İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
 • Kart Özellikleri
 • Kart Şifre İşlemleri
 • Önemli Bilgiler
 • Başvuru
 • Kampanyalar
 • Masterpass
 • Temassız Özellik

Fibabanka Kredi Kartları Neler Sunar?

Bir kredi kartı, alışverişlerinizi nasıl avantajlı hale getirebilir? Fibabanka bu sorunun yanıtını kredi kartı ürünleriyle veriyor! Bonus kredi kartlarınızı alışveriş yaptığınız tüm mağazalarda kullanma, kartınızı kullandıkça Bonus kazanma ve Bonus puanlarınızı alışverişlerde harcama kolaylığı sizinle oluyor. 3D secure özelliği ile internet siteleri üzerinden hızlı ve güvenli online alışveriş sizi bekliyor. Ayrıca Bonus Program Ortakları'nda ekstra puan kazanıyor, en seçkin markaların ve bonus dünyasının size özel sunduğu tüm kampanyalarından faydalanabiliyorsunuz. Nerede olursanız olun, 7/24 nakde ihtiyaç duyduğunuzda, nakit avans kolaylığını da yaşayabiliyorsunuz.

Taksitli alışveriş, size özel kampanyalar ve bedavası en bol Bonus’un keyfini çıkarma dönemi başlasın!

Bilmeniz Gerekenler

 • Bonus Kart, dünyanın her yerinde geçerli bir kredi kartıdır, bunun için nerede olursanız olun kartınızla alışveriş yapabilirsiniz.
 • Yurt içinde ve yurt dışında yaptığınız tüm alışverişlerde bonus kazanırsınız. Bonus Program Ortakları’nda yaptığınız alışverişlerden kazandığınız bonusları anında, diğer mağazalarda kazandıklarınızı ertesi gün tüm program ortaklarında kullanabilirsiniz.
 • Birden fazla kişiye ek kart talep edebilirsiniz.
 • Bonus Kart’ınızla limitiniz dâhilinde nakit çekim yapabilirsiniz.
 • 3D secure ile online alışveriş yapmak için Fibabanka kredi kartlarınız internet alışverişine açık olmalıdır. İnternet alışverişleriniz için Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımız, 444 88 88 Telefon Bankacılığımız veya size en yakın şubemizden kartlarınızın aktivasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka
Bonus Klasik

Fibabanka Bonus Klasik

Fibabanka
Bonus Gold

Fibabanka Bonus Gold

Fibabanka
Bonus Platinum

Fibabanka Bonus Platinum

Fibabanka
Ücretsiz Kredi Kartı*

Fibabanka Ücretsiz Kredi Kartı

En Yakın Şubelerimiz

*Fibabanka Ücretsiz Kredi Kartı, bonus kazanma ve taksit olanağı sunmamaktadır.


Kart şifremi nasıl oluşturabilirim?

Kredi kartınızın şifresini, Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan veya SMS yolu ile oluşturabilirsiniz.

SMS ile kart şifremi nasıl oluştururum?

SIFRE yazip oluşturacağınız 4 haneli şifre, FibaAnahtar’ınızın ilk 2 harfi ve kartınızın son 4 rakamını aralarında birer boşluk bırakarak 3422’ye SMS olarak gönderebilirsiniz. ATM ya da POS’lardan yapacağınız ilk işlemde şifreniz kartınıza yüklenerek aktive olacaktır.

ÖRNEK: SIFRE 1234 AN 5678 ➜ 3422’ye SMS gönderilir.

FibaAnahtar Nedir?

FibaAnahtar, bankacılık işlemlerinizi güvenle gerçekleştirebilmeniz için gerekli olan kimlik doğrulama unsurudur. Detaylı bilgi için tıklayın.

Kartım yenilendi, şifresi değişir mi?

Kart sürenizin dolması veya kart manyetiğinizin arızalanması kaynaklı yenileme işlemlerinde yeni şifre oluşturmanıza gerek bulunmamaktadır. Yeni kartınız ile ATM ya da POS işlemlerinizde eski kartınızın şifresini girebilirsiniz. İşlem sonrası şifreniz yeni kartınıza otomatik olarak tanımlanır.

Kartım Kayıp/Çalıntı sonucunda yenilendi, şifresi değişir mi?

Evet. Kayıp/Çalıntı sonucunda yenilenen yeni kartınız için Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, SMS yolu ile veya 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığımızı arayarak yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz. Yeni şifre alımının ardından ATM ya da POSlardan yapacağınız ilk işlemde oluşturduğunuz şifreniz kartınıza yüklenerek aktive olacaktır.

Kart şifremi nasıl güncelleyebilirim?

Kredi kartınızın şifresini Fibabanka ATMlerinden, Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan ve tüm şubelerimizden değiştirebilirsiniz.

Sektörel Bazda Kredi Kartı Taksit Sınırları

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ nun 01.07.2021 tarihli ve 9646 sayılı Kararı ile; Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11.01.2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinin;

 • Basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda altı aydan üç aya indirilmesine,
 • Mobilya ve elektrikli eşya alımlarında on iki aydan dokuz aya indirilmesine,
 • Televizyon alımlarındaki üç bin beş yüz Türk Lirası sınırının beş bin Türk Lirası olarak belirlenerek fiyatı beş bin Türk Lirasına kadar olan televizyon alımlarında dokuz ay olarak belirlenmesine,
 • Fiyatı beş bin Türk Lirası ve üzerinde olan televizyon alımlarında dört ay olarak uygulanmasına devam edilmesine karar verilmiştir.
Kart TipiHarcama TürüTaksit Sınırı
Bireysel KartlarHavayolları, seyahat acenteleri ve konaklamayla ilgili yurt dışına ilişkin harcamalar3 Ay
Basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalar3 Ay
Elektronik eşya* harcamaları4 Ay
Elektronik eşya (Televizyon alımı)***4 Ay, 9 Ay
Sağlık ürünü harcamaları9 Ay
Elektrikli eşya** harcamaları9 Ay
Havayolları, seyahat acenteleri ve konaklamayla ilgili yurt içine ilişkin harcamalar18 Ay
Vergi ödemeleri12 Ay
Basılı ve külçe halinde kuyum, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürün alımlarıTaksit yapılmamaktadır.
Mobilya alımları9 Ay
Ticari KartlarTicari kredi kartlarındaki genel taksit sınırı18 Ay

*Elektronik eşya: Video, kamera, ses sistemleri vb. (Bilgisayar ve tablet bu kategoriye dâhil değildir.)
**Elektrikli eşya: Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, elektrikli küçük ev aletleri vb.
***Televizyon alımlarında 5.000 TL’ ye kadar olan harcamalar için 9 ay, 5.000 TL ve üzeri olan harcamalar için 4 ay taksit sınırı uygulanacaktır.

Tabloda yer almayan harcamalar için genel taksit sınırı 12 ay uygulanmaktadır.

Yenilenmiş Cep Telefonlarının Kredi Kartı ile Taksitlendirilebilmesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun 21.12.2021 tarihinde 9993 sayılı kararı ile;

 • Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26. maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11.01.2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile belirlenen kredi kartlarında taksitlendirme süresinin; kart kabulünü sağlayan iş yerinin 22.08.2020 tarihli ve 31221 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkında Yönetmelik uyarınca “yenileme merkezi” veya “yetkili satıcı” niteliğinde olması kaydıyla, bahse konu yönetmelik kapsamında “yenilenmiş ürün” niteliğinde olan cep telefonu alımlarında, fiyatı 5.000 TL ve altında olan cep telefonları için 12 ay, fiyatı 5.000 TL’nin üzerinde olan cep telefonları için 6 ay olarak belirlenmesine karar verilmiştir.
Harcama TürüTaksit Sınırı
5.000 TL’ye kadar olan (5.000 TL dahil) cep telefonu alımıSıfır ürün ise: Taksitlendirilemez
Yenilenmiş ürün ise: 12 ay
5.000 TL’nin üzerinde olan cep telefonu alımıSıfır ürün ise: Taksitlendirilemez
Yenilenmiş ürün ise: 6 ay

Web sitemiz üzerinden başvurularınızı alabilmek için çalışmalarımız devam ediyor. Geliştirmeler tamamlanana kadar Fibabanka Bonus kredi kartı başvurunuzu size en yakın şubemizden gerçekleştirebilirsiniz.

Tek Tıkla Online Ödeme Kolaylığı Masterpass ile Fibabanka'da!

Fibabanka kartlarınızı Mastercard'ın dijital ödeme çözümü Masterpass’e bir kez kaydedin, alışverişlerinizi güvenle yapın.

Alışverişlerinizde tek tıkla online ödeme kolaylığı Fibabanka’da sizi bekliyor. Binlerce online alışveriş sitesi ve mobil uygulamada güvenli ve kolay şekilde ödeme yapmak için tek yapmanız gereken, Fibabanka kartınızı/kartlarınızı Mastercard'ın dijital ödeme çözümü olan Masterpass™'e kaydetmek.

Masterpass™ Nedir?

Masterpass; kart bilgilerinizi Mastercard® altyapısı içinde güvenli bir şekilde saklayarak Masterpass logosu gördüğünüz iş yerlerinde tek tıkla, hızlı ve kolay bir şekilde ödeme yapmanızı sağlayan bir dijital ödeme çözümüdür.

Masterpass bir kullanıcı adı ve şifre belirleyerek kaydolduğunuz bir cep telefonu uygulaması değildir. Masterpass, Masterpass logosu gördüğünüz üye iş yerlerinde, üye iş yerinin ödeme altyapısının içine entegre olmuş biçimde çalışır.

Masterpass ile internete bağlı tüm çevrim içi cihazlar aracılığıyla alışveriş yaparken ödemelerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik, Fibabanka kart bilgilerinizi bir kez kaydettiğiniz zaman, kart bilgilerinizi tekrar tekrar girmeden Masterpass üyesi tüm iş yerlerinde tek tıkla alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Kısacası, Mastercard tarafından geliştirilen, Masterpass güvenli ödemenin dijital hali ile hızlı ve kolayca ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Masterpass'e Nasıl Üye Olabilirim?

Masterpass'e iki farklı yöntem ile kaydolabilirsiniz:

1. Masterpass Türkiye internet sitesi üzerinden kart bilgilerinizi kaydederek (www.masterpassturkiye.com),

2. Masterpass logosunu gördüğünüz üye iş yerlerine ait internet sitesi, mobil site, mobil uygulamalar üzerinde, kredi ve/veya banka kartı ile ödeme adımına geldiğinizde, "Kartımı Masterpass'e kaydet" kutucuğunu işaretleyerek.

Önemli Not: Masterpass'e kayıt işlemi esnasında Fibabanka kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfada "Bu kartı tercih ettiğim ödeme kartı olarak kaydet" butonunu işaretlemeniz gerekmektedir.

Masterpass Kullanımı Güvenli Midir?

MasterPass, MasterCard tarafından sunulan global bir dijital ödeme çözümüdür. MasterPass'e eklediğiniz bilgileriniz Bankamızdaki kayıtlı cep telefonu numaranız ile doğrulanarak, SMS onayı sonrası Masterpass'e eklenebilir veya değiştirilebilir.

Fibabanka Kartlarımı Masterpass'e Nasıl Eklerim?

www.masterpassturkiye.com'dan hesabınıza giriş yaparak MasterPass'e Bankamız kartlarını ekleyebileceğiniz gibi, MasterPass'in geçerli olduğu online üye iş yerlerinden alışveriş yaparken, ödeme aşamasına geldiğinizde de kartınızı ekleyebilirsiniz. Kart bilgilerinizi girdikten sonra Fibabanka'dan kayıtlı cep telefonu numaranıza iletilecek olan SMS'te yer alan doğrulama kodunu ödeme ekranına girerek işlemi güvenli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Masterpass'i Alışveriş Yapmak için Nasıl Kullanabilirim?

Masterpass logosunu gördüğünüz üye iş yerlerine ait kurumsal internet sitesi, mobil site, mobil uygulamalar üzerinde alışveriş yaparken, ödeme adımına geldiğinizde;

Eğer, Masterpass'e henüz kayıtlı değilseniz:

 • Kredi ve/veya Banka Kartı ile ödeme adımında Fibabanka kart bilgilerinizi girin ve "Kartımı Masterpass’e kaydet" kutucuğunu tıklayın.
 • Fibabanka tarafından Bankamızda kayıtlı olan cep telefonunuza gelen tek kullanımlık şifre ile işleminizi doğrulayın.
 • Doğrulamanın ardından Masterpass ödeme altyapısına kaydolursunuz, ödeme işleminiz tamamlanır. Bir sonraki alışverişinizde Masterpass ile ödeme seçeneğini seçerek, aynı bilgileri tekrar girmeden, tek tıkla güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Eğer, Masterpass'e kayıtlıysanız;

 • Kredi ve/veya Banka Kartı ile ödeme sekmesine geldiğinizde, Masterpass'e kayıtlı Fibabanka kartlarınız görüntülenecektir.
 • Kart seçimini yaptıktan sonra Masterpass hesabınızı doğrulamak için Fibabanka tarafından Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilen tek kullanımlık şifre ile hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir.
 • Hesap doğrulama sonrasında Masterpass'e kayıtlı kart bilgilerinizle tek tıkla güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Masterpass Ücretli Bir Hizmet Midir?

Masterpass kart kullanıcıları için ücretsiz bir hizmettir.

Masterpass'in Geçerli Olduğu Üye İş Yerleri Nelerdir?

Masterpass'e kaydettiğiniz Fibabanka kartınız/kartlarınız ile MasterPass logosu gördüğünüz dünya çapındaki binlerce üye iş yerinde ödeme yapabilirsiniz. Yurt içi güncel üye iş yeri listesine https://masterpass.com/tr-tr/retailers.html ve global yurt dışı güncel üye iş yeri listesine https://shopnow.masterpass.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kartımı Bir Kere Masterpass'e Kaydettikten Sonra, Masterpass Logosunun Olduğu Başka Bir İş Yerinde Nasıl Kullanabilirim?

Masterpass üyesi iş yerlerinin Kredi ve/veya Banka Kartı ile ödeme sekmesine geldiğinizde "Masterpass'e kayıtlı kartlarınız bulunuyor" uyarısını göreceksiniz. Bu uyarıyı göremiyorsanız, Fibabanka kartınızı/kartlarınızı Masterpass'e kaydederken kullandığınız cep telefonu numaranızın iş yerinizin profil bilgilerinde kayıtlı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. İlgili uyarıyı gördükten sonra Masterpass hesabınızı doğrulamak için Fibabanka tarafından Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza gönderilen kısa mesajda yer alan tek kullanımlık şifre ile hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulama tamamlandıktan sonra Masterpass'e kayıtlı Fibabanka kart(lar)ınızı göreceksiniz. Ödeme yapmak istediğiniz kartınızı seçip tek tıkla güvenli şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Masterpass'e Kayıtlı Kartlarımı Nasıl Yönetebilirim?

Masterpass'in geçerli olduğu üye iş yerlerindeki kullanıcı profili yönetim ekranı üzerinden ya da ilgili iş yerinin ödeme adımında kartlarınızı ekleyebilir ya da silebilirsiniz. www.masterpassturkiye.com üzerinden hesabınıza giriş yaparak da Masterpass altyapısında sakladığınız kartlarınızı görüntüleyebilir, yeni kart ekleyebilir veya kartlarınızı silebilirsiniz.

Masterpass'e Kartımı Ekleyemiyorum. Ne Yapmalıyım?

 • Kart bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olunuz.
 • Kart bilgilerinizi doğru girdiyseniz Bankamızda kayıtlı cep telefonu numaranıza doğrulama SMS'inizin geldiğinden emin olunuz. Kart bilgilerinizi doğru girmenize rağmen doğrulama şifrenizi alamıyorsanız, 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığı ile iletişime geçerek, cep telefonu bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz.
 • Doğrulama SMS'ini alıp ekrana doğru bir şekilde girmenize rağmen hata almanız durumunda; lütfen masterpassturkiye@mastercard.com adresine durumu anlatan e-posta gönderiniz.

Masterpass Şifremi Unuttum. Nasıl Sıfırlayabilirim?

 • Şifrenizi unutmanız durumunda www.masterpassturkiye.com sayfasında, "Şifremi Unuttum"adımı üzerinden şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Masterpass'e kayıtlı Fibabanka kartlarınızdan herhangi birine ait bilgileri girip, Bankamızda kayıtlı olan cep telefonu numaranıza iletilen doğrulama SMS'inde yer alan kodu girerek kendinizi doğruladıktan sonra şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
 • Kart bilgilerinizi doğru girmenize rağmen doğrulama şifrenizi alamıyorsanız, 444 88 88 Fibabanka Telefon Bankacılığını arayarak cep telefonu numaranızı güncelleyebilirsiniz.
 • Doğrulama SMS'ini alıp, ekrana doğru bir şekilde girmenize rağmen halen hata alıyorsanız; lütfen masterpassturkiye@mastercard.com adresine durumu anlatan e-posta gönderiniz.
 • Kart bilgilerinizi hatırlamıyorsanız veya kayıtlı kart bilgileriniz iptal olduysa, aynı sayfada kart bilgilerinizi hatırlamadığınızı belirterek hesap silme özelliğini kullanabilirsiniz.

Masterpass'e Kayıt Olurken Kullandığım Cep Telefonu Numaram Değişti. Ne Yapmalıyım?

Masterpass'e kayıt olurken kullandığınız cep telefonu numaranız değiştiyse, yeni numaranızı kullanarak Masterpass'e üye olabilirsiniz. Eski numaranıza bağlı Masterpass hesabınızı silmek için aşağıda yer alan"Masterpass hesabımı nasıl silebilirim?" başlığındaki adımları takip edebilirsiniz.

Masterpass Hesabımı Nasıl Silebilirim?

www.masterpassturkiye.com üzerinden hesabınıza erişim sağlayarak, kartınızı kaydetmiş olduğunuz iş yerinde kullanıcı profili yönetim ekranı üzerinden ya da kartlarım menüsü altından kartlarınızı her zaman silebilirsiniz. En son kartınızı sildiğinizde, hesabınız da silinecektir. Hesabınıza ait cep telefonu numaranız haricinde hiçbir bilginiz olmadığı ya da kart bilgilerinizin çeşitli nedenlerle (kart iptali, kartın süresinin dolması vb.) kullanılamaz hale gelmesi durumunda “Şifremi Unuttum” sayfasından kart bilgilerinizi hatırlamadığınızı beliterek de hesabınızı güvenle silebilirsiniz. Hesabınıza ait cep telefonu numarasına erişim sağlayamamanız durumunda (telefon değişikliği, cihaz ya da operatör kaynaklı hata durumları vb.) hesabınızın silinebilmesi için; masterpassturkiye@mastercard.com adresine e-posta göndererek hesap silme konusunda destek almanız yeterli olacaktır.

Masterpass Hesabım Kilitlendi. Ne Yapmalıyım?

Masterpass, kart kullanıcılarını istenmeyen çeşitli durumlardan korumak adına bazı yöntemler uygulamaktadır. Hesabınızın kilitlenmesi de bu kapsamda yapılan uygulamalardan birisidir. Hesabınız kilitlendiğinde, güvenliğiniz için Masterpass hesabınız alışveriş ve ödeme işlemlerine kapatılır. Masterpass’e kayıtlı kartlarınız ile işlem gerçekleştirilmesine izin verilmez. Masterpass hesabınız bloklandığında "Şifremi Unuttum" sayfasından şifrenizi sıfırlayarak hesabınızdaki blokeyi kaldırabilirsiniz.

Temassız Ödeme ile Hızlı ve Güvenli Alışveriş Yapın, Zaman Kazanın!

Temassız Ödeme, ödeme işlemlerinizin daha hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere geliştirilmiş bir kart özelliğidir. Bankamızda sunduğumuz temassız özellikli banka ve kredi kartları ile temassız alışverişin keyfini yaşamaya hemen başlayabilirsiniz.

"Hızlıca Öde"

Hayatın giderek hızlanan temposu içerisinde, ödeme işlemlerinizi kart şifrenizi tuşlamadan "Öde ve Geç" özelliğiyle hızlı şekilde yapabilirsiniz. Temassız ödeme ile üzerinde temassız ödeme amblemi bulunan bütün ödeme noktalarında şifre ya da imza ile uğraşmadan, kartınızı POS cihazına temas ettirmeden çok hızlı bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Ayrıca temassız ödeme ile Bankamızın sunduğu mevcut kampanyalardan da yararlanabilirsiniz. Temassız ödemelerde uygulanan çoklu güvenlik seviyeleri sayesinde işlemlerinizi güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Temassız Ödeme nedir?

Temassız ödeme, kredi kartını POS cihazına yaklaştırarak şifre girmeden ödeme yapma işlemidir. Özellikle pandeminin de etkisi ile gün geçtikçe daha fazla kullanılan bu teknoloji, çoklu güvenlik seviyeleri sayesinde işlemlerin güvenli şekilde gerçekleşmesini sağlamaktadır.

Temassız Ödeme Limiti nedir?

Temassız özellikli kartınız ile temassız özellikli POS cihazına sahip tüm noktalarda 750 TL’ye kadar şifreye gerek kalmadan işlem yapabilir, 750 TL üzeri işlemlerinizi ise yalnızca POS’tan şifre girerek gerçekleştirebilirsiniz.

Temassız Özellikli Kartlar için Başvuru Kanallarımız

 • Tüm Fibabanka şubeleri