Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
 • Kiraz Plus Neler Sunar?
 • Faiz Oranları ve Bilmeniz Gerekenler
 • Sıkça Sorulan Sorular

Kiraz Hesap’ın günlük kullanım avantajı ile vadeli mevduat ürününün birleşmesinden oluşan Kiraz Plus, yüksek tutarda bakiyesi olan müşterilerimize özel yepyeni bir hesap türüdür. Kiraz Plus ürünümüze şubelerimiz aracılığıyla başvuru yapabilir, hesabınızı hızla açtırabilirsiniz.

Ürün Avantajları:

 • Birikim yaparken paranın değerini düşürmeden harcama,
 • 32-60 gün arası belirlenen vade için sabit getiri,
 • Mevduatınızın yarısı ile vadeli hesaptan, diğer yarısı ile size özel faiz oranıyla özgürce kullanım yapabileceğiniz Kiraz Hesap’tan faiz kazanma.

Diğer Avantajlar:

 • Fibabanka Mobil Bankacılık uygulamamızdan sınırsız ve ücretsiz havale/EFT işlemleri,
 • Türkiye’deki tüm Akbank ATM'lerinden sınırsız para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama başta olmak üzere daha birçok ortak ATM işlemini ücretsiz yapabilme fırsatı.

Fibabanka A.Ş. ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

 • Kiraz Plus TL para biriminden gerçek ve tüzel kişiler faydalanabilir. Tüzel kişilerin açılış detayları için şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.
 • Kiraz Plus bakiyesinin %50’si Vadeli Mevduat, %50’si Kiraz Hesap olarak açılmaktadır. Kiraz Hesap bakiyesinin %50’lik tutarına göre bir bölümü vadesizde blokede kalacaktır. Vadesiz tutar aralıkları aşağıdaki gibidir;
TLFaiz Oranı
Tutar Aralığı-12.000.000-3.500.000%50,00
Kiraz HesapBakiyenin %50'si
MevduatBakiyenin %50'si
Kiraz Hesap vadesiz bakiye50.000
Tutar Aralığı-23.500.001-5.000.000%51,00
Kiraz HesapBakiyenin %50'si
MevduatBakiyenin %50'si
Kiraz Hesap vadesiz bakiye100.000
Tutar Aralığı-35.000.001-10.000.000%52,00
Kiraz HesapBakiyenin %50'si
MevduatBakiyenin %50'si
Kiraz Hesap vadesiz bakiye200.000

 

 • *Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranları olup, Fibabanka A.Ş.'nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365 gün, artık yıllarda 366 gün olarak esas alınmıştır.
 • Vade süresince; Kiraz Hesap’taki Vadesiz TL bakiyesi vade sonuna kadar blokeye alınacaktır. Vadesiz TL bakiyesi dışındaki kısmını ise müşterilerimiz diledikleri gibi kullanabilecektir.
 • Kiraz Plus ile müşterilerimiz ürünün vadesi boyunca her zaman Kiraz Plus hoş geldin faiz oranından yararlanacaklardır. Devam faiz oranı uygulaması bulunmamaktadır. Vade sonunda tekrar Kiraz Plus açılması durumunda yine o günkü güncel Kiraz Plus hoş geldin faiz oranı geçerli olacaktır.
 • Vadeli mevduat kısmını müşterilerimiz isterse vadeyi bozup kullanabileceklerdir. Ancak bu durumda, Kiraz Plus Hesap vadesinden önce kapanmış olacağından Kiraz Plus’ın günlük faiz kazandıran kısmı olan Kiraz Hesap özelliğini de yitirmiş olacaktır.
 • Vade sonunda müşterilerimiz o günkü koşullarla hesabını temdit edebilecektir.
 • Ana hesap ya da ortak hesaptan aynı döviz cinsinde hem Kiraz Plus hem de Kiraz Hesap açılamamaktadır.
 • Çalışma günlerinde saat 17.00’dan önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17.00’dan sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle işleme alınır.
 • Hesabınızdan Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımız veya Telefon Bankacılığımızdan yapacağınız havale/EFT işlemleriniz ücretsizdir. Şubelerimizden yapacağınız havale/EFT işlemleri ve tüm kanallardan yapılan SWIFT işlemleri ise mevzuata uygun olarak Bankamızın belirlediği ücret tarifesine tabidir.

***Faiz oranları için şubelerimizden bilgi alabilirsiniz.

Kiraz Plus Nedir?

Kiraz Hesap’ın günlük kullanım avantajı ile vadeli mevduat ürününün birleşmesinden oluşan Kiraz Plus, yüksek tutarda bakiyesi olan müşterilerimize özel bir hesap türüdür. Bakiyenizin %50’sinin Vadeli Mevduatta kaldığı, %50’sinin Kiraz Hesap olarak açıldığı ve bir bölümünün vadesiz blokede kaldığı bir hesap türüdür.

Kiraz Plus açılışı hangi kanallardan yapılabilir?

TL Kiraz Plus Hesap’ınızı şubelerimiz aracılığıyla açabilirsiniz.

Kiraz Plus hangi döviz cinslerinde açılabilir?

Kiraz Plus Hesap yalnızca Türk lirası cinsinden açılabilmektedir.

Kiraz Plus’tan hangi müşteriler faydalanabilir?

TL bakiyesi minimum 2 milyon Türk lirası ile maksimum 10 milyon Türk lirası, olan müşterilerimiz faydalanabilir.

Kiraz Plus’ta vadesiz alt limit nedir?

 • 2.000.000 TL – 3.500.000 TL aralığı için; 50.000 TL, 3.500.001 – 5.000.000 aralığı için; 100.000 TL, 5.000.001 - 10.000.000 aralığı için; 200.000 TL

Kiraz Plus temdit koşulları nelerdir?

Vade sonu geldiğinde temdit edilmek istenirse bakiyenin tamamı Kiraz Plus Hesap’a aktarılır, gün içerisinde hesap kapama yapılmazsa ve yeterli bakiye bulunursa ilgili kırılıma göre, gün sonunda Kiraz Plus Hesap o günün güncel faiz oranından yeniden açılmaktadır.

Vade sonunda 10 milyon Türk lirasını geçen bakiyeler için temdit işlemi sonrasında 10 milyon TL üstü tutar vadesiz hesapta kalacaktır.

Kiraz Plus hesabımdan hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

Kiraz Plus ile vadesiz TL hesabınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Tatil günleri de dahil günün 24 saati hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilir, para çekebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleştirilebilir. Dilediğiniz takdirde bu hesaptan farklı yatırım işlemleri dahi gerçekleştirebilirsiniz.


Kiraz Plus’a kredili mevduat limiti tanımlanabilir mi?

TL cinsinden açılan Kiraz Plus Hesap’ınıza Bankamızın kredi ve risk politikaları kapsamında kredili mevduat limiti tanımlanabilmektedir. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında kredili mevduat hesabınızdan herhangi bir kullanım gerçekleşmeyecektir.