İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
 • Faiz Desteği Anlaşması
 • Multinet
 • TESK

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Teşvik ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan “Faiz Desteği” Fibabanka’da!

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Teşvik ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız Faiz Desteği Uygulanmasına İlişkin Protokol kapsamında, bölgesel desteklerden yararlanacak yatırımlara, stratejik yatırımlara ve AR-GE yatırımları ile çevre yatırımlarına Bankamızdan en az 1 yıl vadeli yatırım kredisi kullandırılabilecektir.

KOBİ’lerimize özel bu kredi imkanından faydalanabilmek ve detaylı bilgi almak için size en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Kapsamı

 • Faiz desteğine esas olacak kredi miktarı, sabit yatırım tutarının %70’ini geçmeyecektir.
 • Faiz desteği uygulanacak krediler asgari 6 ay anapara ödemesiz olup, faiz geri ödemeleri 3’er veya 6’şar aylık dönemler halinde yapılacaktır.

Faiz Desteği Ödeme Başlangıç Tarihi ve Süresi

 • Faiz desteği, kredinin ilk geri ödemesinin (ödemesiz dönem faizi) yapılması ile başlar.
 • Faiz desteği ilk itfa planına göre kullanım tarihinden itibaren azami 5 yıl süreyle uygulanır.

Faiz Desteği Miktarı

Bakanlıkça üstlenilecek faiz desteği miktarı, her bir itfa planı için ödenecek faiz oranının;

a) Üçüncü bölgede yapılacak bölgesel yatırımlar için Türk lirası cinsi kredilerde üç puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde bir puanı,

b) Dördüncü bölgede yapılacak bölgesel yatırımlar için Türk lirası cinsi kredilerde dört puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde bir puanı,

c) Beşinci bölgede yapılacak bölgesel yatırımlar için Türk lirası cinsi kredilerde beş puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde iki puanı,

ç) Altıncı bölgede yapılacak bölgesel yatırımlar için Türk lirası cinsi kredilerde yedi puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde iki puanı,

d) Bölge ayrımı yapılmaksızın tüm bölgelerde gerçekleştirilecek stratejik yatırımlar, Ar-Ge yatırımları ve çevre yatırımları için Türk lirası cinsi kredilerde beş puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde iki puanıdır.

Detaylı bilgi için Ekonomi Bakanlığı’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fibabanka'dan Multinet Üye İş Yerlerine Özel Avantajlar!

Multinet Up üye iş yerlerine özel fırsat! Hemen ihtiyacınız olan ürünü seçin, size özel avantajlı fiyatlardan yararlanın!

A - Multinet Kredisi:

İşletmenizin tüm ihtiyaçları için, şubeye gitmeden hızlı kredi başvurusu yapma fırsatı Fibabanka’da!

MULTİNET yazıp, boşluk bırakın. T.C. kimlik numaranızı yazıp 3422’ye SMS gönderin, 60.000 TL’ye kadar limitinizi dilediğiniz üründe kullanın!

Kredi Ürünleri:
 • Taksitli Ticari Kredi
 • Business Kart
 • Kredili Ticari Hesap (KTH)
 • Rotatif Kredi
 • İskonto Kredisi (Çek Teminatlı)
 • Çek Karnesi
 • DBS
Taksitli Ticari Kredi:
Kredi Tutarı (TL)Vade (Ay)Faiz Oranı (%)Taksit Tutarı (TL)Kredi Tahsis Ücreti (Vergiler Dahil TL)Yıllık Toplam Faiz Maliyet Oranı (YMO)**Sigorta Prim Tutarı
24.000241,491.196,79262,519,91-
Kimler Faydalanabilir?

Yıllık cirosu 5 mio TL altında olan şahıs firmaları/ gerçek kişi tacirleri Multinet Kredisine* başvurabilir.

Gerekli Evraklar:
 • Kimlik Belgesi
 • Vergi Levhası ya da E-Vergi Levhası
 • Ticaret Sicil Gazetesi / Ticaret ve Sanayi Oda Belgesi / Esnaf ve Sanatkarlar Oda Kaydı/ Faaliyet Belgesi
 • Adres Beyanı
 • İmza Beyannamesi

*Multinet Kredisinden cirosu 5 milyon TL altında olan 23 - 72 yaş aralığındaki şahıs firmaları veya gerçek kişi tacirleri maksimum 60.000 TL ve 36 ay vadeye kadar yararlanabilecektir. Bu kampanyadan sadece Multinet üye iş yerleri yararlanabilir. Yapılan başvuru Taksitli Ticari Kredi, Business Kart, Kredili Ticari Hesap (KTH), Rotatif Kredi, İskonto Kredisi (Çek Teminatlı), DBS ve Çek Karnesi olmak üzere 7 farklı ürünü içermektedir. Başvurunuz onaylandığı takdirde Bankamız tarafından belirlenen limitler dahilinde dilediğiniz ürünü kullanabilirsiniz. Fibabanka A.Ş. ön onay alan kredi başvurularını tekrar değerlendirme ve krediyi kullandırıp kullandırmama hakkını saklı tutar. Yapılan başvuru ile sadece limit tesisi yapılmaktadır, kredi kullandırımı fiyatlama koşullarında Fibabanka A.Ş. yetkilidir. SMS Kredi Başvuru bedeli 1 SMS olup kredi başvurusunda gönderim ücreti müşteriye aittir. Fibabanka A.Ş. iş bu kampanya koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Multinet Kredisinden sadece Bankamızın şubelerinin bulunduğu il ve ilçelerdeki işletmeler faydalanabilir. Şubemizin olmadığı il ve ilçelerden yapılan Multinet Kredisi başvurularında krediyi tesis edip/etmeme yetkisi Fibabanka A.Ş.’ye aittir.

TESK Kart Üyelerine Özel Avantajlar Fibabanka'da!

Fibabanka olarak, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında TESK Kart sahiplerine verdiğimiz desteği sürdürüyoruz. TESK Kartınız ile avantajlı TESK Kredisi’nden, Fibabanka yazar kasa POS indiriminden ve birçok bankacılık işleminin yer aldığı FibaTarife’den faydalanabilirsiniz.

TESK Kart Üyelerine Özel Avantajlı Kredi Fırsatı Fibabanka'da!

Krediden faydalanmak için 3422’ye SMS göndermeniz veya size en yakın Şubemize uğrayarak başvuru yapmanız yeterli!

Vakit kaybetmeden cep telefonunuzdan, TESK yazın, boşluk bırakın, T.C. Kimlik Numaranızı yazın, 3422’ye gönderin. Kredinizin onaylanması durumunda, 60.000 TL’ye kadar limitinizi dilediğiniz üründe kullanın!

Kimler Faydalanabilir?

TESK Karta sahip, yıllık cirosu 5 mio TL altında olan şahıs firmaları/ gerçek kişi tacirleri TESK Kredisine başvurabilir.

Yararlanabileceğiniz Bankacılık Ürünleri:

 • Taksitli Ticari Kredi
 • Business Kredi Kartı
 • Kredili Ticari Hesap (KTH)
 • Rotatif Kredi
 • İskonto Kredisi (Çek Teminatlı)
 • Çek Karnesi
 • DBS

Taksitli Ticari Kredi için Örnek Ödeme Tablosu:

Kredi Tutarı (TL)Vade (Ay)Faiz Oranı (%)Taksit Tutarı (TL)Kredi Tahsis Ücreti (Vergiler Dahil TL)Yıllık Toplam Faiz Maliyet Oranı (YMO)**Sigorta Prim Tutarı
24.000241,491.196,7921019,68-

**YMO'ya vergiler dahil edilmiştir.

FibaPratik’ten 23 - 72 yaş aralığındaki ticari işletmesi bulunan gerçek kişi tacirlerden, cirosu 5 Milyon TL’nin altında olması kaydıyla maksimum 60,000 TL ve 36 ay vadeye kadar kredi kart kampanyamızdan yararlanabilirler. Yapılan başvuru Taksitli Ticari Kredi, Business Kredi Kartı, Kredili Ticari Hesap (KTH), Rotatif Kredi, İskonto Kredisi (Çek Teminatlı), DBS ve Çek Karnesi olmak üzere 7 farklı ürünü içermektedir. Başvurunuz onaylandığı takdirde, Bankamız tarafından belirlenen limitler dahilinde dilediğiniz ürünü kullanabilirsiniz. Fibabanka A.Ş. ön onay alan kredi başvurularını tekrar değerlendirme ve krediyi kullandırıp kullandırmama hakkını saklı tutar. Yapılan başvuru ile sadece limit tesisi yapılmaktadır, kredi kullandırımı fiyatlama koşullarında Fibabanka A.Ş. yetkilidir. SMS Kredi Başvuru bedeli 1 SMS olup, kredi başvurusunda gönderim ücreti müşteriye aittir. Fibabanka A.Ş. iş bu kampanya koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. FibaPratik’ten sadece Bankamızın şubelerinin bulunduğu il ve ilçelerdeki işletmeler faydalanabilir. Şubemizin olmadığı il ve ilçelerden yapılan FibaPratik başvurularında krediyi tesis edip/etmeme yetkisi Fibabanka A.Ş.’ne aittir.

Gerekli Evraklar:

 • Kimlik Belgesi
 • Vergi Levhası ya da E-Vergi Levhası
 • Ticaret Sicil Gazetesi / Ticaret ve Sanayi
 • Oda Belgesi, Esnaf ve Sanatkarlar Oda kaydı, Faaliyet Belgesi
 • Adres Beyanı
 • İmza Beyannamesi

Ayrıcalıklı POS Fırsatı!

Siz de TESK Kart sahibiyseniz, size en yakın Fibabanka şubesine uğrayarak, aylık 5.000 TL ciro tutarına kadar, ertesi gün % 0 komisyon ve 5.000 TL üzeri ciro tutarına %1,85 komisyonlu POS fırsatından faydalanabilirsiniz!

STANDART POSAYLIK 0-5.000 TL POS CİRO HACMİ
POS Komisyon/Ertesi Gün1,55%0%
Bloke Gün Sayısı40Ertesi gün
Limit Aşımı-1,85% (Aşılan tutar üzerinden)

* POS avantajından yararlanan müşterilere KTH ve “FibaTarife Konfor Paketi” satışı yapılıp, Konfor Paket bir yıl boyunca üçer aylık dönemler için tekrarlanacaktır.
** Kurulum ve aylık hizmet ücreti olarak tabela oranları geçerlidir.

Fibabanka Yazarkasa POS İndirimi

Fibabanka’dan yazar kasa POS başvurusu yapan TESK Kart sahiplerini; Arçelik / Beko bayilerinde Beko 300TR ve Beko 220TR modellerine özel 100 TL Fibabanka indirimi bekliyor.

Kredili Ödeme Kolaylığı

TESK referansı ile Fibabanka müşterisi olup, yazar kasa POS başvurunuz ile birlikte kredi talebi yapmanız durumunda, 1.500 TL’ye kadar dosya masrafsız krediden faydalanın. Bu fırsattan yararlanan üye iş yerleri için “FibaTarife Konfor Paketi” satışı 1 yıl boyunca üçer aylık dönemler için tekrarlanacaktır.