Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Halka_Arz_Pasifik
Sayfayı Değiştirin

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. Halka Arz Oluyor!

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. nin halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. nin halka arz özelliklerini, şirketi ve halka arz gelirlerinin kullanım detaylarını burada bulabilirsiniz.

  • Halka Arz Detayları
  • Başvuru
  • SSS

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.. 6 – 7 Şubat 2024 tarihlerinde  35,00 TL fiyatla sabit fiyat ile talep toplama yöntemiyle halka arz oluyor.

Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi:6 - 7 Şubat 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı:35,00 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi):Borsa Dışında Satış - Sabit Fiyat ile Talep Toplama ve Satış Yöntemi
Borsa Kodu:PATEK
Halka Arz Miktarı (pay):14.00.000 TL nominal (Sermaye Artırımı)
13.000.000 TL nominal (Ortak Satışı)
27.000.000 TL nominal (Normal)
Halka Arz Büyüklüğü:945.000.000 TL
Halka Açıklık Oranı:%20,15
Pazar:Yıldız Pazar

 

Detaylar

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı yöntemiyle

Şirketin Halka Arz Öncesi Çıkarılmış ve Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 120.000.000 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 134.000.000 TL nominal

Taahütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul 'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmeyeceğine, halka arz edilen payların Borsa İstanbul 'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca hiçbir şekilde halka arz edilen paylar dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa  veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına, ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına yönelik taahhütte bulunmuştur.

Şirket'in mevcut pay sahipleri Fatih Erdoğan, Abdulkerim Fırat ve Mehmet Erdoğan, Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, sahip oldukları halka arza konu olmayan Şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa veya halka arza konu edilmeyeceği, bu doğrultuda bir karar alınmayacağı ve Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurt dışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacakları ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair herhangi bir açıklama yapmayacaklarına, izahname onay tarihinden itibaren 1 yıl boyunca sahip oldukları halka arza konu olmayan Şirket paylarını borsada veya borsa dışında satmayacaklarına veya borsada özel emir ile ve/veya toptan satış işlemlerine konu etmeyeceklerine dair taahhütte bulunmuşlardır.

Şirket'in pay sahipleri, Şirket paylarının Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlamasından itibaren 1 yıl boyunca sahip olduğu Şirket paylarını halka arz fiyatının altında bir fiyattan borsada satmayacağı, bu payların halka arz fiyatının altında borsada satılması sonucu doğuracak şekilde herhangi bir işleme konu etmeyeceği ve Borsa İstanbul dışında yapılacak satışlarda satışa konu payların da bu sınırlamaya tabi olacağını alıcılara bildireceğine dair taahhütte bulunmuştur.

Fiyat İstikrarı

30 gün süreyle yapılması ve mevcut payların (13.000.000 TL nominal bedelli paylar) satışından elde edilecek brüt gelir'in %10'u kadar bir fiyat istikrarı fonu kullanılması planlanmaktadır

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Şirket'in halka arzdan elde edeceği toplam net gelirin 474.112.704  TL olması beklenmektedir. Halka arz kapsamında elde edilecek net gelirin yatırım harcamalarında, yeni ürün AR-GE harcamalarında ve işletme sermayesi finansmanında kullanılması planlanmaktadır

Kaynak

Bağımsız Denetim Raporu, Fiyat Tespit Raporu, İzahname

İlginizi Çekebilir

Halka Arz sayfasına giriş yaparak borsa dışında talep toplaması gerçekleştirilen halka arzlar için talepte bulunabilirsiniz. Borsada talep toplanan halka arzlarda ise Borsa Market'te yer alan Piyasalar ekranından ilgili hisse kodunu normal hisse alım işlemi yapar gibi katılım sağlayabilirsiniz.

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market Emir Bırakma

 

Borsa Market’te Halka Arz Almak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve halka arz işlemleri için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; yatırım hesabı açılışını Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Borsa Market'ten gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Talep Toplama Tarihleri: 6 -7 Şubat 2024

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. Fiyatı Ne Kadar?

Halka Arz Fiyatı: 35,00 TL

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. Borsa Kodu ve Sembolü Nedir?

Borsa Kodu/Ticker: PATEK

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. Büyüklüğü Ne Kadar?

Halka arz büyüklüğü 945.000.000 TL

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. Halka Arz Nasıl Alınır?

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş. halka arzına Borsa Market’e giriş yaparak Halka Arz menüsünde seçerek talep iletebilirsiniz.