Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Halka Arz Detayları
  • Başvuru
  • SSS

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. 8-9-10 Mayıs 2024 tarihlerinde 32 TL fiyatla sabit fiyat ile talep toplama yöntemiyle halka arz oluyor.

Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi:8-9-10 Mayıs 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı:32 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi):Borsa Dışında Satış - Sabit Fiyat ile Talep Toplama ve Satış Yöntemi
Borsa Kodu:ALTNY
Halka Arz Miktarı (Payı):35.294.118 TL nominal (Sermaye Artırımı)
23.529.412 TL nominal (Ortak Satışı)
58.823.530 TL nominal (Toplam)
Halka Arz Büyüklüğü:1.882.352.960 TL
Halka Açıklık Oranı:%25
Pazar:Yıldız Pazar

Detaylar

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı yöntemiyle

Şirketin Halka Arz Öncesi Çıkarılmış ve Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 200.000.000 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 235.294.118 TL nominal

Taahütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul 'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmeyeceğine,  Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa  veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına, ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına, ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağına yönelik taahhütte bulunmuştur.

Halka Arz Eden Pay Sahipleri Hakan Altınay ve Letven Capital GSYF adına Letven Capital Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş. Şirket paylarının birincil halka arzını takiben, payların Borsa'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle Şirket sermayesinde sahip olduğu payların halka arz fiyatının altında bir fiyattan borsada satılmayacağıını ve bu payların halka arz fiyatının altında Borsa İstanbul'da satılması sonucunu doğuracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutulmayacağını ve Borsa dışında yapılacak satışlarda da satışa konu payları alanların burada yer alan kısıtlamalara tabi olduğu hususun alıcılara bildirileceğini, Şirket sermayesinde sahip olduğu payların (halka arz edilen kısmı hariç) 180 gün boyunca Borsa'da veya Borsa dışında satılmayacağını, başka hesaplarına virmanlanmayacağını ve/veya toptan satış işlemine konu edilmeyeceğini ve Şirket nezdinde sahip olduğu payların Borsa'da işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl süreyle payların halka arz fiyatından bağımsız olmak üzere hiç bir şekilde Borsa'da satılmayacağını ve Borsa dışında yapılacak satışlarda da satışa konu payları alanların burada yer alana kısıtlamalara tabi olduğu hususunun alıcılara bildirileceğini beyan ve taahhüt etmiştir.

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Şirket'in halka arzdan elde edeceği toplam net gelirin 1.078.116.194 TL olması beklenmektedir. Halka arz kapsamında elde edilecek gelirin %50'sine karşılık gelen tutarın yeni tesis ve üretim teknolojileri ve yatırımlarda, %15'ine karşılık gelen tutarın test ve doğrulama teknolojileri ile AR-Ge ve Ü-Ge yatırımlarında, %15'ine karşılık gelen tutarların işletme sermayesinin güçlendirilmesinde, %10'una karşılık gelen tutarın şirket satın alımı ve/veya iş ortaklıkları kurulmasına, %5'ine karşılık gelen tutarın global satış ve pazarlama ağı yatırımlarında, %5'ine karşılık finansman borç ödemelerini yapmak amacıyla kullanılmasına karar verilmiştir.

Kaynak

Bağımsız Denetim Raporu, Fiyat Tespit Raporu, İzahname

İlginizi Çekebilir

Halka Arz sayfasına giriş yaparak borsa dışında talep toplaması gerçekleştirilen halka arzlar için talepte bulunabilirsiniz. Borsada talep toplanan halka arzlarda ise Borsa Market'te yer alan Piyasalar ekranından ilgili hisse kodunu normal hisse alım işlemi yapar gibi katılım sağlayabilirsiniz.

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market Emir Bırakma

 

Borsa Market’te Halka Arz Almak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve halka arz işlemleri için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; yatırım hesabı açılışını Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Borsa Market'ten gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Talep Toplama Tarihleri: 8-9-10 Mayıs 2024

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. Fiyatı Ne Kadar?

Halka Arz Fiyatı: 32 TL

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. Borsa Kodu ve Sembolü Nedir?

Borsa Kodu/Ticker: ALTNY

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. Büyüklüğü Ne Kadar?

Halka arz büyüklüğü: 1.882.352.960 TL

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. Halka Arz Nasıl Alınır?

Altınay Savunma Teknolojileri A.Ş. halka arzına Borsa Market’e giriş yaparak Halka Arz menüsünde seçerek talep iletebilirsiniz.