İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Sayfayı Değiştirin

Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu
Hüsnü M. ÖZYEĞİN
Hüsnü M. Özyeğin
Yönetim Kurulu Başkanı
Özgeçmiş

1944 yılında doğdu. Hüsnü M. Özyeğin, 1963 yılında Robert Akademi'den mezun olduktan sonra, Oregon State University'de İnşaat Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1969 yılında, Harvard Business School'dan yüksek lisans derecesini aldı. 1974-1977 yılları arasında Pamukbank Yönetim Kurulu Üyesi, 1977-1984 yılları arasında Pamukbank Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi, 1984-1987 yılları arasında Yapı ve Kredi Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Murahhas Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. Ekim 1987’de Finansbank'ı kurdu ve 1987 - 2010 yılları arasında Finansbank A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. Halen, Fibabanka A.Ş. ve Credit Europe Bank (Rusya) Yönetim Kurulu Başkanı görevlerine devam etmekte olup, Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı ve Harvard Business School Dean’s Advisory Board üyesidir.

fevzi-bozer
Fevzi Bozer
Yönetim Kurulu Başkan Vekili / Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı / Kredi Komitesi Başkanı / Ücretlendirme Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1955 yılında doğdu. Indiana University İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra Roosevelt University'de master yapmıştır. Bankacılığa 1984 yılında CitiBank’ta başladı. Finansbank'a 1988 yılında şube müdürü olarak katılmasını takiben, 1991-1993 yıllarında Finansbank (Credit Europe Bank) Suisse'te, 1995-1999 yılları arasında da Finansbank A.Ş.'de Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 1999 yılından itibaren Fiba Grubu yurt dışı bankaları ve Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almıştır. Halen Fibabanka ve Credit Europe Bank Suisse Yönetim Kurulları’nda görev almaktadır.

ismet-erdem
İsmet Kaya Erdem
Yönetim Kurulu Üyesi / Denetim Komitesi Üyesi / Kredi Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1928 doğumlu olan İsmet Kaya Erdem, Marmara Üniversitesi’ndeki öğreniminin ardından 1961-1999 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı, Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü, Maliye Bakanlığı, Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanlığı ve TBMM Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2000 yılında Fiba Grubu’na katılan İsmet Kaya Erdem, Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Mehmet GÜLEŞCİ
Mehmet Güleşci
Yönetim Kurulu Üyesi / Ücretlendirme Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1962 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra aynı bölümde Master yapmıştır. 1984-1996 yılları arasında Ernst&Young firmasının İstanbul ve Boston ofislerinde çalışmış, Türkiye'den ve ABD Massachusetts'den CPA belgeleri almıştır. Sorumlu ortak olarak çalışırken 1997 yılı başında Finansbank'a Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmış ve 2009 yılı sonuna kadar Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi olarak çalışmıştır. Fiba Grubu'nda Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Üyeliği görevlerinin yanı sıra, grubun yurt dışı ve yurt içi finans ve finans dışı yatırımlarının yönetim kurullarında yer almaktadır.

Memduh Aslan Akçay
Memduh Aslan Akçay
Yönetim Kurulu Üyesi / Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi
Özgeçmiş
1965 doğumlu olan Memduh Aslan Akçay, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirmesinin ardından University of Illinois’da Ekonomi Politikası dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1990-1993 yılları arasında Etibank’ta, 1993-2000 yılları arasında ise Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışmıştır. 2001-2004 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Ekonomik Değerlendirmeler Dairesi ve Dış İlişkiler Daireleri’nde Daire Başkanlığı ile Sistemik Risk Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2004-2010 yılları arasında ise Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Hazine Müsteşarlığı’ndaki görevi süresince kurum içi birçok yürütme komitesinde (Borç Yönetimi Komitesi, Disiplin Komitesi vb.) görev almıştır. Akçay, ayrıca, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (CEB), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB), Ekonomik İşbirliği Örgütü Ticaret ve Kalkınma Bankası’nda (ECOBANK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Milli Reasürans A.Ş.’de Denetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Bu görevlerin yanı sıra, Dünya Bankası (WB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Asya Kalkınma Bankası (ADB), İslam Kalkınma Bankası (IDB) gibi uluslararası finansal kuruluşlarda da Guvernör Yardımcısı olarak Türkiye’yi temsil etmiştir. 2010-2013 yılları arasında Londra’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve iki dönem EBRD Yönetim Kurulu’nun İdari ve Mali İşler Komitesi Başkanlık görevini üstlendikten sonra 2013-2016 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı’nda görev yapmıştır. Akçay, 2016 Nisan ayından bu yana Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
Hülya KEFELİ
Hülya Kefeli
Yönetim Kurulu Üyesi / Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1960 doğumlu olan Hülya Kefeli, Robert Koleji’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kefeli, kariyerine 1983 yılında Akbank’ta Uzman Yardımcısı olarak başlamış, çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2007-2015 yılları arasında Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Akbank iştiraki olan şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan Kefeli, 15 Mayıs 2017 tarihinden bu yana Fibabanka Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Onur Umut
Onur Umut
Yönetim Kurulu Üyesi / Denetim Komitesi Üyesi / Kredi Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1962 yılında doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde öğrenimini tamamladıktan sonra, 1985-1988 yılları arasında İktisat Bankası’nda çalıştı. 1988 yılında Fiba Grubu'na katıldı. 1996-1999 yılları arasında Finansbank (Credit Europe Bank) Holland, 1999-2003 yılları arasında ise Finansbank A.Ş. Genel Müdürlüğü yapmıştır. Bu tarihten itibaren Fiba Grubu yurt dışı bankaları ve Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliklerinde yer almıştır. Halen Fibabanka, Credit Europe Bank Rusya ve Credit Europe Bank Romanya’nın yönetim kurullarında görev almaktadır.

ata-koseoglu
Ata Köseoğlu
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1960 doğumlu olan Ata Köseoğlu, 1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, ABD Lehigh Üniversitesi'nde Elektrik Mühendisliği Yüksek Lisansını ve Boston Üniversitesi'nde MBA öğrenimini tamamlamıştır. Bankacılık hayatına 1986 yılında İktisat Bankası'nda başlayıp Finansbank'ta devam eden Köseoğlu, 1994-1999 yılları arasında New York'ta Bear Stearns ve daha sonra Paris'te Société Générale'de, Türkiye ve Orta Doğu'dan sorumlu Managing Director görevini üstlenmiştir. 2000-2005 yılları arasında Credit Suisse First Boston'da (Türkiye) CEO olarak görev yapan Ata Köseoğlu, 2006-2011 yıllarında TEB Yatırım’da Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO olarak, 2011-2019 yılları arasında Sabancı Holding A.Ş.'de Strateji ve İş Geliştirme Başkanı, Çimsa ve Akçansa’da Yönetim Kurulu Başkanı ve Perakende Grup Başkanı, CarrefourSA ve TeknoSA'da Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almıştır.

Köseoğlu halen Simon Kucher Partners'ta Senior Advisor rolünde ve farklı şirketlerde yönetim kurulu danışmanlığı yapmaktadır.

Erman Kalkadelen
Erman Kalkadelen
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

Erman Kalkadelen, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi bölümünden mezun olduktan sonra, Sabancı Üniversitesi’nde İş İdaresi Yüksek Lisansı yapmıştır. Erman Kalkandelen, Franklin Templeton Turkiye Danismanlik A.S. Türkiye CEO’su dur. Aynı zamanda, Defacto Perakende Ticaret A.Ş, Şok Marketler Ticaret A.Ş. ve Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş yönetim kurullarında görev almaktadır. Kalkandelen, 2021 Temmuz ayından bu yana Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Ömer Mert
Ömer Mert
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1969 doğumlu olan Ömer Mert, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı fakültede Mühendislik Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 1993 yılında profesyonel kariyerine başlangıç yaptığı sigortacılık sektöründe farklı şirketlerde görevler almasının ardından 2003-2005 yılları arasında Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de, 2005-2012 yılları arasında ise Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2012-2017 yılları arasında Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev alan Mert, Ocak 2017 tarihinden itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.