İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Kiraz Hesap

Yeni TL Kiraz hesap açılışlarında, 60 günlük hoş geldin süresi içerisinde Dijital Hızlı kartınızı oluşturmanız ve toplamda 500 TL’lik online alışveriş yapmanız durumunda TL Kiraz Hesap’ ınıza brüt %20 faiz oranından yararlanırsınız.

 • Kiraz Hesap Neler Sunar?
 • Ek Faiz Avantajı
 • Dijital Hızlı Kart ile Kiraz Hesap Avantajı!
 • Bilmeniz Gerekenler
 • SSS
Hemen Başvur

Birikim yapmak; kararlılık, strateji, sabır ve Kiraz Hesap gerektirir! Çünkü Kiraz Hesap birikim alışkanlıklarına avantaj katar, ihtiyacınız olan nakdi dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlar.

TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) para birimlerinden açabileceğiniz Kiraz Hesap’ta birikimleriniz gecelik vadeli mevduatta günden güne değerlenir, üstelik açacağınız bu türdeki hesaplardan tüm bankacılık işlemleriniz hızlıca gerçekleşmeye devam eder.

Ürün Avantajları:

 • Birikim yaparken paranın değerini düşürmeden harcama avantajı,
 • Gecelik mevduatlara yüksek faiz oranı,
 • TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca Hoş Geldin Faizi, sonrasında da geçerli yüksek Avantajlı Standart Faiz Oranları,

Diğer Avantajlar:

 • Mobil Bankacılık uygulamamızdan sınırsız ve ücretsiz EFT/havale işlemleri,
 • Kiraz Hesap’ınız Avantajlı Standart Faiz dönemindeyse, Ekstra Faiz Oranı kazanma fırsatını yakalayın! Fatura ödemelerinizde, FX Market ile döviz alış/satış işlemlerinizde, Fibabanka banka kartınızla yapacağınız işlemlerde, düzenli ödemelerinizde ve Bireysel Emeklilik Sistemi katkı payı ödemelerinizde Kiraz Hesap’ınıza ek faiz kazandırın!
  Eğer henüz Fibabanka Kiraz Hesap’lı değilseniz, Görüntülü Bankacılık ile hızlı ve kolayca dilediğiniz yerden müşterimiz olabilir, Kiraz Hesap’ın avantajlarından hemen yararlanabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Türkiye’deki tüm İş Bankası Bankamatiklerinden sınırsız para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama başta olmak üzere daha birçok ortak ATM işlemini ücretsiz yapabilme fırsatı,
 • *İş Bankası Bankamatiklerine ek olarak Türkiye’deki tüm banka ATM'lerinden ücretsiz 3 adet para çekme ve para yatırma fırsatı,
 • *TL Kiraz Hesap'tan; masrafsız, komisyonsuz ve % 0 faizli kredi avantajı. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Avantajlı faiz oranlarına sahip Kiraz Hesap ürünümüze Fibabanka Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı, 444 88 88 Telefon Bankacılığı ve şubelerimiz aracılığıyla başvurabilir, hesabınızı hızla açabilirsiniz.

*Ücretsiz 3 adet para çekme ve para yatırma işlemleri, anlaşmalı olduğumuz diğer kurum ATM'lerine ek olarak tanımlanacaktır. Anlaşmalı ATM'ler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. TL Kiraz Hesap'ı 1 takvim ayı içinde en az 20 gün faiz geliri sağlayan hesaplar için bir sonraki ay geçerlidir.

Fibabanka A.Ş., ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

Kiraz Hesap "Avantajlı Standart Faiz Oranları" ile Artık Ekstra Avantajlı!

Kiraz Hesap ile 1 Kere Değil, Her Ay İşlem Yaptıkça Ek Faiz Kazanma İmkanı!

Avantajlı Standart Faiz oranı döneminde; Otomatik Ödeme, FX Market işlemi, Fibabanka Banka Kartı, Düzenli Ödeme ve BES Katkı Payı Ödemesi ürünlerinden en az 1 tanesi ile tabloda detayları yer alan koşulları sağlamanız durumunda, bir sonraki ayın başından ay sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı, günlük olarak TL Kiraz Hesap’ınıza yansıtılacaktır.

Ek Faiz Kazandıran ÜrünlerAylık Min. Ürün Adedi/Tutarı (TL)*Ekstra Faiz Oranı
FX MarketAylık 5.000 TL hacim%0,20
Fibabanka Banka KartıAylık 1.000 TL harcama işlemi%0,20
Otomatik ÖdemeAylık 2 adet aktif ödeme%0,20
Düzenli ÖdemeAylık 1.500 TL ödeme%0,20
**BES Katkı Payı ÖdemesiAylık 150 TL ödeme%0,20
Toplam %1,00

*Ek faiz oranları her bir ürün özelindedir. Aylık olarak hangi ürünün kampanya koşulları sağlanırsa o ürüne ait tablodaki ekstra faiz oranı takip eden ay sonuna kadar günlük olarak yansıtılacaktır. Güncellenen ek faiz oranlarının ilk yansımaları Mart 2022 tarihinde gerçekleşecektir.
Tüm ürünlerde belirtilen kampanya koşulları sağlanması durumunda ise tabloda belirtilen toplam faiz oranı yansıtılacaktır.**BES katkı payı ödemelerine ait ilk ek faiz yansımaları Mart 2022 tarihinde yapılacaktır.

**Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranlarıdır.

***Fibabanka A.Ş., ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

Kullanım Koşulları

 • Ekstra faiz uygulaması sadece Hoş geldin dönemi biten, "Avantajlı Standart Faiz" döneminde olan TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir. Hoş geldin döneminde belirtilen ürün koşulları sağlansa bile bu dönemde ekstra faiz uygulaması bulunmamaktadır.
 • Uygulama sadece TL Kiraz Hesapları kapsamaktadır. Diğer döviz cinslerindeki Kiraz Hesaplar için geçerli değildir.
 • Ekstra faiz oranı, her ay için belirtilen koşullar sağlanması durumunda takip eden ay boyunca TL Kiraz Hesap’a günlük olarak yansıtılacaktır. Uygulama 1 kereye mahsus değil, koşulların sağlandığı her ay için bir sonraki ay yansıtılacaktır.
 • Tüm ürünlerde ayrı ayrı belirtilen kampanya koşulları sağlanması durumunda ise tabloda belirtilen toplam faiz oranı yansıtılacaktır.
 • Ekstra faiz oranı, "Avantajlı Standart Faiz" döneminde olan Kiraz Hesapların günlük bakiyesine ve Bankamızın duyurmuş olduğu tutar kırılımına göre değişen faiz oranlarına ek olarak yansıtılacaktır.
 • Ürünler ile ilgili kullanımların yapıldığı vadesiz hesap/hesaplar, TL Kiraz Hesap sahibine ait Fibabanka’da bulunan herhangi bir vadesiz hesap olabilir.

Ürünlerin Kullanım Detayları

 • Otomatik Ödeme: TL Kiraz Hesap sahibinin Bankamızda bulunan herhangi bir Vadesiz TL hesabından minimum 2 adet Otomatik Ödeme talimatına ait tahsilat gerçekleşmesi durumunda, “Avantajlı Standart Faiz” döneminde olan TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır.
 • FX Market: TL Kiraz Hesap sahibinin döviz cinsi farketmeksizin Bankamızda bulunan herhangi bir vadesiz hesabından FX Market platformundan minimum 5.000 TL karşılığı döviz alış/satış işlemi gerçekleştirmesi durumunda, “Avantajlı Standart Faiz” döneminde olan TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır.
 • Fibabanka Banka Kartı: TL Kiraz Hesap sahibinin Fibabanka Banka Kartı ya da Dijital Hızlı Kart’ından minimum 1.000 TL’lik POS işlemi veya internet alışverişi yapması durumunda, “Avantajlı Standart Faiz” döneminde olan TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır.
 • Düzenli Ödeme: TL Kiraz Hesap sahibinin Bankamızda bulunan herhangi bir Vadesiz TL hesabından minimum 1.500 TL’ lik düzenli ödeme talimatına ait ödeme gerçekleşmesi durumunda, “Avantajlı Standart Faiz” döneminde olan TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır. Düzenli ödeme, periyodik ve veya düzensiz minimum ödenmiş ve ödenecek 3 taksiti olan talimatlar için geçerlidir.
 • Bes Katı Payı Ödemesi: TL Kiraz Hesap sahibinin, Fiba Emeklilik hesabına ilgili dönem içinde minimum 150 TL Bes katkı payı ödemesi durumunda “Avantajlı Standart Faiz” döneminde olan TL Kiraz Hesap’ına takip eden ay boyunca belirtilen ekstra faiz oranı günlük olarak yansıtılacaktır. Ek faiz yalnızca ödeme yapan müşterilerimiz için geçerlidir.

TL Kiraz Hesap açılışınızdan sonra, Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımız üzerinden Dijital Hızlı Kart’ınızı oluşturun, toplamda 500 TL’lik online alışveriş yapın, 60 günlük hoş geldin süresi içerisinde TL Kiraz Hesap’ınıza brüt %20,00 faiz kazanın!

Dijital Hızlı Kart ile Avantajlı Kiraz Hoş Geldin Faizi Kazanmak için Koşullar

Dijital Hızlı Kart’ınız ile yaptığınız online alışverişlerin harcama tutarı günlük olarak kontrol edilir. Her gün saat 17.00’a kadar olan harcamalarınız için brüt %20,00 oranıyla faiziniz, ilgili iş gününden itibaren hesabınıza yansır. Saat 17.00’dan sonra yapılan harcamaların ek hoş geldin faizi bir sonraki iş gününden itibaren hesabınıza yansır.

60 günlük TL Kiraz Hesap hoş geldin süresi içerisinde, Dijital Hızlı Kart’ınız ile toplamda 500 TL’ye ulaştığınız günden itibaren hoş geldin süresi sonuna kadar hesabınıza ek faiz kazanmaya başlarsınız.

Hafta sonları ve resmi tatil günlerinde yapılan harcamaların faizi, bu günleri takip eden ilk iş gününden itibaren hesabınıza yansır.

 • Ek faiz sadece yeni açılan ve hoş geldin süresi başlayan TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir ve 1 defa yararlanılabilir.
 • Sadece gerçek kişiler ek faizden yararlanabilir.
 • Sadece Dijital Hızlı Kart’ınız ile yapılan online harcamalar kapsam dahilindedir. ATM ve POS işlemleri kampanyaya dahil değildir. Toplamda 500 TL online harcama için işlem adet sınırı yoktur. Sanal POS aracılığıyla Cüzdan Uygulamalarından yapılan bakiye yüklemeleri de dahildir.
 • 11 Şubat 2022 tarihi itibarıyla ilk defa TL Kiraz Hesap açan müşteriler için geçerlidir.

*Cuma günü haftanın son iş günü olduğundan Kiraz Hesap'ınız 3 günlük bağlanarak hesaplanır. Vadeli hesabınızın faiz ödemesi ise cumartesi ve pazar günlerinin tatil günü olması sebebiyle bir sonraki iş günü olan pazartesi günü gerçekleşir. Söz konusu durum tüm resmi tatiller için geçerlidir. Resmi tatilden bir önceki iş gününde Kiraz Hesap bakiyeniz, belirtilen limitler doğrultusunda vadeli olarak bağlanır ve bir sonraki ilk iş günü faiz ödemesi hesabınıza yansıtılır.

Kiraz Hesap Vadeli Tutar Aralığı*Vadesiz Alt Limit Tutarı*Standart Hoş Geldin Faiz Oranı**Dijital Kanallara Özel Hoş Geldin Faiz Oranı***Dijital Banka Kartlı Hoş Geldin Faiz Oranı****Avantajlı Standart Faiz Oranı*
1.000 - 9.999 TL1.000 TL%17,50%18,50%20,00%14,75
10.000 - 24.999 TL2.500 TL%17,50%18,50%20,00%15,00
25.000 - 49.999 TL3.500 TL%17,50%18,50%20,00%15,25
50.000 - 99.999 TL5.000 TL%17,50%18,50%20,00%15,50
100.000 - 249.999 TL7.500 TL%17,50%18,50%20,00%16,00
250.000 - 499.999 TL15.000 TL%17,50%18,50%20,00%16,50
500.000 - 1.000.000 TL20.000 TL%17,50%18,50%20,00%17,00

Fibabanka A.Ş., ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

*USD Kiraz Hesap’a ait değişen vadesiz alt limit tutarları 10/08/2021, TL Kiraz Hesap’a ait değişen vadesiz alt limit tutarları ise 14/10/2021 tarihi itibarıyla geçerli olacaktır.
Kiraz Hesap vadeli ve vadesiz tutar aralıkları gerçek ve tüzel kişilikli müşterilerimiz için farklılık göstermekte olup, detaylar ile ilgili Fibabanka şubeleri ve 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan bilgi alabilirler. Kiraz Hesap’ın toplam bakiyesine göre vadesiz alt limit tutarı belirlenmektedir. Vadesiz alt limit tutarı toplam bakiyeden çıkartıldıktan sonra hesapta kalan tutar vadeli mevduatta değerlendirilir ve kalan tutarın karşılığı hangi Avantajlı Standart Faiz Oranı ise ilgili oran geçerli olur. Tabloda yer alan vadesiz alt limit tutarları ile ilgili bu uygulama 13/12/2018 tarihi itibarıyla geçerlidir.

** Hoş Geldin Faiz oranı, yeni açılan Kiraz Hesaplarda faiz hakkı kazanacak yukarıda belirtilen döviz cinsilerine ait minimum bakiye oluşturulmasından itibaren, TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün boyunca, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca geçerlidir Bu süre bitiminden sonra yukarıda belirtilen tutar aralıklarına göre değişen Avantajlı Standart Faiz Oranı uygulanacak olup hesapta bulunan bakiye doğrultusunda ilgili faiz oranı günlük olarak Banka tarafından tek taraflı değiştirilebilecektir.

***Dijital kanallara özel hoş geldin faiz oranı sadece Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı, Görüntülü Bankacılık kanallarımızdan açılacak yeni TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir.
Şubelerimiz ve Telefon Bankacılığımızdan açılan YENİ Kiraz Hesaplar için standart hoş geldin oranlarımız geçerli olacaktır. USD/EUR/GBP/Altın ve Gümüş Kiraz Hesapların dijital kanallara özel oranı ise standart hoş geldin oranları ile aynıdır.

****Yeni TL Kiraz Hesap açılışlarında, 60 günlük hoş geldin süresi içerisinde Dijital Hızlı Kart’ınızı oluşturmanız ve toplamda 500 TL’lik online alışveriş yapmanız durumunda TL Kiraz Hesap’ınıza brüt %20,00 faiz oranı uygulanır.

 • Kiraz Hesap ürünümüzden Gerçek ve Tüzel(1) kişiler faydalanabilirler. Tüzel kişilikli müşterilerimizin yararlanabilecekleri Kiraz Hesap faiz oranları https://www.fibabanka.com.tr/faiz-ucret-ve-komisyonlar/bireysel-faiz-oranlari/mevduat-faiz-oranlari linkinde detaylandırılmıştır.
 • Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.
 • Kiraz Hesap'ınızı TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) döviz cinslerinden açabilirsiniz ancak aynı para biriminde sadece bir adet Kiraz Hesap açılabilir. Ortak hesaptan Kiraz Hesap açılması durumunda, ana hesap sahibinin ayrıca başka bir hesaptan aynı döviz cinsinde açık olan bir Kiraz Hesap'ı var ise yeni bir Kiraz Hesap açamaz. Farklı zamanlarda Kiraz Hesap açılsa dahi Hoş Geldin Faizi tekrar uygulanmaz.
 • Hoş Geldin Faiz Oranı, Kiraz Hesap açılışını takiben hesap bakiyesinin ilgili döviz cinsine ait minimum Kiraz Hesap vadesiz ve vadeli alt limitine ulaşması durumunda hak kazanmaya başlayacağı faiz oranıdır. Bu oran TRY Kiraz Hesaplar için 60 günlük, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 günlük Hoş Geldin Faiz Oranı süresi boyunca müşteri özelinde sabit olup, kesintisiz devam eder. Yani hesap açılışında, hesap bakiyesinin ilgili limitlere ulaşmaması durumunda Hoş Geldin Faiz Oranı süresi işlemeye başlamaz.
 • Cuma günü haftanın son iş günü olduğundan Kiraz Hesap'ınız 3 günlük bağlanarak hesaplanır. Vadeli hesabınızın faiz ödemesi ise cumartesi ve pazar günlerinin tatil günü olması sebebiyle bir sonraki iş günü olan pazartesi günü gerçekleşir. Söz konusu durum tüm resmi tatiller için geçerlidir. Resmi tatilden bir önceki iş gününde Kiraz Hesap bakiyeniz, belirtilen limitler doğrultusunda vadeli olarak bağlanır ve bir sonraki ilk iş günü faiz ödemesi hesabınıza yansıtılır.
 • Ekstra faiz uygulaması, Hoş Geldin dönemi biten ve sadece "Avantajlı Standart Faiz" döneminde olan TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir.
  Otomatik Ödeme, FX Market, Fibabanka Banka Kartı, Düzenli Ödeme, BES Katkı Payı Ödemesi ürünlerinden en az 1 tanesi ile Bankamızın belirlemiş olduğu koşulları sağlamanız durumunda, bir sonraki ayın başından ay sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı günlük olarak TL Kiraz Hesap’a yansıtılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.
 • Kiraz Hesap açılışınız ile birlikte ilk TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca geçerli Yüksek Hoş Geldin Faizi sunulmaktadır. Bu sürenin sona ermesinden sonra aşağıda belirlenen tutar aralıklarına göre değişen Avantajlı Standart Faiz Oranı uygulanacak olup, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak Bankamızın takdirine göre değişkenlik gösterecektir.
 • Çalışma günlerinde saat 17:00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle dikkate alınır.
 • Kiraz Hesap ile para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, tüm gün boyunca hesabınıza ulaşabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman ya da havale ve ATM’den para çekimi gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) Kiraz Hesabınızdan otomatik olarak gerçekleşir. USD ve EUR cinsi para çekimleri yalnızca Fibabanka Şubeleri’nden yapılmaktadır. Altın (gram) transferi sadece Fibabankadaki başka Altın hesaplarına havale olarak yapılabilir, ancak gerek başka Banka ve Kurumlardan gerekse Fibabanka’dan diğer Banka ve Kurumlara fiziki ve kaydi altın transferi yapılamamaktadır.
 • TL Kiraz Hesap'ınızdan 1 ay içinde en az 20 gün faiz geliri sağlamanız durumunda, bir sonraki ay yurt içi tüm banka ATM'lerinde TL Kiraz Hesap'ınızdan 1 ay boyunca ücretsiz 3 kez para çekme işlemi yapılabilmektedir.
 • Hesabınızdan Fibabanka Mobil, İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı kanallarımız üzerinden yapacağınız EFT / Havale işlemleri ücretsizdir. Şubelerimizden yapacağınız EFT / Havale işlemleri ve tüm kanallardan yapılan SWIFT işlemleri ise mevzuata uygun olarak Bankamızın belirlediği ücret tarifesine tabidir.
 • TL, USD, EUR ve Altın Kiraz Hesap; Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, Fibabanka şubeleri ve web sitemizde bulunan Hızlı Başvur linkinden, GBP ve Gümüş Kiraz Hesap ise sadece Telefon Bankacılığı ve Fibabanka şubelerinden açılabilir.

Kiraz Hesap nedir?

Kiraz Hesap avantajlı gecelik faiz oranlarıyla birikim yapan, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanma imkanı veren bir mevduat hesabıdır. Dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura talimatlarınızı verebilir, Mobil Bankacılık uygulamamızdan EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.

Kiraz Hesap hangi Döviz Cinslerinde açılabilir?

Kiraz Hesap TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) cinsinden açılmaktadır.

Kiraz Hesap ile nasıl faiz kazanırım?

 • Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankamızca belirlenen vadesiz mevduat alt limit tutarları aşağıdaki tabloda detaylandırılmış olup; TL Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000TL'den tüzel kişiler için ise minimum 5.000 TL' den başlamaktadır. USD Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.500 USD’den, EUR Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 750 EUR'dan, GBP Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 250 GBP’den, Altın Kiraz Hesaplarda ise gerçek kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 10 gram'dan, Gümüş Kiraz Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000 gram’dan başlamaktadır. Nakit ihtiyaçlarınız için TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesap vadesiz mevduat alt limitini daha yüksek bir tutar olarak da belirleyebilirsiniz. Vadeli mevduat limitleri; TL Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum 1.000 TL, tüzel kişiler için 5.000 TL, gerçek ve tüzel kişiler için maksimum 1.000.000 TL'dir. USD, EUR ve GBP Kiraz Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişilerde minimum 1.000 USD/EUR/GBP, maksimum 300.000 USD ve 150.000 EUR/GBP'dir. Altın Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum 350 gram, maksimum 2.000 gram'dır. Gümüş Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişilerde minimum 1.000 gram, maksimum 100.000 gram’dır.
 • Kiraz Hesap açılışınız ile birlikte ilk TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca geçerli Yüksek Hoş Geldin Faizi sunulmaktadır. Bu sürenin sona ermesinden sonra aşağıda belirlenen tutar aralıklarına göre değişen Avantajlı Standart Faiz Oranı uygulanacak olup, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak Bankamızın takdirine göre değişkenlik gösterecektir.
 • Çalışma günlerinde saat 17:00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle dikkate alınır.

Kiraz Hesap Ek faiz Hakkından Nasıl Yararlanırım?

Ekstra faiz uygulaması, sadece hoş geldin dönemi biten "Avantajlı Standart Faiz" döneminde olan TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir.
Otomatik Ödeme, FX Market, Fibabanka Banka Kartı, Düzenli Ödeme ve BES Katkı Payı Ödemesi ürünlerinden en az 1 tanesine ait Bankanın belirlemiş olduğu koşulların sağlanması durumunda, bir sonraki ayın başından ay sonuna kadar ilgili ürünün ekstra faiz oranı günlük olarak TL Kiraz Hesap’a yansıtılacaktır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Vadesiz Alt Limit Tutarı Nedir?

Kiraz Hesap bakiyenizin faiz getirisi kazanabilmesi için hesabınızda bulunması gereken minimum tutardır. Kiraz Hesap vadesiz alt limiti, hesabınızdaki bakiye tutarına göre ve hesabınızın döviz cinsine göre değişiklik gösterir. Dilerseniz Bankamızın belirlediği alt limit tutarından daha yüksek bir tutar belirleyebilirsiniz.

Fibabanka, dilediği an vadesiz alt limit tutarını değiştirmekte serbesttir.

Kiraz Hesap kapsamında açılan vadeli hesabın temdit koşulları nelerdir?

Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılır. Bu sayede gün içerisinde likit kalma şansı elde edersiniz.

Kiraz Hesap’tan hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

Kiraz Hesap ile vadesiz TL hesabınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Günün 24 saati ve tatil günlerinde hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilir, para çekebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir. Dilediğiniz takdirde bu hesaptan farklı yatırım işlemleri dahi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraz Hesap’a Kredili Mevduat Limiti tanımlanabilir mi?

TL cinsinden açılan Kiraz Hesap’ınıza Bankamızın kredi ve risk politikaları kapsamında Kredili Mevduat Limiti tanımlanabilmektedir. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabı’ndan herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

İşlem saatleri dışında, hafta sonları ve resmi tatillerde para çekimleri ne şekilde gerçekleştirilmektedir?

Saat 17.00’den sonra hesaba gelen tutarlar vadesiz hesapta kalmaktadır. Saat 17.00’den sonra ATM’den para çekmeniz ya da Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan havale yapmanız durumunda vadesiz alt limitin üzerinde kalan tutar kullandırılır. Vadeli mevduat bağlandıktan sonra daha yüksek tutarlı çekim taleplerinizde ise vadeli hesaptan kısmi çekim yapılır. Vadeli mevduat alt limiti 1.000 TL/1.000 USD/1.000 EUR/1.000 GBP/1.000 XAG (Gümüş)/350 XAU (Altın)’nun altına indiği takdirde mevduatınız otomatik olarak kapanır ve faiz getirisi elde edemezsiniz. Bu tutarı da aşan bir nakit ihtiyacınız olması durumunda ise eğer hesaba bağlı bir kredili mevduat limitiniz var ise bu limitten kullandırım gerçekleşir. Vadesizde kalan alt limitten para çekimi söz konusu değildir.

Kiraz Hesap açmak için herhangi bir ücret/komisyon söz konusu mudur?

Hesap açılışına yönelik herhangi bir ücret/komisyon söz konusu değildir. Ancak hesaptan yapılan EFT, SWIFT, başka hesaba havale gibi işlemlerde Fibabanka Ücret ve Komisyon tarifesi geçerlidir.

18 yaşından küçüklere Kiraz Hesap açılabilir mi?

18 yaşından küçüklerin veya vesayet altındaki kişilerin Kiraz Hesap açılışı yapabilmesi, kanuni temsilcileri olan veli/vasilerinin imzası ile gerçekleştirilebilmektedir.

Hoş Geldin Faiz Oranı ne kadar süre için geçerlidir?

Hoş Geldin Faiz Oranı, Kiraz Hesap açılışını takiben hesap bakiyesinin ilgili döviz cinsine ait minimum Kiraz Hesap vadesiz ve vadeli alt limite ulaşması durumunda hak kazanmaya başlayacağı faiz oranıdır ve bu oran TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün Hoş Geldin Faizi standart süresi boyunca müşteri özelinde sabit olup kesintisiz devam eder.

Kiraz Hesap’ta avantajlar nelerdir?

 • Gecelik mevduatlarınıza yüksek faiz avantajından yararlanırsınız.
 • Vadesiz Hesap’tan yapabileceğiniz tüm işlemleri Kiraz Hesap aracılığıyla da gerçekleştirebilir, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Kiraz Hesap’ın sunduğu tüm diğer avantajlara “Kiraz Hesap Neler Sunar?” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kiraz Hesap açılışı hangi kanallardan yapılabilir?

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesaplar (TL, USD, EUR, GBP, Gümüş ve Altın Kiraz Hesap); Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan, Fibabanka şubelerimizden ve web sitemizde bulunan Hızlı Başvur linkinden açılabilir.

Kiraz Hesap’ı nasıl iptal edebilirim?

Kiraz Hesap İptal Müşteri Talimatı ile hesabınızın Kiraz Hesap’tan standart hesaba dönüştürülmesini talep edebilirsiniz. İşlem başvurusu Fibabanka şubelerinden yapılmaktadır. Kiraz Hesap içerisinde bakiye bulunmuyorsa İnternet Bankacılığı’ndan hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınız standart hesaba dönüştüğünde otomatik vadeli hesap açılışı gerçekleşmeyecektir.

Kiraz Hesap Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

25.09.2019 tarih ve 30899 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMSF tarafından "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının, her bir gerçek kişi için sigorta kapsamında olan kısmı 200 Bin Türk Lirası'dır.

Altın/Gümüş Kiraz Hesap'ıma fiziki altın/gümüş yatırabilir miyim?

Altın/Gümüş Kiraz Hesabına fiziki olarak altın/gümüş yatırılamamaktadır. İşlemler gram bazında döviz alım satımı şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Altın/Gümüş Kiraz Hesap'ının faiz ödemesi nasıl yapılmaktadır?

Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15'tir.

Başka banka ya da kurumdaki hesabımda bulunan gram Altın/Gümüş bakiyesini Fibabanka’daki Altın/Gümüş Kiraz Hesap’ıma transfer edebilir miyim?

Gümüş Hesap transferini sadece Fibabanka’da bulunan, başka bir Gümüş Hesabınıza havale olarak gerçekleştirilebilirsiniz. Farklı bir banka hesabınızdan Bankamıza fiziki ve kaydi transfer yapılamamaktadır. Altın transferi için ise; Altın Transfer Sistemi’ne kayıtlı tüm bankalardan Bankamızda bulunan Altın Hesabınıza elektronik ortamda transfer yapabilir, Altın Kiraz Hesap’ınızda değerlendirebilirsiniz.

 • Kiraz Hesap Faiz Hesaplama

Kiraz Hesap ile birikim alışkanlıklarınıza avantaj katar, ihtiyacınız olan nakdi dilediğiniz zaman kullanırsınız. Birikim yaparken paranızın değerini düşürmeden gecelik vadeli mevduat getirisi kazanırsınız. Üstelik avantajlı hoş geldin faizi ve sonrasında da yüksek Avantajlı Standart Faiz Oranlarıyla TL, USD, EURO, GBP, Altın(XAU) ve Gümüş (XAG) para birimlerinde Kiraz Hesap’ınızı kolayca açabilirsiniz. Kiraz Hesap faizi getirinizi öğrenmek için hesaplama aracımızı* kullanabilirsiniz.

Kiraz Hesap Faiz Hesaplama

*Kiraz Hesap’ın toplam bakiyesine göre değişen Vadesiz Alt Limit Tutarı bulunmaktadır ve bu tutar için faiz hesaplaması yapılmamaktadır. Vadesiz Alt Limit Tutarı toplam Kiraz Hesap bakiyesinden çıkartıldıktan sonra hesapta kalan tutar Vadeli Mevduatta değerlendirilir. Vadesiz Alt Limit Tutar aralıkları aşağıdaki tabloda detaylandırılmıştır.

TL ve USD Kiraz Hesapların getiri hesaplamasında kullanılan Hoş Geldin faiz oranları, sadece Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan açılan yeni Kiraz Hesaplar için geçerlidir. Avantajlı faiz oranları ile Kiraz Hesap açmak için Fibabanka Mobil’e giriş yapabilir ya da uygulamayı indirebilirsiniz. Şubelerimiz ve Telefon Bankacılığımızdan açılan TL ve USD Kiraz Hesaplar için uygulanan Hoş Geldin faiz oranlarına Kiraz Hesap Faiz Oranları tablosundan ulaşabilirsiniz. • Kiraz Hesap Faiz Oranları
Kiraz Hesap Vadeli Tutar Aralığı*Vadesiz Alt Limit Tutarı*Standart Hoş Geldin Faiz Oranı**Dijital Kanallara Özel Hoş Geldin Faiz Oranı***Dijital Banka Kartlı Hoş Geldin Faiz Oranı****Avantajlı Standart Faiz Oranı*
1.000 - 9.999 TL1.000 TL %17,50%18,50%20,00%14,75
10.000 - 24.999 TL 2.500 TL %17,50%18,50%20,00%15,00
25.000 - 49.999 TL 3.500 TL %17,50%18,50%20,00%15,25
50.000 - 99.999 TL 5.000 TL %17,50%18,50%20,00%15,50
100.000 - 249.999 TL 7.500 TL %17,50%18,50%20,00%16,00
250.000 - 499.999 TL15.000 TL %17,50%18,50%20,00%16,50
500.000 - 1.000.000 TL20.000 TL%17,50%18,50%20,00%17,00

 

Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranları olup, Fibabanka A.Ş.'nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır.

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.

(1) Altın (XAU) Kiraz Hesap açılışı sadece Gerçek kişiler için yapılabilmekte olup, Tüzel kişiler için açılış yapılamamaktadır. Altın (XAU)/Gümüş (XAG) Kiraz Hesap işlemleri gram bazında döviz alım satımı şeklinde işlem görmektedir ve 1 (bir) gram (1 XAU/XAG) ve katları şeklinde gerçekleştirilir. Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15’tir.

* USD Kiraz Hesap’a ait değişen vadesiz alt limit tutarları 10/08/2021, TL Kiraz Hesap’a ait değişen vadesiz alt limit tutarları ise 14/10/2021 tarihi itibarıyla geçerli olacaktır.
Kiraz Hesap vadeli ve vadesiz tutar aralıkları gerçek ve tüzel kişilikli müşterilerimiz için farklılık göstermekte olup, detaylar ile ilgili Fibabanka şubeleri ve 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan bilgi alabilirler. Kiraz Hesap’ın toplam bakiyesine göre vadesiz alt limit tutarı belirlenmektedir. Vadesiz alt limit tutarı toplam bakiyeden çıkartıldıktan sonra hesapta kalan tutar vadeli mevduatta değerlendirilir ve kalan tutarın karşılığı hangi Avantajlı Standart Faiz Oranı ise ilgili oran geçerli olur. Tabloda yer alan vadesiz alt limit tutarları ile ilgili bu uygulama 13/12/2018 tarihi itibarıyla geçerlidir.

** Hoş Geldin Faiz oranı, yeni açılan Kiraz Hesaplarda faiz hakkı kazanacak yukarıda belirtilen döviz cinsilerine ait minimum bakiye oluşturulmasından itibaren, TRY Kiraz Hesaplar için 60 gün boyunca, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesaplar için 45 gün boyunca geçerlidir Bu süre bitiminden sonra yukarıda belirtilen tutar aralıklarına göre değişen Avantajlı Standart Faiz Oranı uygulanacak olup hesapta bulunan bakiye doğrultusunda ilgili faiz oranı günlük olarak Banka tarafından tek taraflı değiştirilebilecektir.

*** Dijital kanallara özel hoş geldin faiz oranı sadece Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı, Görüntülü Bankacılık kanallarımızdan açılacak yeni TL Kiraz Hesaplar için geçerlidir.
Şubelerimiz ve Telefon Bankacılığımızdan açılan YENİ Kiraz Hesaplar için standart hoş geldin oranlarımız geçerli olacaktır. USD/EUR/GBP/Altın ve Gümüş Kiraz Hesapların dijital kanallara özel oranı ise standart hoş geldin oranları ile aynıdır.

****Yeni TL Kiraz Hesap açılışlarında, 60 günlük hoş geldin süresi içerisinde Dijital Hızlı Kart’ınızı oluşturmanız ve toplamda 500 TL’lik online alışveriş yapmanız durumunda TL Kiraz Hesap’ınıza brüt %20,00 faiz oranı uygulanır.

TL Kiraz Hesaplarınızın hoş geldin faizi süresini 07/10/2021 tarihi itibarıyla 90 günden 60 gün, Yabancı para ve kıymetli maden Kiraz Hesaplarınızın hoş geldin faizi süresini de 24/09/2021 tarihi itibarıyla 90 günden 45 gün olarak güncelliyoruz. Bu değişiklikler; 07/10/2021 tarihi itibarıyla açılacak olan ve 07/10/2021 tarihinden önce açılmış ancak bu tarih itibarıyla hesabına faiz işleyecek kadar bakiye girişi olan TL Kiraz Hesaplarınız ile 24/09/2021 tarihi itibarıyla açılacak olan ve 24/09/2021 tarihinden önce açılmış ancak bu tarih itibarıyla hesabına faiz işleyecek kadar bakiye girişi olan yabancı para ve kıymetli maden Kiraz Hesaplarınız için geçerlidir.