret A.Ş. ve Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş yönetim kurullarında görev almaktadır. Kalkandelen, 2021 Temmuz ayından bu yana Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Ali Fuat Erbil
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1990 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Ali Fuat Erbil, 1990-1992 yılları arasında Bilkent Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisansüstü çalışmasını tamamlarak MBA derecesi almıştır. İş yaşamı ve bankacılık kariyerine 1992 yılında, İnterbank’ta Uzman Yardımcısı olarak başlayan Erbil, 1995 yılına kadar kurumsal bankacılık müşteri temsilcisi olarak değişik şubelerde görev almıştır. Bu sürede İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesinde Doktora çalışmalarına başlayan Erbil, 1998 yılında Doktor unvanını kazanmıştır.

Ali Fuat Erbil 1997 yılının ortasına kadar İnter Yatırım’da Araştırma Bölüm Yöneticiliği yapmış ve akabinde 23 sene sürecek olan Garanti Bankası kariyerine başlamıştır. İlk olarak Alternatif Dağıtım Kanalları Birim Müdürü olan Erbil‘in ana sorumluluğu internet bankacılığı lansmanı olmuştur. 1999 yılı Nisan ayında Genel Müdür Yardımcılığına terfi etmiştir. Garanti Bankası’na 16 yıl boyunca Genel Müdür Yardımcısı unvanı ile hizmet veren Erbil bu süre içinde bankanın birçok alanında çalışmıştır. Bu alanlardan bazıları Bireysel Bankacılık, Kurumsal Bankacılık, Dijital Bankacılık, Finansal Kurumlar, Mortgage ve İnsan Kaynakları’dır.

Garanti Bankası’ndaki görevine 2015 yılı itibariyle Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak devam etmeye başlayan Erbil, bu süre zarfında banka iştiraklerine Yönetim Kurulu Başkanı unvanıyla hizmet etmiştir. Bu iştiraklerden bazıları: Garanti Bank International (Hollanda), Garanti Bank Romanya, Garanti Leasing, Garanti Emeklilik, Garanti Faktoring, Garanti Yatırım, Garanti Ödeme Sistemleri ve Garanti Teknoloji’dir. Erbil, 2019 yılı Eylül ayında Garanti Bankası ve iştiraklerindeki görevlerinden ayrılmıştır.

Ali Fuat Erbil, Amerika merkezli bir fintech şirketi olan C2FO’nun Global Danışma Kurulu Üyesi ve ayrıca Akbank AG (Almanya)’nın yönetim kurulu üyesidir.

Betül Ebru Edin
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

Betül Ebru Edin, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Işık Üniversitesi’nde Yüksek Lisansı yapmıştır. 1993 yılında iş hayatına Bankacılık ile başlayan Edin 1997 yılında Garanti Bankası A.Ş.’de Kurumsal Bankacılık bölümünde çalışma hayatına devam etmiş ve 2009 yılında Proje ve Satın Alım Finansmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2017 yılından itibaren Kurumsal, Yatırım Bankacılığı ve Sürdürülebilirlikten sorumlu olan Edin 2022 yılına kadar görev yapmıştır.

Betül Ebru Edin halen Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’nda Yönetim Kurulu görevinin yanı sıra Yüzde 30 Kulübü Yönetim Kurulu görevlerini devam ettirmektedir. Edin, 2023 Eylül’den bu yana Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Ömer Mert
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1969 doğumlu olan Ömer Mert, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı fakültede Mühendislik Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 1993 yılında profesyonel kariyerine başlangıç yaptığı sigortacılık sektöründe farklı şirketlerde görevler almasının ardından 2003-2005 yılları arasında Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de, 2005-2012 yılları arasında ise Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2012-2017 yılları arasında Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev alan Mert, Ocak 2017 tarihinden itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Alış Gidiş Elektronik Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı’dır.