İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Kredi Kartları

Kredi Kartı

Alışverişlerinize avantaj ve renk katan fırsatlarıyla Fibabanka Kredi Kartı dünyasına hoş geldiniz. Harcadıkça kazandıran Bonus fırsatları, size özel promosyonlar, anlaşmalı kurumlarda farklı taksit seçenekleri, ek kart ve nakit avans avantajlarıyla kusursuz alışveriş keyfi sizi bekliyor!

Hemen Başvur

Fibabanka Kredi Kartları Neler Sunar?

Bir kredi kartı, alışverişlerinizi nasıl keyifli hale getirebilir? Fibabanka bu sorunun yanıtını kredi kartı ürünleriyle veriyor! Bonus kredi kartlarınızı alışveriş yaptığınız tüm mağazalarda kullanma, kartınızı kullandıkça Bonus kazanma ve Bonus puanlarınızı alışverişlerde harcama kolaylığı sizinle oluyor. 3D secure özelliği ile internet siteleri üzerinden hızlı ve güvenli online alışveriş sizi bekliyor. Ayrıca Bonus Program Ortakları'nda ekstra puan kazanıyor, en seçkin markaların ve bonus dünyasının size özel sunduğu tüm kampanyalarından faydalanabiliyorsunuz. Nerede olursanız olun, 7/24 nakde ihtiyaç duyduğunuzda, nakit avans kolaylığını da yaşayabiliyorsunuz.

Taksitli alışveriş, size özel kampanyalar ve bedavası en bol Bonus’un keyfini çıkarma dönemi başlasın!

Fibabanka
Bonus Klasik

Fibabanka Bonus Klasik

Hemen Başvurun

Fibabanka
Bonus Gold

Fibabanka Bonus Gold

Hemen Başvurun

Fibabanka
Bonus Platinum

Fibabanka Bonus Platinum

Hemen Başvurun

Fibabanka
Ücretsiz Kredi Kartı*

Fibabanka Ücretsiz Kredi Kartı

Hemen Başvurun

*Bu ürün bonus kazanma ve taksit olanağı sunmamaktadır.

Bilmeniz Gerekenler

  • Bonus Kart, dünyanın her yerinde geçerli bir kredi kartıdır, bunun için nerede olursanız olun kartınızla alışveriş yapabilirsiniz.
  • Yurt içinde ve yurt dışında yaptığınız tüm alışverişlerde bonus kazanırsınız. Bonus Program Ortakları’nda yaptığınız alışverişlerden kazandığınız bonusları anında, diğer mağazalarda kazandıklarınızı ertesi gün tüm program ortaklarında kullanabilirsiniz.
  • Birden fazla kişiye ek kart talep edebilirsiniz.
  • Bonus Kart’ınızla limitiniz dâhilinde nakit çekim yapabilirsiniz.
  • 3D secure ile online alışveriş yapmak için Fibabanka Kredi Kartlarınız internet alışverişine açık olmalıdır. Kartlarınızı internet alışverişine açmak için Fibabanka İnternet Bankacılığı, Fibabanka Mobil, 444 88 88 Telefon Bankacılığı ve size en yakın şubemizde aktivasyon işleminizi gerçekleştirebilirsiniz

Fibabanka Kredi Kartınız için sizlere gönderdiğimiz ekstrelerdeki bilgilerin açıklamaları aşağıdaki gibidir.

Müşteri Numaranız: Bankamızda tanınmanızı sağlayan size özel numaradır.

Bugüne Kadar Kazanılan Bonus: Kartın açılış tarihinden son hesap özeti dönemine kadar kazanılan toplam bonus tutarıdır.

Bu Dönem Kazanılan Bonus: İlgili hesap özeti döneminde yapılan alışverişlerden ve kampanyalardan kazanılan bonus tutarıdır.

Bonus Kazanma - Harcama: Yurt içinde ve yurt dışında yaptığınız tüm alışverişlerde bonus kazanırsınız. Bonus Program Ortakları’nda yaptığınız alışverişlerden kazandığınız bonusu anında, diğer mağazalarda kazandığınız bonusu ertesi gün tüm program ortaklarında kullanabilirsiniz.

Kampanya Bonusu: Yıl içerisinde düzenlenen kampanyalarda, kampanya kriterlerine göre kartınıza yüklenen ve belirtilen zaman içinde kullanılmayan bölümü geri alınan bonuslardır.

Hesap Kesim Tarihi: Hesap özetinizin hazırlandığı tarihtir.

Son Ödeme Tarihi: Hesap özetinizde belirtilen borcun ödenebileceği en son tarihtir.

Dönem Borcu: Hesap kesim tarihinde düzenlenen hesap özetinde yer alan ve kart hamili/ek kart hamilinin kaydedilmiş bulunan mal ve hizmet alımlarına ilişkin harcamalar, ücret ve komisyonlar ve varsa geçmiş dönemden devreden gecikmiş borçlar, kredi faizi, nakit çekim faizi, gecikme faizi ile bunlara ait vergi, fon ve sair yükümlülüklerin toplamından ödeme ve alacak kayıtları mahsup edilerek bulunan ve son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken toplam borç tutarıdır.

Asgari Ödeme Tutarı: İlk kez kredi kartı alan kart hamilleri için bu oran, kartın ilk kullanım tarihinden itibaren 1 yıl süreyle %40’tır. Diğer kart hamilleri için ise, sahip oldukları limite göre belirlenmektedir. Limite bağlı olarak değişen asgari ödeme oranı ve uygulama tarih aralıkları aşağıdaki tabloda belirtilmiştir. 

Asgari Ödeme Oranları Tablosu
Kredi Kartı Limiti (TL)1-14.99915.000 - 19.99920.000 ve üzeri limit
Asgari Ödeme Oranı(%)303540

Akdi Faiz Oranı: Dönem borcunun tamamının ödenmediği durumlarda, asgari ödeme tutarının dışında kalan hesap bakiyesine işletilen aylık faiz oranıdır.

Gecikme Faiz Oranı: Dönem borcunuzun asgari ödeme tutarı altında ödenmesi halinde, sadece asgari ödeme tutarının ödenmeyen kısmına işletilen aylık faiz oranıdır.

Nakit Avans Faizi: Kartınızla yaptığınız nakit çekim ve nakit kullanımı niteliğindeki işlemler için işlem tarihinden itibaren ödeme tarihine kadar işletilecek aylık faiz oranıdır.

Nakit Avans Ücreti: Kartınızla yaptığınız her bir nakit çekim işlemi başına alınacak ücrettir.

Limit Aşım Faizi: Borç bakiyenizin, kartınıza tahsis edilen limiti aşması halinde günlük olarak limiti aşan tutara uygulanan akdi faiz oranıdır.

Kart Yenileme Ücreti: Kayıp/çalıntı nedeni ile kartlarınızın 1 takvim yılı içinde, 3. kez değişim olduğunda her bir kart yenilemesi içinücret yansıtılacaktır.

Geçmiş Dönem Hesap Özeti Ücreti: Hesap özetlerini şubeden, e-posta ya da faks ile yeniden talep eden kart hamili/ek kart hamiline Bankaca belirlenecek ve işlemle orantılı olacak şekilde tahakkuk ettirilen ücrettir. Hesap özetinin düzenleme tarihinden sonraki ilk yıl için ücret alınmaz.

BSMV (Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi): Faiz, ücret ve komisyon tutarları üzerinden hesaplanır ve %5 oranında tahsil edilen vergidir.

KKDF ( Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu): Faiz tutarları üzerinden hesaplanır ve %15 oranında tahsil edilen vergidir.

KMV (Kambiyo Muamele Vergisi): Yabancı para birimi ile yapılan alışveriş işleminden tahsil edilen vergidir. Yapılan yabancı para cinsinden işlemlerin TL karşılığının % 0,1 oranında tahsil edilmektedir.

*Güncel faiz oranları için lütfen hesap özetinizin ön yüzüne bakınız.

Kredi Kartlarına Uygulanan Güncel Komisyon ve Ücretler
 Bonus KlasikBonus GoldBonus Platinum
Kart Üyelik Bedeli (Asıl/Ek)80 TL / 40 TL90 TL / 45 TL100 TL / 50 TL
Kredi Kartıyla Nakit Avans Ücreti (Yurt içi/Bankamızdan)%3.95 + 7.60 TL (minimum 7.6 TL) (BSMV hariç)
Kredi Kartıyla Nakit Avans Ücreti (Yurt içi,/Diğer Banka)%3.95 + 12.00 TL (minimum 12 TL) (BSMV hariç)
Kredi Kartıyla Nakit Avans Ücreti (Yurt dışı)%3.50 + 2 USD (minimum 4 TL) (BSMV hariç)
Kart Yenileme Ücreti10 TL (BSMV dahil)
Kartınızın Yurt Dışında Kullanımı
 TL Ödemeli Hesap ÖzetiUSD Ödemeli Hesap Özeti
Döviz Borcunun HesaplanmasıYurt dışı harcama ve nakit çekim işlemleriniz hangi para biriminden yapıldığı fark etmeksizin, uluslararası kartlı ödeme sistemleri kuruluşlarınca belirlenen kurdan USD' ye çevrilerek Bankamıza iletilir. İletilen USD tutarı Bankamıza ulaştığı tarihteki T.C. Merkez Bankası döviz satış kurundan TL' ye çevrilerek hesap özetinize yansıtılır.USD ödemeli hesap özetlerinde, USD harcamaları işlem tutarı ile aynı olarak hesap özetine yansıtılır. USD haricinde diğer para birimi ile yapılan harcamalarınızda kullanılacak kur ise uluslararası kartlı sistem kuruluşlarının belirlediği kurlardan çevrilerek USD hesap özetinize yansıtılır. Yurt dışında gerçekleştirilen TL harcamaları, hesap özeti ödeme tipi USD olsa dahi TL olarak hesap özetinize yansıtılır. USD hesap özetindeki borcunuzun kısmen veya geç ödenmesi halinde kalan tutar, son ödeme tarihindeki T.C. Merkez Bankası döviz satış kurundan TL' ye çevrilir.
Asgari Ödeme TutarıLimite bağlı olarak değişen asgari ödeme oranı ve uygulama tarihi aralıkları yukarıdaki tabloda belirtilmiştir.Asgari ödeme tutarı borcun tamamıdır.
Faiz HesaplamaFaiz hesaplamasında ödeme ve faiz bilgileri esas alınır.Son ödeme tarihinde borcunuzun tamamını ödemediğiniz takdirde döviz borcunuz, son ödeme tarihindeki T.C. Merkez Bankası döviz satış kuru üzerinden TL’ye çevrilir ve faiz hesaplamasında faiz ve ücretler tablosundaki bilgiler esas alınır.

BANKA ve KREDİ KARTLARI KANUNU

Kartınız için yansıyan faizlerle ilgili detaylar aşağıdaki gibidir.

Alışveriş Faizi

Dönem borcunuzun tamamını, son ödeme tarihine kadar ödemeniz halinde alışverişlerinizden (taksitli işlemler dahil) kaynaklanan borcunuza faiz işletilmemektedir. Son ödeme tarihine kadar dönem borcunun tamamının ödenmemesi halinde ise (asgari tutarın ödenmesi zorunludur) kalan borcunuza hesap kesim tarihinden itibaren günlük bakiyeniz üzerinden faiz hesaplanır. Kredi kartınıza tahsis edilen limiti aşmanız durumunda, aynı gün, aşılan tutara alışveriş faiz oranı üzerinden faiz hesaplanmaya başlar. Toplam borç bakiyesi tahsis edilen limite düşene kadar faiz işlemeye devam eder. Kartınız için uygulanan alışveriş faiz oranı %2'dir. KKDF ve BSMV dahil değildir.

Nakit Çekim Faiz Oranı

Nakit çekim işlemlerinde, aynı gün faiz işlemeye başlamakta ve Hesap Özetinizde, hesap kesim tarihine kadar oluşan faiz yer almaktadır. Bir sonraki hesap kesim tarihi ile ödeme yaptığınız tarih arasındaki faiz, Hesap Özetinizde yer alır (Aynı uygulama nakit çekme hükmünde sayılan (Casino vs.) işlemler için de geçerlidir). Kartınız için uygulanan nakit çekim faiz oranı %2'dir. KKDF ve BSMV dahil değildir.

Gecikme Faizi

Hesap Özetinizde yer alan asgari ödeme tutarının son ödeme tarihine kadar ödenmemesi halinde, ödenmemiş asgari tutarınıza son ödeme tarihinden itibaren günlük bakiyeniz üzerinden gecikme faizi hesaplanır. Gecikme faiz oranı %2,40'tır. KKDF ve BSMV dahil değildir.

5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları kanunu için tıklayınız.

Güncel Kredi Kartları Taksitleri

27 Mart 2019 tarihli ve 8314 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11 Ocak 2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile taksit yasağına tabi tutulan kuyumla ilgili harcamalarda, basılı ve külçe halinde olmayanlar için taksitlendirme süresinin 4 aya çıkarılmasına karar verilmiştir.

Bu değişiklikle birlikte harcama yapılan sektörlere göre taksitlendirme durumlarını aşağıda bilgilerinize sunarız.

Kart Tipi Harcama Türü Taksit Sınırı
Bireysel Kartlar Elektronik eşya alımları 3 Ay
Basılı ve külçe halinde olmayan kuyum harcamaları 4 Ay
Tablet alımları, kulüp ve derneklere yapılan ödemeler, havayolları, seyahat acenteleri, konaklamayla ilgili yurt dışı harcamalar 6 Ay
Sağlık ürünü alımları,  havayolları, vergi ödemeleri, konaklamayla ilgili yurt içi harcamalar ve fiyatı 3.000 TL’ye kadar olan televizyon alımları 9 Ay
Basılı ve külçe halinde olan kuyum harcamaları, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürün alımları Taksit yapılmamaktadır
Diğer harcamalar 12 Ay
Ticari Kartlar Tüm harcamalar 12 Ay

5464 Sayılı Banka ve Kredi Kartları kanunu için tıklayınız.

Güncel Kredi Kartları Taksitleri

12 Haziran 2019 tarihli ve 8385 sayılı kararıyla Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11 Ocak 2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararıyla belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin; mobilya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, elektronik eşya alımlarında üç aydan altı aya, fiyatı üç bin beş yüz Türk lirasına kadar olan televizyon alımlarında dokuz aydan on iki aya, havayolları ve konaklama ile ilgili yurt içine ilişkin harcamalarda dokuz aydan on iki aya, vergi ödemelerinde dokuz aydan on iki aya, elektrikli eşya alımlarında on iki aydan on sekiz aya, kurumsal kredi kartlarındaki genel taksit sınırının ise on iki aydan on sekiz aya çıkarılmasına karar verilmiştir.

Bu değişiklikle birlikte harcama yapılan sektörlere göre taksitlendirme durumlarını aşağıda bilgilerinize sunarız.

Kart TipiHarcama TürüTaksit Sınırı
Bireysel KartlarBasılı ve külçe halinde olmayan kuyum harcamaları4 Ay
Elektronik eşya alımları, tablet alımları, kulüp ve derneklere yapılan ödemeler, havayolları, seyahat acenteleri, konaklamayla ilgili yurt dışı harcamaları6 Ay
Sağlık ürünü alımları9 Ay
Basılı ve külçe halinde olan kuyum harcamaları, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürün alımlarıTaksit yapılmamaktadır.
Havayolları, vergi ödemeleri, konaklamayla ilgili yurt içine ilişkin harcamalar ve fiyatı 3.500 TL'ye kadar olan televizyon alımları12 Ay
Diğer harcamalar12 Ay
Mobilya alımları, elektrikli eşya alımları18 Ay
Ticari KartlarTüm harcamalar 18 Ay

Fibabanka Bonus Kredi Kartı başvurularını size en yakın şubemizden yapabilir, başvurunuzu online olarak gerçekleştirmek için ön başvuru formunu doldurabilirsiniz. Ön başvuru formuna ulaşmak için tıklayın.