Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Altın Hesap
Sayfayı Değiştirin

Altın Hesap

Altın birikimlerinizi güvenle yapmanın sırrı
Fibabanka Altın Hesap'ta! Kaybolma ve çalınma riski olmadan, işçilik maliyeti ödemeden güvenle altına yatırım yapma ayrıcalığı Fibabanka’da sizi bekliyor.

  • Altın Hesap Neler Sunar?
  • Bilmeniz Gerekenler
  • Başvuru
  • Sıkça Sorulan Sorular

Birikimleriniz yastık altında olmasın, Fibabanka Altın Hesap’ta güvenle değerlensin. Geleneksel altın yatırım yöntemlerinin dezavantajlarından arınarak size kolaylıklar üreten Altın Hesap’ın avantajları birikimlerinize yansısın.

Altın gramajının az olması, düşük ayarlı ya da eski tarihli olması gibi dezavantajlı durumlarla karşılaşmayın, işçilik maliyeti ödemeden veya çalınma riski olmadan, hesabınızda güvenle altın biriktirin. Üstelik tüm bunların yanında, Altın Hesap için hesap işletim ücreti ödemeyin!

Altın Hesap açmak ve hesap açılışının ardından alım satım işlemlerinizi kolayca yapmak için Fibabanka İnternet Bankacılığı ve size en yakın şubemizi dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

  • Birikimlerinizin TL olması halinde altının gram miktarı TL gram fiyatı üzerinden, USD olması halinde USD gram fiyatı üzerinden hesaplanır ve altın hesabınızda “g” (gram) cinsinden ifade edilir.
  • Vadesiz TL ya da USD hesabınız aracılığıyla gerçekleştireceğiniz altın alış ve satış işlemlerinde, döviz alıp satar gibi 1 gram (1 XAU) ve katları şeklinde işlem yapabilirsiniz.
  • Altın Hesap aracılığıyla işlemler kaydi olarak yapılır. Yani altının fiziksel teslimi söz konusu değildir.
  • Alım ve satıma konu olan altının saflık değeri 995/1000’dir.
  • Vadesiz Altın Hesap’tan diğer tüm altın hesaplarına gram bazında altın havalesi yapabilirsiniz.
  • Vadesiz Altın Hesap’a faiz işletilmez.

Eğer Bankamız müşterisi iseniz Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan veya Şubelerimiz aracılığıyla hesap açılışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Bankamızda bir vadesiz hesabınız yok ise şubelerimiz aracılığıyla Altın Hesabınızı açabilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Altın Hesabınızı hemen oluşturun.

Fibabanka QR Kodu

Vadesiz Altın Hesabı nasıl açabilirim?

Eğer Bankamız müşterisi iseniz Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan veya Şubelerimiz aracılığıyla hesap açılışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Eğer Bankamızda bir vadesiz hesabınız yok ise şubelerimiz aracılığıyla
Altın Hesabınızı açabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabımdan döviz alım satım işlemleri yapabilir miyim?

Altın(XAU)/Türk Lirası (TRY) ve Altın(XAU)/Dolar (USD) alım satım işlemleri yapabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabımdaki tutarı fiziki altın olarak teslim alabilir miyim?

Altın Hesabınızda yer alan bakiye fiziki altın olarak teslim alınamamakta olup, ilgili bakiye öncelikle TL veya USD’ye çevrilmelidir, sonrasında para çekme ya da transfer işlemi yapabilirsiniz.

Vadesiz Altın hesabımdaki tutarı başka bankadaki altın hesabıma transfer edebilir miyim?

Müşterilerimize Altın Transfer Sistemi’ne kayıtlı diğer banka hesaplarında bulunan gram altınlarını Fibabanka’ya, Fibabanka’da bulunan gram altınlarını ise Altın Transfer Sistemi’ne üye olan diğer bankalara altınlarını bozmadan, fiziki taşıma riski almadan gram şeklinde taşıma imkanı sunuyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Vadesiz Altın Hesabımdaki tutarı başka bir Fibabanka Altın Hesabına aktarabilir miyim?

Evet, Bankamızda bulunan başka bir Altın Hesabınıza gram bazında havale yapabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabımdan nasıl faiz kazanırım?

Vadesiz Altın Hesabınızda bakiyeniz faiz kazanmaz, ancak dilerseniz hesabınızı Altın Kiraz Hesap’a dönüştürerek faiz kazanmaya başlayabilirsiniz.

Vadesiz Altın Hesabımdaki altının saflık değeri nedir?

Alım satım işlemine konu olan Altının saflık değeri 995/1.000’dir.