Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Neler Sunar?

SWIFT nedir?

Döviz Havalesi ve Yabancı Para Transferi olarak da geçen, yurt dışına para göndermenizi sağlayan uluslararası para transferi işlemleridir.

SWIFT işlemi yapabilmeniz için gerekli bilgiler;

  • Alıcı adı soyadı, firma ise firmanın tam unvanı
  • Alıcıya ait IBAN bilgisi veya IBAN olmayan durumlarda hesap numarası
  • İşlem valörü, alıcının banka swift kodu
  • Alıcının banka adı, gönderilmek istenilen döviz kodu
  • Bankamıza ödeme yapılabilmesi için kullanılması gereken swift kodu: FBHLTRISXXX

SWIFT işlemlerinizi, Fibabanka İnternet Bankacılığı’ndan veya Fibabanka şubelerini ziyaret ederek gerçekleştirebilirsiniz.

SWIFT işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce Uluslararası Fon Transferi Ücretleri hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Swift transferlerinde Bankamız ücretleri haricinde gönderim yapılan masraf tipine göre muhabir banka ücretlendirmesi değişkenlik göstermektedir ;

BEN kodu seçimi yapıldığı durumda Bankamız ve aracı banka masraf ve komisyonları alıcıya aittir. Aracı banka masrafı; alıcı banka tarafından, gönderilen bedel içinden kesinti yapılarak karşıya ulaştırılır. Aracı banka masrafı, aracı banka sayısına göre değişkenlik gösterebilir.

OUR kodu şeçimi yapıldığı durumda Bankamız ve aracı banka masraf ve komisyonları göndericiye aittir. Gönderilen tutar alıcıya kesintisiz olarak iletilecektir. Aracı banka masrafları, aracı banka sayısına göre değişebilir ve aracı bankalar tarafından işlem tarihinden sonra yansıtılmaktadır. Söz konusu masraflar, geçmişe dönük işlemle ilgili olarak göndericiden talep ve tahsil edilecektir.

SHA kodu ile yapılan gönderimlerde, Bankamız masraf ve komisyonları göndericiye; aracı banka masrafları alıcıya aittir. Aracı banka masrafları, aracı banka sayısına göre değişebilir. Gönderilen tutar alıcıya aracı banka masrafları kesilerek iletilecektir.