Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Ferdi Kaza Sigortası
  • Sıkça Sorulan Sorular

Ferdi Kaza Sigortası; ihtiyacınıza uygun farklı teminat limitleri ve paket seçenekleriyle sizi ve sevdiklerinizi deprem dahil kazalara karşı güvence altına alır, zengin asistans hizmetleri sunar.

Teminatlar

Deprem Dahil Kaza Sonucu Vefat Teminatı

Sigortalının, sigorta süresi içerisinde bir kaza ya da deprem sonucu vefatı halinde, belirlenen teminat tutarı lehtar veya lehtarlara ödenir. Kaza sonucu vefat teminatı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’na göre düzenlenmiştir.

Deprem Dahil Kaza Sonucu Maluliyet Teminatı

Sigortalının bir kaza veya deprem sonucu kalıcı malul kalması durumunda, belirlenen teminat tutarı sigortalıya tek seferde ödenir. Kaza sonucu maluliyet teminatı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartlarına göre düzenlenmiştir.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı

Sigortalının sigorta süresi içerisinde kaza sonucu yaralanması durumunda, tedavi masraflarını içeren belirlenen teminat tutarı ödenir. Kaza sonucu tedavi masrafları teminat tutarı poliçede belirtilen tutar kadardır.

Asistans Hizmetleri

Ferdi Kaza Sigortası sizi ve sevdiklerinizi kaza sonucu yaşanacak olumsuzluklara karşı güvenceye alırken, zengin asistans hizmetleriyle ayrıcalık bir deneyim yaşamanızı sağlar. Asistans hizmetleri paket içeriğine göre değişkenlik göstermektedir.

  • Silver Paket: Premium diş check up, göz check up
  • Gold Paket: Premium diş check up, göz check up, pedagog psikolojik danışmanlık, ambulans
  • Platinium Paket: Premium diş check up, göz check up, pedagog psikolojik danışmanlık, ambulans, yurt içi havalimanı lounge hizmeti, lounge pass hizmeti, özel şoförlü VIP havalimanı transfer hizmeti, İGA fast track & buggy hizmeti

Özellikler

18 – 75 yaş aralığında, HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. Risk Kabul Esaslarına uygun herkes faydalanabilir.

Ödemelerinizi TL cinsinden peşin veya taksitli gerçekleştirebilirsiniz.

Prim ödemelerini kredi kartınızdan veya banka hesabınızdan yapabilirsiniz.

Ferdi Kaza Sigortası, HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. tarafından sunulmaktadır. Fibabanka A.Ş., HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş. acentesidir.

Avantajlar

  • Deprem Dahil Vefat ve Maluliyet Teminatları
  • Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı
  • Zengin asistans hizmetleri
  • Hem kendiniz hem sevdikleriniz için
  • Kaza sonucu tedavi masraflarına karşı maddi güvence

Avantajlar, poliçe tercihine göre değişir.

Neden Ferdi Kaza Sigortası yaptırmalıyım?

Ferdi Faza Sigortası, sizi ve sevdiklerinizi Vefat ve Maluliyet Teminatları (Deprem Dahil) ile güvence altına alırken Tedavi Masrafları Teminatı ile olası bir kaza geçirmeniz durumunda maddi destek sunar. Ayrıca zengin asistans hizmetleri ile ayrıcalıklı bir deneyim yaşatır.

Diğer Ferdi Kaza Sigortalarından farkı nedir?

Diğer Ferdi Kaza Sigortalarından farklı olarak Vefat ve Maluliyet Teminatlarına deprem dahildir. Deprem sonucu vefat ya da maluliyet durumunda sevdiklerinizi ve sizi güvence altına alır. Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı’yla poliçede belirtilen kapsamda tedavi masraflarına destek sağlar. Ayrıca diş check up, pedagog psikolojik danışmanlık, yurt içi havalimanı lounge hizmeti gibi zengin asistans içerikleri ile ihtiyaçlarınıza yönelik ayrıcalıklı alternatifler sunmaktadır.

Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı’ndan nasıl yararlanılır?

Kaza sonucu tedavi masrafları teminat tutarı, poliçede belirtilen tutar kadardır. Beyan edilen fatura tutarı teminat tutarından yüksek olması durumunda teminat tutarı kadar, fatura tutarı teminat tutarından düşük olması halinde fatura tutarı kadar ödeme yapılır. Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı, Ferdi Kaza Sigortası Genel Şartları’na göre düzenlenir.

Sigorta şirketi, sigorta poliçesinin kapsamına giren bir kaza nedeniyle, kaza tarihinden itibaren 1 yıl içinde ödenmiş doktor ücreti ile hastane ve diğer sağlık kurumlarında ayakta ve yatakta yapılan tedavilere ilişkin giderleri, nakil ücretlerini poliçede Kaza Sonucu Tedavi Masrafları Teminatı için belirlenen tutara kadar öder. Tedavi giderlerinin başka sigorta sözleşmeleri ile teminat altına alınmış olması durumunda, söz konusu giderler öncelikle bu sigortadan karşılanır.

Riskin gerçekleşmesi halinde, sigortalı en geç 5 iş günü içinde hasara sebep olan kaza veya olayın yerini, zamanını, meydana geliş şeklini ve yol açtığı genel sonuçları HDI Fiba Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ye bildirmekle yükümlüdür.

Konut Sigortası kapsamında sigortaya ilişkin tüm teminatlar Fiba Sigorta A.Ş. tarafından sağlanır. Fibabanka A.Ş. , Fiba Sigorta A.Ş. acentesidir.