Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Halka Arz Detayları
  • Başvuru
  • SSS
Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi:27-28-29 Mart 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı:10 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi):Borsa Dışında Satış - Sabit fiyat İle Talep Toplama ve Satış Yönetimi
Borsa Kodu:ENTRA
Halka Arz Miktarı (Payı):226.986.323 TL nominal (Sermaye Artırımı)
142.579.394 TL nominal (Ortak Satışı)
369.565.717 TL nominal (Toplam)
Halka Arz Büyüklüğü:3.695.657.170 TL
Halka Açıklık Oranı:%20,03
Pazar:Yıldız Pazar

Detaylar

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı yöntemiyle

Şirketin Halka Arz Öncesi Çıkarılmış ve Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 1.618.013.677 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 1.845.000.000 TL nominal

Taahütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul 'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmeyeceğine,  Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa  veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına, ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına, ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağına yönelik taahhütte bulunmuştur.

Mevcut pay sahipleri İçtaş İnşaat ve İçtaş Enerji, Şirket paylarının BİST'te işlem görme tarihinden itibaren 1 yıl boyunca halk arza konu olmayan Şirket paylarını dolaşımdaki pay miktarının artmasına yola açacak şekilde BIST'veya BIST dışında satışa veya halka arza konu etmeyeklerine, bu doğrultuda bir karar almayacaklarına ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunmayacaklarına, bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklamaya yapmayacaklarına dair  taahhütte bulunmuşlardır. Şirket'in mevcut pay sahipleri İçtaş İnşaat ve İçtaş Enerji, Şirket paylarının BİST'te işlem görme tarihinden itibaren 1 yıl boyunca maliki oldukları Şirket paylarını halka arz fiyatının altındaki bir fiyattan borsada satmayacağını, söz konusu payların halka arz fiyatının altında borsada satılmasını doğuracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutmayacağını ve borsa dışında satış yapılması durumunda, Kurul'un özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde açıklama yapılacağını ve satışa konu payları alanların da bu sınırlamaya tabi olacağını kabul beyan ve taahhüt etmiştir. (Fiyat istikrarı kapsamında alınan paylar hariçtir.) İçtaş İnşaat ve İçtaş Enerji, İzahname onay tarihinden itibaren 180 gün boyunca sahip oldukları halka arza konu Şirket paylarını borsada veya borsa dışında satmayacağına, başka yatırımcı hesaplarına virmanlamayacağına veya borsada özel emir ile ve/veya toptan satış işlemlerine konu etmeyeceğine dair taahhütte bulunmuştur.

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Şirket'in halka arzdan elde edeceği toplam net gelirin 2.176.741.866 TL olması beklenmektedir. Halka arz kapsamında elde edilecek net gelir yenilenebilir enerji santrallerinin finansmanında kullanılacaktır.

Kaynak

Bağımsız Denetim Raporu, Fiyat Tespit Raporu, İzahname

İlginizi Çekebilir

Halka Arz sayfasına giriş yaparak borsa dışında talep toplaması gerçekleştirilen halka arzlar için talepte bulunabilirsiniz. Borsada talep toplanan halka arzlarda ise Borsa Market'te yer alan Piyasalar ekranından ilgili hisse kodunu normal hisse alım işlemi yapar gibi katılım sağlayabilirsiniz.

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market Emir Bırakma

 

Borsa Market’te Halka Arz Almak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve halka arz işlemleri için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; yatırım hesabı açılışını Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Borsa Market'ten gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu

Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Talep Toplama Tarihleri: 27-28-29 Mart 2024

Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. Fiyatı Ne Kadar?

Halka Arz Fiyatı: 10 TL

Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. Borsa Kodu ve Sembolü Nedir?

Borsa Kodu/Ticker: ENTRA

Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. Büyüklüğü Ne Kadar?

Halka arz büyüklüğü: 3.695.657.170 TL

Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. Halka Arz Nasıl Alınır?

Ic Enterra Yenilenebilir Enerji A.Ş. halka arzına Borsa Market’e giriş yaparak Halka Arz menüsünde seçerek talep iletebilirsiniz.