Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
Halka_Arz_Limak
Sayfayı Değiştirin

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticari A.Ş. Halka Arz Oluyor!

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticari A.Ş. nin halka arzı Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından onaylandı. Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticari A.Ş. nin halka arz özelliklerini, şirketi ve halka arz gelirlerinin kullanım detaylarını burada bulabilirsiniz.

  • Halka Arz Detayları
  • Başvuru
  • SSS

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. 14 – 15 – 16 Şubat 2024 tarihlerinde 16,20 TL fiyatla sabit fiyat ile talep toplama yöntemiyle halka arz oluyor.

Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi:14-15-16 Şubat 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı:16,20 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi):Borsa Dışında Satış - Sabit Fiyat ile Talep Toplama ve Satış Yöntemi
Borsa Kodu:LMKDC
Halka Arz Miktarı (pay):130.000.00 TL nominal (Sermaye Artırımı)
25.930.000 TL nominal (Ortak Satışı)
 155.930.000 TL nominal (Toplam)
Halka Arz Büyüklüğü:2.526.066.000 TL
Halka Açıklık Oranı:%30,21
Pazar:Yıldız Pazar

 

Detaylar

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı yöntemiyle

Şirketin Halka Arz Öncesi Çıkarılmış ve Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 386.179.700 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 516.179.700 TL nominal

Taahütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul 'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 365 gün boyunca bedelli veya bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirmeyeceğine,  halka arz edilen paylar dışında kalan Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına yol açacak şekilde satışa  veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına, ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına, ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağına yönelik taahhütte bulunmuştur.

Şirket'in mevcut pay sahibi Limak Çimento, BİST'te işlem görme tarihi itibarıyla iştirak portföyünde bulunan halka arza konu Şirket paylarını Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 365 gün boyunca satmayarak, dolaşımdaki pay miktarını arttırmayacağını ve payların borsada işlem görmesinden itibaren 1 yıl süreyle söz konusu payları halka arz fiyatının altındaki bir fiyattan borsada satmayacağını, söz konusu payların halka arz fiyatının altında borsada satılmasını doğuracak şekilde herhangi bir işleme tabi tutmayacağını ve borsa dışında satış yapılması durumunda satışa konu payları alanların da bu sınırlamaya tabi olacağını kabul beyan ve taahhüt etmiştir. (Fiyat istikrarı kapsamında alınan paylar hariçtir.) Limak Çimento, Şirket paylarının BIST'te işlem görmeye başladığı tarihten 365 gün boyunca boyunca sahip oldukları halka arza konu Şirket paylarını borsada veya borsa dışında satmayacağına, başka yatırımcı hesaplarına virmanlamayacağına veya borsada özel emir ile ve/veya toptan satış işlemlerine konu etmeyeceğine dair taahhütte bulunmuştur.

 

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Şirket'in halka arzdan elde edeceği toplam net gelirin 2.029,5 milyon TL olması beklenmektedir. Halka arz kapsamında elde edilecek net gelir Ergani Fabrikası'nın firma ortağı Limak Çimento'dan satın alınması amacıyla kullanılacaktır.

Kaynak

Bağımsız Denetim Raporu, Fiyat Tespit Raporu, İzahname

İlginizi Çekebilir

Halka Arz sayfasına giriş yaparak borsa dışında talep toplaması gerçekleştirilen halka arzlar için talepte bulunabilirsiniz. Borsada talep toplanan halka arzlarda ise Borsa Market'te yer alan Piyasalar ekranından ilgili hisse kodunu normal hisse alım işlemi yapar gibi katılım sağlayabilirsiniz.

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market Emir Bırakma

 

Borsa Market’te Halka Arz Almak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve halka arz işlemleri için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; yatırım hesabı açılışını Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Borsa Market'ten gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Talep Toplama Tarihleri: 14 – 15 – 16 Şubat 2024

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Fiyatı Ne Kadar?

Halka Arz Fiyatı: 16,20 TL

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Borsa Kodu ve Sembolü Nedir?

Borsa Kodu/Ticker: LMKDC

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Büyüklüğü Ne Kadar?

Halka arz büyüklüğü: 2.526.066.000 TL

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. Halka Arz Nasıl Alınır?

Limak Doğu Anadolu Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş. halka arzına Borsa Market’e giriş yaparak Halka Arz menüsünde seçerek talep iletebilirsiniz.