Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
 • Kiraz Hesap Neler Sunar?
 • Faiz Oranları ve Bilmeniz Gerekenler
 • Kazancını Hesapla
 • Ekstra Kazan
 • SSS

Genç KiraZZZ Hesap Yanında!

18-25 yaş aralığındaki gençlere özel Genç KiraZZZ Hesap her zaman yüksek faiz oranlarıyla Gençlerin yanında! Birikimlerine değer katarken , ihtiyacın olan nakdi dilediğin zaman kullanır ve yatırımların için vade beklemezsin. Üstelik Genç KiraZZZ üst limitinin üzerindeki birikimlerini aynı anda Kiraz Hesap ile değerlendirme fırsatı da seninle.

TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) para birimlerinden açabileceğin Genç KiraZZZ Hesap’ta birikimlerin gecelik vadeli mevduatta günden güne değerlenir, üstelik açacağın bu türdeki hesaplardan tüm bankacılık işlemlerini hızlıca gerçekleşmeye devam edersin.

Genç KiraZZZ Avantajları

 • Genç KiraZZZ Hesap’ına +%2,50'e varan Ekstra Faiz Oranı kazanma fırsatından faydalanırsın.
 • TRY, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Genç KiraZZZ Hesaplar için her zaman yüksek faiz oranından yararlanırsın.
 • Fibabanka Mobil'den sınırsız ve ücretsiz havale / EFT işlemleri yaparsın.
 • Genç KirazZZZ Hesap ile 1 Kere Değil, Her Ay İşlem Yaptıkça Ek Faiz Kazanırsın!
 • Genç KiraZZZ Hesap' lıysan Başka Banka / Kurum Ekleme, FX Market, Borsa Market ,Global Borsa Market, Fibabanka Banka Kartı İşlemleri ürünlerinden en az 1 tanesi ile tabloda yer alan koşulları sağlaman durumunda bir sonraki ayın başından sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Kiraz Hesap’ına yansıtılır.
 • PTTmatiklerden ise ayda 5 işleme kadar ücretsiz para çekme, dilediğin kadar para yatırma ve bakiye sorgulama işlemleri yapabilirsin.

* Fibabanka A.Ş., ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

Vadeli Tutar AralığıFaiz Oranı
TL%48
5.000-100.000
USD%0,20
1.000-10.000
EUR%0,10
1.000-10.000
GBP%0,10
1.000-10.000
XAU (Altın)%0,20
10g-150g
XAG (Gümüş)%0,10
1.000g-20.000g

*Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranları olup, Fibabanka A.Ş.'nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365 gün, artık yıllarda 366 gün olarak esas alınmıştır.

 • Genç KiraZZZ Hesap ürünümüzden sadece Gerçek kişiler faydalanabilirler.

 • TL, USD, EUR, GBP, Altın ve Gümüş Genç KiraZZZ Hesap; Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları, Fibabanka şubeleri ve web sitemizde bulunan Hızlı Başvur linkinden açılabilir.

 • Tüm döviz cinslerinde 18-25 yaş aralığında olan Genç KiraZZZ Hesap sahipleri, vadesiz alt limit şartı olmadan, her zaman Hoş Geldin faiz oranından yararlanabilir.

 • Genç KiraZZZ Hesap'ınızı TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) döviz cinslerinden açabilirsiniz ancak aynı para biriminde sadece bir adet Genç KiraZZZ Hesap açılabilir. Ortak hesap ile Genç KiraZZZ Hesap açılamaz.

 • Faiz oranı, Genç KiraZZZ Hesap açılışını takiben hesap bakiyesinin ilgili döviz cinsine ait minimum Genç KiraZZZ Hesap vadesiz ve vadeli alt limitine ulaşması durumunda hak kazanmaya başlayacağı faiz oranıdır. 

 • Bu oran TL , USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Genç KiraZZZ Hesaplar için 18-25 yaşına kadar, Güncel Hoş Geldin oranından faydalanır.  Genç KiraZZZ hesap açılışında, hesap bakiyesinin ilgili limitlere ulaşmaması durumunda hoş geldin faiz oranı  işlemeye başlamaz.

 • Genç KiraZZZ Hesap açılışı ile birlikte ilk TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Genç KiraZZZ Hesaplar için 25 yaşına kadar Hoş geldin faizi sunulmaktadır. Bu sürenin sona ermesinden sonra mevcut Kiraz Hesabı var ise yeni bir vadesiz hesap, yok ise yeni bir Kiraz Hesap açılışı yapılarak, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak işlemeye devam eder.

 • Cuma günü haftanın son iş günü olduğundan Genç KiraZZZ Hesap 3 günlük bağlanarak hesaplanır. Vadeli hesabının faiz ödemesi ise cumartesi ve pazar günlerinin tatil günü olması sebebiyle bir sonraki iş günü olan pazartesi günü gerçekleşir. 

 • Söz konusu durum tüm resmi tatiller için geçerlidir. Resmi tatilden bir önceki iş gününde Genç KiraZZZ Hesap bakiyen, belirtilen limitler doğrultusunda vadeli olarak bağlanır ve bir sonraki ilk iş günü faiz ödemesi hesabına yansıtılır."

 • Hoş Geldin Faiz döneminde; Başka Banka / Kurum Ekleme, Fon Market, FX Market, Borsa Market ,Global Borsa Market, Cep Telefonu Sigortası, Otomatik Ödeme, Fibabanka Banka Kartı, BES İşlemleri ürünlerinden 
 • en az 1 tanesi ile tabloda yer alan koşulları sağlaman durumunda bir sonraki ayın başından sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Genç KiraZZZ Hesap’ına yansıtılır. 

 • Gerçekleştirilen işlem başına verilen ekstra faiz oranı Başka Banka / Kurum Ekleme, FX Market işlemi ve Fon Market işleminde, Borsa Market işleminde %0,50, diğer 5 ürün işlemlerinde ise ürün başına %0,10 toplamda 9 üründe %2,50’a varan ek faiz kazanabilirsin, kazandığın ek faizler, bir sonraki ayın başından ay sonuna kadar günlük olarak TL Genç KiraZZZ Hesap’ına yansıtılır.

 • Çalışma günlerinde saat 17.00’dan önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17.00’dan sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle dikkate alınır.

 • Genç KiraZZZ Hesap ile para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, tüm gün boyunca hesabına ulaşabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman ya da havale ve ATM’den para çekimi gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsin. 

 • Aynı zamanda, talimatını verdiğin düzenli ödemelerin (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) Genç KiraZZZ Hesap’ından otomatik olarak gerçekleşir. USD ve EUR döviz cinsi para çekimleri yalnızca Fibabanka şubelerinden yapılmaktadır. Altın (gram) transferi sadece Fibabanka’daki başka Altın hesaplarına havale olarak yapılabilir, ancak gerek başka banka ve kurumlardan gerekse Fibabanka’dan diğer banka ve kurumlara fiziki ve kaydi altın transferi yapılamaz.

 • Hesabından Fibabanka Mobil, İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı kanallarımız üzerinden yapacağın havale/EFT işlemleri ücretsizdir. Şubelerimizden yapacağınız havale/EFT işlemleri ve tüm kanallardan yapılan SWIFT işlemleri ise mevzuata uygun olarak Bankamızın belirlediği ücret tarifesine tabidir.

 

Genç Kiraz Hesap Para BirimiGenç KiraZZZ Hesap’ınızı, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan hızlı ve kolayca açabilirsiniz. Genç KiraZZZ’lı olmak için Fibabanka Mobil’e giriş yapabilir ya da Fibabanka Mobil’i hemen indirebilirsiniz.

Genç KiraZZZ Hesap Artık Ekstra Avantajlı!

Genç Kiraz Hesap ile 1 Kere Değil, Her Ay İşlem Yaptıkça Ek Faiz Kazanma İmkanı!

Genç KiraZZZ Hesap'ta; Başka Banka / Kurum Ekleme, FX Market, Borsa Market , Global Borsa Market, Fibabanka Banka Kartı İşlemleri ürünlerinden en az 1 tanesi ile tabloda yer alan koşulları sağlaman durumunda bir sonraki ayın başından sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Genç KiraZZZ Hesap’ına yansıtılır.

Ek Faiz Kazandıran Ürünler Aylık Min. Ürün Adedi/Tutarı (TL)*Ekstra Faiz Oranı
**Başka Banka/Kurum Ekleme1 farklı banka eklenmiş olması%0,25
FX MarketAylık 10.000 TL hacim %0,50
Borsa MarketAylık 2.500 TL hacim%0,50
Global Borsa Market1 adet alım satım işlemi%0,25
Fibabanka Banka KartıAylık 2.000 TL harcama işlemi%0,50
Toplam %2,00

 

*Ek faiz oranları her bir ürün özelindedir. Aylık olarak hangi ürünün kampanya koşulları sağlanırsa o ürüne ait tablodaki ekstra faiz oranı gerçekleşecektir. Tüm ürünlerde belirtilen kampanya koşulları sağlanması durumunda ise tabloda belirtilen toplam faiz oranı yansıtılacaktır. Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranlarıdır .Fibabanka A.Ş., ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

**Başka Banka / Kurum Ekleme ve Cep Telefonu Sigorta Sahipliği ürünlerine  ait ilk güncel ek faiz yansımaları Ağustos 2024 tarihinde yapılacaktır.

Temmuz 2024 itibarı ile Fon Market, Cep Telefonu Sigortası, Otomatik Ödeme, BES ürünleri Ekstra Kazan paketinden çıkarılmıştır. Başka Banka /Kurum Ekleme ürün hedefi minimum 1 adet ve ek faiz oranı %0,25 olarak güncellenmiştir. Global Borsa  ürününün ek faiz oranı %0,25 ve Banka Kartı ürününün Ekstra faiz oranı %0,50 olarak güncellenmiştir. Güncellenen hedef ile ilk ek faiz kazanımı Ağustos 2024 tarihinde yapılacaktır.

***Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranlarıdır.

Kullanım Koşulları

 • Ekstra faiz uygulaması, 18-25 yaş arasında olan tüm TL Genç KiraZZZ Hesaplar için geçerlidir.
 • Uygulama sadece TL Genç KiraZZZ Hesapları kapsamaktadır. Diğer döviz cinslerindeki Genç KiraZZZ Hesaplar için geçerli değildir.
 • Ekstra faiz oranı, her ay için belirtilen koşullar sağlanması durumunda takip eden ay boyunca TL Genç KiraZZZ Hesap’a günlük olarak yansıtılacaktır. Uygulama 1 kereye mahsus değil, koşulların sağlandığı her ay için bir sonraki ay yansıtılır.
 • Tüm ürünlerde ayrı ayrı belirtilen kampanya koşulları sağlanması durumunda ise tabloda belirtilen toplam faiz oranı yansıtılır.
 • Ürünler ile ilgili kullanımların yapıldığı vadesiz hesap/hesaplar, TL Genç KiraZZZ Hesap sahibine ait Fibabanka’da bulunan herhangi bir vadesiz hesap olabilir.

Ürün Kullanım Detayları

 • Başka Banka / Kurum Eklenmesi: Genç KiraZZZ Hesap sahibinin Fibabanka Mobil üzerinden 1 farklı banka ya da kurumu, İşlemler > Hesaplar menüsünden eklemesi gerekir. Minimum 1 adet diğer banka ya da kurum eklenmiş olması durumunda TL Genç KiraZZZ Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılır.

 • FX Market: TL Genç KiraZZZ Hesap sahibinin döviz cinsi farketmeksizin Bankamızda bulunan herhangi bir vadesiz hesabından FX Market platformundan minimum 5.000 TL karşılığı döviz alış/satış işlemi gerçekleştirmesi durumunda TL Genç KiraZZZ Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılır.

 • Borsa Market: TL Genç KiraZZZ Hesap sahibinin Bankamızda bulunan herhangi bir vadesiz hesabından Borsa Market ile minimum 2.500 TL hisse alım satım işlemi gerçekleşmesi durumunda TL Genç KiraZZZ Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılır.

 • Global Borsa Market: TL Genç KiraZZZ Hesap sahibinin Bankamızda bulunan herhangi bir vadesiz hesabından Global Borsa Market ile toplamda 1 adet alım/satım işlemi gerçekleştirmesi durumunda, TL Genç KiraZZZ Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılır.

 • Fibabanka Banka Kartı: TL Genç KiraZZZ Hesap sahibinin Fibabanka Banka Kartı ya da Dijital Hızlı Kart’ından minimum 2.000 TL’lik POS işlemi veya internet alışverişi yapması durumunda TL Genç KiraZZZ Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılır.

Genç KiraZZZ Hesap Nedir?

Genç KiraZZZ Hesap avantajlı gecelik faiz oranlarıyla 18-25 yaş aralığındaki gençlere özel  birikim yapan, birikim yaparken paranı dilediğin gibi kullanma imkanı veren bir mevduat hesabıdır. Dilediğin zaman para yatırma, para çekme işlemlerini gerçekleştirebilir, hesabından otomatik fatura ödeme talimatları verebilir, Fibabanka Mobil'den Havale / EFT  işlemlerini de ücret ödemeden yapabilirsin. Üstelik, hesapta kalan bakiyen özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

Genç KiraZZZ Hesap Hangi Döviz Cinslerinde Açılabilir?

Genç KiraZZZ Hesap TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) cinsinden açılır.

Genç KiraZZZ Hesap ile Nasıl Faiz Kazanırım?

Hesabının faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenin belirlenen alt limitin üzerinde olması gerekir. Genç KiraZZZ Hesap açılışın ile birlikte ilk TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Genç KiraZZZ Hesaplar için 25 yaşına kadar, Hoş geldin faizi sunulur. Bu sürenin sona ermesinden sonra mevcut Kiraz Hesabı var ise yeni bir vadesiz hesap, yok ise yeni bir Kiraz Hesap açılışı yapılarak, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak işlemeye devam edilir. Çalışma günlerinde saat 17:00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle dikkate alınır.

Genç KiraZZZ Hesap Ek Faiz Hakkından Nasıl Yararlanırım?

Genç KiraZZZ Hesap' lıysan  Başka Banka / Kurum Ekleme, FX Market, Borsa Market ,Global Borsa Market, Fibabanka Banka Kartı İşlemleri ürünlerinden en az 1 tanesi ile tabloda yer alan koşulları sağlaman durumunda bir sonraki ayın başından sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Kiraz Hesap’ınıza yansıtılır.

Genç KiraZZZ Hesap Kapsamında Açılan Vadeli Hesabın Temdit Koşulları Nelerdir?

Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılır. Bu sayede gün içerisinde likit kalma şansı elde edersin.

Genç KiraZZZ Hesap’tan Hangi İşlemleri Gerçekleştirebilirim?

Genç KiraZZZ Hesap ile vadesiz TL hesabınla gerçekleştirdiğin tüm işlemleri gerçekleştirebilirsin. Günün 24 saati ve tatil günlerinde hesabına dilediğin zaman para yatırabilir, para çekebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsin. İşlem saatleri içerisinde EFT işlemlerini yapabilirsin. Aynı zamanda, talimatını verdiğin düzenli ödemelerin (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşir. Dilediğin takdirde bu hesaptan farklı yatırım işlemleri dahi gerçekleştirebilirsin.

Genç KiraZZZ Hesap’a Kredili Mevduat Limiti Tanımlanabilir mi?

TL cinsinden açılan Genç KiraZZZ Hesap’ına Bankamızın kredi ve risk politikaları kapsamında Kredili Mevduat Limiti tanımlanabilir. Bakiyenin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabı’ndan herhangi bir kullandırım gerçekleşmez.

İşlem Saatleri Dışında, Hafta Sonları ve Resmi Tatillerde Para Çekimleri Ne Şekilde Gerçekleştirilmektedir?

Saat 17.00’den sonra hesaba gelen tutarlar vadesiz hesapta kalır. Saat 17.00’den sonra ATM’den para çekmen ya da Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan havale yapman durumunda vadeli mevduat bağlandıktan sonra çekim taleplerinde mevduatın otomatik olarak kapanır ve faiz getirisi elde edemezsin. Nakit ihtiyacın olması durumunda ise eğer hesaba bağlı bir kredili mevduat limitin var ise bu limitten kullandırım gerçekleşir.

Genç KiraZZZ Hesap Açmak için Herhangi Bir Ücret/Komisyon Söz Konusu mudur?

Hesap açılışına yönelik herhangi bir ücret/komisyon söz konusu değildir. Ancak hesaptan yapılan EFT, SWIFT, başka hesaba havale gibi işlemlerde Fibabanka Ücret ve Komisyon tarifesi geçerlidir.

18 Yaşından Küçüklere Genç KiraZZZ Hesap Açılabilir mi?

Sadece 18-25 yaş aralığındaki kişilerin Genç KiraZZZ Hesap açılışı yapılır.

Hoş Geldin Faiz Oranı Ne Kadar Süre için Geçerlidir?

Genç KiraZZZ Hesap açılışın ile birlikte ilk TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Genç KiraZZZ Hesaplar için 25 yaşına kadar Hoş geldin faizi sunulur. Bu sürenin sona ermesinden sonra mevcut Kiraz Hesabı var ise yeni bir vadesiz hesap, yok ise yeni bir Kiraz Hesap açılışı yapılarak, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak işlemeye devam eder.

Genç KiraZZZ Hesap’ta Avantajlar Nelerdir?

 • Gecelik mevduatlarına yüksek faiz avantajından yararlanırsın.
 • Vadesiz Alt limit olamadan 100.000 TL'ye kadar birikimlerini değerlendirebilirsin.
 • Vadesiz Hesap’tan yapabileceğin tüm işlemleri Genç KiraZZZ Hesap aracılığıyla da gerçekleştirebilir, birikim yaparken paranı dilediğin gibi kullanabilirsin.
 • Genç KiraZZZ Hesap’ın sunduğu tüm diğer avantajlara “Genç KiraZZZ Hesap Neler Sunar?” sayfasından ulaşabilirsin.

Genç KiraZZZ Hesap Açılışı Hangi Kanallardan Yapılabilir?

Tüm döviz cinslerindeki Genç KiraZZZ Hesaplar (TL, USD, EUR, GBP, Gümüş ve Altın Genç KiraZZZ Hesap); Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan ve Fibabanka şubelerimizden açılabilir.

Genç KiraZZZ Hesap’ı Nasıl İptal Edebilirim?

Genç KiraZZZ Hesap'ta Fibabanka Mobil ya da İnternet Bankacılığı’ndan hesabını kapatabilirsin. Hesabın standart hesaba dönüştüğünde otomatik vadeli hesap açılışı gerçekleşmez.

Altın/Gümüş Kiraz Hesap'ıma Fiziki Altın/Gümüş Yatırabilir miyim?

Altın/Gümüş Kiraz Hesabına fiziki olarak altın/gümüş yatırılamaz. İşlemler gram bazında döviz alım satımı şeklinde gerçekleştirilir.

Altın/Gümüş Kiraz Hesap'ının Faiz Ödemesi Nasıl Yapılmaktadır?

Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15'tir.

Başka Banka ya da Kurumdaki Hesabımda Bulunan Gram Altın/Gümüş Bakiyesini Fibabanka’daki Altın/Gümüş Kiraz Hesap’ıma Transfer Edebilir miyim?

Gümüş Hesap transferini sadece Fibabanka’da bulunan, başka bir Gümüş Hesabına havale olarak gerçekleştirilebilirsin. Farklı bir banka hesabından Bankamıza fiziki ve kaydi transfer yapılamaz. Altın transferi için ise; Altın Transfer Sistemi’ne kayıtlı tüm bankalardan Bankamızda bulunan Altın Hesabına elektronik ortamda transfer yapabilir, Altın Kiraz Hesap’ında değerlendirebilirsin.