İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Sayfayı Değiştirin

Kurumsal Yönetim Komitesi

Kurumsal Yönetim Komitesi
fevzi-bozer
Fevzi Bozer
Yönetim Kurulu Başkan Vekili / Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı / Kredi Komitesi Başkanı / Ücretlendirme Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1955 yılında doğdu. Indiana University İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra Roosevelt University'de master yapmıştır. Bankacılığa 1984 yılında CitiBank’ta başladı. Finansbank'a 1988 yılında şube müdürü olarak katılmasını takiben, 1991-1993 yıllarında Finansbank (Credit Europe Bank) Suisse'te, 1995-1999 yılları arasında da Finansbank A.Ş.'de Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 1999 yılından itibaren Fiba Grubu yurt dışı bankaları ve Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almıştır. Halen Fibabanka ve Credit Europe Bank Suisse Yönetim Kurulları’nda görev almaktadır.

Memduh Aslan Akçay
Memduh Aslan Akçay
Yönetim Kurulu Üyesi / Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi
Özgeçmiş
1965 doğumlu olan Memduh Aslan Akçay, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirmesinin ardından University of Illinois’da Ekonomi Politikası dalında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1990-1993 yılları arasında Etibank’ta, 1993-2000 yılları arasında ise Devlet Planlama Teşkilatı’nda çalışmıştır. 2001-2004 yılları arasında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Ekonomik Değerlendirmeler Dairesi ve Dış İlişkiler Daireleri’nde Daire Başkanlığı ile Sistemik Risk Komitesi Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. 2004-2010 yılları arasında ise Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Hazine Müsteşarlığı’ndaki görevi süresince kurum içi birçok yürütme komitesinde (Borç Yönetimi Komitesi, Disiplin Komitesi vb.) görev almıştır. Akçay, ayrıca, Avrupa Konseyi Kalkınma Bankası (CEB), Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), Karadeniz Ticaret ve Kalkınma Bankası (BSTDB), Ekonomik İşbirliği Örgütü Ticaret ve Kalkınma Bankası’nda (ECOBANK) Yönetim Kurulu Üyeliği, Milli Reasürans A.Ş.’de Denetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Bu görevlerin yanı sıra, Dünya Bankası (WB), Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), Asya Kalkınma Bankası (ADB), İslam Kalkınma Bankası (IDB) gibi uluslararası finansal kuruluşlarda da Guvernör Yardımcısı olarak Türkiye’yi temsil etmiştir. 2010-2013 yılları arasında Londra’da Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Yönetim Kurulu Üyeliği ve iki dönem EBRD Yönetim Kurulu’nun İdari ve Mali İşler Komitesi Başkanlık görevini üstlendikten sonra 2013-2016 yılları arasında Hazine Müsteşarlığı’nda görev yapmıştır. Akçay, 2016 Nisan ayından bu yana Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.
Hülya KEFELİ
Hülya Kefeli
Yönetim Kurulu Üyesi / Kurumsal Yönetim Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1960 doğumlu olan Hülya Kefeli, Robert Koleji’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Kefeli, kariyerine 1983 yılında Akbank’ta Uzman Yardımcısı olarak başlamış, çeşitli pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2007-2015 yılları arasında Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olmuştur. Akbank iştiraki olan şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde de bulunan Kefeli, 15 Mayıs 2017 tarihinden bu yana Fibabanka Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürmektedir.

Ömer Mert
Ömer Mert
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1969 doğumlu olan Ömer Mert, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı fakültede Mühendislik Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 1993 yılında profesyonel kariyerine başlangıç yaptığı sigortacılık sektöründe farklı şirketlerde görevler almasının ardından 2003-2005 yılları arasında Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de, 2005-2012 yılları arasında ise Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2012-2017 yılları arasında Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev alan Mert, Ocak 2017 tarihinden itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

alsev-utku
Alsev Utku
Genel Müdür Baş Yardımcısı
Özgeçmiş
1971 doğumlu olan Alsev Utku, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Rotterdam School of Management, Erasmus University’de İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 1994-1995 yılları arasında PWC’de çalışan Utku, 1995-2009 yılları arasında Finansbank A.Ş. bünyesinde Mali Kontrol ve Raporlama Bölümleri’nde çeşitli pozisyonlarda görev almasının ardından, son olarak Finansal Raporlama ve Planlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2009’da Fiba Holding bünyesinde Mali İşler Direktörü görevine atanan Utku, Ocak 2011 tarihinde ise Fibabanka A.Ş. Mali Kontrol ve Finansal Raporlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Ocak 2017 itibarıyla Fibabanka’da Genel Müdür Baş Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Utku aynı zamanda, Fibabanka A.Ş.’de Genel Müdür Vekili'dir. Bu sorumluluklarına ek olarak Fiba Portföy Yönetimi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini sürdürmektedir.
Serdal YILDIRIM
Serdal Yıldırım
Mevzuat ve Uyum Direktörü
Özgeçmiş

1973 doğumlu Serdal YILDIRIM, Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Çukurova Üniversitesi’nde Bankacılık ve Borsa yüksek lisansı yaptı. 1996–2002 yılları arasında Türkbank ve TSKB’de müfettiş, 2002-2009 yıllarında Fortisbank’ta İç Kontrol, Mevzuat & Uyum ve Risk Yönetimi Bölümlerinde yönetici olarak çalışmış ve 2009-2010 Fortis Bank Malta’da Risk Yönetimi ve İç Kontrol’den sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında Fibabanka A.Ş.’ye katıldı. Serdal Yıldırım,  Fibabanka A.Ş. Mevzuat ve Uyum Bölümü’nden sorumlu direktör görevini sürdürmektedir.

Kurumsal Yönetim Komitesi Görev ve Çalışma Esasları için tıklayınız.