Mobil Menü
Önerilen Aramalar
Müşteri Ol / Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına Giriş Yap
Müşteri Ol /
Alışgidiş Noktası Ol
İnternet Bankacılığına
Giriş Yap
  • Halka Arz Detayları
  • Başvuru
  • SSS

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. 17-18-19 Nisan 2024 tarihlerinde 135 TL fiyatla sabit fiyat ile talep toplama yöntemiyle halka arz oluyor.

Halka Arz Bilgileri
Halka Arz Tarihi:17-18-19 Nisan 2024
Halka Arz Fiyatı / Aralığı:135 TL
Talep Toplama Tipi (Dağıtım Yöntemi):Borsa Dışında Satış - Sabit Fiyat ile Talep Toplama ve Satış Yöntemi
Borsa Kodu:RGYAS
Halka Arz Miktarı (Payı):27.283.112 TL nominal (Sermaye Artırımı)
6.074.338 TL nominal (Ortak Satışı)
33.357.450 TL nominal (Toplam)
Halka Arz Büyüklüğü:4.503.255.750 TL
Halka Açıklık Oranı:%10,08
Pazar:Yıldız Pazar

Detaylar

Aracılık Yöntemi

En İyi Gayret Aracılığı yöntemiyle

Şirketin Halka Arz Öncesi Çıkarılmış ve Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermayesi

Halka Arz Öncesi Çıkarılmış Sermaye 303.716.888 TL nominal

Halka Arz Sonrası Çıkarılmış Sermaye 331.000.000 TL nominal

Taahütler

Şirket paylarının Borsa İstanbul 'da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca Şirket paylarının, dolaşımdaki pay miktarının artmasına (bedelli ve bedelsiz sermaye artırımları dahil olmak üzere) yol açacak şekilde satışa  veya halka arza konu edilmeyeceğine, bu doğrultuda bir karar alınmayacağına, ve/veya Borsa İstanbul'a veya SPK'ya veya yurtdışındaki herhangi bir menkul kıymetlere ilişkin düzenleyici kurum, borsa veya kotasyon otoritesine başvuruda bulunulmayacağına, ve bu süre boyunca ilerde yeni bir satış veya halka arz yapılacağına dair bir açıklama yapılmayacağına yönelik taahhütte bulunmuştur.

Şirket'in mevcut pay sahipleri, Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca sahip oldukları halka arza konu olmayan Şirket paylarını halka arz fiyatının altında bir fiyattan Borsa'da satmayacaklarını, bu sonucu doğuracak herhangi bir işleme tabi tutmayacaklarını, Borsa dışında yapılacak satışlarda da satışa konu payları alanları, burada yer alan kısıtlamalara tabi olduklarını bildireceklerini ve SPK'nın özel durumların kamuya açıklanmasına ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde özel durum açıklaması yapacaklarını kabul beyan ve taahhüt etmişlerdir. Mevcut pay sahipleri, İzahname onay tarihinden itibaren 1 yıl boyunca sahip oldukları halka arza konu olmayan Şirket paylarını borsada veya borsa dışında satmayacağına, başka yatırımcı hesaplarına virmanlamayacağına veya borsada özel emir ile ve/veya toptan satış işlemlerine konu etmeyeceğine dair taahhütte bulunmuştur. Şirket'in mevcut pay sahipleri, Şirket paylarının Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı tarihten itibaren 1 yıl boyunca hiçbir şekilde Borsa'da satmayacaklarını, bu sonucu doğuracak herhangi bir işleme tabi tutmayacaklarını, Borsa dışında yapılacak satışlarda da satışa konu payları alanları, burada yer alan kısıtlamalara tabi olduklarını bildireceklerini kabul beyan ve taahhüt etmişlerdir.

Halka Arz Gelirlerinin Kullanımı

Şirket'in halka arzdan elde edeceği toplam net gelirin 3.510.426.049 TL olması beklenmektedir. Halka arz kapsamında elde edilecek net gelir finansal borçların geri ödenmesinde, ilişkili taraflara ticari olmayan borcun geri ödenmesinde, işletme sermayesi finansmanında ve Maltepe Park konut yatırımında kullanılacaktır.

Kaynak

Bağımsız Denetim Raporu, Fiyat Tespit Raporu, İzahname

İlginizi Çekebilir

Halka Arz sayfasına giriş yaparak borsa dışında talep toplaması gerçekleştirilen halka arzlar için talepte bulunabilirsiniz. Borsada talep toplanan halka arzlarda ise Borsa Market'te yer alan Piyasalar ekranından ilgili hisse kodunu normal hisse alım işlemi yapar gibi katılım sağlayabilirsiniz.

Borsa Market masraf ve komisyonları için tıklayınız.

Borsa Market Emir Bırakma

 

Borsa Market’te Halka Arz Almak için Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Borsa Market’te hızla işlem yapmak için Görüntülü Bankacılık ile müşterimiz olmanız ve halka arz işlemleri için yatırım hesabınıza para transferi yapmanız yeterli. Fibabanka müşterisi iseniz; yatırım hesabı açılışını Fibabanka Mobil ve İnternet Bankacılığı kanallarımızda yer alan Borsa Market'ten gerçekleştirebilirsiniz.

Fibabanka Mobil’i indirin, Borsa Market'i hemen keşfedin.

Fibabanka QR Kodu

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Ne Zaman Halka Arz Olacak?

Talep Toplama Tarihleri: 17-18-19 Nisan 2024

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Fiyatı Ne Kadar?

Halka Arz Fiyatı: 135 TL

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Borsa Kodu ve Sembolü Nedir?

Borsa Kodu/Ticker: RGYAS

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Büyüklüğü Ne Kadar?

Halka arz büyüklüğü: 4.503.255.750 TL

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Halka Arz Nasıl Alınır?

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. halka arzına Borsa Market’e giriş yaparak Halka Arz menüsünde seçerek talep iletebilirsiniz.