Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
kiraz-site-banner
Sayfayı Değiştirin

Kiraz Hesap

Vadesiz hesabın özgürlüğünü vadeli hesabın getirisiyle birleştiren hesap, Kiraz Hesap!

Görüntülü Bankacılık ile yeni müşterimiz olanlara özel TL Kiraz Hesap’ta, %54 avantajlı faiz oranı ile birikimlerinizi değerlendirirken, Ekstra Kazan ile bankacılık ve yatırım işlemlerinizi gerçekleştirerek %3,50'ye varan ek faiz kazanabilirsiniz.

Hemen Başvur
 • Kiraz Hesap Neler Sunar?
 • Faiz Oranları
 • Kazancını Hesapla
 • Ekstra Kazan
 • Fonlu Kiraz Hesap
 • SSS
Hemen Başvur

Birikim yapmak; kararlılık, strateji, sabır ve Kiraz Hesap gerektirir! Çünkü Kiraz Hesap birikim alışkanlıklarına avantaj katar, ihtiyacınız olan nakdi dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlar.

TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) para birimlerinden açabileceğiniz Kiraz Hesap’ta birikimleriniz gecelik vadeli mevduatta günden güne değerlenir, üstelik açacağınız bu türdeki hesaplardan tüm bankacılık işlemleriniz hızlıca gerçekleşmeye devam eder.

Ürün Avantajları

 • Kiraz Hesap’ınız Ekstra Kazan ile TL Kiraz hesap faiz oranına +%3,50'ye varan Ekstra faiz oranına ek ayrıca Fonlu Kiraz Yapısı ile Hoş Geldin Faiz oranına ek %1 ve Avantajlı Standart Faiz dönemindeyse %2 ek faiz kazanma fırsatından faydalanabilirsiniz.
 • Ekstra Kazan ile Kiraz Hesap’ınız Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz dönemindeyse, +%3,50'ye varan Ek Faiz Oranı kazanma fırsatından faydalanabilirsiniz.
 • TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca Hoş Geldin Faizi, sonrasında da geçerli yüksek Avantajlı Standart Faiz Oranları
 • Mobil Bankacılık uygulamamızdan sınırsız ve ücretsiz EFT/havale işlemleri
 • Kiraz Hesap ile 1 Kere Değil, Her Ay İşlem Yaptıkça Ek Faiz Kazanma İmkanı!
 • Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz döneminde; Başka Banka / Kurum Ekleme, FX Market, Borsa Market, Global Borsa Market, Fibabanka Banka Kartı ürünlerinden en az 1 tanesi ile tabloda yer alan koşulları sağlamanız durumunda bir sonraki ayın başından sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Kiraz Hesap’ınıza yansıtılacaktır. Kampanyada yalnızca Bireysel Gerçek kişiler yararlanabilmektedir.
 • Türkiye’deki tüm Akbank ATMlerinden sınırsız para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama başta olmak üzere daha birçok ortak ATM işlemini ücretsiz yapabilme fırsatı
 • PTTmatiklerden ise ayda 5 işleme kadar ücretsiz para çekme, dilediğiniz kadar para yatırma ve bakiye sorgulama işlemleri yapabilirsiniz.
 • TL Kiraz Hesap'ınızdan 1 ay içinde en az 20 gün faiz geliri sağlamanız durumunda, bir sonraki ay yurt içi tüm banka ATM'lerinde TL Kiraz Hesap'ınızdan 1 ay boyunca ücretsiz 3 kez para çekme işlemi yapılabilmektedir.

* Fibabanka A.Ş., ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

Bilmeniz Gerekenler

 • Ekstra Kazan ile Kiraz Hesap’ınız Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz dönemindeyse, +%3,50'ye varan Ek Faiz Oranı kazanma fırsatından faydalanabilirsiniz.
 • Fonlu Kiraz Hesap yapısı ile hem Hoş Geldin hem de Avantajlı Standart Faiz döneminde, hesap bakiyelerine göre belirlenen tutarda Fiba Portföy TL cinsinden yatırım fonu alarak günlük ek faiz kazanabilirsiniz.
 • Kiraz Hesap ürünümüzden Gerçek ve Tüzel(1) kişiler faydalanabilirler. Tüzel kişilikli müşterilerimizin yararlanabilecekleri Kiraz Hesap faiz oranları https://www.fibabanka.com.tr/faiz-ucret-ve-komisyonlar/bireysel-faiz-oranlari/mevduat-faiz-oranlari linkinde detaylandırılmıştır.
 • TL, USD, EUR, GBP, Altın ve Gümüş Kiraz Hesap; Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, Fibabanka şubeleri ve web sitemizde bulunan Hızlı Başvur linkinden açılabilir.
 • Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap hoş geldin faiz oranları ve hoş geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.
 • Kiraz Hesap'ınızı TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) döviz cinslerinden açabilirsiniz ancak aynı para biriminde sadece bir adet Kiraz Hesap açılabilir. Ortak hesaptan Kiraz Hesap açılması durumunda, ana hesap sahibinin ayrıca başka bir hesaptan aynı döviz cinsinde açık olan bir Kiraz Hesap'ı var ise yeni bir Kiraz Hesap açamaz. Farklı zamanlarda Kiraz Hesap açılsa dahi hoş geldin faizi tekrar uygulanmaz.
 • Hoş geldin faiz oranı, Kiraz Hesap açılışını takiben hesap bakiyesinin ilgili döviz cinsine ait minimum Kiraz Hesap vadesiz ve vadeli alt limitine ulaşması durumunda hak kazanmaya başlayacağı faiz oranıdır. Bu oran TL Kiraz Hesaplar için 60 günlük, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 günlük Hoş Geldin Faiz Oranı süresi boyunca müşteri özelinde sabit olup, kesintisiz devam eder. Yani hesap açılışında, hesap bakiyesinin ilgili limitlere ulaşmaması durumunda hoş geldin faiz oranı süresi işlemeye başlamaz.
 • Kiraz Hesap açılışınız ile birlikte ilk TL Kiraz Hesaplar için 60 gün, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca geçerli yüksek hoş geldin faizi sunulmaktadır. Bu sürenin sona ermesinden sonra “Faiz Oranları” linkinde detaylandırılan tutar aralıklarına göre değişen avantajlı standart faiz oranı uygulanacak olup, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak Bankamızın takdirine göre değişkenlik gösterecektir.
 • Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankamız tarafından belirlenen vadesiz mevduat alt limit tutarları “Faiz Oranları” linkinde detaylandırılmıştır.
 • Cuma günü haftanın son iş günü olduğundan Kiraz Hesap'ınız 3 günlük bağlanarak hesaplanır. Vadeli hesabınızın faiz ödemesi ise cumartesi ve pazar günlerinin tatil günü olması sebebiyle bir sonraki iş günü olan pazartesi günü gerçekleşir. Söz konusu durum tüm resmi tatiller için geçerlidir. Resmi tatilden bir önceki iş gününde Kiraz Hesap bakiyeniz, belirtilen limitler doğrultusunda vadeli olarak bağlanır ve bir sonraki ilk iş günü faiz ödemesi hesabınıza yansıtılır.
 • Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz döneminde; Başka Banka / Kurum Ekleme,  FX Market, Borsa Market, Global Borsa Market, Fibabanka Banka Kartı ürünlerinden en az 1 tanesi ile tabloda yer alan koşulları sağlamanız durumunda bir sonraki ayın başından sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Kiraz Hesap’ınıza yansıtılacaktır. Gerçekleştirilen işlem başına verilen ekstra faiz oranı Başka Banka / Kurum Ekleme, FX Market işlemi ve Borsa Market işlemi %1,00 diğer 2 ürün işlemlerinde ise ürün başına %0,25 toplamda 5 üründe %3,50’ye varan ek faiz kazanabilirsiniz, kazandığınız ek faizler, bir sonraki ayın başından ay sonuna kadar günlük olarak TL Kiraz Hesap’ınıza yansıtılacaktır. Kampanyada yalnızca Bireysel Gerçek kişiler yararlanabilmektedir.detay bilgi için tıklayın.
 • Çalışma günlerinde saat 17.00’dan önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17.00’dan sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle dikkate alınır.
 • Kiraz Hesap ile para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, tüm gün boyunca hesabınıza ulaşabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman ya da havale ve ATM’den para çekimi gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) Kiraz Hesap’ınızdan otomatik olarak gerçekleşir. USD ve EUR döviz cinsi para çekimleri yalnızca Fibabanka şubelerinden yapılmaktadır. Altın (gram) transferi sadece Fibabanka’daki başka Altın hesaplarına havale olarak yapılabilir, ancak gerek başka banka ve kurumlardan gerekse Fibabanka’dan diğer banka ve kurumlara fiziki ve kaydi altın transferi yapılamamaktadır.
 • Hesabınızdan Fibabanka Mobil, İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı kanallarımız üzerinden yapacağınız havale/EFT işlemleri ücretsizdir. Şubelerimizden yapacağınız havale/EFT işlemleri ve tüm kanallardan yapılan SWIFT işlemleri ise mevzuata uygun olarak Bankamızın belirlediği ücret tarifesine tabidir.
 • TL Kiraz Hesap'ınızdan 1 ay içinde en az 20 gün faiz geliri sağlamanız durumunda, bir sonraki ay yurt içi tüm banka ATM'lerinde TL Kiraz Hesap'ınızdan 1 ay boyunca ücretsiz 3 kez para çekme işlemi yapılabilmektedir.
Kiraz Hesap Vadeli Tutar Aralığı*Vadesiz Alt Limit Tutarı*Standart Hoş Geldin Faiz Oranı**Dijital Kanallara Özel Hoş Geldin Faiz Oranı***Görüntülü
Bankacılığa Özel Hoşgeldin Faiz Oranı
Avantajlı Standart Faiz oranı*Fonlu Kiraz -Avantajlı Standart Ek Faiz Oranı****Fonlu Kiraz -Hoş Geldin Ek Faiz Oranı****
2.000 - 19.999 TL2.000 TL %50,00%50,00%54,00%40,00+%2+%1
20.000 - 49.999 TL 5.000 TL %50,00%50,00%54,00%41,00+%2+%1
50.000 - 99.999 TL 7.500 TL %50,00%50,00%54,00%42,00+%2+%1
100.000 - 249.999 TL 15.000 TL %50,00%50,00%54,00%43,00+%2+%1
250.000 - 499.999 TL 20.000 TL %50,00%50,00%54,00%44,00+%2+%1
500.000 - 999.999 TL30.000 TL %50,00%50,00%54,00%45,00+%2+%1
1.000.000 - 1.999.999 TL50.000 TL%50,00%50,00%54,00%46,00+%2+%1
2.000.000 - 5.000.000 TL100.000 TL%50,00%50,00%54,00%47,00+%2+%1


 

Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranları olup, Fibabanka A.Ş.'nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır.

 

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.

(1) Altın (XAU) Kiraz Hesap açılışı sadece Gerçek kişiler için yapılabilmekte olup, Tüzel kişiler için açılış yapılamamaktadır. Altın (XAU)/Gümüş (XAG) Kiraz Hesap işlemleri gram bazında döviz alım satımı şeklinde işlem görmektedir ve 1 (bir) gram (1 XAU/XAG) ve katları şeklinde gerçekleştirilir. Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15’tir.

 

*Kiraz Hesap vadeli ve vadesiz tutar aralıkları gerçek ve tüzel kişilikli müşterilerimiz için farklılık göstermekte olup, detaylar ile ilgili Fibabanka şubeleri ve 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan bilgi alabilirler. Kiraz Hesap’ın toplam bakiyesine göre vadesiz alt limit tutarı belirlenmektedir. Vadesiz alt limit tutarı toplam bakiyeden çıkartıldıktan sonra hesapta kalan tutar vadeli mevduatta değerlendirilir ve kalan tutarın karşılığı hangi Avantajlı Standart Faiz Oranı ise ilgili oran geçerli olur. 

 

** Hoş Geldin Faiz oranı, yeni açılan Kiraz Hesaplarda faiz hakkı kazanacak yukarıda belirtilen döviz cinsilerine ait minimum bakiye oluşturulmasından itibaren, TRY Kiraz Hesaplar için 120 gün boyunca, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca geçerlidir Bu süre bitiminden sonra yukarıda belirtilen tutar aralıklarına göre değişen Avantajlı Standart Faiz Oranı uygulanacak olup hesapta bulunan bakiye doğrultusunda ilgili faiz oranı günlük olarak Banka tarafından tek taraflı değiştirilebilecektir.

 

*** Dijital kanallara özel hoş geldin faiz oranı sadece Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı, Görüntülü Bankacılık kanallarımızdan açılacak yeni TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir.

 

Şubelerimiz ve Telefon Bankacılığımızdan açılan YENİ Kiraz Hesaplar için standart hoş geldin oranlarımız geçerli olacaktır. USD/EUR/GBP/Altın ve Gümüş Kiraz Hesapların dijital kanallara özel oranı ise standart hoş geldin oranları ile aynıdır.

 

****Fonlu Kiraz Ek faiz oranı, vadeli kırılımlarına göre   belirlenen yatırım Fiba Portföy TL cinsinden yatırım fonu bakiyelerine ulaşan müşterilerin güncel faiz oranına eklenecek günlük ek faiz oranıdır. 10 Mayıs 2024 tarihinde uygulamaya alınmıştır

 

-Tabloda yer alan vadesiz alt limit tutarları ile ilgili bu uygulama 13/12/2018 tarihi itibarıyla geçerlidir.

 

-USD Kiraz Hesap’a ait değişen vadesiz alt limit tutarları 10/08/2021, TL Kiraz Hesap vadeli tutar aralıkları 10/11/2022 tarihi itibarıyla geçerli olacaktır.

 

-TL Kiraz Hesaplarınızın hoş geldin faizi süresini 01/06/2023 tarihi itibarıyla 60 günden 90 gün, Yabancı para ve kıymetli maden Kiraz Hesaplarınızın hoş geldin faizi süresini de 24/09/2021 tarihi itibarıyla 90 günden 45 gün olarak güncellenmiştir. Bu değişiklikler; 01/06/2023 tarihi itibarıyla açılacak olan TL Kiraz Hesaplarınız ile 24/09/2021 tarihi itibarıyla açılacak olan ve 24/09/2021 tarihinden önce açılmış ancak bu tarih itibarıyla hesabına faiz işleyecek kadar bakiye girişi olan yabancı para ve kıymetli maden Kiraz Hesaplarınız için geçerlidir.

 

-TL Kiraz Hesap üst limit değişikliği 10.11.2022 tarihi itibarıyla geçerli olmak üzere faiz alınabilecek azami tutar 1.000.000 TL’den 2.000.000 TL’ye yükseltilmiştir.

 

Yapılan bu değişiklik mevcut ve yeni tüm gerçek TL Kiraz Hesap müşterilerini kapsamaktadır.

 

-10.11.2022'den itibaren tabloda belirtilen vadeli tutarlar ve alt limitler geçerli olacaktır.

 

10.11.2022'den itibaren ise TL Kiraz Hesap bağlı vadesiz hesapta bulundurulması gereken bakiye alt limit tutarları güncellenecektir. 10.11.2022 sonrası TL Kiraz Hesap’a bağlı vadesiz hesap bakiyesinin; TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 2.000-19.999 TL için minimum 2.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 20.000-49.999 TL için minimum 5.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 50.000-99.999 TL için minimum 7.500 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 100.000 TL-249.999 TL için minimum 12.500 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 250.000 TL-499.999 TL için minimum 17.500 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 500.000 TL-999.999 TL için minimum 25.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 1.000.000 TL-2.000.0000 TL için minimum 35.000 TL olması gerekmektedir.

 

-10.11.2022 tarihi itibarıyla TL Kiraz Hesabında  4.000 TL altında bakiyesi bulunan müşterilerimizin hesaplarına faiz işlemeyecek olup vadesiz bakiye olarak kalacaktır.

 

-TL Kiraz Hesap üst limit değişikliği 25.12.2023 tarihi itibarıyla geçerli olmak üzere faiz alınabilecek azami tutar 2.000.000 TL’den 5.000.000 TL’ye yükseltilmiştir.

 

Yapılan bu değişiklik mevcut ve yeni tüm gerçek TL Kiraz Hesap müşterilerini kapsamaktadır.

 

-25.12.2023'ten itibaren tabloda belirtilen vadeli tutarlar ve alt limitler geçerli olacaktır.

 

25.12.2023'ten itibaren gerçek müşteriler için TL Kiraz Hesap bağlı vadesiz hesapta bulundurulması gereken bakiye alt limit tutarları güncellenecektir. 25.12.2023 sonrası TL Kiraz Hesap’a bağlı vadesiz hesap bakiyesinin; TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 2.000-19.999 TL için minimum 2.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 20.000-49.999 TL için minimum 5.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 50.000-99.999 TL için minimum 7.500 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 100.000 TL-249.999 TL için minimum 15.000 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 250.000 TL-499.999 TL için minimum 20.000 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 500.000 TL-999.999 TL için minimum 30.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 1.000.000 TL-1.999.999 TL için minimum 50.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 2.000.000 TL-5.000.000 TL için minimum 100.000 TL olması gerekmektedir.

 

TL Kiraz Hesaplarınızın hoş geldin faizi süresini 16/05/2024 tarihi itibarıyla 90 günden 60 gün olarak güncellenmiştir. Bu değişiklikler; 16/05/2024 tarihi itibarıyla açılacak olan TL Kiraz Hesaplarınız ve 16/05/2024 tarihinden önce açılmış ancak bu tarih itibarıyla hesabına faiz işleyecek kadar bakiye girişi olmayan TL Kiraz Hesaplarınız için geçerlidir.

Kiraz Hesap Para Birimi

*Kiraz Hesap’ın toplam bakiyesine göre değişen Vadesiz Alt Limit Tutarı bulunmaktadır ve bu tutar için faiz hesaplaması yapılmamaktadır. Vadesiz Alt Limit Tutarı toplam Kiraz Hesap bakiyesinden çıkartıldıktan sonra hesapta kalan tutar Vadeli Mevduatta değerlendirilir. Vadesiz Alt Limit Tutar aralıkları aşağıdaki tabloda detaylandırılmıştır.

TL ve USD Kiraz Hesapların getiri hesaplamasında kullanılan Hoş Geldin faiz oranları, sadece Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan açılan yeni Kiraz Hesaplar için geçerlidir. Avantajlı faiz oranları ile Kiraz Hesap açmak için Fibabanka Mobil’e giriş yapabilir ya da uygulamayı indirebilirsiniz. Şubelerimiz ve Telefon Bankacılığımızdan açılan TL ve USD Kiraz Hesaplar için uygulanan Hoş Geldin faiz oranlarına Kiraz Hesap Faiz Oranları tablosundan ulaşabilirsiniz.

Faiz Oranları

Kiraz Hesap Vadeli Tutar Aralığı*Vadesiz Alt Limit Tutarı*Standart Hoş Geldin Faiz Oranı**Dijital Kanallara Özel Hoş Geldin Faiz Oranı***Görüntülü
Bankacılığa Özel Hoşgeldin Faiz Oranı
Avantajlı Standart Faiz oranı*Fonlu Kiraz -Avantajlı Standart Ek Faiz Oranı****Fonlu Kiraz -Hoş Geldin Ek Faiz Oranı****
2.000 - 19.999 TL2.000 TL %50,00%50,00%54,00%40,00+%2+%1
20.000 - 49.999 TL 5.000 TL %50,00%50,00%54,00%41,00+%2+%1
50.000 - 99.999 TL 7.500 TL %50,00%50,00%54,00%42,00+%2+%1
100.000 - 249.999 TL 15.000 TL %50,00%50,00%54,00%43,00+%2+%1
250.000 - 499.999 TL 20.000 TL %50,00%50,00%54,00%44,00+%2+%1
500.000 - 999.999 TL30.000 TL %50,00%50,00%54,00%45,00+%2+%1
1.000.000 - 1.999.999 TL50.000 TL%50,00%50,00%54,00%46,00+%2+%1
2.000.000 - 5.000.000 TL100.000 TL%50,00%50,00%54,00%47,00+%2+%1

Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranları olup, Fibabanka A.Ş.'nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır.

 

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.

(1) Altın (XAU) Kiraz Hesap açılışı sadece Gerçek kişiler için yapılabilmekte olup, Tüzel kişiler için açılış yapılamamaktadır. Altın (XAU)/Gümüş (XAG) Kiraz Hesap işlemleri gram bazında döviz alım satımı şeklinde işlem görmektedir ve 1 (bir) gram (1 XAU/XAG) ve katları şeklinde gerçekleştirilir. Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15’tir.

 

*Kiraz Hesap vadeli ve vadesiz tutar aralıkları gerçek ve tüzel kişilikli müşterilerimiz için farklılık göstermekte olup, detaylar ile ilgili Fibabanka şubeleri ve 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan bilgi alabilirler. Kiraz Hesap’ın toplam bakiyesine göre vadesiz alt limit tutarı belirlenmektedir. Vadesiz alt limit tutarı toplam bakiyeden çıkartıldıktan sonra hesapta kalan tutar vadeli mevduatta değerlendirilir ve kalan tutarın karşılığı hangi Avantajlı Standart Faiz Oranı ise ilgili oran geçerli olur.

 

** Hoş Geldin Faiz oranı, yeni açılan Kiraz Hesaplarda faiz hakkı kazanacak yukarıda belirtilen döviz cinsilerine ait minimum bakiye oluşturulmasından itibaren, TRY Kiraz Hesaplar için 120 gün boyunca, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca geçerlidir Bu süre bitiminden sonra yukarıda belirtilen tutar aralıklarına göre değişen Avantajlı Standart Faiz Oranı uygulanacak olup hesapta bulunan bakiye doğrultusunda ilgili faiz oranı günlük olarak Banka tarafından tek taraflı değiştirilebilecektir.

 

*** Dijital kanallara özel hoş geldin faiz oranı sadece Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı, Görüntülü Bankacılık kanallarımızdan açılacak yeni TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir.

 

Şubelerimiz ve Telefon Bankacılığımızdan açılan YENİ Kiraz Hesaplar için standart hoş geldin oranlarımız geçerli olacaktır. USD/EUR/GBP/Altın ve Gümüş Kiraz Hesapların dijital kanallara özel oranı ise standart hoş geldin oranları ile aynıdır.

 

****Fonlu Kiraz Ek faiz oranı, vadeli kırılımlarına göre   belirlenen yatırım Fiba Portföy TL cinsinden yatırım fonu bakiyelerine ulaşan müşterilerin güncel faiz oranına eklenecek günlük ek faiz oranıdır. 10 Mayıs 2024 tarihinde uygulamaya alınmıştır.

 

-Tabloda yer alan vadesiz alt limit tutarları ile ilgili bu uygulama 13/12/2018 tarihi itibarıyla geçerlidir.

 

-USD Kiraz Hesap’a ait değişen vadesiz alt limit tutarları 10/08/2021, TL Kiraz Hesap vadeli tutar aralıkları 10/11/2022 tarihi itibarıyla geçerli olacaktır.

 

-TL Kiraz Hesaplarınızın hoş geldin faizi süresini 01/06/2023 tarihi itibarıyla 60 günden 90 gün, Yabancı para ve kıymetli maden Kiraz Hesaplarınızın hoş geldin faizi süresini de 24/09/2021 tarihi itibarıyla 90 günden 45 gün olarak güncellenmiştir. Bu değişiklikler; 01/06/2023 tarihi itibarıyla açılacak olan TL Kiraz Hesaplarınız ile 24/09/2021 tarihi itibarıyla açılacak olan ve 24/09/2021 tarihinden önce açılmış ancak bu tarih itibarıyla hesabına faiz işleyecek kadar bakiye girişi olan yabancı para ve kıymetli maden Kiraz Hesaplarınız için geçerlidir.

 

-TL Kiraz Hesap üst limit değişikliği 10.11.2022 tarihi itibarıyla geçerli olmak üzere faiz alınabilecek azami tutar 1.000.000 TL’den 2.000.000 TL’ye yükseltilmiştir.

 

Yapılan bu değişiklik mevcut ve yeni tüm gerçek TL Kiraz Hesap müşterilerini kapsamaktadır.

 

-10.11.2022'den itibaren tabloda belirtilen vadeli tutarlar ve alt limitler geçerli olacaktır.

 

10.11.2022'den itibaren ise TL Kiraz Hesap bağlı vadesiz hesapta bulundurulması gereken bakiye alt limit tutarları güncellenecektir. 10.11.2022 sonrası TL Kiraz Hesap’a bağlı vadesiz hesap bakiyesinin; TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 2.000-19.999 TL için minimum 2.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 20.000-49.999 TL için minimum 5.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 50.000-99.999 TL için minimum 7.500 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 100.000 TL-249.999 TL için minimum 12.500 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 250.000 TL-499.999 TL için minimum 17.500 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 500.000 TL-999.999 TL için minimum 25.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 1.000.000 TL-2.000.0000 TL için minimum 35.000 TL olması gerekmektedir.

 

-10.11.2022 tarihi itibarıyla TL Kiraz Hesabında  4.000 TL altında bakiyesi bulunan müşterilerimizin hesaplarına faiz işlemeyecek olup vadesiz bakiye olarak kalacaktır.

 

-TL Kiraz Hesap üst limit değişikliği 25.12.2023 tarihi itibarıyla geçerli olmak üzere faiz alınabilecek azami tutar 2.000.000 TL’den 5.000.000 TL’ye yükseltilmiştir.

 

Yapılan bu değişiklik mevcut ve yeni tüm gerçek TL Kiraz Hesap müşterilerini kapsamaktadır.

 

-25.12.2023'ten itibaren tabloda belirtilen vadeli tutarlar ve alt limitler geçerli olacaktır.

 

25.12.2023'ten itibaren gerçek müşteriler için TL Kiraz Hesap bağlı vadesiz hesapta bulundurulması gereken bakiye alt limit tutarları güncellenecektir. 25.12.2023 sonrası TL Kiraz Hesap’a bağlı vadesiz hesap bakiyesinin; TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 2.000-19.999 TL için minimum 2.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 20.000-49.999 TL için minimum 5.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 50.000-99.999 TL için minimum 7.500 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 100.000 TL-249.999 TL için minimum 15.000 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 250.000 TL-499.999 TL için minimum 20.000 TL, TL Kiraz Hesap bakiye aralığı 500.000 TL-999.999 TL için minimum 30.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 1.000.000 TL-1.999.999 TL için minimum 50.000 TL, TL Kiraz  Hesap bakiye aralığı 2.000.000 TL-5.000.000 TL için minimum 100.000 TL olması gerekmektedir.

 

TL Kiraz Hesaplarınızın hoş geldin faizi süresini 16/05/2024 tarihi itibarıyla 90 günden 60 gün olarak güncellenmiştir. Bu değişiklikler; 16/05/2024 tarihi itibarıyla açılacak olan TL Kiraz Hesaplarınız ve 16/05/2024 tarihinden önce açılmış ancak bu tarih itibarıyla hesabına faiz işleyecek kadar bakiye girişi olmayan TL Kiraz Hesaplarınız için geçerlidir.

Kiraz Hesap Artık Ekstra Avantajlı!

Kiraz Hesap ile 1 Kere Değil, Her Ay İşlem Yaptıkça Ek Faiz Kazanma İmkanı!

Gerçek kişi Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz döneminde; Başka Banka / Kurum Ekleme, FX Market, Borsa Market, Global Borsa Market, Fibabanka Banka Kartı ürünlerinden en az 1 tanesi ile tabloda yer alan koşulları sağlamanız durumunda bir sonraki ayın başından sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Kiraz Hesap’ınıza yansıtılacaktır.

Ek Faiz Kazandıran Ürünler Aylık Min. Ürün Adedi/Tutarı (TL)*Ekstra Faiz Oranı
Başka Banka/Kurum EklemeEn az 2 banka eklenmiş olması%1,00
FX MarketAylık 20.000 TL hacim %1,00
Borsa MarketAylık 5.000 TL hacim%1,00
Global Borsa Market1 adet alım satım işlemi%0,25
Fibabanka Banka KartıAylık 5.000 TL harcama işlemi%0,25
Toplam %3,50

Ek faiz oranları her bir ürün özelindedir. Aylık olarak hangi ürünün kampanya koşulları sağlanırsa o ürüne ait tablodaki ekstra faiz oranı gerçekleşecektir. Tüm ürünlerde belirtilen kampanya koşulları sağlanması durumunda ise tabloda belirtilen toplam faiz oranı yansıtılacaktır. Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranlarıdır .Fibabanka A.Ş., ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

Kasım 2023 itibarı ile Cep telefonu sigortası  Ekstra Kazan' a eklenmiştir.Cep telefonu sigortasına ait ilk güncel ek faiz yansımaları Aralık 2023 tarihinde yapılacaktır.

Aralık 2023 itibarı ile Kur Koruma Mevduat ürünü Kiraz Ekstra Kazan hedeflerinden çıkarılacak ve Borsa Market ürününün ekstra faiz oranı %0,80 olacak şekilde  güncellenmiştir.Güncellenen hedef ile ilk ek faiz kazanımı Ocak 2024 tarihinde yapılacaktır.

Ocak 2024 itibarı ile Başka Banka /Kurum Ekleme ürün hedefi Kiraz Ekstra Kazan' a eklenmiştir. Başka Banka /Kurum Ekleme ürününe ait ilk güncel ek faiz yansımaları Şubat 2024 tarihinde yapılacaktır.

Şubat 2024 itibarı ile Kripto ürünü Kiraz Ekstra Kazan hedeflerinden çıkarılacak ve Borsa Market ürününün ekstra faiz oranı %1 olacak şekilde  güncellenmiştir. Banka kartı harcama tutarı 5.000 TL olacak şekilde güncellenmiştir. Güncellenen hedef ile ilk ek faiz kazanımı Mart 2024 tarihinde yapılacaktır.

Mart 2024 itibarı ile Başka Banka /Kurum Ekleme ürün hedefi minimum 1 adet olarak güncellenmiştir. Güncellenen hedef ile ilk ek faiz kazanımı Nisan 2024 tarihinde yapılacaktır.

Mayıs 2024 itibarı ile Fon Market, Cep Telefonu Sigortası, Otomatik Ödeme, BES ürünleri Ekstra Kazan paketinden çıkarılmıştır. Başka Banka /Kurum Ekleme ürün hedefi minimum 3 adet olarak güncellenmiştir. Güncellenen hedef ile ilk ek faiz kazanımı Haziran 2024 tarihinde yapılacaktır. Global Borsa ve Banka Kartı ürünlerinin Ekstra faiz oranı %0,25 olarak güncellenmiştir.Güncellenen hedef ile ilk ek faiz kazanımı Haziran 2024 tarihinde yapılacaktır.

Mayıs 2024 itibarı ile Başka Banka /Kurum Ekleme ürün hedefi minimum 2 adet olarak güncellenmiştir. Güncellenen hedef ile ilk ek faiz kazanımı Haziran 2024 tarihinde yapılacaktır.

Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranlarıdır.

Kullanım Koşulları

 • Ekstra faiz uygulaması, Bireysel Gerçek kişi, Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz döneminde olan tüm TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir.
 • Uygulama sadece TL Kiraz Hesapları kapsamaktadır. Diğer döviz cinslerindeki Kiraz Hesaplar için geçerli değildir.
 • Ekstra faiz oranı, her ay için belirtilen koşullar sağlanması durumunda takip eden ay boyunca TL Kiraz Hesap’a günlük olarak yansıtılacaktır. Uygulama 1 kereye mahsus değil, koşulların sağlandığı her ay için bir sonraki ay yansıtılacaktır.
 • Tüm ürünlerde ayrı ayrı belirtilen kampanya koşulları sağlanması durumunda ise tabloda belirtilen toplam faiz oranı yansıtılacaktır.
 • Ekstra faiz oranı, "Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz" döneminde olan Kiraz Hesapların günlük bakiyesine ve Bankamızın duyurmuş olduğu tutar kırılımına göre değişen ve müşterinin yararlandığı HG faiz oranlarına ek olarak yansıtılacaktır.
 • Ürünler ile ilgili kullanımların yapıldığı vadesiz hesap/hesaplar, TL Kiraz Hesap sahibine ait Fibabanka’da bulunan herhangi bir vadesiz hesap olabilir.

Ürün Kullanım Detayları

 

Başka Banka / Kurum Eklenmesi: Başka Banka / Kurum Eklenmesi: Kiraz Hesap sahibinin Fibabanka Mobil üzerinden minimum 2 adet banka ya da kurumu, İşlemler > Hesaplar menüsünden eklemesi ve aktif olması gerekmektedir. Minimum 2 adet diğer banka ya da kurum eklenmiş yada ekli olması durumunda TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır.

 

FX Market: TL Kiraz Hesap sahibinin döviz cinsi farketmeksizin Bankamızda bulunan herhangi bir vadesiz hesabından FX Market platformundan minimum 20.000 TL karşılığı döviz alış/satış işlemi gerçekleştirmesi durumunda TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır.

 

Borsa Market: TL Kiraz Hesap sahibinin Bankamızda bulunan herhangi bir vadesiz hesabından Borsa Market ile minimum 5.000 TL hisse alım satım işlemi gerçekleşmesi durumunda TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır.

 

Global Borsa Market: TL Kiraz Hesap sahibinin Bankamızda bulunan herhangi bir vadesiz hesabından Global Borsa Market ile toplamda 1 adet alım/satım işlemi gerçekleştirmesi durumunda, TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır.

 

Fibabanka Banka Kartı: TL Kiraz Hesap sahibinin Fibabanka Banka Kartı ya da Dijital Hızlı Kart’ından minimum 5.000 TL’lik POS işlemi veya internet alışverişi yapması durumunda TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır.

Yatırım fonu al, Kiraz Hesap'ta günlük ek faiz kazan!

Kiraz Hesap ile Fon İşlemi Yaptıkça Her Gün Ek Faiz Kazanma İmkanı!

Fonlu Kiraz Hesap ile hem Hoş Geldin hem de Avantajlı Standart Faiz dönemlerinde, hesap bakiyelerine göre belirlenen tutarda Fiba Portföy TL cinsinden yatırım fonu alarak günlük ek faiz kazanabilirsiniz.

Vadeli Tutar AralığıVadesiz Tutar AralığıYatırım Fonu Bakiyesi (TL) *Fonlu Kiraz -Avantajlı Standart Ek Faiz Oranı****Fonlu Kiraz -Hoş Geldin Ek Faiz Oranı****
2.000 - 19.999 2.0005000+%2+%1
20.000 - 49.999 5.00010.000+%2+%1
50.000 - 99.9997.50020.000+%2+%1
100.000 - 249.99915.00050.000+%2+%1
250.000 - 499.99920.000100.000+%2+%1
500.000 - 999.999 30.000200.000+%2+%1
1.000.000 - 1.999.99950.000400.000+%2+%1
2.000.000 - 5.000.000 100.000750.000+%2+%1

 

Kullanım Koşulları:

 • Ekstra faiz uygulaması, bireysel gerçek kişi, Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz döneminde olan tüm TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir.
 • Uygulama sadece TL Kiraz Hesapları kapsamaktadır. Diğer döviz cinslerindeki Kiraz Hesaplar için geçerli değildir.
 • Fonlu Kiraz Hesap faiz oranı, her gün belirtilen koşullar sağlanması durumunda TL Kiraz Hesap’a günlük olarak yansıtılacaktır. Uygulama 1 kereye mahsus değil, koşulların sağlandığı her gün için işleyen faiz ile birlikte yansıtılacaktır.
 • Tabloda belirtilen vadeli bakiye kırılımları, 17.00’daki bakiyenize göre değerlendirilecek olup gün sonunda 17.00’ daki bakiyenize göre fon tutarı koşulu sağlanıyorsa ek faiz kazanılacaktır.
 • Bulunduğu vadeli tutar aralığında belirtilen yatırım fonu bakiyesinin sağlanması durumunda tabloda belirtilen ek faiz oranı yansıtılacaktır.
 • Fonlu Kiraz Ek faiz oranı, "Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz" döneminde olan TL Kiraz Hesapların günlük bakiyesine ve Bankamızın duyurduğu tutar kırılımına göre değişen avantajlı faiz ve müşterinin yararlandığı Hoş Geldin Faiz oranlarına ek, günlük olarak yansıtılacaktır.
 • Aynı gün alınan Fiba Portföy TL cinsinden Yatırım fonlarının satış yapılması durumunda ek faiz hakkından yararlanamaz.
 • Tabloda bulunan Yatırım fonları olup farklı ürün sebebiyle blokeli ise yapıya dahil edilmeyecektir.
 • *Fonlu Kiraz Ek faiz kazanımı için belirtilen vadeli kırılımlarında minimum sahip olunması gereken  Fiba Portföy TL cinsinden yatırım fonu bakiyesidir.
 • **Mevcutta bulunan veya yeni alınacak Fiba Portföy TL cinsinden olan yatırım fonları ile vadeli kırılıma denk gelen minimum yatırım fonu bakiyesine ulaşıldığı durumda günlük olarak kazanılacak olan ek faizdir.

Fiba Portföy A.Ş TL Cinsinde Fonları

Fon KoduFon Adı
FIDFiba Portföy Çoklu Varlık İkinci Değişken Fon (FID)
FIBFiba Portföy Altın Fonu (FIB)
FILFiba Portföy Para Piyasası (TL) Fonu (FIL)
FITFiba Portföy Borçlanma Araçları Fonu (FIT)
FPKFiba Portföy Kısa Vadeli Borçlanma Araçları (TL) Fonu (FPK)
FPHFiba Portföy Hisse Senedi Fonu (TL) (Hisse Senedi Yoğun Fon) (FPH)
FSFFiba Portföy Para Piyasası Serbest (TL) Fon
FZPFiba Porftöy Serbest Fon
FJBFiba Portföy Blok Zinciri Teknolojileri Serbest Fon
FSHFiba Portföy Fon Sepeti Serbest Fon
FSGFiba Portföy Birinci Hisse Senedi Serbest Fon (Hisse Senedi Yoğun Fon)
FZJFiba Portföy Birinci Fon Sepeti Fonu

 

Ürün Kullanım Detayları:

Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz döneminde olan Kiraz Hesapların günlük bakiyesine göre belirlenmiş olan kırılımda minimum almış oldukları tüm Fiba Portföy TL cinsinden olan yatırım fonlarını 1 gün boyunca bulundurması durumunda almış olduğu faize ek olarak yansıtılacaktır.

Kiraz Hesap nedir?

Kiraz Hesap avantajlı gecelik faiz oranlarıyla birikim yapan, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanma imkanı veren bir mevduat hesabıdır. Dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura talimatlarınızı verebilir, Mobil Bankacılık uygulamamızdan EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.

Kiraz Hesap hangi Döviz Cinslerinde açılabilir?

Kiraz Hesap TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) cinsinden açılmaktadır.

Kiraz Hesap ile nasıl faiz kazanırım?

Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankamızca belirlenen vadesiz mevduat alt limit tutarları aşağıdaki tabloda detaylandırılmış olup; TL Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 2.000 TL'den tüzel kişiler için ise minimum 10.000 TL' den başlamaktadır. USD Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.500 USD’den, EUR Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 750 EUR'dan, GBP Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 250 GBP’den, Altın Kiraz Hesaplarda ise gerçek kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 10 gram'dan, Gümüş Kiraz Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000 gram’dan başlamaktadır. Nakit ihtiyaçlarınız için TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesap vadesiz mevduat alt limitini daha yüksek bir tutar olarak da belirleyebilirsiniz. Vadeli mevduat limitleri; TL Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum 2.000 TL, tüzel kişiler için 10.000 TL, gerçek kişiler için maksimum 5.000.000 TL , tüzel kişiler için maksimum 5.000.000 TL'dir. USD, EUR ve GBP Kiraz Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişilerde minimum 1.000 USD/EUR/GBP, maksimum 300.000 USD ve 150.000 EUR/GBP'dir. Altın Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum 350 gram, maksimum 2.000 gram'dır. Gümüş Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişilerde minimum 1.000 gram, maksimum 100.000 gram’dır.

Kiraz Hesap açılışınız ile birlikte ilk TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca geçerli Yüksek Hoş Geldin Faizi sunulmaktadır. Bu sürenin sona ermesinden sonra aşağıda belirlenen tutar aralıklarına göre değişen Avantajlı Standart Faiz Oranı uygulanacak olup, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak Bankamızın takdirine göre değişkenlik gösterecektir.

Çalışma günlerinde saat 17:00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle dikkate alınır.

Kiraz Hesap Ek Faiz Hakkından Nasıl Yararlanırım?

Hoş Geldin ve Avantajlı Standart Faiz döneminde; Başka Banka / Kurum Ekleme, FX Market, Borsa Market, Global Borsa Market, Fibabanka Banka Kartı ürünlerinden en az 1 tanesi ile tabloda yer alan koşulları sağlamanız durumunda bir sonraki ayın başından sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Kiraz Hesap’ınıza yansıtılacaktır.

Kiraz Hesap kapsamında açılan vadeli hesabın temdit koşulları nelerdir?

Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılır. Bu sayede gün içerisinde likit kalma şansı elde edersiniz.

Kiraz Hesap’tan hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

Kiraz Hesap ile vadesiz TL hesabınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Günün 24 saati ve tatil günlerinde hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilir, para çekebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir. Dilediğiniz takdirde bu hesaptan farklı yatırım işlemleri dahi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraz Hesap’a Kredili Mevduat Limiti tanımlanabilir mi?

TL cinsinden açılan Kiraz Hesap’ınıza Bankamızın kredi ve risk politikaları kapsamında Kredili Mevduat Limiti tanımlanabilmektedir. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabı’ndan herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

İşlem saatleri dışında, hafta sonları ve resmi tatillerde para çekimleri ne şekilde gerçekleştirilmektedir?

Saat 17.00’den sonra hesaba gelen tutarlar vadesiz hesapta kalmaktadır. Saat 17.00’den sonra ATM’den para çekmeniz ya da Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan havale yapmanız durumunda vadesiz alt limitin üzerinde kalan tutar kullandırılır. Vadeli mevduat bağlandıktan sonra daha yüksek tutarlı çekim taleplerinizde ise vadeli hesaptan kısmi çekim yapılır. Vadeli mevduat alt limiti 2.000 TL/1.000 USD/1.000 EUR/1.000 GBP/1.000 XAG (Gümüş)/350 XAU (Altın)’nun altına indiği takdirde mevduatınız otomatik olarak kapanır ve faiz getirisi elde edemezsiniz. Bu tutarı da aşan bir nakit ihtiyacınız olması durumunda ise eğer hesaba bağlı bir kredili mevduat limitiniz var ise bu limitten kullandırım gerçekleşir. Vadesizde kalan alt limitten para çekimi söz konusu değildir.

Kiraz Hesap açmak için herhangi bir ücret/komisyon söz konusu mudur?

Hesap açılışına yönelik herhangi bir ücret/komisyon söz konusu değildir. Ancak hesaptan yapılan EFT, SWIFT, başka hesaba havale gibi işlemlerde Fibabanka Ücret ve Komisyon tarifesi geçerlidir.

18 yaşından küçüklere Kiraz Hesap açılabilir mi?

18 yaşından küçüklerin veya vesayet altındaki kişilerin Kiraz Hesap açılışı yapabilmesi, kanuni temsilcileri olan veli/vasilerinin imzası ile gerçekleştirilebilmektedir.

Hoş Geldin Faiz Oranı ne kadar süre için geçerlidir?

Hoş Geldin Faiz Oranı, Kiraz Hesap açılışını takiben hesap bakiyesinin ilgili döviz cinsine ait minimum Kiraz Hesap vadesiz ve vadeli alt limite ulaşması durumunda hak kazanmaya başlayacağı faiz oranıdır ve bu oran TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün Hoş Geldin Faizi standart süresi boyunca müşteri özelinde sabit olup kesintisiz devam eder.

Kiraz Hesap’ta avantajlar nelerdir?

 • Gecelik mevduatlarınıza yüksek faiz avantajından yararlanırsınız.
 • Vadesiz Hesap’tan yapabileceğiniz tüm işlemleri Kiraz Hesap aracılığıyla da gerçekleştirebilir, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kiraz Hesap’ın sunduğu tüm diğer avantajlara “Kiraz Hesap Neler Sunar?” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kiraz Hesap açılışı hangi kanallardan yapılabilir?

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesaplar (TL, USD, EUR, GBP, Gümüş ve Altın Kiraz Hesap); Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan, Fibabanka şubelerimizden ve web sitemizde bulunan Hızlı Başvur linkinden açılabilir.

Kiraz Hesap’ı nasıl iptal edebilirim?

Kiraz Hesap İptal Müşteri Talimatı ile hesabınızın Kiraz Hesap’tan standart hesaba dönüştürülmesini talep edebilirsiniz. İşlem başvurusu Fibabanka şubelerinden yapılmaktadır. Kiraz Hesap içerisinde bakiye bulunmuyorsa İnternet Bankacılığı’ndan hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınız standart hesaba dönüştüğünde otomatik vadeli hesap açılışı gerçekleşmeyecektir.

Kiraz Hesap Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

25.09.2019 tarih ve 30899 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMSF tarafından "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının, her bir gerçek kişi için sigorta kapsamında olan kısmı 400 Bin Türk Lirası'dır.

Altın/Gümüş Kiraz Hesap'ıma fiziki altın/gümüş yatırabilir miyim?

Altın/Gümüş Kiraz Hesabına fiziki olarak altın/gümüş yatırılamamaktadır. İşlemler gram bazında döviz alım satımı şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Altın/Gümüş Kiraz Hesap'ının faiz ödemesi nasıl yapılmaktadır?

Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15'tir.

Başka banka ya da kurumdaki hesabımda bulunan gram Altın/Gümüş bakiyesini Fibabanka’daki Altın/Gümüş Kiraz Hesap’ıma transfer edebilir miyim?

Gümüş Hesap transferini sadece Fibabanka’da bulunan, başka bir Gümüş Hesabınıza havale olarak gerçekleştirilebilirsiniz. Farklı bir banka hesabınızdan Bankamıza fiziki ve kaydi transfer yapılamamaktadır. Altın transferi için ise; Altın Transfer Sistemi’ne kayıtlı tüm bankalardan Bankamızda bulunan Altın Hesabınıza elektronik ortamda transfer yapabilir, Altın Kiraz Hesap’ınızda değerlendirebilirsiniz.

Fonlu Kiraz Ek Faiz Hakkından Nasıl Yararlanırım?

Mevcutta bulunan veya yeni alınacak Fiba Portföy TL cinsinden olan yatırım fonları ile vadeli kırılıma denk gelen minimum yatırım fonu bakiyesine ulaşıldığı durumda ek faiz kazanabilir ve günlük olarak mevcut faiz oranınıza eklenir.