Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Detay_banner-Color-2
Sayfayı Değiştirin

Açık Bankacılık: Tüm Bankaları Tek Uygulamadan İzleyin!

Fibabanka olarak, müşterilerimize Açık Bankacılık hizmetleri ile hayatlarını kolaylaştıran bir deneyim sunmaktan gurur duyuyoruz! Artık Fibabanka'nın dijital kanalları üzerinden, kendi Fibabanka hesaplarınızı ve diğer bankalardaki hesaplarınızı bir arada yöneterek hayatınızı daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Açık Bankacılık, Açık, Bankacılık, açık, açık bankacılık, Acik Bankacilik, acik bankacilik

  • Açık Bankacılık Hakkında
  • Sıkça Sorulan Sorular

Açık Bankacılık Nedir?

Açık Bankacılık, bankaların ve diğer finansal kurumların müşterilerin finansal verilerini, müşterilerin izinleri doğrultusunda üçüncü taraflarla paylaşılmasına dayalı bir modeldir. Açık Bankacılık (Open Banking) sayesinde müşteriler tüm finansal işlemlerini tek çatı altında toplayabilirler.

Açık Bankacılık kapsamında şu anda, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda farklı hesap bakiye, detay ve hareketleri görüntülenebilmekte ve farklı bankalar arasında para transferi işlemleri yapılabilir.

Tüm Hesaplarınıza Erişim İmkanı

Açık Bankacılık ile, hem Fibabanka hesaplarınızı hem de diğer bankalardaki mevcut bakiyelerinizi ve finansal hareketlerinizi Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan anında görebilirsiniz. Bu sayede finansal durumunuzu daha etkin bir şekilde takip edebilir ve gerektiğinde hızlıca aksiyonlar alabilirsiniz.

Güvenli Para Transferi

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarından, Açık Bankacılık hizmetleri sayesinde yetki verdiğiniz, başka bankalardaki hesaplarınızdan da güvenli bir şekilde para transferi yapabilirsiniz.

Daha Fazla Kontrol, Daha Fazla Kolaylık

Açık Bankacılık ile finansal hayatınızı yönetmek artık daha kolay. Daha fazla kontrol, daha fazla kolaylık imkanıyla finansal işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fibabanka olarak, müşterilerimize Açık Bankacılık hizmetleri ile hayatlarını daha konforlu hale getirme imkânı sunuyoruz.

Açık Bankacılık ile finansal yönetimde yeni bir döneme adım atın! Hemen Fibabanka Mobil Uygulamamızı ve  İnternet Bankacılığı hizmetimizi  keşfederek bu kolaylıktan siz de yararlanın.

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızı kullanan tüm bireysel ve tüzel müşterilerimiz, Açık Bankacılık menüsünden Fibabanka ve diğer bankalardaki hesaplarınızı yönetebilirsiniz.

Fibabanka QR Kodu

Açık Bankacılık hizmetini hangi müşterilerimiz kullanılabilir?

Açık bankacılık hizmetini destekleyen farklı bir bankada vadesiz hesabı olan bireysel ve tüzel müşterilerimiz, Açık Bankacılık hizmetlerinden faydalanabilirler.

Açık Bankacılık hizmetleri nelerdir?

Açık bankacılık hizmetini destekleyen farklı bankaların hesap hareketlerinin görüntülenmesi ve farklı bankalar arasında para transferi işlemleri yapılması Açık Bankacılık kapsamında müşterilerimize sunulur.

Açık Bankacılık avantajları nelerdir?

Açık Bankacılık sayesinde bireysel ve kurumsal müşterilerimiz, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı’nı kullanarak diğer bankalarda bulunan hesap bilgilerini ve hesap hareketlerini kolayca görüntüleyebilirler. Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarından diğer banka hesapları kullanılarak hızlı ve güvenli para transferi yapılabilirler.

Açık Bankacılık hizmetlerine hangi kanal üzerinden ulaşabiliriz?

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarından Açık Bankacılık hizmetlerine erişim sağlayabilirsiniz.

Açık Bankacılık ile hangi hesaplarla işlem yapılabilecek?

Tüm vadesiz TL, döviz, emtia hesapları için verilecek izin dahilinde işlemler yapabilirsiniz.

Açık Bankacılık kullanmaya nasıl başlayabilirim?

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda “Hesaplar” menüsü altında gelen sayfada diğer banka hesaplarınızı ekleyebilir, ayrıca profil adımı altında yer alan “Hesap Paylaşım İzinleri” adımında hesap paylaşım izinlerinizle ilgili detaylı bilgileri gözlemleyebilirsiniz.  Bunun yanında, hesaplarınıza izin vermeden de direkt para transferi menüsüne gelip, gönderen hesap kısmında transfer yapmak istediğiniz hesabın bankasını seçip işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Açık Bankacılık hizmetleri için ücret ödemesi olacak mıdır?

Bankamızca müşterilerimizden ek bir ücret kesintisi yapılmaz. Açık bankacılık kapsamında, gönderim yaptığınız diğer bankaların işlem ücreti varsa bu ücretler aynı şekilde alınmaya devam eder.

Açık Bankacılık hizmetleri güvenli midir?

Açık Bankacılık işlemleri; Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın belirlediği standart süreçler ile yapılmakta olup, tüm veriler belirlenmiş güvenlik standartları ile korunur.