Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Halka Arz Detayları
  • Başvuru
  • SSS
Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi:26-27-28 Haziran 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı:14,50 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi):Borsa Dışında Satış - Sabit Fiyat ile Talep Toplama ve Satış Yöntemi
Borsa Kodu:EFORC
Halka Arz Miktarı (Payı):63.000.000 TL nominal (Sermaye Artırımı)
27.000.000 TL nominal (Ortak Satışı)
90.000.000 TL nominal (Toplam)
Halka Arz Büyüklüğü:1.305.000.000 TL
Halka Açıklık Oranı:%24,79
Pazar:Yıldız Pazar

 

Detaylar

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı yöntemiyle

Şirketin Halka Arz Öncesi Çıkarılmış ve Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 300.000.000 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 363.000.000 TL nominal

Taahütler

İhraçcı 04.03.2024 tarihli ve 3 sayılı Yönetim Kurulu Kararına dayanarak, Şirket tarafından Halka Arz Edilen Paylar'ın Borsa İstanbul'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca, herhangi bir bedelli ve/veya bedelsiz sermaye artırımı yapılmayacağı ve dolaşımdaki pay miktarının bu suretle artırılmayacağı, bu süre boyunca yeni bir satış veya halka arz yapılmayacağı  ve dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir karar alınmayacağı, bu süre boyunca yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair ya da dolaşımdaki pay miktarının artması neticesini doğuracak herhangi başka bir başvuru veya açıklamada bulunulmayacağı doğrultusunda taahhütte bulunmuştur.

Şirket'in mevcut ortağı İbrahim Akkuş 04.03.2024 tarihinde SPK'nın i-SPK-128.21 (30/03/2023 tarihli ve 20/412 s.k.) sayılı İlke Kararını da göz önünde bulundurularak, sahibi olduğu Şirket paylarını (halka arz edilen kısım hariç), Şirket paylarının borsada işlem görme tarihinden itibaren 1 yıl boyunca, borsada yada borsa dışında satmayacağını, başka yatırımcı hesaplarına virmanlamayacağını veya Borsa'da özel emirle ve/veya toptan satış işlemine konu etmeyeceğini taahhüt etmiştir.

Aynı şirkeler topluluğu içerisinde yer alan İbrahim Akkuş, Akkuş Grup Gübre Madencilik Nakliyat İnşaat Tic. San. A.Ş., Efor Grup Enerji Gübre San. ve Tic A.Ş., Efor Holding A.Ş., Efor Grup Gayrimenul A.Ş. ve 3A Petrol Enerji Yatırım A.Ş. aşağıda yer alan taahhütte bulunmuştur. ''Aynı şirketler topluluğu içerisinde yer aldığımız ve halka arz süreci devam eden Efor Çay San. Tic. A.Ş.'nin (Efor Çay) ile bağlı ortaklığı Efor Gübre Madencilik San. Tic. Ltd.Sti.'nin (Efor Gübre) izahname tarihi itibarıyla faaliyet gösterdiği çay, kömür ve gübre ticareti alanına giren hususlarda, Efor Çay'ın paylarının Borsa İstanbul A.Ş.'de işlem görmesi halinde, işlem görmeye başladığı tarihten itibaren; üretim, ithalat ve yurtiçi alış işlemlerinde Şirketimiz ve yönetim kontrolümüzde bulunan şirketler tarafından doğrudan yada dolaylı olarak Efor Çay ve bağlı ortaklığı Efor Gübre ile rakip konumda birebir aynı hususlarda faaliyet göstermeyeceğimizi, Efor Çay ve bağlı ortaklığı Efor Gübre'nin ana faaliyet alanını oluşturan hususlara sahip alternatif/rakip şirket kurmayacağımızı, rekabeti bozucu şekilde kurulu bulunan şirketlere ortak veya yönetici olarak katılım sağlamayacağımızı, öte yandan ihracat ve yurtiçi satış işlemlerinde ise şirket kurmaya karar verirsek de bağlı ortaklık olarak kuruluşu yapacağımızı kabul, beyan ve taahhüt ederiz.''

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Şirket'in halka arzdan elde edeceği toplam net gelirin 875.180.849 TL olması beklenmektedir.

Halka arz kapsamında elde edilecek gelirin %25'ine karşılık gelen tutarın stratejik büyüme hedefleri kapsamında Şirket'in kiracısı olduğu bir veya birden fazla tesisin satın alınmasında, %5'ine karşılık gelen tutarın girişim sermayesi yatırımında, %30'una karşılık gelen tutarın finansal borçların ödenmesinde ve %40'a karşılık gelen tutarın da işletme sermayesi ihtiyacının karşılanmasında kullanılması planlanmaktadır.

Kaynak

Bağımsız Denetim Raporu, Fiyat Tespit Raporu, İzahname

İlginizi Çekebilir

Halka Arz sayfasına giriş yaparak borsa dışında talep toplaması gerçekleştirilen halka arzlar için talepte bulunabilirsiniz. Borsada talep toplanan halka arzlarda ise Borsa Market'te yer alan Piyasalar ekranından ilgili hisse kodunu normal hisse alım işlemi yapar gibi katılım sağlayabilirsiniz.

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market Emir Bırakma

 

Borsa Market’te Halka Arz Almak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve halka arz işlemleri için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; yatırım hesabı açılışını Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Borsa Market'ten gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu

Efor Çay San. Tic. A.Ş. Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Talep Toplama Tarihleri: 26-27-28 Haziran 2024

Efor Çay San. Tic. A.Ş. Fiyatı Ne Kadar?

Halka Arz Fiyatı: 14,50 TL

Efor Çay San. Tic. A.Ş. Borsa Kodu ve Sembolü Nedir?

Borsa Kodu/Ticker: EFORC

Efor Çay San. Tic. A.Ş. Büyüklüğü Ne Kadar?

Halka arz büyüklüğü: 1.305.000.000 TL

Efor Çay San. Tic. A.Ş. Halka Arz Nasıl Alınır?

Efor Çay San. Tic. A.Ş. halka arzına Borsa Market’e giriş yaparak Halka Arz menüsünde seçerek talep iletebilirsiniz.