Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Sayfayı Değiştirin

Kurumsal Yönetim Komitesi

Kurumsal Yönetim Komitesi
fevzi-bozer
Fevzi Bozer
Yönetim Kurulu Başkan Vekili / Kurumsal Yönetim Komitesi Başkanı / Kredi Komitesi Başkanı / Ücretlendirme Komitesi Üyesi
Özgeçmiş

1955 yılında doğdu. Indiana University İşletme Bölümü'nden mezun olduktan sonra Roosevelt University'de master yapmıştır. Bankacılığa 1984 yılında CitiBank’ta başladı. Finansbank'a 1988 yılında şube müdürü olarak katılmasını takiben, 1991-1993 yıllarında Finansbank (Credit Europe Bank) Suisse'te, 1995-1999 yılları arasında da Finansbank A.Ş.'de Genel Müdürlük görevlerini yürütmüştür. 1999 yılından itibaren Fiba Grubu yurt dışı bankaları ve Fiba Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak yer almıştır. Halen Fibabanka ve Credit Europe Bank Suisse Yönetim Kurulları’nda görev almaktadır.

Ömer Mert
Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

1969 doğumlu olan Ömer Mert, İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı fakültede Mühendislik Yönetimi yüksek lisansını tamamlamıştır. 1993 yılında profesyonel kariyerine başlangıç yaptığı sigortacılık sektöründe farklı şirketlerde görevler almasının ardından 2003-2005 yılları arasında Fortis Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de, 2005-2012 yılları arasında ise Garanti Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmıştır. 2012-2017 yılları arasında Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev alan Mert, Ocak 2017 tarihinden itibaren Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görevini sürdürmektedir. Bunun yanı sıra, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Fiba Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Fiba Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi, Alış Gidiş Elektronik Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Denetçi Üyesi ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, Ekonomi ve Finans Masası Başkanı’dır.

alsev-utku
Alsev Utku
Genel Müdür Baş Yardımcısı
Özgeçmiş
1971 doğumlu olan Alsev Utku, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra Rotterdam School of Management, Erasmus University’de İşletme yüksek lisansını tamamlamıştır. 1994-1995 yılları arasında PWC’de çalışan Utku, 1995-2009 yılları arasında Finansbank A.Ş. bünyesinde Mali Kontrol ve Raporlama Bölümleri’nde çeşitli pozisyonlarda görev almasının ardından, son olarak Finansal Raporlama ve Planlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2009’da Fiba Holding bünyesinde Mali İşler Direktörü görevine atanan Utku, Ocak 2011 tarihinde ise Fibabanka A.Ş. Mali Kontrol ve Finansal Raporlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine atanmıştır. Ocak 2017 itibarıyla Fibabanka’da Genel Müdür Baş Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir. Utku aynı zamanda, Fibabanka A.Ş.’de Genel Müdür Vekili'dir. Bu sorumluluklarına ek olarak Fiba Portföy Yönetimi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi, Finberg Araştırma Geliştirme Danışmanlık Yatırım Hizmetleri A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlerini sürdürmektedir.
Serdal YILDIRIM
Serdal Yıldırım
Mevzuat ve Uyum Direktörü
Özgeçmiş

1973 doğumlu Serdal YILDIRIM, Ankara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Çukurova Üniversitesi’nde Bankacılık ve Borsa yüksek lisansı yaptı. 1996–2002 yılları arasında Türkbank ve TSKB’de müfettiş, 2002-2009 yıllarında Fortisbank’ta İç Kontrol, Mevzuat & Uyum ve Risk Yönetimi Bölümlerinde yönetici olarak çalışmış ve 2009-2010 Fortis Bank Malta’da Risk Yönetimi ve İç Kontrol’den sorumlu İcra Kurulu Üyesi olarak çalıştıktan sonra 2011 yılında Fibabanka A.Ş.’ye katıldı. Serdal Yıldırım,  Fibabanka A.Ş. Mevzuat ve Uyum Bölümü’nden sorumlu direktör görevini sürdürmektedir.

Kurumsal Yönetim Komitesi Görev ve Çalışma Esasları için tıklayınız.

Betül Ebru Edin
Yönetim Kurulu Üyesi
Özgeçmiş

Betül Ebru Edin, 1993 yılında Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, Işık Üniversitesi’nde Yüksek Lisansı yapmıştır. 1993 yılında iş hayatına Bankacılık ile başlayan Edin 1997 yılında Garanti Bankası A.Ş.’de Kurumsal Bankacılık bölümünde çalışma hayatına devam etmiş ve 2009 yılında Proje ve Satın Alım Finansmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2017 yılından itibaren Kurumsal, Yatırım Bankacılığı ve Sürdürülebilirlikten sorumlu olan Edin 2022 yılına kadar görev yapmıştır.

Betül Ebru Edin halen Sürdürülebilir Kalkınma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığını, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV)’nda Yönetim Kurulu görevinin yanı sıra Yüzde 30 Kulübü Yönetim Kurulu görevlerini devam ettirmektedir. Edin, 2023 Eylül’den bu yana Fibabanka A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürmektedir.