İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Kiraz Hesap

*TL %19,50

*USD %1,75

*Sadece Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarından ilk kez Kiraz Hesap açan müşterilerimiz faydalanabilir.

 • Kiraz Hesap Neler Sunar?
 • Bilmeniz Gerekenler
 • Sıkça Sorulan Sorular
Hemen Başvur

Birikim yapmak; kararlılık, strateji, sabır ve Kiraz Hesap gerektirir! Çünkü Kiraz Hesap birikim alışkanlıklarına avantaj katar, ihtiyacınız olan nakdi dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlar.

TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) para birimlerinden açabileceğiniz Kiraz Hesap’ta birikimleriniz gecelik vadeli mevduatta günden güne değerlenir, üstelik açacağınız bu türdeki hesaplardan tüm bankacılık işlemleriniz hızlıca gerçekleşmeye devam eder.

Ürün Avantajları:

 • Birikim yaparken paranın değerini düşürmeden harcama avantajı,
 • Gecelik mevduatlara yüksek faiz oranı,
 • 90 gün boyunca Hoş Geldin Faizi, sonrasında da geçerli yüksek Devam Faizi oranları,

Diğer Avantajlar:

 • Mobil Bankacılık uygulamamızdan sınırsız ve ücretsiz EFT/havale işlemleri,
 • Türkiye’deki tüm İş Bankası Bankamatiklerinden sınırsız para çekme, para yatırma, bakiye sorgulama başta olmak üzere daha birçok ortak ATM işlemini ücretsiz yapabilme fırsatı,
 • *İş Bankası Bankamatiklerine ek olarak Türkiye’deki tüm banka ATM'lerinden ücretsiz 3 adet para çekme fırsatı,
 • *TL Kiraz Hesap'tan; masrafsız, komisyonsuz ve % 0 faizli kredi avantajı. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Avantajlı faiz oranlarına sahip Kiraz Hesap ürünümüze Fibabanka Mobil Bankacılık, İnternet Bankacılığı, 444 88 88 Telefon Bankacılığı ve şubelerimiz aracılığıyla başvurabilir, hesabınızı hızla açabilirsiniz.

*Ücretsiz 3 adet para çekme işlemi, anlaşmalı olduğumuz diğer kurum ATM'lerine ek olarak tanımlanacaktır. Anlaşmalı ATM'ler hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. TL Kiraz Hesap'ı 1 takvim ayı içinde en az 20 gün faiz geliri sağlayan hesaplar için bir sonraki ay geçerlidir.

Fibabanka A.Ş., ürün avantaj ve koşullarını dilediği zaman durdurma ve/veya değiştirme yetkisine sahiptir.

 • Kiraz Hesap ürünümüzden Gerçek ve Tüzel(1) kişiler faydalanabilirler. Tüzel kişilikli müşterilerimizin yararlanabilecekleri Kiraz Hesap faiz oranları https://www.fibabanka.com.tr/faiz-ucret-ve-komisyonlar/bireysel-faiz-oranlari/mevduat-faiz-oranlari linkinde detaylandırılmıştır.
 • Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.
 • Kiraz Hesap'ınızı TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) döviz cinslerinden açabilirsiniz ancak aynı para biriminde sadece bir adet Kiraz Hesap açılabilir. Ortak hesaptan Kiraz Hesap açılması durumunda, ana hesap sahibinin ayrıca başka bir hesaptan aynı döviz cinsinde açık olan bir Kiraz Hesap'ı var ise yeni bir Kiraz Hesap açamaz. Farklı zamanlarda Kiraz Hesap açılsa dahi Hoş Geldin Faizi tekrar uygulanmaz.
 • Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) hesap işlemleri gram bazında döviz alım satımı şeklinde işlem görmektedir ve 1 (bir) gram (1 XAU/1 XAG) ve katları şeklinde gerçekleştirilir. Alım ve satıma konu olan altının saflık değeri 995/1000, gümüşün saflık değeri ise 99.9/100’dür. 1 gram altın 1 XAU, 1 gram gümüş ise 1 XAG değerine eşittir. Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15’tir. Altın/Gümüş alım-satım işlemleri kaydi olarak yapılmakta olup, fiziki işlem yapılmamaktadır.
 • Hoş Geldin Faiz Oranı, Kiraz Hesap açılışını takiben hesap bakiyesinin ilgili döviz cinsine ait minimum Kiraz Hesap vadesiz ve vadeli alt limite ulaşması durumunda hak kazanmaya başlayacağı faiz oranıdır. Bu oran 90 günlük Hoş Geldin Faiz Oranı süresi boyunca müşteri özelinde sabit olup, kesintisiz devam eder. Yani hesap açılışında, hesap bakiyesinin ilgili limitlere ulaşmaması durumunda 90 günlük Hoş Geldin Faiz Oranı süresi işlemeye başlamaz.
 • Cuma günü haftanın son iş günü olduğundan Kiraz Hesap'ınız 3 günlük bağlanarak hesaplanır. Vadeli hesabınızın faiz ödemesi ise cumartesi ve pazar günlerinin tatil günü olması sebebiyle bir sonraki iş günü olan pazartesi günü gerçekleşir. Söz konusu durum tüm resmi tatiller için geçerlidir. Resmi tatilden bir önceki iş gününde Kiraz Hesap bakiyeniz, belirtilen limitler doğrultusunda vadeli olarak bağlanır ve bir sonraki ilk iş günü faiz ödemesi hesabınıza yansıtılır.
 • Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankamız tarafından belirlenen vadesiz mevduat alt limit tutarları aşağıdaki tabloda detaylandırılmış olup; TL Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000 TL'den, tüzel kişiler için ise minimum 5.000 TL'den başlamaktadır. USD ve EUR Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 750 USD/EUR'dan, GBP Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 250 GBP’den, Altın Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 10 gram'dan, , Gümüş Kiraz Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000 gram’dan başlamaktadır. Nakit ihtiyaçlarınız için TL, USD, EUR, GBP, Altın ve Gümüş Kiraz Hesap vadesiz mevduat alt limitini daha yüksek bir tutar olarak da belirleyebilirsiniz. Vadeli mevduat limitleri; TL Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum 1.000 TL, tüzel kişiler için 5.000 TL, gerçek ve tüzel kişiler için maksimum 1.000.000 TL'dir. USD, EUR ve GBP Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişilerde minimum 1.000 USD/EUR/GBP, maksimum 300.000 USD ve 150.000 EUR/GBP'dir. Altın Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum 350 gram, maksimum 2.000 gram'dır. Gümüş Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişilerde minimum 1.000 gram, maksimum 100.000 gram’dır.
 • Kiraz Hesap açılışınız ile birlikte ilk 90 gün boyunca geçerli Yüksek Hoş Geldin Faizi sunulmaktadır. 90 günlük sürenin sona ermesinden sonra aşağıda belirlenen tutar aralıklarına göre değişen Devam Faiz Oranı uygulacak olup, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak Bankamızın takdirine göre değişkenlik gösterecektir.
 • Çalışma günlerinde saat 17:00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle dikkate alınır.
 • Kiraz Hesap ile para çekme ve para yatırma işlemlerini gerçekleştirebilir, tüm gün boyunca hesabınıza ulaşabilir, EFT (EFT işlem saatleri içerisinde), virman ya da havale ve ATM’den para çekimi gibi birçok bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) Kiraz Hesabınızdan otomatik olarak gerçekleşir. USD ve EUR cinsi para çekimleri yalnızca Fibabanka Şubeleri’nden yapılmaktadır. Altın (gram) transferi sadece Fibabankadaki başka Altın hesaplarına havale olarak yapılabilir, ancak gerek başka Banka ve Kurumlardan gerekse Fibabanka’dan diğer Banka ve Kurumlara fiziki ve kaydi altın transferi yapılamamaktadır.
 • TL Kiraz Hesap'ınızdan 1 ay içinde en az 20 gün faiz geliri sağlamanız durumunda, bir sonraki ay yurt içi tüm banka ATM'lerinde TL Kiraz Hesap'ınızdan 1 ay boyunca ücretsiz 3 kez para çekme işlemi yapılabilmektedir.
 • Hesabınızdan Fibabanka Mobil, İnternet Bankacılığı ve Telefon Bankacılığı kanallarımız üzerinden yapacağınız EFT / Havale işlemleri ücretsizdir. Şubelerimizden yapacağınız EFT / Havale işlemleri ve tüm kanallardan yapılan SWIFT işlemleri ise mevzuata uygun olarak Bankamızın belirlediği ücret tarifesine tabidir.
 • TL, USD, EUR ve Altın Kiraz Hesap; Mobil ve İnternet Bankacılığı kanalları, 444 88 88 Telefon Bankacılığı, Fibabanka şubeleri ve web sitemizde bulunan Hızlı Başvur linkinden, GBP ve Gümüş Kiraz Hesap ise sadece Telefon Bankacılığı ve Fibabanka şubelerinden açılabilir.

Kiraz Hesap nedir?

Kiraz Hesap avantajlı gecelik faiz oranlarıyla birikim yapan, birikim yaparken paranızı dilediğiniz gibi kullanma imkanı veren bir mevduat hesabıdır. Dilediğiniz zaman para yatırma, para çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilir, hesabınızdan otomatik fatura talimatlarınızı verebilir, Mobil Bankacılık uygulamamızdan EFT/havale işlemlerinizi de ücret ödemeden yapabilirsiniz. Üstelik, hesapta kalan bakiyeniz özel faiz oranları ile gecelik olarak değerlenir.

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.

Kiraz Hesap hangi Döviz Cinslerinde açılabilir?

Kiraz Hesap TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) cinsinden açılmaktadır.

Kiraz Hesap ile nasıl faiz kazanırım?

 • Hesabınızın faiz getirisi kazanabilmesi için bakiyenizin belirlediğiniz alt limitin üzerinde olması gerekmektedir. Bankamızca belirlenen vadesiz mevduat alt limit tutarları aşağıdaki tabloda detaylandırılmış olup; TL Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000TL'den tüzel kişiler için ise minimum 5.000 TL' den başlamaktadır. USD ve EUR Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 750 USD/EUR'dan, GBP Kiraz Hesaplarda gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 250 GBP’den, Altın Kiraz Hesaplarda ise gerçek kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 10 gram'dan, , Gümüş Kiraz Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişiler için minimum vadesiz alt limit tutarı 1.000 gram’dan başlamaktadır. Nakit ihtiyaçlarınız için TL, USD, EUR, GBP, Altın (XAU) ve Gümüş (XAG) Kiraz Hesap vadesiz mevduat alt limitini daha yüksek bir tutar olarak da belirleyebilirsiniz. Vadeli mevduat limitleri; TL Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum 1.000 TL, tüzel kişiler için 5.000 TL, gerçek ve tüzel kişiler için maksimum 1.000.000 TL'dir. USD, EUR ve GBP Kiraz Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişilerde minimum 1.000 USD/EUR/GBP, maksimum 300.000 USD ve 150.000 EUR/GBP'dir. Altın Kiraz Hesaplarda gerçek kişiler için minimum 350 gram, maksimum 2.000 gram'dır. Gümüş Hesaplarda ise gerçek ve tüzel kişilerde minimum 1.000 gram, maksimum 100.000 gram’dır.
 • Kiraz Hesap açılışınız ile birlikte ilk 90 gün boyunca geçerli yüksek Hoş Geldin Faizi sunulmaktadır. 90 günlük sürenin sona ermesinden sonra aşağıda belirlenen tutar aralıklarına göre değişen Devam Faiz Oranı uygulanacak olup, ilgili faiz oranı hesapta bulunan bakiye doğrultusunda günlük olarak Bankamızın takdirine göre değişkenlik gösterecektir
 • Çalışma günlerinde saat 17:00’den önce hesaba yatırılan tutarlar o günün valörüyle, saat 17:00’den sonra yatırılan tutarlar ise ertesi gün valörüyle dikkate alınır.

Vadesiz Alt Limit Tutarı Nedir?

Kiraz Hesap bakiyenizin faiz getirisi kazanabilmesi için hesabınızda bulunması gereken minimum tutardır. Kiraz Hesap vadesiz alt limiti, hesabınızdaki bakiye tutarına göre ve hesabınızın döviz cinsine göre değişiklik gösterir. Dilerseniz Bankamızın belirlediği alt limit tutarından daha yüksek bir tutar belirleyebilirsiniz.

Fibabanka, dilediği an vadesiz alt limit tutarını değiştirmekte serbesttir.

Kiraz Hesap kapsamında açılan vadeli hesabın temdit koşulları nelerdir?

Gecelik vadeli mevduat olarak bağlanan bakiye, faizi ile beraber günlük olarak (hafta sonları için 3 günlük ve resmi tatillerde tatil gün sayısı kadar olmak üzere) vadesiz hesaba aktarılır. Bu sayede gün içerisinde likit kalma şansı elde edersiniz.

Kiraz Hesap’tan hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

Kiraz Hesap ile vadesiz TL hesabınızla gerçekleştirdiğiniz tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Günün 24 saati ve tatil günlerinde hesabınıza dilediğiniz zaman para yatırabilir, para çekebilir, havale işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İşlem saatleri içerisinde EFT işlemlerinizi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, talimatını verdiğiniz düzenli ödemeleriniz (kredi kartı, fatura, kredi ödemeleri) bu hesaptan otomatik olarak gerçekleşmektedir. Dilediğiniz takdirde bu hesaptan farklı yatırım işlemleri dahi gerçekleştirebilirsiniz.

Kiraz Hesap’a Kredili Mevduat Limiti tanımlanabilir mi?

TL cinsinden açılan Kiraz Hesap’ınıza Bankamızın kredi ve risk politikaları kapsamında Kredili Mevduat Limiti tanımlanabilmektedir. Bakiyenizin vadeli hesaba aktarımı sırasında Kredili Mevduat Hesabı’ndan herhangi bir kullandırım gerçekleşmeyecektir.

İşlem saatleri dışında, hafta sonları ve resmi tatillerde para çekimleri ne şekilde gerçekleştirilmektedir?

Saat 17.00’den sonra hesaba gelen tutarlar vadesiz hesapta kalmaktadır. Saat 17.00’den sonra ATM’den para çekmeniz ya da Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan havale yapmanız durumunda vadesiz alt limitin üzerinde kalan tutar kullandırılır. Vadeli mevduat bağlandıktan sonra daha yüksek tutarlı çekim taleplerinizde ise vadeli hesaptan kısmi çekim yapılır. Vadeli mevduat alt limiti 1.000 TL/1.000 USD/1.000 EUR/1.000 GBP/1.000 XAG (Gümüş)/350 XAU (Altın)’nun altına indiği takdirde mevduatınız otomatik olarak kapanır ve faiz getirisi elde edemezsiniz. Bu tutarı da aşan bir nakit ihtiyacınız olması durumunda ise eğer hesaba bağlı bir kredili mevduat limitiniz var ise bu limitten kullandırım gerçekleşir. Vadesizde kalan alt limitten para çekimi söz konusu değildir.

Kiraz Hesap açmak için herhangi bir ücret/komisyon söz konusu mudur?

Hesap açılışına yönelik herhangi bir ücret/komisyon söz konusu değildir. Ancak hesaptan yapılan EFT, SWIFT, başka hesaba havale gibi işlemlerde Fibabanka Ücret ve Komisyon tarifesi geçerlidir.

Hoş Geldin Faiz Oranı ne kadar süre için geçerlidir?

Hoş Geldin Faiz Oranı, Kiraz Hesap açılışını takiben hesap bakiyesinin ilgili döviz cinsine ait minimum Kiraz Hesap vadesiz ve vadeli alt limite ulaşması durumunda hak kazanmaya başlayacağı faiz oranıdır ve bu oran 90 gün Hoş Geldin standart süresi boyunca müşteri özelinde sabit olup kesintisiz devam eder. Yani hesap açılışında hesap bakiyesinin ilgili limitlere ulaşmaması durumunda süre işlemeye başlamaz. Bir müşteri Hoş Geldin Faizi’nden 1 kez faydalanabilir, aynı anda aynı döviz cinsinden birden fazla hesap açılışı yapamaz, farklı zamanlarda açsa dahi Hoş Geldin Faizi’nden 2. kez faydalanamaz.

Kiraz Hesap’ta avantajlar nelerdir?

 • Gecelik mevduatlarınıza yüksek faiz avantajından yararlanırsınız.
 • Vadesiz Hesap’tan yapabileceğiniz tüm işlemleri bu hesap aracılığıyla da gerçekleştirebilir, birikim yaparken paranınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Kiraz Hesap açılışı hangi kanallardan yapılabilir?

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesaplar (TL, USD, EUR, GBP, Gümüş ve Altın Kiraz Hesap); Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan, 444 88 88 Telefon Bankacılığımızdan, Fibabanka şubelerimizden ve web sitemizde bulunan Hızlı Başvur linkinden açılabilir.

Kiraz Hesap’ı nasıl iptal edebilirim?

Kiraz Hesap İptal Müşteri Talimatı ile hesabınızın Kiraz Hesap’tan standart hesaba dönüştürülmesini talep edebilirsiniz. İşlem başvurusu Fibabanka şubelerinden yapılmaktadır. Kiraz Hesap içerisinde bakiye bulunmuyorsa İnternet Bankacılığı’ndan hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınız standart hesaba dönüştüğünde otomatik vadeli hesap açılışı gerçekleşmeyecektir.

Kiraz Hesap Tasarruf Mevduatı Sigortası kapsamında mıdır?

25.09.2019 tarih ve 30899 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan TMSF tarafından "Sigortaya Tabi Mevduat ve Katılım Fonları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunca Tahsil Olunacak Primlere Dair Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde; Türkiye'de faaliyet gösteren bir kredi kuruluşunun yurt içi şubelerinde gerçek kişiler adına açılmış olan ve münhasıran çek keşide edilmesi dışında ticari işlemlere konu olmayan Türk Lirası, döviz ve kıymetli maden cinsinden tasarruf mevduatı hesaplarının anaparaları ile bu hesaplara ilişkin faiz reeskontları toplamının, her bir gerçek kişi için sigorta kapsamında olan kısmı 150 Bin Türk Lirası'dır.

Altın/Gümüş Kiraz Hesabıma fiziki altın/gümüş yatırabilir miyim?

Altın/Gümüş Kiraz Hesabına fiziki olarak altın/gümüş yatırılamamaktadır. İşlemler gram bazında döviz alım satımı şeklinde gerçekleştirilmektedir.

Altın/Gümüş Kiraz Hesab'ının faiz ödemesi nasıl yapılmaktadır?

Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15'tir.

Başka banka ya da kurumdaki Altın/Gümüş Hesabımda bulunan gram altın/gümüş bakiyesini Kiraz Hesabıma transfer edebilir miyim?

Altın/Gümüş (gram) transferi sadece Fibabanka’da bulunan başka Altın/Gümüş hesaplarına havale olarak yapılabilir, ancak gerek başka Banka ve Kurumlardan gerekse Fibabanka'dan diğer Banka ve Kurumlara fiziki ve kaydi altın/gümüş transferi yapılamamaktadır.

 • Kiraz Hesap Faiz Hesaplama

Kiraz Hesap ile birikim alışkanlıklarınıza avantaj katar, ihtiyacınız olan nakdi dilediğiniz zaman kullanırsınız. Birikim yaparken paranızın değerini düşürmeden gecelik vadeli mevduat getirisi kazanırsınız. Üstelik avantajlı hoş geldin faizi ve sonrasında da yüksek devam faizi oranlarıyla TL, USD, EURO, GBP, Altın(XAU) ve Gümüş (XAG) para birimlerinde Kiraz Hesap’ınızı kolayca açabilirsiniz. Kiraz Hesap faizi getirinizi öğrenmek için hesaplama aracımızı* kullanabilirsiniz.

*Kiraz Hesap’ın toplam bakiyesine göre değişen Vadesiz Alt Limit Tutarı bulunmaktadır ve bu tutar için faiz hesaplaması yapılmamaktadır. Vadesiz Alt Limit Tutarı toplam Kiraz Hesap bakiyesinden çıkartıldıktan sonra hesapta kalan tutar Vadeli Mevduatta değerlendirilir. Vadesiz Alt Limit Tutar aralıkları aşağıdaki tabloda detaylandırılmıştır.

Kiraz Hesap Para Birimi • Kiraz Hesap Faiz Oranları
Kiraz Hesap Vadeli Tutar Aralığı*Vadesiz Alt Limit Tutarı*Hoş Geldin Faiz Oranı**Devam Faiz Oranı*
1.000 - 9.999 TL1.000 TL %18,50%15,00
10.000 - 24.999 TL 2.500 TL %18,50%15,50
25.000 - 49.999 TL 3.500 TL %18,50%16,00
50.000 - 99.999 TL 3.500 TL %18,50%16,50
100.000 - 249.999 TL 5.000 TL %18,50%17,00
250.000 - 499.999 TL10.000 TL %18,50%17,50
500.000 - 1.000.000 TL15.000 TL%18,50%18,00

Yukarıda belirtilen faiz oranları stopaj öncesi yıllık brüt faiz oranları olup, Fibabanka A.Ş.'nin piyasa koşullarına göre değiştirme hakkı saklıdır. Faiz getiri hesaplamasında bir yıldaki gün sayısı; artık olmayan yıllarda 365, artık yıllarda 366 olarak esas alınmıştır.

Tüm döviz cinslerindeki Kiraz Hesap faiz oranları ve Hoş Geldin süresi 1 defa ve sadece yeni mevduatlar için geçerlidir.

(1) Altın (XAU) Kiraz Hesap açılışı sadece Gerçek kişiler için yapılabilmekte olup, Tüzel kişiler için açılış yapılamamaktadır. Altın (XAU)/Gümüş (XAG) Kiraz Hesap işlemleri gram bazında döviz alım satımı şeklinde işlem görmektedir ve 1 (bir) gram (1 XAU/XAG) ve katları şeklinde gerçekleştirilir. Faiz tahakkuku gram olarak yapılır ve stopaj oranı %15’tir.

* Kiraz Hesap Vadeli ve Vadesiz Tutar Aralıkları Gerçek ve Tüzel kişilikli müşterilerimiz için farklılık göstermekte olup, detaylar ile ilgili Fibabanka şubeleri ve 444 88 88 Telefon Bankacılığı’ndan bilgi alabilirler. Kiraz Hesap’ın toplam bakiyesine göre Vadesiz Alt Limit Tutarı belirlenmektedir. Vadesiz Alt Limit Tutarı toplam bakiyeden çıkartıldıktan sonra hesapta kalan tutar Vadeli Mevduatta değerlendirilir ve kalan tutarın karşılığı hangi Devam Faiz Oranı ise ilgili oran geçerli olur. Tabloda yer alan Vadesiz Alt Limit Tutarları 13/12/2018 tarihi itibarıyla geçerlidir.

** Hoş Geldin Faiz oranı yeni açılan Kiraz Hesaplar için faiz hakkı kazanılacak yukarıda belirtilen döviz cinsilerine ait minimum bakiye oluşturulmasından itibaren 90 gün boyunca geçerlidir. 90 günden sonra yukarıda belirtilen tutar aralıklarına göre değişen Devam Faiz oranı uygulanacak olup, hesapta bulunan bakiye doğrultusunda ilgili faiz oranı günlük olarak Banka tarafından tek taraflı değiştirilebilecektir.