İNTERNET BANKACILIĞI
Önerilen Aramalar
Sayfayı Değiştirin

Eğitim ve Gelişim

Akademi ve Yeni Mezun Programlarımız

Akademi Programları

Çalışanlarımızın mesleki ve kişisel gelişimlerini destekleyecek Akademi Programlarımızı 2017 yılında hayata geçirdik. Operasyon Akademisi, Satış Akademisi, Mali İşler Akademisi, Hukuk Akademisi, Krediler Akademisi, Hazine Akademisi, Genel Müdürlük Akademisi aracılığıyla çalışanlarımıza düzenli mesleki gelişim eğitim olanakları sağladık. Bunun yanı sıra, eğitim teknolojilerindeki güncel gelişmeler ışığında Akademi Programları içerisinde çalışanlar için çok sayıda online ortamda öğrenme kanalı oluşturduk.

Yeni Mezun Programları

Üniversiteden yeni mezun olan genç yeteneklerin bankacılık sektörüne donanımlı bir şekilde giriş yapmalarını sağlamak amacıyla teknik, mesleki ve kişisel gelişim konularında eğitim programları tasarlıyoruz. Genç yeteneklerin gelişimine önem veren İnsan Kaynakları Politikamız çerçevesinde, Bankamızın Bilgi Teknolojileri ve Veri Yönetim Ofisi bölümlerinde staj yapacak üniversite öğrencileri için de bankacılık ve teknik konularda gelişim sağlayacak programlar yürütüyoruz.

Özyeğin Üniversitesi İş Birliklerimiz

Bankacılığın Özü Sertifika Programı: Çalışanlarımızı akademik bilgi ile daha donanımlı hale getirerek ve bu bilgileri iş deneyimleri ile birleştirmelerini sağlayarak daha nitelikli Fibabanka çalışanları yetiştirmek üzere Özyeğin Üniversitesi ile birlikte tasarladığımız ve her yıl Bankamız stratejileri kapsamında içeriği güncellenen sertifika programımızdır.

Yüksek Lisans Programları

Her yıl belirlediğimiz kriterlere sahip çalışanlarımızı, tüm program ücretini Bankamız karşılayacak şekilde Özyeğin Üniversitesi’nde yüksek lisans programlarına dahil ediyoruz.

Gelişim Merkezi Eğitim Programları

Değerlendirme Merkezi (assessment) uygulamaları sonrası çalışanlarımızın güçlü ve gelişime açık yetkinliklerini geliştirmenin yanı sıra davranış değişikliği sergilemelerini kolaylaştıracak nitelikte olan ve farklı destek öğrenme araçlarını içeren zengin bir içeriğe sahip programlarımızdır. Aynı zamanda bu programlar, katılımcıların farkındalığını geliştirmeyi, performansı maksimize etmeyi, yönetsel etkilerini arttırmayı, modern tekniklerle iş ve insan yönetimi alanında başarı elde etmelerini amaçlamaktadır.

Veri Bilimi Eğitim Programları

Bankamızda “veriye dayalı karar alma kültürü”nü yerleştirmek, iş ekiplerimiz arasında veri okuryazarlığını geliştirmek amacıyla Veri Bilimi Eğitim Programları gerçekleştiriyoruz. Sınıf içi eğitimlerle ileri matematik, istatistik ve programlama becerileri gibi konulara odaklanırken, mikro öğrenme platformu ile tüm bilgilerin günlük olarak pekiştirilmesini ve iş hayatına uyumladırılmasını sağlıyoruz.

Dijital Eğitim Kanallarımız

Tüm eğitim programlarımız farklı dijital öğrenme araçları ile desteklenmektedir.

Mikro Öğrenme Platformu

Sürekli öğrenen organizasyon olma stratejimiz ile 2019 yılı itibarıyla mikro öğrenme platformumuz ile çalışanlarımızın gelişim süreçlerine destek oluyoruz. Mikro Öğrenme Modeli ile gelecek günlük bildirimler ile çalışanlarımızı sıkmadan, yormadan, eğlenceli ve eğitici kısa içeriklerle buluşturuyoruz. Yetkinlik odaklı ilerlediğimiz bu platformda Bankamızın dijitalleşme konusundaki stratejilerine uygun içerikler sunmayı ve çalışanlarımızdan aldığımız geri bildirimlerle platform sürekli geliştirmeyi hedefliyoruz.

Dijital Akademi Platformu

Dijital Akademi Platformumuz ile çalışanlarımıza almaları gereken zorunlu ve mesleki gelişim eğitimlerinin atamasını, ayrıca kişisel gelişim eğitimleri almalarını sağlıyoruz.

Linkedin Learning

Sürekli öğrenme stratejimizin bir parçası olarak Bankamız teknik ekiplerinde yer alan tüm çalışanlarımıza Linkedin Learning üzerinden lisans tanımlaması yapıyoruz. Üstelik çalışanlarımız platformda yer alan mesleki gelişim eğitimlerinin yanı sıra kişisel gelişim eğitimlerine de sınırsız erişebiliyor.

Bilgi Teknolojileri Gelişim Merkezi

Bilgi Teknolojileri ekiplerimiz için oluşturduğumuz Değerlendirme Merkezi Uygulaması kapsamında, ilgili ekiplerimiz için teknik ve liderlik konularındaki yetkinliklerinin gelişimine odaklı programlar gerçekleştiriyoruz. Davranışsal yetkinlik alanlarının gelişimi için sınıf içi eğitimler ve atölye çalışmaları, teknik taraftaki yetkinliklerinin gelişimi için ise online eğitim platformu üzerinden eğitimler düzenliyoruz. Yine haftalık olarak Bilgi Teknolojileri ve Veri Yönetim Ofisi çalışanlarımız bir araya gelerek; ürünler, ekranlar, kullandıkları sistemler gibi farklı konularda 45 dakikalık sunumlar gerçekleştiriyorlar.

SPK Lisanslama Sınavlarına Hazırlık Eğitimleri

Görevleri gereği SPL lisansına sahip olması gereken çalışanlarımız için, yılda 2 kez düzenlenen sınavlara yönelik sınıf içi ve online platformlar üzerinden eğitimler düzenliyoruz. Her lisans için ilk ve başarılı olmak üzere iki sınav bedeli, lisans bedeli ve yenileme eğitimi bedelleri bankamızca karşılanmaktadır.

Yeni Nesil İç Eğitmen Yetiştirme Programı

Yeni teknolojileri kullanabilen, eğitim tasarım ve sunum konularında yetkin, yüz yüze ve online olarak eğitim verebilecek, dijital dünyaya ilgisi olan eğitmenler yetiştirmek amacıyla İç Eğitmen Yetiştirme Programı gerçekleştiriyoruz. Program, online eğitim platformu üzerinden bireysel olarak alınmakta, canlı atölye ve grup çalışmaları ile içerikler detaylandırılmaktadır.