İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
FibaBorsa
Sayfayı Değiştirin

FibaBorsa

Canlı Borsa İstanbul takibi yapmak, birikimlerinizi Borsa İstanbul'da hisse senedi alarak değerlendirmek, Türkiye'nin önde gelen şirketlerine hissedar olmak ve bu işlemleri avantajlı komisyon oranları ile gerçekleştirmek istiyorsanız FibaBorsa tam size göre!

  • FibaBorsa
  • Sıkça Sorulan Sorular

FibaBorsa Nedir?

FibaBorsa, Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan ulaşabileceğiniz, hisse senedi alım satım işlemlerinizi güvenle ve kolayca gerçekleştirebileceğiniz bir yatırım hizmetidir. Canlı Borsa İstanbul takibi yapmak, birikimlerinizi Borsa İstanbul'da hisse senedi alarak değerlendirmek, Türkiye'nin önde gelen şirketlerine hissedar olmak ve bu işlemleri avantajlı komisyon oranları ile gerçekleştirmek istiyorsanız FibaBorsa tam size göre!

FibaBorsa’ya Nasıl Ulaşabilirim?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra İşlemler menüsünden FibaBorsa’ya kolayca ulaşabilirsiniz. FibaBorsa’da hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile Fibabanka Mobil’den evraksız, imzasız kurye beklemeden müşterimiz olmanız ve hisse senedi alım satımı için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; Hisse Senedi hesap açılışını Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Yatırımlar menüsünde, FibaBorsa İşlemleri > Oyak Yatırım Hesap Açılış adımlarını izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, FibaBorsa’yı hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu


FibaBorsa ile Neler Yapabilirim?

FibaBorsa ile ilgili merak ettiklerinizi aşağıda yer alan video ve işlem adımlarından inceleyebilirsiniz.


Sayfam'a tıklayarak takip etmek istediğiniz sembolleri ekleyebilir, listenizden çıkartabilir veya listenizi düzenleyebilirsiniz.

Sayfam

Piyasalar sayfasından online borsa takibi yapabilirsiniz.

Piyasalar

Haberler sayfasından piyasadaki güncel hisse senedi haberlerini takip edebilirsiniz. Haberler sayfasında yer alan ilgili sembole tıkladığınızda detaylara ulaşabilirsiniz.

Haberler

Portföyüm sayfasına giriş yaparak tüm portföyünüzü izleyebilirsiniz.

Portföyüm

Emir Bırakma özelliği ile istediğiniz fiyattan emir bırakabilirsiniz.

Emir Bırakma


FibaBorsa masraf ve komisyonları için tıklayınız.

FibaBorsa’da hesap nasıl açabilirim?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Yatırımlar menüsü altında yer alan > FibaBorsa İşlemleri > Oyak Yatırım Hesapı Açılışı menüsünden gerekli adımlar tamamlanarak hesap açılışı yapabilirsiniz. Hesap açılış işlemleriniz tamamlandıktan sonra hisse senedi alım satımına başlayabilirsiniz.

FibaBorsa’da hisse senedi alım satım işlemi yapmaya nasıl başlayabilirim?

FibaBorsa’da hisse senedi alım satımı için, yatırım hesabınıza para transferi yapmanız gerekmektedir. Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Yatırımlar menüsü altında yer alan FibaBorsa İşlemleri > Oyak Yatırım Hesap’ına Transfer adımından 7 gün 24 saat kolayca para transferi yapabilirsiniz.

FibaBorsa’da hangi saatlerde hisse senedi alım satımı yapabilirim?

Hisse senedi işlemlerinizi hafta içi her gün 09.55 - 18.10 saatleri arasında kesintisiz gerçekleştirilirsiniz.

FibaBorsa’da emir işlemi verdikten sonra değişiklik yapabilir miyim?

Eğer emriniz “gerçekleşmemiş”, “bekleyen emir” statüsünde ise düzeltme ve iptal etme işleminizi yapabilirsiniz.

Fibabanka Hesabımdan Oyak Yatırım Hisse senedi hesabına nasıl para transferi yapabilirim?

Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra Yatırımlar menüsü altında yer alan > FibaBorsa İşlemleri > Oyak Yatırım Hesap’ına transfer menüsünden 7 gün 24 saat transfer yapabilirsiniz.

Kiraz Hesap’ımdan Oyak Yatırım Hesap’ıma para transferi yapabilir miyim?

Evet, Kiraz Hesap’ınızdan 7/24 Oyak Yatırım Hesap’ınıza para transferi yapabilir ve hesabınızda kalan bakiye üzerinden faiz kazanabilirsiniz.

Oyak Yatırım Hesap’ına para transferi işleminde maksimum limit tutarı var mı?

Evet, günlük işlem limiti maksimum 1 milyon TL’dir.

FibaBorsa’da işlem yaptıktan sonra para transferi ne zaman gerçekleşir?

Hisse senedi satış işlemi yaptığınızda, Borsa İstanbul kuralları gereği, nakit bakiyeniz 2 iş günü sonra hesabınıza geçer. Ancak, satış işlemi yaptıktan sonra, hiç beklemeden farklı hisse senedi yatırımı yapabilirsiniz.

FibaBorsa’da işlem yaparken komisyon öder miyim?

İşlem başına %0,2 işlem komisyonu bulunmaktadır.

FibaBorsa’da fiyatları görmek için hesap açmak zorunda mıyım? Canlı fiyatları görmek için herhangi bir ücret ödemek zorunda mıyım?

FibaBorsa’da hisse senedi işlemleriniz için hesap açmadan, herhangi bir işlem yapmadan da canlı fiyatları görebilirsiniz. Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımıza giriş yaptıktan sonra FibaBorsa’ya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

FibaBorsa’da hangi emir türleri bulunmaktadır?

3 tür emir bulunmaktadır:

  • Limit Fiyatlı Emirler (LFE): Fiyatın ve miktarın belirtildiği Normal emirlerdir. Emrin gerçekleşmeyen bölümü işlem görmedikçe sistemde pasif olarak geçerlilik süresi sonuna kadar (Kalanı İptal Et (KİE) olarak girilmediği sürece) bekletilir.
  • Piyasa Emirleri (Market Order): Fiyat olmaksızın sadece miktar belirtilerek girilen Piyasa emirlerdir. Emir miktarı karşılanana kadar karşı taraftaki en iyi fiyatlı emirlerle eşleşerek işleme dönüşürler. Bu emir tipi, sadece Kalanı İptal Et ( KİE) olarak girilebildiğinden karşı tarafta eşleşecek emir kalmadığında emrin kalan kısmı otomatik olarak iptal edilir, pasife yazılmaz. Açılış, kapanış bölümleri ve tek fiyat yönteminde emir toplama aşamasında girilen piyasa emirleri, eşleştirme başlayana kadar emir defterinde bekletilir, eşleştirme başladığında ise işleme dönüşür. İşleme dönüşmeyen piyasa emirleri seansın sürekli işlem veya takip eden tek fiyat bölümüne aktarılmaz, iptal edilir. Pay bazında maksimum emir hacmi sınırına tabidir. Bu tutar en son işlem fiyatı üzerinden hesaplanır. Son işlem fiyatı yoksa bir önceki kapanış fiyatına bakılır. Her ikisinin de olmadığı durumda, manuel olarak Borsa tarafından girilen bir fiyat varsa ona bakılır, yoksa işlem olana kadar sistem tarafından piyasa emri girilmesine izin verilmez.
  • Piyasadan Limite Emir: Piyasa emirleri gibi fiyatsız olarak sadece miktar belirtilerek girilen emirlerdir. Ancak işleme dönüşmeyen kısım, gerçekleşen son işlem fiyatını alarak limit fiyatlı emre dönüşmekte ve emir defterinde beklemeye geçmektedir.