İNTERNET BANKACILIĞI
Anlaşmalı Kurumlar

Anlaşmalı Kurumlar

 • Faiz Desteği Anlaşması
 • Multinet
 • TESK
 • Tespo

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Teşvik ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan “Faiz Desteği” Fibabanka’da!

T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın Teşvik ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü ile imzaladığımız Faiz Desteği Uygulanmasına İlişkin Protokol kapsamında, bölgesel desteklerden yararlanacak yatırımlara, stratejik yatırımlara ve AR-GE yatırımları ile çevre yatırımlarına Bankamızdan en az 1 yıl vadeli yatırım kredisi kullandırılabilecektir.

KOBİ’lerimize özel bu kredi imkanından faydalanabilmek ve detaylı bilgi almak için size en yakın şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kredi Kapsamı

 • Faiz desteğine esas olacak kredi miktarı, sabit yatırım tutarının %70’ini geçmeyecektir.
 • Faiz desteği uygulanacak krediler asgari 6 ay anapara ödemesiz olup, faiz geri ödemeleri 3’er veya 6’şar aylık dönemler halinde yapılacaktır.

Faiz Desteği Ödeme Başlangıç Tarihi ve Süresi

 • Faiz desteği, kredinin ilk geri ödemesinin (ödemesiz dönem faizi) yapılması ile başlar.
 • Faiz desteği ilk itfa planına göre kullanım tarihinden itibaren azami 5 yıl süreyle uygulanır.

Faiz Desteği Miktarı

Bakanlıkça üstlenilecek faiz desteği miktarı, her bir itfa planı için ödenecek faiz oranının;

a) Üçüncü bölgede yapılacak bölgesel yatırımlar için Türk lirası cinsi kredilerde üç puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde bir puanı,

b) Dördüncü bölgede yapılacak bölgesel yatırımlar için Türk lirası cinsi kredilerde dört puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde bir puanı,

c) Beşinci bölgede yapılacak bölgesel yatırımlar için Türk lirası cinsi kredilerde beş puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde iki puanı,

ç) Altıncı bölgede yapılacak bölgesel yatırımlar için Türk lirası cinsi kredilerde yedi puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde iki puanı,

d) Bölge ayrımı yapılmaksızın tüm bölgelerde gerçekleştirilecek stratejik yatırımlar, Ar-Ge yatırımları ve çevre yatırımları için Türk lirası cinsi kredilerde beş puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde iki puanıdır.

Detaylı bilgi için Ekonomi Bakanlığı’nın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Fibabanka'dan Multinet Üye İş Yerlerine Özel Avantajlar!

Multinet Up üye iş yerlerine özel fırsat! Hemen ihtiyacınız olan ürünü seçin, size özel avantajlı fiyatlardan yararlanın!

A - Multinet Kredisi:

İşletmenizin tüm ihtiyaçları için, şubeye gitmeden hızlı kredi başvurusu yapma fırsatı Fibabanka’da!

MULTİNET yazıp, boşluk bırakın. T.C. kimlik numaranızı yazıp 3422’ye SMS gönderin, 60.000 TL’ye kadar limitinizi dilediğiniz üründe kullanın!

Kredi Ürünleri:
 • Taksitli Ticari Kredi
 • Business Kart
 • Kredili Ticari Hesap (KTH)
 • Rotatif Kredi
 • İskonto Kredisi (Çek Teminatlı)
 • Çek Karnesi
 • DBS
Taksitli Ticari Kredi:
Kredi Tutarı (TL)Vade (Ay)Faiz Oranı (%)Taksit Tutarı (TL)Kredi Tahsis Ücreti (Vergiler Dahil TL)Yıllık Toplam Faiz Maliyet Oranı (YMO)**Sigorta Prim Tutarı
24.000241,491.196,79262,519,91-
Kimler Faydalanabilir?

Yıllık cirosu 5 mio TL altında olan şahıs firmaları/ gerçek kişi tacirleri Multinet Kredisine* başvurabilir.

Gerekli Evraklar:
 • Kimlik Belgesi
 • Vergi Levhası ya da E-Vergi Levhası
 • Ticaret Sicil Gazetesi / Ticaret ve Sanayi Oda Belgesi / Esnaf ve Sanatkarlar Oda Kaydı/ Faaliyet Belgesi
 • Adres Beyanı
 • İmza Beyannamesi

*Multinet Kredisinden cirosu 5 milyon TL altında olan 23 - 72 yaş aralığındaki şahıs firmaları veya gerçek kişi tacirleri maksimum 60.000 TL ve 36 ay vadeye kadar yararlanabilecektir. Bu kampanyadan sadece Multinet üye iş yerleri yararlanabilir. Yapılan başvuru Taksitli Ticari Kredi, Business Kart, Kredili Ticari Hesap (KTH), Rotatif Kredi, İskonto Kredisi (Çek Teminatlı), DBS ve Çek Karnesi olmak üzere 7 farklı ürünü içermektedir. Başvurunuz onaylandığı takdirde Bankamız tarafından belirlenen limitler dahilinde dilediğiniz ürünü kullanabilirsiniz. Fibabanka A.Ş. ön onay alan kredi başvurularını tekrar değerlendirme ve krediyi kullandırıp kullandırmama hakkını saklı tutar. Yapılan başvuru ile sadece limit tesisi yapılmaktadır, kredi kullandırımı fiyatlama koşullarında Fibabanka A.Ş. yetkilidir. SMS Kredi Başvuru bedeli 1 SMS olup kredi başvurusunda gönderim ücreti müşteriye aittir. Fibabanka A.Ş. iş bu kampanya koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Multinet Kredisinden sadece Bankamızın şubelerinin bulunduğu il ve ilçelerdeki işletmeler faydalanabilir. Şubemizin olmadığı il ve ilçelerden yapılan Multinet Kredisi başvurularında krediyi tesis edip/etmeme yetkisi Fibabanka A.Ş.’ye aittir.

B - Multinet Tarife

Bankacılık işlemleriniz için tek tek ücret mi ödüyorsunuz? Şubelerimize uğrayıp Multinet Tarife ürünümüze başvurun. Bankacılık işlemlerinizin her biri için tek tek ödeme yapmak yerine, size özel hazırladığımız avantajlı bankacılık paketinden 1 yıl boyunca sadece 295 TL ödeyerek faydalanın!

Multinet Tarifesi
Para Transferleri*50 Havale
50 EFT
Çek / Senet İşlemleri50 adet Çek Tahsilatı
50 adet Senet Tahsilatı **
15 adet KKB Risk Raporu
15 adet KKB Çek Raporu
2 adet Çek Karnesi ***
Hesap İşletim Ücreti1 yıl ücretsiz
Diğer AvantajlarHesap Ekstresi (50 adet)
Fiyat295 TL (BSMV Dahil)
Süre1 Yıl

* Para transferlerinde yer alan işlem adetleri tüm kanallar için geçerlidir. 
** Senet tahsilatı işlemlerine muhabir banka masrafları dahil değildir.
*** Çek karnesine ait Değerli Kağıt Bedeli Vergisi, Tarife kapsamında değildir.

Aynı anda birden fazla Multinet Tarife satın alınabilir. Multinet Tarife, iptal talebinde bulunmadığınız sürece tarife süresi sona erdiğinde ve tarife avantajları tükendiğinde otomatik yenilenir. Multinet Tarife iptal edilmek istendiğinde tarife ücretinin iadesi yapılmaz. Multinet Tarife ücret tahsilatı, müşterinin tercihine göre vadesiz mevduat hesabından veya kredili ticari hesabından (KTH) gerçekleşir. Müşteri hesabının müsait olmaması durumunda, tahsilat sağlanamayan hesap 5 gün boyunca sorgulanır, hesap müsait hale geldiğinde tahsilat gerçekleşir. Bu süre sonunda tahsilat gerçekleşmezse Multinet Tarife otomatik olarak iptal olur. Multinet Tarife süresi dahilindeki ücretsiz işlem adetleri, Multinet Tarife periyodu süresince geçerlidir. Bu periyod içinde kullanılmayan ücretsiz işlemler, takip eden periyoda aktarılmaz. Multinet Tarife müşteri tarafından iptal edilirse, kullanılmayan ücretsiz işlem hakları da iptal ile birlikte sona erer. Multient Tarife kapsamındaki ücretsiz işlem adetlerini geçen işlemler bankamız standart ücret tarifesi üzerinden gerçekleştirilir. Fibabanka, dilediği zaman Multinet Tarifelerin içeriğini, fiyatını veya süresini değiştirebilir, Multinet Tarifeleri sona erdirebilir. Yurtdışı TL/Döviz gönderimleri ile yurtiçi diğer bankalara döviz gönderimleri tarife kapsamı dışındadır. Yukarıda özetlenen konular dışında her türlü detaylı bilgi/açıklama için Fibabanka A.Ş. ile akdedilen Bankacılık Hizmetleri Çerçeve Sözleşmesi hükümleri geçerli olacaktır. Ürün veya hizmetin kullanımıyla ilgili ücret değişikliğinin kabul edilmemesi durumunda Bankamızın, tarafınıza bu hizmeti vermeyi durdurma hakkı saklıdır. Bu kampanyadan sadece Multinet üye iş yerleri yararlanabilir.

Kampanya Son Geçerlilik Tarihi: 31 Aralık 2019

TESK Kart Üyelerine Özel Avantajlar Fibabanka'da!

Fibabanka olarak, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği kapsamında TESK Kart sahiplerine verdiğimiz desteği sürdürüyoruz. TESK Kartınız ile avantajlı TESK Kredisi’nden, Fibabanka yazar kasa POS indiriminden ve birçok bankacılık işleminin yer aldığı FibaTarife’den faydalanabilirsiniz.

TESK Kart Üyelerine Özel Avantajlı Kredi Fırsatı Fibabanka'da!

Krediden faydalanmak için 3422’ye SMS göndermeniz veya size en yakın Şubemize uğrayarak başvuru yapmanız yeterli!

Vakit kaybetmeden cep telefonunuzdan, TESK yazın, boşluk bırakın, T.C. Kimlik Numaranızı yazın, 3422’ye gönderin. Kredinizin onaylanması durumunda, 60.000 TL’ye kadar limitinizi dilediğiniz üründe kullanın!

Kimler Faydalanabilir?

TESK Karta sahip, yıllık cirosu 5 mio TL altında olan şahıs firmaları/ gerçek kişi tacirleri TESK Kredisine başvurabilir.

Yararlanabileceğiniz Bankacılık Ürünleri:

 • Taksitli Ticari Kredi
 • Business Kredi Kartı
 • Kredili Ticari Hesap (KTH)
 • Rotatif Kredi
 • İskonto Kredisi (Çek Teminatlı)
 • Çek Karnesi
 • DBS

Taksitli Ticari Kredi için Örnek Ödeme Tablosu:

Kredi Tutarı (TL)Vade (Ay)Faiz Oranı (%)Taksit Tutarı (TL)Kredi Tahsis Ücreti (Vergiler Dahil TL)Yıllık Toplam Faiz Maliyet Oranı (YMO)**Sigorta Prim Tutarı
24.000241,491.196,7921019,68-

**YMO'ya vergiler dahil edilmiştir.

FibaPratik’ten 23 - 72 yaş aralığındaki ticari işletmesi bulunan gerçek kişi tacirlerden, cirosu 5 Milyon TL’nin altında olması kaydıyla maksimum 60,000 TL ve 36 ay vadeye kadar kredi kart kampanyamızdan yararlanabilirler. Yapılan başvuru Taksitli Ticari Kredi, Business Kredi Kartı, Kredili Ticari Hesap (KTH), Rotatif Kredi, İskonto Kredisi (Çek Teminatlı), DBS ve Çek Karnesi olmak üzere 7 farklı ürünü içermektedir. Başvurunuz onaylandığı takdirde, Bankamız tarafından belirlenen limitler dahilinde dilediğiniz ürünü kullanabilirsiniz. Fibabanka A.Ş. ön onay alan kredi başvurularını tekrar değerlendirme ve krediyi kullandırıp kullandırmama hakkını saklı tutar. Yapılan başvuru ile sadece limit tesisi yapılmaktadır, kredi kullandırımı fiyatlama koşullarında Fibabanka A.Ş. yetkilidir. SMS Kredi Başvuru bedeli 1 SMS olup, kredi başvurusunda gönderim ücreti müşteriye aittir. Fibabanka A.Ş. iş bu kampanya koşullarını dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutar. FibaPratik’ten sadece Bankamızın şubelerinin bulunduğu il ve ilçelerdeki işletmeler faydalanabilir. Şubemizin olmadığı il ve ilçelerden yapılan FibaPratik başvurularında krediyi tesis edip/etmeme yetkisi Fibabanka A.Ş.’ne aittir.

Gerekli Evraklar:

 • Kimlik Belgesi
 • Vergi Levhası ya da E-Vergi Levhası
 • Ticaret Sicil Gazetesi / Ticaret ve Sanayi
 • Oda Belgesi, Esnaf ve Sanatkarlar Oda kaydı, Faaliyet Belgesi
 • Adres Beyanı
 • İmza Beyannamesi

Ayrıcalıklı POS Fırsatı!

Siz de TESK Kart sahibiyseniz, size en yakın Fibabanka şubesine uğrayarak, aylık 5.000 TL ciro tutarına kadar, ertesi gün % 0 komisyon ve 5.000 TL üzeri ciro tutarına %1,85 komisyonlu POS fırsatından faydalanabilirsiniz!

STANDART POSAYLIK 0-5.000 TL POS CİRO HACMİ
POS Komisyon/Ertesi Gün1,55%0%
Bloke Gün Sayısı40Ertesi gün
Limit Aşımı-1,85% (Aşılan tutar üzerinden)

* POS avantajından yararlanan müşterilere KTH ve “FibaTarife Konfor Paketi” satışı yapılıp, Konfor Paket bir yıl boyunca üçer aylık dönemler için tekrarlanacaktır.
** Kurulum ve aylık hizmet ücreti olarak tabela oranları geçerlidir.

Fibabanka Yazarkasa POS İndirimi

Fibabanka’dan yazar kasa POS başvurusu yapan TESK Kart sahiplerini; Arçelik / Beko bayilerinde Beko 300TR ve Beko 220TR modellerine özel 100 TL Fibabanka indirimi bekliyor.

Kredili Ödeme Kolaylığı

TESK referansı ile Fibabanka müşterisi olup, yazar kasa POS başvurunuz ile birlikte kredi talebi yapmanız durumunda, 1.500 TL’ye kadar dosya masrafsız krediden faydalanın. Bu fırsattan yararlanan üye iş yerleri için “FibaTarife Konfor Paketi” satışı 1 yıl boyunca üçer aylık dönemler için tekrarlanacaktır.

Tüm Bankacılık İşlemlerinde Avantajlı Tarifeler

Bankacılık işlemleriniz için sadece 350 TL ödeyerek, işlem yaparken bütün yıl kafanız rahat olsun istemez misiniz?

TESK Tarife
Para Transferleri*50 Havale
50 EFT
Çek / Senet İşlemleri50 adet Çek Tahsilatı
50 adet Senet Tahsilatı **
15 adet KKB Risk Raporu
15 adet KKB Çek Raporu
2 adet Çek Karnesi ***
Hesap İşletim Ücreti1 yıl ücretsiz
Diğer AvantajlarHesap Ekstresi (50 adet)
Fiyat350 TL (BSMV Dahil)
Süre1 Yıl

* Para transferlerinde yer alan işlem adetleri tüm kanallar için geçerlidir.
** Senet tahsilatı işlemlerine muhabir banka masrafları dahil değildir.
*** Çek karnesine ait Değerli Kağıt Bedeli Vergisi, Tarife kapsamında değildir.

Aynı anda birden fazla TESK Tarife satın alınabilir. TESK Tarifeler, TESK Tarife iptal edilmek istendiğinde tarife ücretinin iadesi yapılmaz. TESK Tarife ücret tahsilatı, müşterinin tercihine göre vadesiz mevduat hesabından veya kredili ticari hesabından (KTH) gerçekleşir. Müşteri hesabının müsait olmaması durumunda, tahsilat sağlanamayan hesap 5 gün boyunca sorgulanır, hesap müsait hale geldiğinde tahsilat gerçekleşir. Bu süre sonunda tahsilat gerçekleşmezse TESK Tarife otomatik olarak iptal olur. TESK Tarife süresi dahilindeki ücretsiz işlem adetleri, TESK Tarife periyodu süresince geçerlidir. Bu periyod içinde kullanılmayan ücretsiz işlemler, takip eden periyoda aktarılmaz. TESK Tarife müşteri tarafından iptal edilirse, kullanılmayan ücretsiz işlem hakları da iptal ile birlikte sona erer. TESK Tarife kapsamındaki ücretsiz işlem adetlerini geçen işlemler Bankamız standart ücret tarifesi üzerinden gerçekleştirilir. Fibabanka, dilediği zaman TESK Tarifelerin içeriğini, fiyatını veya süresini değiştirebilir, TESK Tarifeleri sona erdirebilir. Yurtdışı TL/Döviz gönderimleri ile yurtiçi diğer bankalara döviz gönderimleri tarife kapsamı dışındadır. Yukarıda özetlenen konular dışında her türlü detaylı bilgi/açıklama için Fibabanka A.Ş. ile akdedilen Bankacılık Hizmetleri Çerçeve Sözleşmesi hükümleri geçerli olacaktır. Ürün veya hizmetin kullanımıyla ilgili ücret değişikliğinin kabul edilmemesi durumunda Bankamızın, tarafınıza bu hizmeti vermeyi durdurma hakkı saklıdır.

Kampanya Son Geçerlilik Tarihi: 31 Aralık 2018

Esnafımıza özel Tespo mağazalarında geçerli anında kredi Fibabanka’da!

% 0’dan başlayan avantajlı faiz oranlarıyla Tespo Alışveriş Kredisi bir SMS ile anında cebinizde. Üstelik Oda Kayıt Belgesini getiren müşterilerimiz, kredisini KKDF’siz kullanma fırsatından faydalanıyor.

İşletmenizin tüm ihtiyaçları için krediniz Fibabanka’da hazır!

Tespo mağazalarından yapacağınız harcamalarda kullanabileceğiniz Fibabanka Tespo Alışveriş Kredisine bir SMS göndererek kolaylıkla başvurabilirsiniz.

Siz de cep telefonunuzdan hemen TESPO yazın, bir boşluk bırakın, T.C. kimlik numaranızı yazıp 3422’ye gönderin, size özel avantajlı kredi fırsatından hemen faydalanmaya başlayın. Kredinizin onaylanmasının ardından, 35.000 TL’ye kadar belirlenecek limitinizi, dilediğiniz Tespo mağazası alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Kimler Faydalanabilir?

Tespo mağazalarından alışveriş yapan şahıs firmaları/gerçek kişi tacirleri Tespo Alışveriş Kredisinden faydalanabilir.

Gerekli Evraklar:

 • Kimlik Belgesi
 • Oda Belgesi, Esnaf ve Sanatkarlar Oda kaydı, Faaliyet Belgesi