Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
 • Kart Özellikleri
 • Kart Şifre İşlemleri
 • Başvuru
 • Kampanyalar
 • Masterpass
 • Sıkça Sorulan Sorular

Fibabanka Kredi Kartları Neler Sunar?

Bir kredi kartı, alışverişlerinizi nasıl avantajlı hale getirebilir? Cevabı Fibabanka’da! Kredi kartınızla yaptığınız peşin işlemlerinizi taksitlendirme, kartınızı kullandıkça ödül kazanma ve sürpriz kampanyalardan faydalanma kolaylığı, 3D secure özelliği ile internet siteleri üzerinden hızlı ve güvenli online alışveriş keyfi Fibabanka’da sizi bekliyor. Nerede olursanız olun, nakit ihtiyacı duyduğunuzda, 7/24 nakit avans kolaylığı da Fibabanka’da!

Fibabanka Kredi Kartı’na Nasıl Başvurabilirim?

Fibabanka Kredi Kartı’na tüm şubelerimizden başvurabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kartı’mı İnternet ve Telefon/Mail Order Alışverişlerinde Nasıl Kullanabilirim?

İster başvurunuz esnasında isterseniz sonradan Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, Ürünler → Kartlar → Kredi Kartlarım → Kart Ayarları adımlarını izleyerek “İnternet Alışverişi” ve “Telefon/Mail Order Alışverişi” özelliklerini aktif hale getirebilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kart'ını Masterpass'e Kaydetmek Çok Kolay!

Masterpass; kart bilgilerinizi Mastercard altyapısı içinde güvenli bir şekilde saklayarak Masterpass logosu gördüğünüz iş yerlerinde hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan dijital bir ödeme çözümüdür. Fibabanka Kredi Kart’ınızı Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda, Ürünler → Kartlar → Kredi Kartlarım → Kart Ayarları adımlarını izleyerek, Masterpass’e hızlı ve kolay bir şekilde kaydedebilirsiniz. Kredi kartınızı bir kez kaydettiğinizde, kart bilgilerinizi tekrar girmenize gerek kalmadan Masterpass üyesi tüm iş yerlerinde tek tıkla alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kart'ınız Temassız ve Chipli Özellikte!

Temassız Ödeme, ödeme işlemlerinizin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere geliştirilmiş bir kart özelliğidir. Fibabanka’da sunduğumuz temassız özellikli banka ve kredi kartları ile temassız alışverişin keyfini yaşamaya hemen başlayabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kart'ınızın temassız işlem üst limiti her bir ödeme için 750 TL'dir. Üzerinde temassız ödeme işareti gördüğünüz okuyucuların bulunduğu tüm ödeme noktalarında 750 TL’ye kadar şifresiz işlem yapabilir, 750 TL üzeri işlemlerinizi ise POS’tan şifre girerek gerçekleştirebilirsiniz. Temassız özellikli kartınızla ödeme yapmak için kartınızı okuyucuya yaklaştırmanız yeterlidir.

Temassız ödemelerde uygulanan çoklu güvenlik seviyeleri sayesinde işlemlerinizi güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kartıma Hesap Ekleme Çıkarma Yapabilir miyim?

Fibabank Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda, Ürünler → Kartlar → Kredi Kartlarım → Kart Ayarları adımlarını izleyerek veya 444 88 88 Telefon Bankacılığımız ve tüm şubelerimizden kartınıza bağlı olan hesabınızı dilediğiniz şekilde yönetebilir, hesap değişikliği ve çıkarma işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Kredi kartınıza 1 TL vadesiz mevduat hesabı bağlayabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kart'ınız ile ATMlerden İşlem Yapmak Çok Kolay!

Fibabanka Kredi Kartı ile, Fibabanka ATMlerinden 7 gün 24 saat para çekme, bakiye sorgulama, hesaplar arası havale, kart şifre değişikliği gibi işlemlerinizi kolayca gerçekleştirilebilirsiniz. Üstelik Akbank ATMlerinden dilediğiniz kadar, PTTmatiklerden ise aylık 5 işleme kadar para çekme, dilediğiniz kadar para yatırma ve bakiye sorgulama işlemlerini de ücretsiz yapabilirsiniz.

Fibabanka Kredi Kart’ını Geçici Olarak Kapatmak Mümkün!

Kredi kartınızı iptal etmek istemeyip, sadece geçici bir süre kapalı kalmasını isterseniz Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra sırasıyla Ürünler → Kartlar → Kredi Kartlarım → Kart Ayarları adımlarını izleyerek Kredi Kart’ınızı geçici olarak kapatabilirsiniz. Kartınız, geçici süreliğine kapatıldıktan 24 saat sonra otomatik olarak tekrar açılacaktır.

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı ile Kredi Kartınızı Kolayca Yönetin!

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı ile kredi kartlarınızda taksitlendirme, limit artırımı, şifre tanımlama/değişiklik işlemlerini hatta kayıp/çalıntı bildirimini hızlı ve kolayca yapabilirsiniz.

Kredi Kart Şifremi Nasıl Oluşturabilirim?

Fibabanka Kredi Kartı'nızın şifresini, Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, SMS yoluyla ya da 444 88 88 Telefon Bankacılığımızı arayarak oluşturabilirsiniz.

Kart Şifremi Fibabanka Mobil ya da İnternet Bankacılığı’ndan Nasıl Oluşturabilirim?

Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Ürünler → Kartlar → Kredi Kartlarım → Kart Ayarları →Şifre Değiştir adımlarını izleyerek ya da İşlemler → Kartlar → Kart Şifre İşlemleri adımlarını izleyerek saniyeler içerisinde kart şifrenizi oluşturabilirsiniz.

SMS ile Kart Şifremi Nasıl Oluştururum?

SIFRE yazıp oluşturacağınız 4 haneli şifreniz, FibaAnahtar'ınızın ilk 2 harfi ve kartınızın son 4 rakamını aralarında birer boşluk bırakarak 3422'ye SMS gönderebilirsiniz.

ÖRNEK: SIFRE 1234 AN 5678 ➜ 3422'ye SMS gönderilir.

FibaAnahtar Nedir?

FibaAnahtar, bankacılık işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan kimlik doğrulama unsurudur. Detaylı bilgi için tıklayın.

Kartım Yenilendi, Şifresi Değişir mi?

Kart sürenizin dolması, kart üzerindeki çipin arızalanması ya da fiziksel hasar sebebiyle yapılan yenileme işlemlerinde yeni şifre oluşturmanıza gerek yoktur. Yeni kartınız ile ATM ya da POS işlemlerinizde eski kartınızın şifresini girebilirsiniz. İşlem sonrası şifreniz yeni kartınıza otomatik olarak tanımlanır.

Kartım Kayıp/Çalıntı Sonucunda Yenilendi, Şifresi Değişir mi?

Evet. Kayıp/Çalıntı sonucunda yenilenen yeni kartınız için Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, SMS yolu ile veya 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığımızı arayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Yeni şifre alımının ardından ATM ya da POSlardan yapacağınız ilk işlemde oluşturduğunuz şifreniz kartınıza yüklenerek aktive olacaktır.

Kart Şifremi Nasıl Güncelleyebilirim?

Kredi kartınızın şifresini Fibabanka ATMlerinden, Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan ve tüm şubelerimizden değiştirebilirsiniz.

Şifremi İlk Belirlediğimde ya da Değiştirdiğimde Yapmam Gereken Ekstra Bir Şey Var mı?

Fibabanka kredi kartınıza ilk kez şifre oluşturduğunuzda, şifrenizi alışverişlerinizde hemen kullanabilirsiniz. Mevcut şifrenizi değiştirdiğinizde ise aşağıdaki 2 yöntemle yeni şifrenizi aktive edebilirsiniz:

 • Herhangi bir ATMde bir işlem ekranına giriş yapmak (Örneğin: Hesap Bakiyesi menüsüne giriş yapıp bakiye görüntüleme yapabilirsiniz).

Bir POS cihazında yenilemiş olduğunuz şifrenizi 4 kez üst üste giriş yapmak (İlk 3 girişinizde POS cihazı “şifrenizin hatalı olduğu” yanıtı dönecek, 4. denemenizde işleminiz başarılı sonuçlanacak ve yeni şifreniz kartınızın chipine kaydedilmiş olacaktır).

Fibabanka Kredi Kartı’na Nasıl Başvurabilirim?

Fibabanka Kredi Kartı’na tüm şubelerimizden başvurabilirsiniz.

Tek Tıkla Online Ödeme Kolaylığı Masterpass ile Fibabanka'da!

Fibabanka kartlarınızı Mastercard'ın dijital ödeme çözümü Masterpass’e bir kez kaydedin, alışverişlerinizi güvenle yapın.

Alışverişlerinizde tek tıkla online ödeme kolaylığı Fibabanka’da sizi bekliyor. Binlerce online alışveriş sitesi ve mobil uygulamada güvenli ve kolay şekilde ödeme yapmak için tek yapmanız gereken, Fibabanka kartınızı/kartlarınızı Mastercard'ın dijital ödeme çözümü olan Masterpass™'e kaydetmek.

Masterpass™ Nedir?

Masterpass; kart bilgilerinizi Mastercard® altyapısı içinde güvenli bir şekilde saklayarak Masterpass logosu gördüğünüz iş yerlerinde tek tıkla, hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan bir dijital ödeme çözümüdür.

Masterpass bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kaydolduğunuz bir cep telefonu uygulaması değildir. Masterpass, Masterpass logosu gördüğünüz üye iş yerlerinde, üye iş yerinin ödeme altyapısının içine entegre olmuş biçimde çalışır.

Masterpass ile internete bağlı tüm çevrim içi cihazlar aracılığıyla alışveriş yaparken ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik, Fibabanka kart bilgilerinizi bir kez kaydettiğiniz zaman, kart bilgilerinizi tekrar tekrar girmeden Masterpass üyesi tüm iş yerlerinde tek tıkla alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Kısacası, Mastercard tarafından geliştirilen, Masterpass güvenli ödemenin dijital hali ile hızlı ve kolayca ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Masterpass'e Nasıl Üye Olabilirim?

Masterpass'e iki farklı yöntem ile kaydolabilirsiniz:

1. Masterpass Türkiye internet sitesi üzerinden kart bilgilerinizi kaydederek (www.masterpassturkiye.com),

2. Masterpass logosunu gördüğünüz üye iş yerlerine ait internet sitesi, mobil site, mobil uygulamalar üzerinde, kredi ve/veya banka kartı ile ödeme adımına geldiğinizde, "Kartımı Masterpass'e kaydet" kutucuğunu işaretleyerek.

Önemli Not: Masterpass'e kayıt işlemi esnasında Fibabanka kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfada "Bu kartı tercih ettiğim ödeme kartı olarak kaydet" butonunu işaretlemeniz gerekmektedir.

Masterpass Kullanımı Güvenli midir?

MasterPass, MasterCard tarafından sunulan global bir dijital ödeme çözümüdür. MasterPass'e eklediğiniz bilgileriniz Bankamızdaki kayıtlı cep telefonu numaranız ile doğrulanarak, SMS onayı sonrası Masterpass'e eklenebilir veya değiştirilebilir.

Fibabanka Kartlarımı Masterpass'e Nasıl Eklerim?

www.masterpassturkiye.com'dan hesabınıza giriş yaparak MasterPass'e Bankamız kartlarını ekleyebileceğiniz gibi, MasterPass'in geçerli olduğu online üye iş yerlerinden alışveriş yaparken, ödeme aşamasına geldiğinizde de kartınızı ekleyebilirsiniz. Kart bilgilerinizi girdikten sonra Fibabanka'dan kayıtlı cep telefonu numaranıza iletilecek olan SMS'te yer alan doğrulama kodunu ödeme ekranına girerek işlemi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Masterpass'i Alışveriş Yapmak için Nasıl Kullanabilirim?

Masterpass logosunu gördüğünüz üye iş yerlerine ait kurumsal internet sitesi, mobil site, mobil uygulamalar üzerinde alışveriş yaparken, ödeme adımına geldiğinizde;

Eğer, Masterpass'e henüz kayıtlı değilseniz:

 • Kredi ve/veya Banka Kartı ile ödeme adımında Fibabanka kart bilgilerinizi girin ve "Kartımı Masterpass’e kaydet" kutucuğunu tıklayın.
 • Fibabanka tarafından Bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre ile işleminizi doğrulayın.
 • Doğrulamanın ardından Masterpass ödeme altyapısına kaydolursunuz, ödeme işleminiz tamamlanır. Bir sonraki alışverişinizde Masterpass ile ödeme seçeneğini seçerek, aynı bilgileri tekrar girmeden, tek tıkla güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Eğer, Masterpass'e kayıtlıysanız;

 • Kredi ve/veya Banka Kartı ile ödeme sekmesine geldiğinizde, Masterpass'e kayıtlı Fibabanka kartlarınız görüntülenecektir.
 • Kart seçimini yaptıktan sonra Masterpass hesabınızı doğrulamak için Fibabanka tarafından Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilen tek kullanımlık şifre ile hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir.
 • Hesap doğrulama sonrasında Masterpass'e kayıtlı kart bilgilerinizle tek tıkla güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Masterpass Ücretli Bir Hizmet midir?

Masterpass kart kullanıcıları için ücretsiz bir hizmettir.

Masterpass'in Geçerli Olduğu Üye İş Yerleri Nelerdir?

Masterpass'e kaydettiğiniz Fibabanka kartınız/kartlarınız ile MasterPass logosu gördüğünüz dünya çapındaki binlerce üye iş yerinde ödeme yapabilirsiniz. Yurt içi güncel üye iş yeri listesine https://masterpass.com/tr-tr/retailers.html ve global yurt dışı güncel üye iş yeri listesine https://shopnow.masterpass.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kartımı Bir Kere Masterpass'e Kaydettikten Sonra, Masterpass Logosunun Olduğu Başka Bir İş Yerinde Nasıl Kullanabilirim?

Masterpass üyesi iş yerlerinin Kredi ve/veya Banka Kartı ile ödeme sekmesine geldiğinizde "Masterpass'e kayıtlı kartlarınız bulunuyor" uyarısını göreceksiniz. Bu uyarıyı göremiyorsanız, Fibabanka kartınızı/kartlarınızı Masterpass'e kaydederken kullandığınız cep telefonu numaranızın iş yerinizin profil bilgilerinde kayıtlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. İlgili uyarıyı gördükten sonra Masterpass hesabınızı doğrulamak için Fibabanka tarafından Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilen kısa mesajda yer alan tek kullanımlık şifre ile hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulama tamamlandıktan sonra Masterpass'e kayıtlı Fibabanka kart(lar)ınızı göreceksiniz. Ödeme yapmak istediğiniz kartınızı seçip tek tıkla güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Masterpass'e Kayıtlı Kartlarımı Nasıl Yönetebilirim?

Masterpass'in geçerli olduğu üye iş yerlerindeki kullanıcı profili yönetim ekranı üzerinden ya da ilgili iş yerinin ödeme adımında kartlarınızı ekleyebilir ya da silebilirsiniz. www.masterpassturkiye.com üzerinden hesabınıza giriş yaparak da Masterpass altyapısında sakladığınız kartlarınızı görüntüleyebilir, yeni kart ekleyebilir veya kartlarınızı silebilirsiniz.

Masterpass'e Kartımı Ekleyemiyorum. Ne Yapmalıyım?

 • Kart bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.
 • Kart bilgilerinizi doğru girdiyseniz Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza doğrulama SMS'inizin geldiğinden emin olunuz. Kart bilgilerinizi doğru girmenize rağmen doğrulama şifrenizi alamıyorsanız, 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı ile iletişime geçerek, cep telefonu bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
 • Doğrulama SMS'ini alıp ekrana doğru bir şekilde girmenize rağmen hata almanız durumunda; lütfen masterpassturkiye@mastercard.com adresine durumu anlatan e-posta gönderiniz.

Masterpass Şifremi Unuttum. Nasıl Sıfırlayabilirim?

 • Şifrenizi unutmanız durumunda www.masterpassturkiye.com sayfasında, "Şifremi Unuttum"adımı üzerinden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Masterpass'e kayıtlı Fibabanka kartlarınızdan herhangi birine ait bilgileri girip, Bankamızda kayıtlı olan cep telefonu numaranıza iletilen doğrulama SMS'inde yer alan kodu girerek kendinizi doğruladıktan sonra şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
 • Kart bilgilerinizi doğru girmenize rağmen doğrulama şifrenizi alamıyorsanız, 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığını arayarak cep telefonu numaranızı güncelleyebilirsiniz.
 • Doğrulama SMS'ini alıp, ekrana doğru bir şekilde girmenize rağmen halen hata alıyorsanız; lütfen masterpassturkiye@mastercard.com adresine durumu anlatan e-posta gönderiniz.
 • Kart bilgilerinizi hatırlamıyorsanız veya kayıtlı kart bilgileriniz iptal olduysa, aynı sayfada kart bilgilerinizi hatırlamadığınızı belirterek hesap silme özelliğini kullanabilirsiniz.

Masterpass'e Kayıt Olurken Kullandığım Cep Telefonu Numaram Değişti. Ne Yapmalıyım?

Masterpass'e kayıt olurken kullandığınız cep telefonu numaranız değiştiyse, yeni numaranızı kullanarak Masterpass'e üye olabilirsiniz. Eski numaranıza bağlı Masterpass hesabınızı silmek için aşağıda yer alan"Masterpass hesabımı nasıl silebilirim?" başlığındaki adımları takip edebilirsiniz.

Masterpass Hesabımı Nasıl Silebilirim?

www.masterpassturkiye.com üzerinden hesabınıza erişim sağlayarak, kartınızı kaydetmiş olduğunuz iş yerinde kullanıcı profili yönetim ekranı üzerinden ya da kartlarım menüsü altından kartlarınızı her zaman silebilirsiniz. En son kartınızı sildiğinizde, hesabınız da silinecektir. Hesabınıza ait cep telefonu numaranız haricinde hiçbir bilginiz olmadığı ya da kart bilgilerinizin çeşitli nedenlerle (kart iptali, kartın süresinin dolması vb.) kullanılamaz hale gelmesi durumunda “Şifremi Unuttum” sayfasından kart bilgilerinizi hatırlamadığınızı beliterek de hesabınızı güvenle silebilirsiniz. Hesabınıza ait cep telefonu numarasına erişim sağlayamamanız durumunda (telefon değişikliği, cihaz ya da operatör kaynaklı hata durumları vb.) hesabınızın silinebilmesi için; masterpassturkiye@mastercard.com adresine e-posta göndererek hesap silme konusunda destek almanız yeterli olacaktır.

Masterpass Hesabım Kilitlendi. Ne Yapmalıyım?

Masterpass, kart kullanıcılarını istenmeyen çeşitli durumlardan korumak adına bazı yöntemler uygulamaktadır. Hesabınızın kilitlenmesi de bu kapsamda yapılan uygulamalardan birisidir. Hesabınız kilitlendiğinde, güvenliğiniz için Masterpass hesabınız alışveriş ve ödeme işlemlerine kapatılır. Masterpass’e kayıtlı kartlarınız ile işlem gerçekleştirilmesine izin verilmez. Masterpass hesabınız bloklandığında "Şifremi Unuttum" sayfasından şifrenizi sıfırlayarak hesabınızdaki blokeyi kaldırabilirsiniz.

Kredi kartı nedir?

Kredi kartı, nakit taşınmasına gerek olmadan mal ve hizmet satın alımlarında kullanılan bir finansal kredi aracıdır. Tüketiciler acil olan nakit gereksinimlerini karşılamak ya da alışverişlerinde taksit imkanı elde ederek bankalara borçlanacak şekilde kredi kartı kullanabilirler.

Kredi kartı nasıl kullanılır?

Kredi kartı, belirlenmiş tutara kadar temassız, limit üzerindeki tutarlar için şifreyle yapılan ödemelerde POS cihazları, kart numarası, CVC ve son kullanma tarihi bilgilerinin satıcıya iletilmesi, telefon/mail order yöntemiyle kullanılır.