Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Halka Arz Detayları
  • Başvuru
  • SSS
Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi:15-16-17 Mayıs 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı:70 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi):Borsa Dışında Satış - Sabit Fiyat ile Talep Toplama ve Satış Yöntemi
Borsa Kodu:HRKET
Halka Arz Miktarı (Payı):19.200.000 TL nominal (Sermaye Artırımı)
4.800.000 TL nominal (Ortak Satışı)
24.000.000 TL nominal (Toplam)
Halka Arz Büyüklüğü:1.680.000.000 TL
Halka Açıklık Oranı:%20,83
Pazar:Yıldız Pazar

 

Detaylar

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı yöntemiyle

Şirketin Halka Arz Öncesi Çıkarılmış ve Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 96.000.000 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 115.200.000 TL nominal

Taahütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul 'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmeyeceğine,  Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa  veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına, ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına, ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağına yönelik taahhütte bulunmuştur.

Halka Arz Eden Pay Sahipleri Ahmet Altunkum, Abdullah Altunkum, Samet Gürsu, Cemalettin Gürsu, Seddar Sacid Gürsu ve Sena Gürsu'nun ayrı ayrı verdikleri 19.01.2024 tarihli taahütleri ile Şirket paylarının birincil halka arzını takiben, payların Borsa'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl süreyle sahip oldukları halka arza konu olmayan Şirket paylarının dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde Borsa İstanbul'da veya Borsa İstanbul dışında satışa veya halka arza konu edilmeyeceği, bu doğrultuda bir karar alınmayacağı ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurt dışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacağı ve bu süre boyunca ileride yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağı doğrultusunda taahhütte bulunmuşlardır.  Şirket'in mevcut pay sahipleri Şirket paylarının halka arz fiyatının altında Borsa İstanbul'da satılması sonucunu doğuracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutulmaması, belirtilen süre içerisinde söz konusu payların kısmen veya tamamen Borsa İstanbul dışında satılması veya devredilmesi durumunda Kurul'un özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde özel durum açıklaması ve Borsa İstanbul dışında satılan payları alanların da bu sınırlamaya tabi olacağının alıcılara bildirilmesi doğrultusunda taahhütte bulunmuşlardır. Şirket'in mevcut pay sahipleri işbu izahnamenin onay tarihinden itibaren 180 gün boyunca ve borsada satışı kapsayacak şekilde, paylarını (halka arz edilen kısım hariç) borsa dışında satmayacakları, başka yatırımcı hesaplarına virmanlamayacakları veya borsada özel emir ile ve/veya toptan satış işlemine konu etmeyeceklerin doğrultusunda taahhütte bulunmuşlardır.

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Şirket'in halka arzdan elde edeceği toplam net gelirin 1.294.615.910 TL olması beklenmektedir. Halka arz kapsamında elde edilecek gelirin %50-60'lık kısmına karşılık gelen tutarın makine ekipman ve tesis proje yatırımlarında kullanılması, %20-25'lik kısmının finansal borçların azaltılmasında %20-25'lik kısmının ise Şirket'in işletme sermayesinin güçlendirilmesinde kullanılması planlanmaktadır.

Kaynak

Bağımsız Denetim Raporu, Fiyat Tespit Raporu, İzahname

İlginizi Çekebilir

Halka Arz sayfasına giriş yaparak borsa dışında talep toplaması gerçekleştirilen halka arzlar için talepte bulunabilirsiniz. Borsada talep toplanan halka arzlarda ise Borsa Market'te yer alan Piyasalar ekranından ilgili hisse kodunu normal hisse alım işlemi yapar gibi katılım sağlayabilirsiniz.

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market Emir Bırakma

 

Borsa Market’te Halka Arz Almak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve halka arz işlemleri için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; yatırım hesabı açılışını Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Borsa Market'ten gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Talep Toplama Tarihleri: 15-16-17 Mayıs 2024

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Fiyatı Ne Kadar?

Halka Arz Fiyatı: 70 TL

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Borsa Kodu ve Sembolü Nedir?

Borsa Kodu/Ticker: HRKET

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Büyüklüğü Ne Kadar?

Halka arz büyüklüğü: 1.680.000.000 TL

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Halka Arz Nasıl Alınır?

Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. halka arzına Borsa Market’e giriş yaparak Halka Arz menüsünde seçerek talep iletebilirsiniz.