Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Halka Arz Detayları
  • Başvuru
  • SSS

Artemis Halı A.Ş. 27-28 Şubat 2024 tarihlerinde 25,35 TL fiyatla sabit fiyat ile talep toplama yöntemiyle halka arz oluyor.

Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi:27-28 Şubat 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı:25,35 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi):Borsada Satış - Sabit fiyat İle Talep Toplama ve Satış Yönetimi
Borsa Kodu:ARTMS.HE
Halka Arz Miktarı (Payı):20.000.000 TL nominal (Sermaye Artırımı)
20.000.000 TL nominal (Toplam)
Halka Arz Büyüklüğü:507.000.000 TL
Halka Açıklık Oranı:%28,57
Pazar:Ana Pazar

Detaylar

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı yöntemiyle

Şirketin Halka Arz Öncesi Çıkarılmış ve Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 50.000.000 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 70.000.000 TL nominal

Taahütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul 'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmeyeceğine,  halka arz edilen paylar dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa  veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına, ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına, ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağına yönelik taahhütte bulunmuştur.

Şirket'in mevcut pay sahipleri Davut Batallı ve Davut Tolga Batallı, Şirket paylarının BİST'te işlem görme tarihinden itibaren 1 yıl boyunca halk arza konu olmayan Şirket paylarını dolaşımdaki pay miktarının artmasına yola açacak şekilde satışa veya halka arza konu etmeyeklerine, bu doğrultuda bir karar almayacaklarına ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacaklarına, bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklamaya yapmayacaklarına dair  taahhütte bulunmuşlardır. Davut Batallı ve Davut Tolga Batallı Şirket paylarının BİST'te işlem görme tarihinden itibaren 180 gün boyunca Şirket paylarını borsada veya borsa dışında satmayacağına, başka yatırımcı hesaplarına virmanlamayacağına veya borsada özel emir ile ve/veya toptan satış işlemlerine konu etmeyeceğine dair taahhütte bulunmuştur.

Mevcut pay sahipleri Davut Batallı ve Davut Tolga Batallı 2024 yılına ilişkin Mali Performans Garantisi vermiş olup; ihraççının denetlenmiş finansal tablolarına göre hesaplanacak 2024 yılına ait FAVÖK tutarının, fiyat tespit raporunda öngörülen 2024 yılı FAVÖK tutarının altında kalması durumunda aradaki farkın, taahhüt edilen FAVÖK tutarına bölünmesi ile elde edilen ilave pay oranı üzerinden hesaplanacak ilave payların, ilave pay alma hakkı kazanan yatırımcılara aktarılacağına dair taahhütte bulunmuşlardır.

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Şirket'in halka arzdan elde edeceği toplam net gelirin 479.700.000 TL olması beklenmektedir. Halka arz kapsamında elde edilecek net gelir kapasite artırıcı ve maliyet düşürücü yatırımların finansmanında, finansal borç ödemelerinin yapılmasında ve işletme sermayesinin güçlendirilmesinde kullanılacaktır.

Kaynak

Bağımsız Denetim Raporu, Fiyat Tespit Raporu, İzahname

İlginizi Çekebilir

Halka Arz sayfasına giriş yaparak borsa dışında talep toplaması gerçekleştirilen halka arzlar için talepte bulunabilirsiniz. Borsada talep toplanan halka arzlarda ise Borsa Market'te yer alan Piyasalar ekranından ilgili hisse kodunu normal hisse alım işlemi yapar gibi katılım sağlayabilirsiniz.

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market Emir Bırakma

 

Borsa Market’te Halka Arz Almak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve halka arz işlemleri için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; yatırım hesabı açılışını Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Borsa Market'ten gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu

Artemis Halı A.Ş. Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Talep Toplama Tarihleri: 27-28 Şubat 2024

Artemis Halı A.Ş. Fiyatı Ne Kadar?

Halka Arz Fiyatı: 25,35 TL

Artemis Halı A.Ş. Borsa Kodu ve Sembolü Nedir?

Borsa Kodu/Ticker: ARTMS.HE

Artemis Halı A.Ş. Büyüklüğü Ne Kadar?

Halka arz büyüklüğü 507.000.000 TL

Artemis Halı A.Ş. Halka Arz Nasıl Alınır?

Artemis Halı A.Ş. halka arzına Borsa Market’e giriş yaparak Halka Arz menüsünde seçerek talep iletebilirsiniz.