Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
engelsiz-bankacilik
Sayfayı Değiştirin

Engelsiz Bankacılık

Fibabanka olarak, engelli müşterilerimizin Bankamız ürün ve hizmetlerinden faydalanmalarını sağlamak amacıyla bankacılık uygulamalarımızı hızla geliştirmeye devam ediyoruz.

Hedefimiz, bankacılık hizmetlerimizi tüm müşterilerimizin erişim ve kullanımına en uygun hale getirmek.

İletişimde engelimiz yok

Şubelerimizde çalışma arkadaşlarımız, işitme engelli müşterilerimize daha hızlı ve kolay bankacılık deneyimi sunabilmek için işaret dili öğreniyor. Bankacılık deneyiminizi daha erişilebilir ve kolay hale getirmek için yaptığımız çalışmalarımızı paylaşmak isteriz.

İşitme Engelli Müşterilerimiz

  • Şube çalışanlarımızın işaret dili eğitimleri bulunmaktadır.
  • Şubelerimizde tabela, levha ve uyarılar okunmaya uygun büyüklükte olup, şubelerimizin yeterli miktarda aydınlatılması sağlanarak işitme engelli müşterilerimizin yönlendirilmesi sağlanmaktadır.
  • Tüm şubelerimizde şube giriş kapısı yanına acil asistan butonu eklenmiştir. Bu butona basan engelli müşterilerimize destek olmak amacıyla içeride görevli çalışanımız tarafından butonu duyacak alıcı konumlandırılmıştır.
  • Engelli müşterilerimiz için hazırlanan ATMlerimizde levha ve aydınlatmalarımız yeterli derecededir, yükseklik seviyesi de yine engelli müşterilerimiz düşünülerek tasarlanmıştır.
  • Şubelerimizde yer alan sıramatiklerde, engelli müşterilerimizin işlemlerini otomatik ve sistematik bir şekilde önceliklendirilmektedir.

ATM

  • ATM ekranlarımız görüntü kalitesinin düşmesini ve görünmez olmasını önleyecek şekilde seçilmiştir. ATM kontrol tuşları telefon standardına uygun şekilde konumlandırılmıştır.
  • Engellilik durumlarını Bankamıza bildiren müşterilerimiz, yurt içinde kurulu tüm ATMlerden herhangi bir ek masraf ödemeden bakiye sorgulama, para çekme, para yatırma, kredi kartı borcu sorgulama ve kredi kartı borcu ödeme işlemlerini yapabilmektedir. Fibabanka ATM ve diğer banka ATMlerinden kredi kartı nakit avans işlemlerinden ücret alınmaktadır.

POS

  • POS ekranları siyah-beyaz veya renkli şekilde tasarlanmıştır; görüntü kalitesi yüksektir.

Dijital Bankacılık

  • İşitme engelli müşterilerimizin Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızdan hizmet alarak işlemlerini yapabilecekleri chat kanalı (çevrim içi yazışma) hizmetinin devreye alınması için çalışmalarımız devam etmektedir.
Engelsiz Şube ve ATM'ler Şube ve ATM Bul
Engelsiz Hat 444 88 88'i Ara