İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
  • Borsa Market
  • Sıkça Sorulan Sorular

Borsa Market Nedir?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan Finansal Market’te yer alan Borsa Market’ten veya işlemler menüsü altından Borsa Market’e girerek ulaşabileceğiniz, hisse senedi alım satım işlemlerinizi güvenle ve kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir yatırım hizmetidir. Canlı Borsa İstanbul takibi yapmak, birikimlerinizi Borsa İstanbul'da hisse senedi alarak değerlendirmek, Türkiye'nin önde gelen şirketlerine hissedar olmak ve bu işlemleri avantajlı komisyon oranları ile gerçekleştirmek istiyorsanız Borsa Market tam size göre!

Borsa Market’e Nasıl Ulaşabilirim?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Finansal Market veya İşlemler menüsünden Borsa Market’e kolayca ulaşabilirsiniz. Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve hisse senedi alım satımı için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; Hisse Senedi hesap açılışını Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Yatırımlar menüsünde, Borsa Market İşlemleri > Oyak Yatırım Hesap Açılış adımlarını izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu


Borsa Market ile Neler Yapabilirim?

Sayfam'a tıklayarak takip etmek istediğiniz sembolleri ekleyebilir, listenizden çıkartabilir veya listenizi düzenleyebilirsiniz.

Borsa Market Sayfam

Piyasalar sayfasından yatırım hesabınız var ise canlı veri takibi yapabilir, yatırım hesabınızın bulunmaması durumunda borsa verilerini 15 dakika gecikmeli olarak takip edebilirsiniz. Canlı veri takibi için Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan Borsa Market’e girerek hesap açabilirsiniz.

Borsa Market Piyasalar

Haberler sayfasından piyasadaki güncel hisse senedi haberlerini takip edebilirsiniz. Haberler sayfasında yer alan ilgili sembole tıkladığınızda detaylara ulaşabilirsiniz.

Borsa Market Haberler

Portföyüm sayfasına giriş yaparak tüm portföyünüzü izleyebilirsiniz.

Borsa Market Portfoy

Emir Bırakma özelliği ile istediğiniz fiyattan emir bırakabilirsiniz.

Borsa Market Emir Bırakma

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market’te hesap nasıl açabilirim?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Yatırımlar menüsü altında yer alan > Borsa Market İşlemleri > Oyak Yatırım Hesabı Açılışı menüsünden gerekli adımlar tamamlanarak hesap açılışı yapabilirsiniz. Hesap açılış işlemleriniz tamamlandıktan sonra hisse senedi alım satımına başlayabilirsiniz.

Borsa Market’te hisse senedi alım satım işlemi yapmaya nasıl başlayabilirim?

Borsa Market’te hisse senedi alım satımı için, yatırım hesabınıza para transferi yapmanız gerekmektedir. Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Yatırımlar menüsü altında yer alan Borsa Market İşlemleri > Oyak Yatırım Hesap’ına Transfer adımından 7 gün 24 saat kolayca para transferi yapabilirsiniz.

Borsa Market’te hangi saatlerde hisse senedi alım satımı yapabilirim?

Hisse senedi işlemlerinizi hafta içi her gün 09.55 - 18.10 saatleri arasında kesintisiz gerçekleştirilirsiniz.

Borsa Market’te emir işlemi verdikten sonra değişiklik yapabilir miyim?

Eğer emriniz “gerçekleşmemiş”, “bekleyen emir” statüsünde ise düzeltme ve iptal etme işleminizi yapabilirsiniz.

Fibabanka Hesabımdan Oyak Yatırım Hisse senedi hesabına nasıl para transferi yapabilirim?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Yatırımlar menüsü altında yer alan > Borsa Market İşlemleri > Oyak Yatırım Hesap’ına transfer menüsünden 7 gün 24 saat transfer yapabilirsiniz.

Kiraz Hesap’ımdan Oyak Yatırım Hesap’ıma para transferi yapabilir miyim?

Evet, Kiraz Hesap’ınızdan 7/24 Oyak Yatırım Hesap’ınıza para transferi yapabilir ve hesabınızda kalan bakiye üzerinden faiz kazanabilirsiniz.

Oyak Yatırım Hesap’ına para transferi işleminde maksimum limit tutarı var mı?

Evet, günlük işlem limiti maksimum 1 milyon TL’dir.

Borsa Market’te işlem yaptıktan sonra para transferi ne zaman gerçekleşir?

Hisse senedi satış işlemi yaptığınızda, Borsa İstanbul kuralları gereği, nakit bakiyeniz 2 iş günü sonra hesabınıza geçer. Ancak, satış işlemi yaptıktan sonra, hiç beklemeden farklı hisse senedi yatırımı yapabilirsiniz.

Borsa Market’te işlem yaparken komisyon öder miyim?

İşlem başına %0,2 işlem komisyonu bulunmaktadır.

Borsa Market’te fiyatları görmek için hesap açmak zorunda mıyım? Canlı fiyatları görmek için herhangi bir ücret ödemek zorunda mıyım?

Borsa Market’te canlı fiyatları görmek için hesap açmanız gerekmektedir, canlı fiyat takibi için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Finansal Market’te yer alan Borsa Market’e tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Borsa Market’te hangi emir türleri bulunmaktadır?

3 tür emir bulunmaktadır:

  • Limit Fiyatlı Emirler (LFE): Fiyatın ve miktarın belirtildiği Normal emirlerdir. Emrin gerçekleşmeyen bölümü işlem görmedikçe sistemde pasif olarak geçerlilik süresi sonuna kadar (Kalanı İptal Et (KİE) olarak girilmediği sürece) bekletilir.
  • Piyasa Emirleri (Market Order): Fiyat olmaksızın sadece miktar belirtilerek girilen Piyasa emirlerdir. Emir miktarı karşılanana kadar karşı taraftaki en iyi fiyatlı emirlerle eşleşerek işleme dönüşürler. Bu emir tipi, sadece Kalanı İptal Et (KİE) olarak girilebildiğinden karşı tarafta eşleşecek emir kalmadığında emrin kalan kısmı otomatik olarak iptal edilir, pasife yazılmaz. Açılış, kapanış bölümleri ve tek fiyat yönteminde emir toplama aşamasında girilen piyasa emirleri, eşleştirme başlayana kadar emir defterinde bekletilir, eşleştirme başladığında ise işleme dönüşür. İşleme dönüşmeyen piyasa emirleri seansın sürekli işlem veya takip eden tek fiyat bölümüne aktarılmaz, iptal edilir. Pay bazında maksimum emir hacmi sınırına tabidir. Bu tutar en son işlem fiyatı üzerinden hesaplanır. Son işlem fiyatı yoksa bir önceki kapanış fiyatına bakılır. Her ikisinin de olmadığı durumda, manuel olarak Borsa tarafından girilen bir fiyat varsa ona bakılır, yoksa işlem olana kadar sistem tarafından piyasa emri girilmesine izin verilmez.
  • Piyasadan Limite Emir: Piyasa emirleri gibi fiyatsız olarak sadece miktar belirtilerek girilen emirlerdir. Ancak işleme dönüşmeyen kısım, gerçekleşen son işlem fiyatını alarak limit fiyatlı emre dönüşmekte ve emir defterinde beklemeye geçmektedir.

Borsa Market’ten halka arzlara katılabilir miyim?

Borsa Market’te yer alan Halka Arz menüsünden katılım sağlayabilirsiniz.